Jump to content

Eξεταστική


kallitheotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν... Βιοχημεία σήμερα και για όσους γνωρίζουν πράματα και καταστάσεις πάνω στου Ζωγράφου ξέρουν τι εστί ο καθηγητής αυτός...

 

Πάμε ωραία και καλά να δώσουμε το μάθημα σήμερα όντας και διαβασμένοι καλά (εγώ και ένας φίλος μου). Τα κλασικά: 2 ώρες νωρίτερα στο αμφιθέατρο, στο θρανίο τις ΣΟΣ αντιδράσεις, σκονάκια δεν έχω το θράσος να κάνω και φτάνει η ώρα που έρχεται ο καθηγητής... (3-4 είναι, αλλά ένας είναι ο... :X)

 

"Όσοι δε δηλώσατε το μάθημα ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ δεν έχετε δικαίωμα να το δώσετε..." Εντάξει χαλαρά λέμε εμείς, κάθε φορά τα ίδια λέει. Αμ δε.

 

Μια παρένθεση εδώ για να διαχωρίσω τι σημαίνει δήλωση στη γραμματεία και δήλωση στον τομέα, στο γραφείο του καθηγητή... Δήλωση στη γραμματεία είναι υποχρεωτική και εφόσον δώσεις κάποιο μάθημα και δεν το έχεις στη γραμματεία θεωρητικά δεν σου περνάει το βαθμό. Προσωπικά το σέβομαι πάντα αυτό και έτσι πρέπει.

 

Τελευταία όμως έχει βγει η μόδα από μερικούς, να βγάζουν εκτός αυτής της δήλωσης και μια δήλωση στο γραφείο τους, όπου πας και συμπληρώνεις ότι ΝΑΙ ρε φίλε θα έρθω τελικά κι εγώ να το δώσω. Όλο αυτό ξέρετε γιατί γίνεται; Ώστε οι κύριοι να κανονίσουν πόσες φωτοτυπίες να έχουν για τα θέματα...

 

Σύμφωνα με τους κανόνες της Σχολής μας και κάθε σχολής πιστεύω, δεν υπάρχει πουθενά γραμμένο ότι πρέπει να πάω 2-3 μέρες πριν δώσω το μάθημα να δηλώσω ότι πράγματι θα πάω εφόσον το έχω δηλωμένο στη Γραμματεία.

 

Όμως ο αρχι :X κλπ κλπ κλπ... άρχισε να φωνάζει ονομαστικά την κατάσταση και είπε ότι όποιος δεν το έχει δηλωμένο να φύγει τώρα. Με αποτέλεσμα από τα 200 άτομα που είμασταν φύγαν σχεδόν οι 120!!! :w00t:

 

Ακύρωσε λοιπόν καθηγητής την εξέταση επειδή δεν πήγαμε να του πούμε ρε φίλε θα έρθουμε τελικά να το δώσουμε. ΜΑ ΑΦΟΥ ΒΡΕ :X το δηλώσαμε στη Γραμματεία, τι νόημα έχει τότε αυτό; :blink:

 

Αυτός βέβαια είπε ότι θα δωθεί νέα ημερομηνία για εμάς που το χάσαμε, αλλά τι να το κάνω. Καθόμουν και διάβαζα για το σημερινό, είχα κάνει τον προγραμματισμό μου και μου το χαλάς όλο; Με ποιο δικαίωμα; Επειδή εσύ θες να κάνεις το γούστο σου; Έγινε πανικός στο αμφιθέατρο, ζητήθηκε να έρθει ο πρόεδρος της Σχολής μας αλλά είχε κλείσει η Γραμματεία μας δυστυχώς.

 

Και επειδή ζούμε σε καθεστώςε τρομοκρατίας στο Πανεπιστήμιο, δεν τόλμησε κανείς να του αντισταθεί σθεναρά παρόλο το δίκιο που είχαμε. Γιατί μετά θα σε βάλει να το δώσεις προφορικά... Και προφορικά στη Βιοχημεία μπορεί άνετα να σε κόψει κι ας είσαι ο Watson ή ο Crick (αυτοί ανακάλυψαν τη δομή του DNA για όσους δε το ξέρουν :p)

 

Ήταν αρκετά παιδιά από επαρχία, που έχουν ξενοικιάσει σπίτια και έρχονται μόνο αυθημερόν για να δώσουν μαθήματα, είναι στο πτυχίο, άλλοι δουλεύουν και παίρνουν άδεια και έρχεται αυτός να σε υποχρεώνει να πας 2-3 μέρες νωρίτερα να του πεις ότι θα πας; Για να ρυθμίσει αυτός πόσες κόπιες θα βγάλει; :angry:

 

Επαναλαμβάνω οι καταστάσεις των φοιτητών υπάρχουν στη Γραμματεία για όσους το δήλωσαν. Οπότε άνετα από κει παίρνει και βλέπει ποιοι θα έρθουν.

 

Οπότε όχι μόνο χάθηκε το μάθημα, αλλά μου χάλασε εμένα και άλλα 120 παιδιά όλη τη διάθεση για αρκετές μέρες... :mad: Άντε να πας να δώσεις τώρα αύριο... :(

 

Εκτός αυτού άντε να εξηγήσεις και στους δικούς σου τι συνέβη σήμερα... Θα βγεις και φταίχτης στο τέλος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 558
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kι εγώ ελπίζω αλλά μάλλον θα μείνω με την ελπίδα :rolleyes: , άλλωστε την ίδια ελπίδα είχα και στη προηγούμενη εξεταστική!:lol: Μου έχουν μείνει δυο μαθηματάκια αλλά είναι παλουκάκι μεγάλο το ένα και δε με βλέπω να στρώνομαι με τίποτα...:cry: Βέβαια αργώ λίγο αφού το ένα είναι στις 31/1 και το άλλο 10/2 και γι΄αυτό μάλλον και δε μπορώ να στρωθώ όταν θα αρχίσω μάλλον θα είναι αργά και πάλι. Βασικά δουλεύω αλλά αν και δουλεύω μόνο 4 ώρες, βάλε και μετακινήσεις σου σπάει η μέρα και μετά γυρνάς τελείως ανόρεκτος για διάβασμα.

Εσύ seventh_heaven πως τα πας;; Άρχισες δίκαιο ή χρηματοδοτική είσαι;

 

 

Μια απ' τα ίδια με τον pan82, μόνο που δουλεύω 8ωρο και τα πράγματα είναι ακόμα πιο ζόρικο. Μέχρι και σήμερα χαζοκουτσοδιβάζω χρηματοδοτική, αλλά από ΣΚ θα ξεκινήσει το γλέντι...!:wacko:

 

2 μαθήματα και φύγαμε για πτυχίο, που λέει κι ο Χελάκης :p

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια απ' τα ίδια με τον pan82, μόνο που δουλεύω 8ωρο και τα πράγματα είναι ακόμα πιο ζόρικο. Μέχρι και σήμερα χαζοκουτσοδιβάζω χρηματοδοτική, αλλά από ΣΚ θα ξεκινήσει το γλέντι...!:wacko:

 

2 μαθήματα και φύγαμε για πτυχίο, που λέει κι ο Χελάκης :p

Nα σε ρωτήσω χρηματοδοτική τα καταλαβαίνεις;;; Εγώ από το βιβλίο νόημα δε βγάζω, από τις σημειώσεις κάτι πάει κι έρχεται...

Επίσης είδα ότι το εμπορικό άλλαξε για 13/2 (Μ-Ω) οπότε πήραμε 3 μέρες παράταση...

Πως μπορείς με τη δουλειά εγώ και με το 4ώρο και νιώθω ότι δεν έχω όρεξη μετά και στη χρηματοδοτική τουλάχιστον απλά προσπαθώ να κατανοήσω τύπους και λογική ασκήσεων στο εμπορικό που θα πρέπει να αποστηθίζω γραμμή γραμμή με ένα κεφάλι ζαλισμένο που γυρναώ από δουλειά θα γίνει το μεγάλο πανυγύρι!!

Αλήθεια εμπορικό έχεις ξαναδώσει ποτέ σοβαρά; Εννοώ να το χεις ξαναδιαβάσει όχι με σκονάκια, σημειώσεις στο κινητό και sms αυτό δε συγκαταλέγεται στο σοβαρό αν και το εμπορικό ΙΙ το ομολογώ έτσι το πέρασα...

 

ΥΓ: είναι και το μόνο μάθημα που πήγα αδιάβαστος μιας και συνηθίζω να μη πηγαίνω καθόλου όταν δεν έχω διαβάσει αξιοπρεπώς γιατί και να ήθελα δε μπορούσα να το μάθω απ΄έξω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Nα σε ρωτήσω χρηματοδοτική τα καταλαβαίνεις;;; Εγώ από το βιβλίο νόημα δε βγάζω, από τις σημειώσεις κάτι πάει κι έρχεται...

Επίσης είδα ότι το εμπορικό άλλαξε για 13/2 (Μ-Ω) οπότε πήραμε 3 μέρες παράταση...

Πως μπορείς με τη δουλειά εγώ και με το 4ώρο και νιώθω ότι δεν έχω όρεξη μετά και στη χρηματοδοτική τουλάχιστον απλά προσπαθώ να κατανοήσω τύπους και λογική ασκήσεων στο εμπορικό που θα πρέπει να αποστηθίζω γραμμή γραμμή με ένα κεφάλι ζαλισμένο που γυρναώ από δουλειά θα γίνει το μεγάλο πανυγύρι!!

Αλήθεια εμπορικό έχεις ξαναδώσει ποτέ σοβαρά; Εννοώ να το χεις ξαναδιαβάσει όχι με σκονάκια, σημειώσεις στο κινητό και sms αυτό δε συγκαταλέγεται στο σοβαρό αν και το εμπορικό ΙΙ το ομολογώ έτσι το πέρασα...

 

ΥΓ: είναι και το μόνο μάθημα που πήγα αδιάβαστος μιας και συνηθίζω να μη πηγαίνω καθόλου όταν δεν έχω διαβάσει αξιοπρεπώς γιατί και να ήθελα δε μπορούσα να το μάθω απ΄έξω

Χρηματοδοτική μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω, αλλά νομίζω ότι οι σημειώσεις του eclass είναι σωτήριες.

 

Σχετικά με τη δουλειά, πήρα μια ωραιότατη αδειούλα άνευ αποδοχών για 3 εβδομάδες κι έτσι έχω όλο το χρόνο μπροστά μου (ελπίζω να τον αξιοποιήσω σωστά τουλάχιστον)... :p

 

Εμπορικό Ι είναι η τέταρτη φορά που δίνω. Τη μιά είχα πάει tourist και τις άλλες τρεις σοβαρά. Σκονάκια και λοιπά ποτέ γιατί α) είμαι λίγο χ**της στο συγκεκριμένο θέμα, β) δε μου δόθηκαν ποτέ οι κατάλληλες ευκαιρίες. Δυστυχώς, είναι ο πιο έύκολος τρόπος να το περάσεις, αλλά ειδικά τώρα που προσπαθώ να τελειώσω δεν παίζει να το ρισκάρω.

 

Thanks για την πληροφορία σχετικά με τη μεταφορά! Ούτε που είχα σκεφτεί να ξανακοιτάξω το πρόγραμμα! ;)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kanis pou na gnorizi apo Mixanourgio gia kapies erotisoules?

Exo giro stis 25 erotisis alla tis 10 den mporo na tis bro stis simiosis epidi mallon den iparxoun i epidi den tis blepo giati ine grammenes sti dotiki.

Link to comment
Share on other sites

off topic posts

 

Αν θέλετε να βοηθήσετε ο ένας τον άλλον έχει καλώς. :)

 

Τα προσωπικά σας όμως νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα με ΡΜ. ;)

 

--------------------------------------------------------------------

 

Και για να είμαι εντός θέματος, πάμε γερά σήμερα το μεσημέρι για Χρηματοδοτική!!! pan82, γερά να τους φάμε! :D

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

[

Και για να είμαι εντός θέματος, πάμε γερά σήμερα το μεσημέρι για Χρηματοδοτική!!! pan82, γερά να τους φάμε! :D

 

Άντε καλή μας επιτυχία seventh, δύο ώρες μείνανε για τη μεγάλη στιγμή που η ιστορία της ΑΣΟΕΕ θα καταγράψει δύο χρυσά 10άρια στη χρηματοδοτική!

Μα τι λέω, πλάκα πλάκα έχω αγχωθεί πολύ τις τελευταίες ώρες :cry: :cry:

Άντε να τελειώσει κι αυτό να πάμε γι΄άλλα καλύτερα (like emporiko :p )

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλημέρα συμφοιτητές και μή..Αισθάνομαι ένα μούδιασμα..Ένα κόμπο στο στομάχι ξέρω 'γω... :( Σε 10 μέρες γράφω πρόοδο στη Διπλωματική Ιστορία (Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών είμαι) 300 περίπου σελίδες και δεν έχω ξεκινήσει καν :) Πόσο μάλλον για την εξεταστική απο τις 4 Φεβρουαρίου...... Αρχίζω και αγχώνομαι αλλα δεν ξέρω και πώς να διαβάσω..Μόνο σημειώσεις?Βιβλίο και σημειώσεις?Μόνο βιβλίο?Τίποτα? :D Είμαι καινούργιος σ' αυτά τα κόλπα της εξεταστικής και δεν ξέρω που μου παν' τα τέσσερα :) Ας βοηθήσουν οι παλιοί και...ο Θεός μαζί μας :D
Link to comment
Share on other sites

10 μέρες για 300 σελίδες δεν είναι καθόλου λίγο για φοιτητή. :lol:

Έχεις πολλά να μάθεις ακόμα. :p

Link to comment
Share on other sites

θα επρεπε να κοψεις το σερφαρισμα και να ανοιξεις κανα βιβλιο.

καλυτερο δεν ειναι να διαβαζεις 3 ωρες(πχ) την μερα απο το να λιωνεις μερονυχτα μετα πανω απο ενα βιβλιο;;και πιο ξεκουραστα θα βγαζεις την υλη και καλυτερη αποδοση θα εχεις.

τουλαχιστον εγω αυτο εκανα.ξεκινουσα διαβασμα παραλληλα με τα εργαστηρια(αλλωστε στη σχολη μου επρεπε να διαβαζεις και κατα την διαρκεια του εξαμηνου) και στην εξεταστικη απλα μαθαινα λεπτομερειες..κατι σαν επαναληψη.

ετσι δεν κουραστηκα σε καμια σχεδον εξεταστικη(μονο σε 2) και ειχα καλυτερη αποδοση:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

θα επρεπε να κοψεις το σερφαρισμα και να ανοιξεις κανα βιβλιο.

καλυτερο δεν ειναι να διαβαζεις 3 ωρες(πχ) την μερα απο το να λιωνεις μερονυχτα μετα πανω απο ενα βιβλιο;;και πιο ξεκουραστα θα βγαζεις την υλη και καλυτερη αποδοση θα εχεις.

τουλαχιστον εγω αυτο εκανα.ξεκινουσα διαβασμα παραλληλα με τα εργαστηρια(αλλωστε στη σχολη μου επρεπε να διαβαζεις και κατα την διαρκεια του εξαμηνου) και στην εξεταστικη απλα μαθαινα λεπτομερειες..κατι σαν επαναληψη.

ετσι δεν κουραστηκα σε καμια σχεδον εξεταστικη(μονο σε 2) και ειχα καλυτερη αποδοση:)

 

Ετσι!!!Συμφωνώ απόλυτα!;):D:rolleyes:

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

θα επρεπε να κοψεις το σερφαρισμα και να ανοιξεις κανα βιβλιο.

καλυτερο δεν ειναι να διαβαζεις 3 ωρες(πχ) την μερα απο το να λιωνεις μερονυχτα μετα πανω απο ενα βιβλιο;;και πιο ξεκουραστα θα βγαζεις την υλη και καλυτερη αποδοση θα εχεις.

τουλαχιστον εγω αυτο εκανα.ξεκινουσα διαβασμα παραλληλα με τα εργαστηρια(αλλωστε στη σχολη μου επρεπε να διαβαζεις και κατα την διαρκεια του εξαμηνου) και στην εξεταστικη απλα μαθαινα λεπτομερειες..κατι σαν επαναληψη.

ετσι δεν κουραστηκα σε καμια σχεδον εξεταστικη(μονο σε 2) και ειχα καλυτερη αποδοση:)

 

Kαι εγω συμφωνω σταματα το σερφαρισμα γιατι θα καταληξεις σαν και μενα.Και εγω ολη μερα κολλημενος στον υπολογιστη τα αφισα ολα για το τελος,Στις 17 ιανουαριου γραφω 3 μαθηματα και δεν εχω ανοιξει βιβλιο,χθες τα πηρα,σημερα πηρα υλη και απο αυριο αχιζω να ξημεροβραδιαζομαι.Σε καθε εξαταστικη το ιδιο πραγμα,μυαλο δε βαζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη γραφεις 3 μαθηματα σε 6 μερες κι δεν εχεις ανοιξει βιβλιο:lol::lol:Αυτο δεν σωζετε κι ταμα να κανεις..

 

Έχω δει πολύ χειρότερες περιπτώσεις από αυτή :lol:

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πολύ χειρότερες περιπτώσεις από αυτή :lol:

 

Πέρυσι έγραφα 4 μαθήματα σε 4 μέρες... Θες κι'αλλο??

Link to comment
Share on other sites

εξεταστικη..:wacko:χωρις αυτη η φοιτητιτκη ζωη θα αγγιζε τη τελειοτητα..

εγω ξεκιναω διαβασμα απο...δευτέρα

Link to comment
Share on other sites

εξεταστικη..:wacko:χωρις αυτη η φοιτητιτκη ζωη θα αγγιζε τη τελειοτητα..

εγω ξεκιναω διαβασμα απο...δευτέρα

 

Συμφωνώ και επαυξάνω!...η πιο μελανή περίοδος της ζωής κάθε φοιτητή!..πρέπει και εγώ να αρχίσω διάβασμα γιατί όλο το αναβάλω και θα τρέχω να βγάζω τους τόμους...:O:wacko:...άντε καλή μας επιτυχία παιδιά,υπομονή:)

Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ανοίξει βιβλίο ακόμα και στις 21 ξεκινάω... :lol:

 

ε βεβαια αμα κανεις 200 ποστ τη μερα σε 2,3 φορουμ που να μεινει καιρος για διαβασμα..:whistle::p

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι έγραφα 4 μαθήματα σε 4 μέρες... Θες κι'αλλο??

 

Mιλάω για διψήφιο αριθμό μαθημάτων και μονοψήφιο αριθμό ημερών :shifty::p

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ανοίξει βιβλίο ακόμα και στις 21 ξεκινάω... :lol:

 

To ανεφερα και πιο πανω,αρχιζω στις 17 με 3 μαθηματα και δεν ανοιξα επισης βιβλιο.:p:p :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ανοίξει βιβλίο ακόμα και στις 21 ξεκινάω... :lol:

 

Χα, κι εγώ 21 ξεκινάω....:rolleyes:

 

Άντε να τελειώνουμε.... ΤΕΙ Πειραιά Power....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκινάω 4 Φεβρουαρίου και έχω 6 μαθήματα. Τα 2 πιστεύω πως τα έχω. Αν περάσω και ένα τρίτο θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Είμαι πρωτοετής και το πήρα πολυυυ χαλαρά από την αρχή... :O Το διάβασμα αναβάλλεται από Δευτέρα σε Δευτέρα... :p
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...