Jump to content

Eξεταστική


kallitheotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπάγερν τι σχολή είπαμε είσαι; Κι εγώ Παρασκευή 1η Ιουλίου 15.00 τελειώνω... :rolleyes: Αλλά μέχρι τότε... :cry:

 

Iδια μέρα,ίδια ώρα! (Αλλά μέχρι τότε ... :X)

 

Θα τα λέμε στην Ιπποκράτους δηλαδή,αν μπορείς να μου κρατάς και καμια θέση :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 558
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mono ego 8a telioso mesa iouliou???? :cry: kaneis de 8a mou kanei sumparastash?? :confused: ouuuuuuuuuuu

ouuuuuuuuuuuuuu ouuuuuuuuuuuu:mad:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έγω δεν έχω αρχίσει ακόμα :p.

ΤΕΙ Αθήνας Ηλεκτρονική. Κανονικά αρχίζουμε στις 21/6 αλλά ακούγεται οτι θα πάει Σεπτέμβριο η εξεταστική λόγω απεργίας των ωρομίσθιων καθηγητών...:down: Καλύτερα γιατί τώρα αποκλείεται να διαβάσω... Κανείς απο ΤΕΙ Αθήνας που να ξέρει περισσότερα??

Link to comment
Share on other sites

Iδια μέρα,ίδια ώρα! (Αλλά μέχρι τότε ... :X)

 

Θα τα λέμε στην Ιπποκράτους δηλαδή,αν μπορείς να μου κρατάς και καμια θέση :p

Αυτή την εξεταστική πηγαίνω στην Ιατρική, έχω 4-5 γνωστούς που καβαντζώνουν θέσεις και σα ραντάρ μου βρίσκουν. Δεν βρίσκουν πάντα όμως. Επειδή γίνεται πανικός, να φανταστείς ακόμα και το κυλικείο της Ιατρικής μετατρέπεται πολλές φορές σε αναγνωστήριο... :wacko:

 

Σαββατοκύριακα που είναι κλειστή η Ιπποκράτους, μαζεύονται όλοι εδώ στην Ιατρική και είναι 3 φορές χειρότερα. Σήμερα 8.30 το πρωί έστειλα έναν φαντάρο φίλο (αδειούχο - μαθημένο από τα πρωινά ξυπνήματα :p ) να μου πιάσει θέση στο αναγνωστήριο αλλά ήταν όλα πιασμένα... :cry:

 

Γιαυτό και κάθομαι και ποστάρω... Αναμένω θέση... :whistle:

 

@FREAK υπομονή. Ευτυχώς το φόρουμ δε κλείνει ποτέ. Οπότε η παρεούλα θα υπάρχει. Άργησες όμως να αρχίσεις εσύ. Εγώ άρχισα από τις 26 Μαϊου... :w00t:

Link to comment
Share on other sites

arghsaaaaaaaaa?????????

apo tis 9-5 exo arxisei....

apo tis 9-5 os tis 3-6 eixa praktika....9-6 ksekinhsan ta 8eorhtika...dld poso pio noris na arxizame?apo to marth?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

arghsaaaaaaaaa?????????

apo tis 9-5 exo arxisei....

apo tis 9-5 os tis 3-6 eixa praktika....9-6 ksekinhsan ta 8eorhtika...dld poso pio noris na arxizame?apo to marth?

Εσύ είπες FREAK ότι άρχισες 9.6. Ορίστε και το μήνυμά σου. :O

 

ksekinhse shmera h eksetastikh....xeirourgikh edina kai thn perasa....iouuuuuuuuu

1/1 loipon kai pame gia alla

Link to comment
Share on other sites

anafer8hka stis 8eories...sta praktika eixa anafer8ei sto gunaikeio thread kai eixa meinei me thn entyposh pos to egrapsa edo :o
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ποιός ξυπνάει 7 το πρωί αύριο για να πάει να γράψει ψηφιακή σχεδίαση και χωρίς να έχει διαβάσει τα 2 τελευταία κεφάλαια; :(

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ξυπνάει 7 το πρωί αύριο για να πάει να γράψει ψηφιακή σχεδίαση και χωρίς να έχει διαβάσει τα 2 τελευταία κεφάλαια; :(
Μήπως εσύ; :shifty: LOL :lol: :w00t:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Έγω δεν έχω αρχίσει ακόμα :p.

ΤΕΙ Αθήνας Ηλεκτρονική. Κανονικά αρχίζουμε στις 21/6 αλλά ακούγεται οτι θα πάει Σεπτέμβριο η εξεταστική λόγω απεργίας των ωρομίσθιων καθηγητών...:down: Καλύτερα γιατί τώρα αποκλείεται να διαβάσω... Κανείς απο ΤΕΙ Αθήνας που να ξέρει περισσότερα??

 

 

εγω δεν ειμαι απο Τει Αθήνας αλλα ξερω πολλούς απο κει και μου εχουν πει πως την Δευτέρα(αυριο δηλαδη,ή μάλλον σήμερα) βγαίνει η αποφαση αν θα δώσετε τώρα ή θα πάει Σεπτέμβριο(τυχεροι, εγω ειμαι Τει Πειραια και θα γράψουμε κανονικα,και δεν εχω ανοιξει βιβλιο)

 

αλλα νομίζω τα εργαστήρια θα τα δώσετε κανονικα,απο οτι εμαθα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έγω δεν έχω αρχίσει ακόμα :p.

ΤΕΙ Αθήνας Ηλεκτρονική. Κανονικά αρχίζουμε στις 21/6 αλλά ακούγεται οτι θα πάει Σεπτέμβριο η εξεταστική λόγω απεργίας των ωρομίσθιων καθηγητών...:down: Καλύτερα γιατί τώρα αποκλείεται να διαβάσω... Κανείς απο ΤΕΙ Αθήνας που να ξέρει περισσότερα??

 

Φίλε μου και εγώ ΤΕΙ Αθήνας είμαι, από τμήμα Διοίκηση Μονάδων Υγειάς και Πρόνοιας. Από ότι μου είπανε εμένα ή Δευτέρα 13/6 ή Τρίτη 14/6 θα κάνουνε συμβούλιο να δούνε τι θα γίνει με την εξεταστική...Αύριο θα πάω στη σχολή και ίσως να μάθω περισσότερα νέα… Πάντως και εγώ εύχομαι να γίνει Σεπτέμβρη γιατί δεν έχω ανοίξει βιβλίο.. :cry:

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ ΤΕΙ Αθήνας είμαι, από τμήμα Διοίκηση Μονάδων Υγειάς και Πρόνοιας. Από ότι μου είπανε εμένα ή Δευτέρα 13/6 ή Τρίτη 14/6 θα κάνουνε συμβούλιο να δούνε τι θα γίνει με την εξεταστική...Αύριο θα πάω στη σχολή και ίσως να μάθω περισσότερα νέα… Πάντως και εγώ εύχομαι να γίνει Σεπτέμβρη γιατί δεν έχω ανοίξει βιβλίο.. :cry:

 

Πάω να γράψω εργαστήριο παίδες, αν μάθω τίποτα απο τει θα ενημερώσω ;)

Απ'οτι βλέπω εδώ αύριο θα γίνει συνέλευση για τα περαιτέρω.. Δείτε και αυτό (απο το ίδιο site):

Με απόφαση του ΔΣ της ΟΣΕΕΠ, καλούνται:

 

1)οι σύλλογοι των ΤΕΙ όλης της Ελλάδας σε προειδοποιητικό κλείσιμο των ΤΕΙ την Πέμπτη 16/6,

 

2)τα προεδρεία των ΔΣ όλων των ΣΕΕΠ σε συγκέντρωση, στο ΥΠΕΠΘ, όπου και θα απαιτηθεί συνάντηση με την πολιτική ηγεσία του, με αίτημα τη δίκαιη λύση του ζητήματός μας. Η τελική ημερομηνία θα σας ανακοινωθεί αύριο 14/6, με πιθανότερη την Πέμπτη 16/6.

 

3)σε περίπτωση που δεν δοθεί λύση, άμεσα, οι ΣΕΕΠ όλων των ΤΕΙ της Ελλάδας να προβούν σε δυναμικές κινητοποιήσεις και κλείσιμο των ΤΕΙ μέσα στην εξεταστική περίοδο.

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ξυπνάει 7 το πρωί αύριο για να πάει να γράψει ψηφιακή σχεδίαση και χωρίς να έχει διαβάσει τα 2 τελευταία κεφάλαια; :(

Τι κωλοφαρδία κι αυτή; Δεν έβαλε τίποτα από τα 2 τελευταία κεφάλαια!

Ωστόσο υπέπεσα σε κάτι απαράδεκτα σφάλματα, οπότε με κανένα 7,5 καλά είμαι... :(

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι κωλοφαρδία κι αυτή; Δεν έβαλε τίποτα από τα 2 τελευταία κεφάλαια!

Ωστόσο υπέπεσα σε κάτι απαράδεκτα σφάλματα, οπότε με κανένα 7,5 καλά είμαι... :(

Σωστός! :w00t: Εγώ πάλι με 1 βδομάδα σκίσιμο, από το μεσημέρι ως αργά το βράδυ αναγνωστήριο, πιστεύω να το πιάνω το ταλιράκι σήμερα στην Βιοφαρμακευτική. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

και εγω παρολο που δεν σκιστηκα στο διαβασμα δυσκολευτηκα σημερα.οριακα μαλλον με βλεπω για τα δυο μαθηματα που εδωσα.το ενα ηταν δυσκολο μαθημα και το αλλο σχετικα ευκολο.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Τι κωλοφαρδία κι αυτή; Δεν έβαλε τίποτα από τα 2 τελευταία κεφάλαια!

Ωστόσο υπέπεσα σε κάτι απαράδεκτα σφάλματα, οπότε με κανένα 7,5 καλά είμαι... :(

 

Σε κάτι απαράδεκτα σφάλματα και πάλι 7,5;

Η σχολή σου είναι εύκολη ή εσύ είσαι τσακάλι; :alien:

Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι απαράδεκτα σφάλματα και πάλι 7,5;

Η σχολή σου είναι εύκολη ή εσύ είσαι τσακάλι; :alien:

Το συγκεκριμένο μάθημα όσο το έχει αυτός ο καθηγητής είναι πολύ εύκολο, δεν έβαλε θέματα από τα κεφάλαια που δεν είχα διαβάσει, έβαλε γενικά εύκολες ασκήσεις με μια εξαίρεση, έπρεπε λοιπόν να γράψω 10.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαθηματικά ΙΙβ --> Αναλυτική Γεωμετρία και Γραμμική Άλγεβρα δίνει κανείς από εδώ?

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκύριακα που είναι κλειστή η Ιπποκράτους, μαζεύονται όλοι εδώ στην Ιατρική και είναι 3 φορές χειρότερα. Σήμερα 8.30 το πρωί έστειλα έναν φαντάρο φίλο (αδειούχο - μαθημένο από τα πρωινά ξυπνήματα :p ) να μου πιάσει θέση στο αναγνωστήριο αλλά ήταν όλα πιασμένα... :cry:

 

 

Tι είναι η Ιπποκράτους τα Σαβ.κα; :blink: Ευτυχώς που υπάρχει και αυτή τα Σαβ.κα! :D

 

Που είναι αυτή η βιβλιοθήκη που διαβάζεις; - Δε θυμάμαι που στεγάζεται η Ιατρική - Τόσο κόσμο πια; :confused:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι η Ιπποκράτους τα Σαβ.κα; :blink: Ευτυχώς που υπάρχει και αυτή τα Σαβ.κα! :D

 

Που είναι αυτή η βιβλιοθήκη που διαβάζεις; - Δε θυμάμαι που στεγάζεται η Ιατρική - Τόσο κόσμο πια; :confused:

Εννοώ ο 2ος όροφος με τα ψαλτήρια. :lol: Κλειστός δεν είναι τα Σαββατοκύριακα; Άλλαξε κάτι από αυτή την εξεταστική; :confused: Αν αναφέρεσαι στην αίθουσα του ρετιρέ του 5ου ορόφου, ήμαρτον... Ανοίγουν μια αίθουσα εκεί και για να βγεις λίγο έξω αν δεν κάθεσαι άκρη, πρέπει να σηκώσεις όλη τη σειρά... :wacko:

 

Το αναγνωστήριο της Ιατρικής είναι στην Μικράς Ασίας, δίπλα από το Λαϊκό Νοσοκομείο, αλλά και δίπλα στα Νοσοκομεία Παίδων στο Γουδί. Μιλάμε για πολύ πανικό. Κυριακή βράδυ που ήμουν μέχρι αργά, 3 τα ξημερώματα και δεν υπήρχε κενή θέση... :blink: :worry:

 

Πραγματική σφαγή μιλάμε. Έρχονται βέβαια από όλες τις σχολές και διαβάζουν. Έχει γίνει πλέον πολύ in το αναγνωστήριο (Παπουλάκειο στο όνομα). Το κυλικείο είναι ανοιχτό μέχρι τις 3 τη νύχτα, ταβλάκια υπάρχουν πολλά, μουσικούλα στο κυλικείο... Το διάλειμμα συμπληρώνεται ευχάριστα.

Αν έρθεις μην απελπιστείς από το πρώτο μισάωρο αν δε βρεις θέση... Θέλει γαιδουρινή υπομονή και να φέρνεις βόλτες γύρω από όλες τις θέσεις μήπως και σηκωθεί να φύγει κάποιος εκείνη τη στιγμή... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

@minovg: Κάτι σαν παρκάρισμα στην Κυψέλη ή το Παγκράτι δηλαδή... :p

 

Στο θέμα τώρα, έκανα μια απόπειρα να διαβάσω στο αναγνωστήριο που έχουμε στην ΑΣΟΕΕ ένα μεσημέρι (κι αυτό λόγω ανάγκης και πίεσης χρόνου που δεν προλάβαινα να γυρίσω σπίτι) και τελικά θεωρώ πως είναι αποδοτικό μόνο αν έχει σκοπό να διαβάσεις 1-1,5 ώρα...

Βασικά, λόγω του ότι δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις αναγκάζεσαι να συγκεντρωθείς, αλλά μετά από μια ώρα πιάνεσαι στις άθλιες ξύλινες καρέκλες που έχει, οπότε σου φεύγει η όρεξη...

Συνεπώς, καλύτερα στο κρεβατάκι μου, παρόλο που καμιά φορά με παίρνει ο ύπνος, καθώς βρίσκομαι "επί το έργον".... :p :X

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

@minovg: Κάτι σαν παρκάρισμα στην Κυψέλη ή το Παγκράτι δηλαδή... :p

 

Στο θέμα τώρα, έκανα μια απόπειρα να διαβάσω στο αναγνωστήριο που έχουμε στην ΑΣΟΕΕ ένα μεσημέρι (κι αυτό λόγω ανάγκης και πίεσης χρόνου που δεν προλάβαινα να γυρίσω σπίτι) και τελικά θεωρώ πως είναι αποδοτικό μόνο αν έχει σκοπό να διαβάσεις 1-1,5 ώρα...

Βασικά, λόγω του ότι δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις αναγκάζεσαι να συγκεντρωθείς, αλλά μετά από μια ώρα πιάνεσαι στις άθλιες ξύλινες καρέκλες που έχει, οπότε σου φεύγει η όρεξη...

Συνεπώς, καλύτερα στο κρεβατάκι μου, παρόλο που καμιά φορά με παίρνει ο ύπνος, καθώς βρίσκομαι "επί το έργον".... :p :X

Με το παρκάρισμα τουλάχιστον άντε μισή άντε μια ώρα θα βρεις θέση. Στο συγκεκριμένο αναγνωστήριο έχει τύχει να περιπλανώμαι από θέση σε θέση ατόμων που κάνουν διάλειμμα και να περιμένω μέχρι και 5-6 ώρες για θέση!! :w00t: Υπάρχει ένας "νόμος" στο αναγνωστήριο ότι η θέση κρατείται μέχρι 2 ώρες. Μετά κατάσχεται. :p Οπότε αν αργήσει κάποιος στο διάλειμμά του πάνω από 2 ώρες του τη λες και κάθεσαι εσύ. (Υπήρχε άτομο που άργησε 5 ώρες και είχε την απαίτηση να καθίσει σε αυτή τη θέση. :w00t: Φυσικά πήρε τα... :X

 

Οι καρέκλες εκεί δεν είναι καρέκλες, αλλά πολυθρόνες με μαλακό κάθισμα. :cool: Η φάση είναι με τον κλιματισμό. Πάει ο ένας το ανάβει, μετά 5 λεπτά έρχεται η άλλη το κλείνει, ξαναέρχεται ο άλλος το ξαναανάβει, ξαναέρχεται η άλλη και το κλείνει. Αίσχος πάντως, εκεί πάμε για να έχουμε και τη δροσιά μας. Πρέπει να είναι ανοιχτό. Συνήθως τα αγόρια το ανάβουν και τα κορίτσια το κλείνουν. :mad: Για ευνόητους λόγους.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

παρολο που δεν σκιστηκα στο διαβασμα δυσκολευτηκα σημερα

 

Περίεργο έτσι? Και μένα μου συμβαίνει :D

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε μενα ηταν δυσκολο το μαθημα.Ενω διαβασα αλγοριθμους δεν τους θυμομουνα καλα.

Σημερα παντως αν και δεν διαβασα ιδιαιτερα μαλλον το περασα ανετα.

Σημασια εχει να επικεντρωνεσαι ειτε σε αυτα που σου λεει ο καθηγητης ειτε απο συγκριση παλιοτερων θεματων και αν εχεις επαφη με το μαθημα χωρις πολλες ωρες μπορει να το περασεις.Αρκει να εχεις υποστηριξη απο τους καθηγητες και να ξερεις περιπου το καθε μαθημα που κανεις.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...