Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανα μισαωρο δουλεια ειναι το στησιμο..παλια με το s duos το εκανα μια φορα το μηνα που αλλαζα ROM μπας κ ξυπνησει!

Η τελευταία ρομ 266 πλέον είναι ολοκληρωμένη.το μόνο που της λείπει είναι το 3g στην 2η σιμ που δεν ήταν στις αρχικές προδιαγραφές του κινητού.το βάλανε σε μια beta, μας γλυκανανε γι'αυτό γκρινιάζω!

Ps μάλλον με την εφαρμογή dual sim control δουλεύει και το 3g only! Θα κάνω σήμερα δοκιμές να δω εάν ισχύει όντως και ενημερώνω

 

Επίσης μου φαίνεται πολύ καλή και η διαχείριση της μπαταρίας με την 266.Όχι τίποτα τρελό αλλά πέφτει πιο αργά.βέβαια μπορεί να είναι και placebo μιας και την έβαλα τώρα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η τελευταία ρομ 266 πλέον είναι ολοκληρωμένη.το μόνο που της λείπει είναι το 3g στην 2η σιμ που δεν ήταν στις αρχικές προδιαγραφές του κινητού.το βάλανε σε μια beta, μας γλυκανανε γι'αυτό γκρινιάζω!

Ps μάλλον με την εφαρμογή dual sim control δουλεύει και το 3g only! Θα κάνω σήμερα δοκιμές να δω εάν ισχύει όντως και ενημερώνω

 

Επίσης μου φαίνεται πολύ καλή και η διαχείριση της μπαταρίας με την 266.Όχι τίποτα τρελό αλλά πέφτει πιο αργά.βέβαια μπορεί να είναι και placebo μιας και την έβαλα τώρα!

[ATTACH]60697[/ATTACH]

Τελικά πρέπει να δουλεύει το 3g only!

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ρομ 266 πλέον είναι ολοκληρωμένη.το μόνο που της λείπει είναι το 3g στην 2η σιμ που δεν ήταν στις αρχικές προδιαγραφές του κινητού.το βάλανε σε μια beta, μας γλυκανανε γι'αυτό γκρινιάζω!

Ps μάλλον με την εφαρμογή dual sim control δουλεύει και το 3g only! Θα κάνω σήμερα δοκιμές να δω εάν ισχύει όντως και ενημερώνω

 

Επίσης μου φαίνεται πολύ καλή και η διαχείριση της μπαταρίας με την 266.Όχι τίποτα τρελό αλλά πέφτει πιο αργά.βέβαια μπορεί να είναι και placebo μιας και την έβαλα τώρα!

[ATTACH]60701[/ATTACH]

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα! Σας ήρθε ΟΤΑ η κιτκατ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για το δικό μας, είναι για το European version. Τώρα παίρνει beta kitkat...
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, προσπαθώ να κάνω το update, με τη μέθοδο των τριών κουμπιών και μου βγάζει fail (Error: current version is not in VERLIST, unallow to update.)

Πιο πριν λέει Main Version From Property is H30-U10 V100R001CHNC00B621.

Σίγουρα κάτι δεν κάνω σωστά, αλλά τι; :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τη stock recovery ή την twrp recovery περασμενη? Αν έχεις τη twrp περνά τη stock. Αν έχεις τη stock τότε ίσως είναι corrupted το αρχείο. Κατέβασε το ξανά, κανε format 32 την sd card και ξαναδοκιμασε.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι όπως το πήρα από το Minideals. Δεν έχω πειράξει τίποτα και περίμενα να βγει η καινούργια rom. Πώς διαπιστώνω ποια recovery έχω;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε ξανά το αρχείο από το link που έδωσε ο ilka στη πίσω σελίδα και ξανά δοκίμασε. Αλλιώς πέρνα την όπως εγώ όχι με τα 3 κουμπιά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αρχείο έχω καtεβάσει, προσπάθησα και μέσω local update αλλά βγάζει το ίδιο μήνυμα. Θα δοκιμάσω το βράδυ να κάνω format την κάρτα και να ξαναπροσπαθήσω. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πήρες? Δες πρώτα ποια ρομ έχεις. Θα πρέπει να γράφει CHN αλλιώς δεν είναι China set το κινητό και πρέπει να προσέξεις ποια ρομ θα περάσεις.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από το Δεκέμβριο.

EMUI2.3_H30-U10_9.7.1 γράφει στο Αριθμός έκδοσης.

Μάλλον είναι κάποια custom Rom του μαγαζιού για να γράφει μόνο αυτά. Πιθανολογώ ότι είναι China version το κινητο, γιατί θέλει διαδικασια να περάσεις σε άλλο version emui 2.3, οπότε λογικά μπορείς να περάσεις την τελευταία ρομ Β266.

Τώρα, είτε το αρχείο είτε η κάρτα που έχεις είναι corrupted.

Κατέβασε τη ρομ ξανά είτε από το link που σου είπε ο mylw, είτε από το official site της emui http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32 . Αν το κατεβάσεις με κάποιον download manager, ακόμα καλύτερα. τσέκαρε ότι ο φάκελος dload έχει μέσα το άρχειο με ονομα UPDATE.APP Κανε φορματ την κάρτα και περνά τη ρομ με τα τρία κουμπιά. Αν έχεις ξανά θέμα, δοκίμασε και με μια άλλη κάρτα και ενημέρωσε.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από το Δεκέμβριο.

EMUI2.3_H30-U10_9.7.1 γράφει στο Αριθμός έκδοσης.

Δοκίμασε τα περάσεις με local update αυτήν.είναι η 4.10.16 η γνωστή.Στο αρχείο σβήσε πριν από την λέξη update.app τα νούμερα! Βάλε το αρχείο μετά μέσα σε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης με το όνομα dload ΤΊΠΟΤΑ ΆΛΛΟ ΜΈΣΑ!

 

https://mega.co.nz/#!3YB0kSwK!fxrpEbZNbNvXSg9V5AZUjEIgBjwyotvQE-dkd7eJync

 

 

Μετά εάν όλα πάνε καλά πέρνα την 266

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε τα περάσεις με local update αυτήν.είναι η 4.10.16 η γνωστή.Στο αρχείο σβήσε πριν από την λέξη update.app τα νούμερα! Βάλε το αρχείο μετά μέσα σε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης με το όνομα dload ΤΊΠΟΤΑ ΆΛΛΟ ΜΈΣΑ!

 

https://mega.co.nz/#!3YB0kSwK!fxrpEbZNbNvXSg9V5AZUjEIgBjwyotvQE-dkd7eJync

 

 

Μετά εάν όλα πάνε καλά πέρνα την 266

Δες μόνο στο μενού κάτω κάτω με τις πληροφορίες του κινητού εάν έχεις CHN βερσιόν αλλιώς ΜΗΝ ΚΆΝΕΙΣ ΤΊΠΟΤΑ!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60730[/ATTACH] εδώ κι η φωτο

 

 

Δοκίμασε τα περάσεις με local update αυτήν.είναι η 4.10.16 η γνωστή.Στο αρχείο σβήσε πριν από την λέξη update.app τα νούμερα! Βάλε το αρχείο μετά μέσα σε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης με το όνομα dload ΤΊΠΟΤΑ ΆΛΛΟ ΜΈΣΑ!

 

https://mega.co.nz/#!3YB0kSwK!fxrpEbZNbNvXSg9V5AZUjEIgBjwyotvQE-dkd7eJync

 

 

Μετά εάν όλα πάνε καλά πέρνα την 266

Δες μόνο στο μενού κάτω κάτω με τις πληροφορίες του κινητού εάν έχεις CHN βερσιόν αλλιώς ΜΗΝ ΚΆΝΕΙΣ ΤΊΠΟΤΑ!

Δοκίμασε τα περάσεις με local update αυτήν.είναι η 4.10.16 η γνωστή.Στο αρχείο σβήσε πριν από την λέξη update.app τα νούμερα! Βάλε το αρχείο μετά μέσα σε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης με το όνομα dload ΤΊΠΟΤΑ ΆΛΛΟ ΜΈΣΑ!

 

https://mega.co.nz/#!3YB0kSwK!fxrpEbZNbNvXSg9V5AZUjEIgBjwyotvQE-dkd7eJync

 

 

Μετά εάν όλα πάνε καλά πέρνα την 266

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες μόνο στο μενού κάτω κάτω με τις πληροφορίες του κινητού εάν έχεις CHN βερσιόν αλλιώς ΜΗΝ ΚΆΝΕΙΣ ΤΊΠΟΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Οντως, τωρα που το λες ισως χρειαζεται πρωτα να περασει καποια αλλη ρομ πριν παει στη Β266. Αν θυμάμαι καλά παρόμοιο θέμα είχες και εσύ κάποια στιγμή. Ας δοκιμάσει και αυτό. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

α) συνδέθηκα με huawei id με το τρόπο που γραφτηκε στο thread Του honor 6 και παρατήρησα πως ακόμα αν δεν κάνεις log out παραμένεις συνδεδεμένος και δουλεύει κανονικά. και μπακ απ κανεις στον κλαουντ και θεματα κατεβάζεις άνετα.

β) ανοίγω την κάμερα πατάω επιλογές και μετά ηχητικό σημείωμα. πως στο διατανο γίνεται να στείλω τη φωτο μαζι με το ηχητικό?.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Ας ξεκινήσω κατευθείαν με το πρόβλημά μου για να μη σας κουράζω.Αγόρασα από το http://www.to2c.com ένα Huawei honor 3c 16gb για τον κολλητό μου τις 6/4/2015 και ακόμη να μου έρθει,επικοινώνησα με το site και είχαμε τον παρακάτω διάλογο.

ΕΓΩ:Hello,i have ordered this mobile phone with order number 100051317 at 28/03/2015.I haven't received yet and i would like to know how long should i wait until i get it???

TO2C:Dear friend .

We search it in 17 track website and it doesn't have any information from Apr 6 until now .We send message to our post office to open a check to search where it is .So please waiting in patience .Once get any information from post office we could communicate with you soon.Thanks .

ΕΓΩ:Is it any possibility for my mobile phone to being lost? And if yes can you give me full refund or send me a new one?

TO2C:My dear .

We are not sure now , but you don't worry , if you don't receive the package after 100 days , we could 100% refund the money to you .So now please waiting in patience for the reply from post office .Thanks .

ΕΓΩ:Hello my friend.Have you any answer from post office?

TO2C:NO ,so sorry , still doesn't have any information .

 

Να σημειώσω ότι από το συγκεκριμένο site είχα παραγγείλει ακόμη 2 κινητά κατά το παρελθόν και δεν ειχα κανένα πρόβλημα κατά την αποστολή.Είχε ποτέ κανένας παρόμοιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο site?Και αν ναι του επιστράφηκαν τα λεφτά;Επίσης το κινητό που έχω παραγγείλει έχει κανονικά tracking number και όταν το ψάχνω μου βγάζει despatches to overseas.Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Ας ξεκινήσω κατευθείαν με το πρόβλημά μου για να μη σας κουράζω.Αγόρασα από το http://www.to2c.com ένα Huawei honor 3c 16gb για τον κολλητό μου τις 6/4/2015 και ακόμη να μου έρθει,επικοινώνησα με το site και είχαμε τον παρακάτω διάλογο.

ΕΓΩ:Hello,i have ordered this mobile phone with order number 100051317 at 28/03/2015.I haven't received yet and i would like to know how long should i wait until i get it???

TO2C:Dear friend .

We search it in 17 track website and it doesn't have any information from Apr 6 until now .We send message to our post office to open a check to search where it is .So please waiting in patience .Once get any information from post office we could communicate with you soon.Thanks .

ΕΓΩ:Is it any possibility for my mobile phone to being lost? And if yes can you give me full refund or send me a new one?

TO2C:My dear .

We are not sure now , but you don't worry , if you don't receive the package after 100 days , we could 100% refund the money to you .So now please waiting in patience for the reply from post office .Thanks .

ΕΓΩ:Hello my friend.Have you any answer from post office?

TO2C:NO ,so sorry , still doesn't have any information .

 

Να σημειώσω ότι από το συγκεκριμένο site είχα παραγγείλει ακόμη 2 κινητά κατά το παρελθόν και δεν ειχα κανένα πρόβλημα κατά την αποστολή.Είχε ποτέ κανένας παρόμοιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο site?Και αν ναι του επιστράφηκαν τα λεφτά;Επίσης το κινητό που έχω παραγγείλει έχει κανονικά tracking number και όταν το ψάχνω μου βγάζει despatches to overseas.Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Σε λάθος νήμα γράφεις.υπάρχει ειδικό για παραγγελίες απ'έξω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...