Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι σου τρώει μπαταρία το έχεις μετρήσει ή το υποθέτεις?

Πάντως το κλείδωμα σε 3g σημαίνει ότι δε θαχεις παντού δεδομένα, αλλά και νομίζω ότι όπου χάνει το 3g, πάλι το κινητό θα μπαίνει στη διαδικασία αναζήτησης.

Γιατί πιστεύω ότι ασχολείσαι τόσο καιρό με ένα θέμα, κατά τη γνώμη μου, όχι και τόσο σημαντικό.

Είναι πολύ σημαντικό για μερικούς..ειδικά αν δεν δουλεύεις με opera mini κλπ

Πχ στην δικιά μου περίπτωση αν ειμαι με wind στην Αθήνα η και σε μεγάλο μέρος της επαρχίας και μιλάω με viber (ακόμα και με το αμάξι) δεν θα με νοιάξει και πολύ, αν μιλάω σε original voip τότε θα έχω θεματακι..

Σου λέω με wind γιατί το μεγαλύτερο μέρος απο τους σταθμούς εχει γυρίσει σε Edge με αποτέλεσμα πχ το viber να ρίξει στιγμιαία την ποιότητα του ήχου και να επανέλθει αμέσως ανεξάρτητα από το αν συνεχίσεις με Edge η 3G

To ξερό voip θα κάνει διακοπή κατά την εναλλαγή και μάλιστα αν παρατηρήσεις ΘΑ ΚΑΝΕΙ διακοπές ακόμα και αν είσαι μόνιμα σε 3g μόνο και μόνο επειδή το έχεις σε διπλή λειτουργία

Φαντάσου τώρα να πέσει από 3g σε gprs

Και όπως είπαν και παραπάνω αν το σήμα είναι 3g οριακό και χρειάζεσαι bandwidth τότε είναι σπαστικό να αλλάζει σε edge η gprs ενώ με μια επιλογή θα είχες την δυνατότητα να κλειδώσεις 3G

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσο πρέπει να μας ανησυχεί που δεν έχει κάποιο "γοριλάκι" να προστατεύει την οθόνη;

Επιβάλλεται κάποιο πρόσθετο μέτρο προστασίας (πχ tempered glass);

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια ερώτηση. Έχω περάσει την 4.7.16 και θέλω να πάω πίσω στην Β143 αλλά μου βγάζει όλο FAIL με το Local Update και με τους δυο τρόπους. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια ερώτηση. Έχω περάσει την 4.7.16 και θέλω να πάω πίσω στην Β143 αλλά μου βγάζει όλο FAIL με το Local Update και με τους δυο τρόπους. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

γιατί να πας πίσω; τι προβλήματα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έβαλα να το δοκιμάσω αλλά πρέπει να βάλω την Β143 για να το δώσω του ανθρώπου που του το παράγγειλα. Δηλαδή είναι άλλου. Το δικό μου έρχεται σε 15 ημέρες πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έβαλα να το δοκιμάσω αλλά πρέπει να βάλω την Β143 για να το δώσω του ανθρώπου που του το παράγγειλα. Δηλαδή είναι άλλου. Το δικό μου έρχεται σε 15 ημέρες πιστεύω.

Δώστο έτσι νομίζω είναι καλύτερα. Τί θα πειράξει;

Link to comment
Share on other sites

Δώστο έτσι νομίζω είναι καλύτερα. Τί θα πειράξει;

 

 

 

 

Εντάξει δεν έγινε και τίποτε αλλά του είχα πει για Β143 συν και αυτά τα κινέζικα όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη. Τελος πάντων δεν πειράζει, απλά από περιέργεια αν ξέρει κάποιος κάποιον τρόπο.......

Edited by tasoseat
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν έγινε και τίποτε αλλά του είχα πει για Β143 συν και αυτά τα κινέζικα όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη. Τελος πάντων δεν πειράζει, απλά από περιέργεια αν ξέρει κάποιος κάποιον τρόπο.......

μα με την 4.7.6 ΔΕΝ έχει κινέζικα στις κλήσεις και το μενού είναι πλήρως Ελληνικό! και είναι και κιτκατ!

Link to comment
Share on other sites

μα με την 4.7.6 ΔΕΝ έχει κινέζικα στις κλήσεις και το μενού είναι πλήρως Ελληνικό! και είναι και κιτκατ!

 

Όταν έχει κλειδώσει η οθόνη και την ξεκλειδώσεις σου βγάζει μια οθόνη με εναλλασσόμενες φωτο. Μόλις γλιστρύσεις κάτω προς τα πάνω σου ανοίγει ημερολόγιο αριθμομηχανή φακό και ρολόι και τρεις τέσσερις σειρές με κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει κλειδώσει η οθόνη και την ξεκλειδώσεις σου βγάζει μια οθόνη με εναλλασσόμενες φωτο. Μόλις γλιστρύσεις κάτω προς τα πάνω σου ανοίγει ημερολόγιο αριθμομηχανή φακό και ρολόι και τρεις τέσσερις σειρές με κινέζικα.

[ATTACH]47729[/ATTACH][ATTACH]47730[/ATTACH][ATTACH]47731[/ATTACH] μπες στις ρυθμίσεις και σβήσε τις εγγραφές

Link to comment
Share on other sites

Τις ξετσεκάρισα, δεν μου δίνει επιλογή για σβήσιμο. Το #2110 πως βάζω κατι άλλο πανω από φακό κλπ;

 

Και κάτι άλλο πως βγάζουμε φωτο την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Τις ξετσεκάρισα, δεν μου δίνει επιλογή για σβήσιμο. Το #2110 πως βάζω κατι άλλο πανω από φακό κλπ;

 

Και κάτι άλλο πως βγάζουμε φωτο την οθόνη;

Τώρα να σου πω δεν θυμάμαι τις εγγραφές πως τις έσβησα αλλά κάπου έλεγε να διαγραφούν!

για να βάλεις φωτο την οθόνη η κατεβάζεις την κουρτίνα στο tab εναλλαγή και λέει στιγμ.οθόνης η πατάς ταυτόχρονα vol down+ power button

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις ξετσεκάρισα, δεν μου δίνει επιλογή για σβήσιμο. Το #2110 πως βάζω κατι άλλο πανω από φακό κλπ;

 

Και κάτι άλλο πως βγάζουμε φωτο την οθόνη;

δεν ξέρω πώς μπαίνει ο καιρός

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να σου πω δεν θυμάμαι τις εγγραφές πως τις έσβησα αλλά κάπου έλεγε να διαγραφούν!

για να βάλεις φωτο την οθόνη η κατεβάζεις την κουρτίνα στο tab εναλλαγή και λέει στιγμ.οθόνης η πατάς ταυτόχρονα vol down+ power button

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ξέρω πώς μπαίνει ο καιρός

 

Δεν πειράζει, σ' ευχαριστώ και να σαι καλά. Το κυριότερο ήταν να φύγουν τα Κινέζικα που έβγαιναν στις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, σ' ευχαριστώ και να σαι καλά. Το κυριότερο ήταν να φύγουν τα Κινέζικα που έβγαιναν στις φωτογραφίες.

 

πας στα θεματα , πατας προσαρμογη στο θεμα και στο κλειδωμα οθονης πατας το glare

Link to comment
Share on other sites

Αύριο βάζω παραγγελία για 3 τεμάχια από VickMall. Χρειάζομαι τις γνώσεις σας στα παρακάτω:

1. Θέλω να έχουν την αυθεντική (official) ROM αλλά στη σελίδα γράφουν μόνο "Multi-language ROM". Πού δηλώνω την official; Πρέπει να τους στείλω mail;

2. Για να αποφύγω τυχόν "εκπλήξεις" είναι καλύτερα να κάνω 3 ξεχωριστές παραγγελίες ή απλά να τους πω να στείλουν 3 ξεχωριστά δέματα;

Link to comment
Share on other sites

πας στα θεματα , πατας προσαρμογη στο θεμα και στο κλειδωμα οθονης πατας το glare

 

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να ρυθμισεις τιποτα, απλως να επιλεξεις σε ποια sim θες 3g. Οταν θες να καλεσεις, να στειλεις μηνυμα η να χρησιμοποιησεις mobile data θα σου εχει επιλογη. Απλως οταν χρησιμοποιεις τη μια sim η αλλη εναι standby.

βασικά επειδή θέλω καλό σήμα για ιντερνέτ, θέλω τα data και στο προσκήνιο (Όταν σερφάρω) αλλά και στο παρασκήνιο όταν οι εφαρμογές χρειάζονται δεδομένα να παίρνουν από μια κοσμοκαρτα.ΑΛΛΆ όταν θέλω να μιλάω/γράψω μήνυμα τα λεπτά/ μηνύματα να αφαιρούνται από την κάρτα της Q! γίνεται αυτό έτσι;

 

πρέπει ΚΆΘΕ φορά πριν από ΚΆΘΕ κλήση/ μηνύματα να ερωτομαι η μπορώ να βάλω για default την χρήση της Q κάρτας για μηνύματα/ κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αύριο βάζω παραγγελία για 3 τεμάχια από VickMall. Χρειάζομαι τις γνώσεις σας στα παρακάτω:

1. Θέλω να έχουν την αυθεντική (official) ROM αλλά στη σελίδα γράφουν μόνο "Multi-language ROM". Πού δηλώνω την official; Πρέπει να τους στείλω mail;

2. Για να αποφύγω τυχόν "εκπλήξεις" είναι καλύτερα να κάνω 3 ξεχωριστές παραγγελίες ή απλά να τους πω να στείλουν 3 ξεχωριστά δέματα;

 

Καλύτερα ξεχωριστά, εγώ όταν παραγγέλνω πολλά τα χωρίζω πάντα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Romanos

Κάτι σχετικά με την ROM; Ξέρω ότι απάντησες σε κάτι ανάλογο στη σελίδα 162, να διαλέγουμε πάντα official ROM, αλλά πώς γίνεται αυτό, γιατί αυτοί έχουν εξορισμού επιλεγμένη την multi. (Στο to2c υπάρχει ξεκάθαρη επιλογή στα πλάγια της σελίδας, στο VickMall όμως δεν καταλαβαίνω πώς μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο minideal τους είπα στο chat να βάλουν τη γνησια ρομ, (το τονισα 2-3 φορες) και απο κάτω το έγραψα σα σχολιο. τη θα στειλουν θα δούμε...

ούτε εκει εχει επιλογη όπως στο to2c για επιλογή ρομ

Link to comment
Share on other sites

βασικά επειδή θέλω καλό σήμα για ιντερνέτ, θέλω τα data και στο προσκήνιο (Όταν σερφάρω) αλλά και στο παρασκήνιο όταν οι εφαρμογές χρειάζονται δεδομένα να παίρνουν από μια κοσμοκαρτα.ΑΛΛΆ όταν θέλω να μιλάω/γράψω μήνυμα τα λεπτά/ μηνύματα να αφαιρούνται από την κάρτα της Q! γίνεται αυτό έτσι;

 

πρέπει ΚΆΘΕ φορά πριν από ΚΆΘΕ κλήση/ μηνύματα να ερωτομαι η μπορώ να βάλω για default την χρήση της Q κάρτας για μηνύματα/ κλήσεις;

 

δεν ξερω αν γινεται στην συγκεκριμενη ρομ γτ δεν εχω τωρα μπροστα μου το κινητο αλλα σε παλια ρομ που του ειχα βαλει(δεν θυμαμαι πια απο ολες ηταν) οταν εισαι στα μηνυματα (οταν ανοιγεις την εφαρμογη μηνυματα) αν συρεις κατω την μπαρα κανονικα πρεπει να εχει :1) χρηση παντα καρτας 1, 2) χρηση παντα καρτα 2 και τελος παντα ερωτηση για το πια καρτα θα χρησιμοποιεις... το ιδιο πρεπει να γινεται και στις κλησεις(μπαινεις dialer και λοιπα...)!!!

Ως αναφορα τα δεδομενα για να παιρνει συνεχεια απο την κοσμοτεαπλα θα βαλεις την κοσμοτε ως καρτα 1 και θα εχεις παντα ανοιχτα τα δεδομενα της... οποτε ποτε δεν θα παρει απο την wind

EDIT: Δυστυχως δεν την εχει αυτη την επιλογη... αλλα καπου θα την εχει δεν υπαρχει περιπτωση

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

βασικά επειδή θέλω καλό σήμα για ιντερνέτ, θέλω τα data και στο προσκήνιο (Όταν σερφάρω) αλλά και στο παρασκήνιο όταν οι εφαρμογές χρειάζονται δεδομένα να παίρνουν από μια κοσμοκαρτα.ΑΛΛΆ όταν θέλω να μιλάω/γράψω μήνυμα τα λεπτά/ μηνύματα να αφαιρούνται από την κάρτα της Q! γίνεται αυτό έτσι;

 

πρέπει ΚΆΘΕ φορά πριν από ΚΆΘΕ κλήση/ μηνύματα να ερωτομαι η μπορώ να βάλω για default την χρήση της Q κάρτας για μηνύματα/ κλήσεις;

 

Μπορεις για κλησεις και μηνυματα να επιλεξεις ως default μια συγκεκριμενη sim. εχω την Β143, αλλα φανταζομαι την επιλογη αυτη την εχει και η kitkat. Και να μην εχει επιλογη, δεν ειναι προβλημα γιατι οταν πας να κανεις πχ κληση σου εμφανιζει 2 'κουμπια' για κλησεις, το ενα για καθε sim, το οποιο το βρισκω πολυ βολικο. Για τα data επισης μπορεις να επιλεξεις default μια sim. Αυτο που πρεπει να τσεκαρεις ειναι το εξης: επειδη η δευτερη sim ειναι standby, αν εχεις ανοιχτα τα data στη μια sim μπορεις να δεχεσαι κλησεις στην αλλη sim? Νομιζω πως ναι. Χρησιμοποιω την ιδια sim για κλησεις και data και οσες φορες ειχα ανοιχτα τα data και με καλεσανε στη 2η sim καλουσε κανονικα. Καλυτερα να στο επιβεβαιωσει και καποιος αλλος αυτο.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...