Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα έχουν ιδιο output τότε δεν είναι αυτός ο λόγος. Και γω με την kikat έχω προσέξει πως ζεσταίνεται πιο συχνά και πιο έντονα ίσως φταίει και η εποχή βέβαια.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω βγήκε μόνο για την T00-Τ10 έκδοση...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, περίεργα τα πραγματα. Παρατήρησα τελευταια πως κατα την φόρτιση το κινητό ανεβάζει πολύ υψηλη θερμοκρασία, και χθες το βράδυ πραγματικα ζεματαγε με αποτέλεσμα να βγάλει προειδοποιητικό μήνυμα το λειτουργικό. Λέτε να φταει που δεν το φορτιζω με τον αυθεντικό φορτιστής ή είναι κάποιο άλλο πρόβλημα; Σας κανει κάτι ανάλογο εσάς;

Κατα 99%, φταίει ο φορτιστής!

Πίσω στον original γρήγορα (ή σε άλλον, επώνυμο)

μιας και βγήκε σήμερα η B143 που έχει και multi που θα την βρούμε για SD setup?

Νομίζω βγήκε μόνο για την T00-Τ10 έκδοση...

Ακριβώς

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βγήκε μόνο για την T00-Τ10 έκδοση...

 

μπα μου το έβγαλε κανονικά για online update αλλα τρώω άκυρο λόγο root

θα περάσω άμα είναι ξανά την 141 να φύγει το το root και μου κάνει μετά το update

Link to comment
Share on other sites

μπα μου το έβγαλε κανονικά για online update αλλα τρώω άκυρο λόγο root θα περάσω άμα είναι ξανά την 141 να φύγει το root και μου κάνει μετά το update

Τ̶ο̶ ̶r̶o̶o̶t̶,̶ ̶μ̶ά̶λ̶λ̶ο̶ν̶ ̶φ̶ε̶ύ̶γ̶ε̶ι̶ ̶μ̶ό̶ν̶ο̶ ̶μ̶ε̶ ̶u̶n̶r̶o̶o̶t̶ ̶(̶μ̶ε̶ ̶τ̶η̶ν̶ ̶ε̶φ̶α̶ρ̶μ̶ο̶γ̶ή̶ ̶π̶ο̶υ̶ ̶τ̶ο̶ ̶π̶έ̶ρ̶α̶σ̶ε̶ς̶,̶ ̶έ̶χ̶ε̶ι̶ ̶ε̶π̶ι̶λ̶ο̶γ̶ή̶)̶

-------

Εριξα μια ματιά στα νήματα περί Β143 και διάβασα για μερικά θεματάκια, να προτείνω (σε όσους την γλυκοκοιτάνε) να περιμένουνε 2-3 μέρες...

Edited by asot
update

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

περνώντας offline την 141 έφυγε το root αλλά αφού λες ότι η 143 τραβάει τα ζόρια της θα περιμένω ;)

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Παιδια xposed εχουμε στην κιτ-κατ?και αν οχι επειδη εχω χασει τον μπουσουλα ποια ειναι ειναι η τελευταια εκδοση ρομ οπου το xposed installer δουλευει κανονικα?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Στην KitKat όσο και να προσπάθησα δεν δούλεψε το GravityBox και το JB και το KK αλλά το Xposed δούλεψε κανονικά αφού έκανα root και διέγραψα το αρχείο set_immutable.list (οδηγίες στο topic κάνε αναζήτηση).

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και πέρασα την Β143.

έρωτας το swipe!!!

Και κάτι τρελό σε bug δεν έχω δει μέχρι τώρα.

Όλα οκ με τα ελληνικά αλλά στις κλίσεις ακόμα βλέπω τα δύο κινέζικα ιδεογράμματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και πέρασα την Β143.

έρωτας το swipe!!!

Και κάτι τρελό σε bug δεν έχω δει μέχρι τώρα.

Όλα οκ με τα ελληνικά αλλά στις κλίσεις ακόμα βλέπω τα δύο κινέζικα ιδεογράμματα

λες το προ εγκατεστημενο swype που εχει πλεον το κινητο?αυτο ρωτησα και παλιοτερα,αφου δεν ειναι η εκδοση του μαρκετ θα παιρνει αναβαθμισεις?εμενα με την κιτκατ 4.7.1 δεν εχει καθολου κινεζικα γραμματα στις κλησεις!
Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την Β143. Δεν παρατηρησα καποιο bug. Η ολη διαδιακασια κρατησε περιπου 7 λεπτα. Αυτο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι η πολυ καλη διαχειρηση της μνημης, η χρηση CPU ειναι 10-15% μικροτερη σε σχεση με πριν. Υπαρχει μια αναβαθμιση του phone manager, του weather widget και υπαρχει και το πληκτρολογιο swype. Φυσικα εχει και ελληνικα και το Google play εμφανιζει ελληνικα σχολια. Επισης εχω την εντυπωση οτι το wifi ενισχυθηκε, εχω καλο σημα σε σημειο που πριν δεν ειχα. Μεχρι τωρα δεν βρισκω καποιο λογο να μην την περασει κανεις. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και πέρασα την Β143. έρωτας το swipe!!!

Και κάτι τρελό σε bug δεν έχω δει μέχρι τώρα. Όλα οκ με τα ελληνικά αλλά στις κλίσεις ακόμα βλέπω τα δύο κινέζικα ιδεογράμματα

 

Περασα και εγω την Β143. Δεν παρατηρησα καποιο bug. Η ολη διαδιακασια κρατησε περιπου 7 λεπτα. Αυτο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι η πολυ καλη διαχειρηση της μνημης, η χρηση CPU ειναι 10-15% μικροτερη σε σχεση με πριν. Υπαρχει μια αναβαθμιση του phone manager, του weather widget και υπαρχει και το πληκτρολογιο swype. Φυσικα εχει και ελληνικα και το Google play εμφανιζει ελληνικα σχολια. Επισης εχω την εντυπωση οτι το wifi ενισχυθηκε, εχω καλο σημα σε σημειο που πριν δεν ειχα. Μεχρι τωρα δεν βρισκω καποιο λογο να μην την περασει κανεις.

 

Καλά κάνατε - ίσως το ίδιο να 'χα κάνει και γώ...

Δεν είναι kitkat, σωστά? Πάντως, σαν Full (Local Update) δεν δόθηκε ακόμη...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ HUAWEI HONOR 3C, ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΤΟ http://www.to2c.com/ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ. Η ΠΡΩΤΗ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ. Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ROM ME ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Η ΑΝ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΑΦΟΥ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ROM. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ HUAWEI HONOR 3C, ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΤΟ http://www.to2c.com/ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ. Η ΠΡΩΤΗ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ. Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ROM ME ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Η ΑΝ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΑΦΟΥ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ROM. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Καταρχήν μην γράφεις με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις.

Δεύτερον σχετικά με την πρώτη σου απορία γράφεις σε λάθος topic, αλλά θα σου απαντήσω. Διάλεξε SingPost που είναι και δωρεάν. Για να φθάσει το πακέτο Ελλάδα χρειάζονται 15-35 ημέρες μερικές φορές και περισσότερο. Πλήρωσε με PayPal.

 

Πάρε με την αυθεντική ROM (Αγγλικά - Κινέζικα) και μετά μπορείς να περάσεις την τελευταία stable που έχει απευθείας ελληνικά (εν αντιθέση με την άλλη που προσφέρει το μαγαζί και είναι πειραγμένη) ή κάποια dev rom που έχει και KitKat.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνατε - ίσως το ίδιο να 'χα κάνει και γώ...

Δεν είναι kitkat, σωστά? Πάντως, σαν Full (Local Update) δεν δόθηκε ακόμη...

Σωστα, δεν ειναι kitkat.

 

@fuorigioco1981: το swype δεχεται αυτοματα online αναβαθμισεις.Αυτο που δεν ξερω ειναι αν υποστηριζει ελληνικα, δεν το εχω ψαξει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

για να ξερω αλλη φορα σε ποιο post πρεπει να γραφω?

Αξιοπιστα site με Κινέζικα κινητά

Δες και το vickmall.com, ειμαστε πολλοί που αγοράσαμε από κει (και ευχαριστημένοι)

Ισχύουν τα υπόλοιπα που σου είπε ο Romanos (Singpost για αποστολή, PayPal για πληρωμή, υπομονή 30 μέρες για παραλαβή)

 

Αν τελικά το παραγγείλεις, φρόντισε να διαβάσεις τουλάχιστον τα ποστ (εδώ στο νήμα) των τελευταίων 20-30 ημερών, θα σε βοηθήσουν να καταλάβεις πολλά πράγματα για το τηλέφωνο (και δεν θα αρχίσεις έτσι τις άσκοπες ερωτήσεις, για πράγματα που είναι γραμμένα/απαντημένα ήδη)

 

Με το καλό λοιπόν, ειναι super το τηλέφωνο για περίπου 140 ευρώ!!!

καθαρή εγκατάσταση kitkat πως κάνουμε?

Εχοντας κατεβάσει την πρόσφατη developers KitKat (στην SD), μπορείς να bootάρεις στο Huawei recovery ([Power] + [VOL UP] πατημένα), να κάνεις wipe all (data & cache), και μετά να κάνεις Local Update (εννοείται οτι θα χρειαστει πέρασμα Google account από την αρχή και όλα τα υπόλοιπα - Contacts, SyncML, κλπ)

Την Τετάρτη 16/7 (το μεσημέρι) θα βγει update, για 3 μέρες προτείνω να περιμένεις να βάλεις εκείνη την έκδοση...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

καθαρή εγκατάσταση kitkat πως κάνουμε?

 

Όπως κάνεις και τις υπόλοιπες δεν έχει διαφορά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει κανονικά ελληνικά

Να τα ιδεογράμματα που λέω

Και σε εμενα τα εμφανιζει αυτα. Μηπως εχεις vodafone? Γιατι οταν με καλουν στη sim vodafone εμφανιζονται, αλλα οταν με καλουν στη sim cosmote εμφανιζεται Greece. Αυτο εχει να κανει με το γνωστο θεμα με το +30.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει μάλλον αυτό που λές.

 

Εγώ που έχω WIND και με πήρανε από άγνωστο αριθμό μου έδειξε Athens/Salamina/Piraeus.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

με το local update δλδ είναι καθαρή, πχ η 4.7.1 dev ? πάντως στους χάρτες με πετάει έξω όταν κάνω zoom in / out για λίγο.. Edited by yiwrgos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ και εσενα. Να υποθεσω οτι δε χρειαζεται καποια διευκρινηση για το τελωνειο κατα την παραγγελια, οπως π.χ. οταν παραγγελνεις στο ebay γραφεις send it as a gift?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...