Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το τσιγκέλι στα βγάζουμε ρε αρχηγέ.. εχεις αγοράσει δυο ίδια 3C λοιπόν, από που?

Εκανες εσυ κάποια προσπάθεια αναβάθμισης που μπορεί να μην ολοκληρώθηκε ομαλά...?

 

Λοιπον θα σου πω εγω γιατι ο gimi δεν μπορει τωρα, εχουμε 3 κινητα honor 3c,τα 2 αγορασμενα απο vickmall εχουν γινει root και version 123 απο εμας με τον οδηγο του Karthan7 ολα καλα με μερικες φορες το προβλημα με το wifi οχι κατι σοβαρο. Το 3ο κινητο απο to2c root αγγλικα απο το μαγαζι εχει απο σημερα το πρωι που ειναι νεκρο δεν ανοιγει δεν το βλεπει το pc. Ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον θα σου πω εγω γιατι ο gimi δεν μπορει τωρα, εχουμε 3 κινητα honor 3c,τα 2 αγορασμενα απο vickmall εχουν γινει root και version 123 απο εμας με τον οδηγο του Karthan7 ολα καλα με μερικες φορες το προβλημα με το wifi οχι κατι σοβαρο. Το 3ο κινητο απο to2c root αγγλικα απο το μαγαζι εχει απο σημερα το πρωι που ειναι νεκρο δεν ανοιγει δεν το βλεπει το pc. Ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη.

 

Προτείνω λοιπόν,στα 2 λειτουργικά 3C, να περάσετε Β611 rom (link post #1944, #1946) με τον γνωστό τρόπο (sd card, update, κλπ). πιστεύω οτι θα λύσει τα θέματα με το WiFi.

Στο "ψόφιο" 3C, εφόσον βεβαιωθείτε οτι δεν φταίει η μπαταρια ή οι επαφές της ή το USB, μάλλον πρέπει να φύγει για επισκευή / αντικατάσταση εντός εγγύησης (πάντως, είναι το 1ο περιστατικό που διαβάζω με "προβληματικό" Huawei) - πόσες μέρες προλάβατε να το δουλέψετε?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω για την αμεση απαντηση,εαν μπορω να το κανω root με την Β611 τοτε οκ αν οχι θα κρατησω την 123 γιατι θελω να ειναι root. Για το αλλο κινητο δουλεψε περιπου ενα μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Αποτυχία εγκατάστασης της 611 ρομ...μου έβγαλε failed.

Ακολούθησα κατά γραμμα τον οδηγό του Asot (μεσω sd),

παραμένω με την ''211'' όπως μου ήρθε από Τo2c

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 611......οκ με την καμερα στα 8mp πλεον....μικρες αλλαγες φανερες σε σχεση με την ρομ του to2c ..μια ερωτηση.το κατω δεξι πληκτρο με την προηγουμενη ρομ εβγαζε μια εφαρμογη που εκλεινε οτι ειχε ανοιχτει προσφατα....τωρα βγαζει κατι κινεζικα.γενικα βγαινουν πιο πολλα κινεζικα τωρα......γνωριζεθ κανεις εκεινη η εφαρμογη η ρυθμιση...πως θα την ξαναβρω ?
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 611......οκ με την καμερα στα 8mp πλεον....μικρες αλλαγες φανερες σε σχεση με την ρομ του to2c ..μια ερωτηση.το κατω δεξι πληκτρο με την προηγουμενη ρομ εβγαζε μια εφαρμογη που εκλεινε οτι ειχε ανοιχτει προσφατα....τωρα βγαζει κατι κινεζικα.γενικα βγαινουν πιο πολλα κινεζικα τωρα......γνωριζεθ κανεις εκεινη η εφαρμογη η ρυθμιση...πως θα την ξαναβρω ?

 

Πατώντας παρατεταμένα το μεσσαίο κουμπί (home button)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω για την αμεση απαντηση,εαν μπορω να το κανω root με την Β611 τοτε οκ αν οχι θα κρατησω την 123 γιατι θελω να ειναι root. Για το αλλο κινητο δουλεψε περιπου ενα μηνα.

 

Root σίγουρα μπορείς να κάνεις στην Β610 (καμια 100στη ποστ πίσω) με VROOT (καμια 60αρια ποστ πίσω)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το ψόφιο 3c μου έχει τύχει πολλές φορές στο Pipo tablet μου να έχει τα ίδια συμπτώματα αλλά δεν ξέρω φυσικά αν η αιτία είναι η ίδια. Δες αν ανοίγει χωρίς μπαταρία μόνο στο ρεύμα. Επίσης αν είχες usb debugging δες αν το αναγνωρίζει το adb στον υπολογιστή ακόμα και με σβηστή οθόνη. Γενικά δοκίμασε ότι έχεις από καλώδια, φορτιστές, πρίζες, υπολογιστές... :)
Link to comment
Share on other sites

Αποτυχία εγκατάστασης της 611 ρομ...μου έβγαλε failed.

Μολις περασα την 611......οκ

ThNick, μάλλον κάτι κάνεις λάθος...

Ξαναδες το ποστ #1872

Κάνε μια δοκιμή ακόμη και αν βγάλει failed, δώσε και το κείμενο που συνοδεύει το σφάλμα...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το "ψωφιο" τηλεφωνο επειδη το εχω στα χερια μου βαζοντας το στο ρευμα χωρις την μπαταρια αναβοσβηνει το led πολυ γρηγορα κοκκινο και μετα απο 30 δευτερα περιπου μενει κοκκινο. Το τηλεφωνο απο την μερια που ειναι οι καρτες και η sd ζεστενεται οταν το εχω στο ρευμα. Θα σταλει πισω δεν νομιζω οτι μπορω να κανω κατι.
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει τα παρακάτω...

http://s1060.photobucket.com/user/ThNick/media/DSC00648_zpse07a0cf9.jpg.html?filters[user]=140579834&filters[recent]=1&sort=1&o=0

Μα λεει το μήνυμα: "Recopy the package or change SD card"

Πάρε άλλη κάρτα SD, κατα προτίμηση max 2Gb, formatted @ FAT32

ΕΠίσης, ξανα-κατέβασε την rom

Σχετικα με το "ψωφιο" τηλεφωνο επειδη το εχω στα χερια μου βαζοντας το στο ρευμα χωρις την μπαταρια αναβοσβηνει το led πολυ γρηγορα κοκκινο και μετα απο 30 δευτερα περιπου μενει κοκκινο. Το τηλεφωνο απο την μερια που ειναι οι καρτες και η sd ζεστενεται οταν το εχω στο ρευμα. Θα σταλει πισω δεν νομιζω οτι μπορω να κανω κατι.

Δοκίμασα να συνδέσω το τηλέφωνο στο φορτιστή ΧΩΡΙΣ μπαταρία: Δονείται και αναβοσβήνει το LED κάθε 2-3 δευτερόλεπτα (δεν δοκιμασα να το ανάψω)

Οι επαφές της μπαταρίας ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ, είναι ΟΚ?

_____________

Update: δες και εδώ http://eagerfish.eu/my-huawei-battery-stopped-charging-red-blinking-charge-indicator/

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι επαφες ειναι ενταξει,το led ομως αναβει και σβηνει συνεχως και μετα μενει κοκκινο χωρις να κανει δονηση ενω στο δικο μου καθε 3 δευτερα με δονηση.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά με εντελώς άδεια μπαταρία και όταν το συνδέω σε έναν 1Α φορτιστή δεν καταφέρνει να ξεκινήσει η φόρτιση και κάνει bootlpop. Όταν το έβαλα σε 2Α adapter μετά από λίγο ξεκίνησε να φορτίζει και έβγαλε το αντίστοιχα γραφικό με την μπαταρία.

Άρα δοκίμασε με άλλον φορτιστή και άλλη μπαταρία αν έχεις δυνατότητα.

 

Edit: από ότι διάβασα πιο πάνω μάλλον τα έχεις δοκιμάσει.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα λοιπόν με το χρονοδιάγραμμα που επισυνάπτεται,

1η Ιουλίου φαίνεται να δίνεται η Kitkat και στα 3 μοντέλα 3C

(μεταξύ αυτών και το δικό μας, H30-U10)

Πηγή

 

http://static.huafans.cn/data/attachment/forum/201406/17/165411y3hv3hvswnehyvut.jpg

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να πω, θα είναι εικασία...

Προσωπικά, εκτιμώ οτι θα είναι multilingual (αφού έχουν ήδη ενδωματώσει τις περισσότερες γλώσσες, στις developers εκδόσεις τους...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να πω, θα είναι εικασία...

Προσωπικά, εκτιμώ οτι θα είναι multilingual (αφού έχουν ήδη ενδωματώσει τις περισσότερες γλώσσες, στις developers εκδόσεις τους...)

Δηλαδη εννοεις οτι ίσως μπει multilingual και σε οσα κινητα εχουν την Β137 και μενου με αγγλικά - κινεζικα ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εννοεις οτι ίσως μπει multilingual και σε οσα κινητα εχουν την Β137 και μενου με αγγλικά - κινεζικα ;

Τον τελευταιο 1,5 μήνα, οι εκδόσεις (developers) B609-B610-B611 είναι multilingual, δλδ υπάρχει επιλογή και για Ελληνικά μενού...

Τώρα, αν η kitkat την 1η Ιουλίου, θα είναι developers (μάλλον multilingual) ή official, δεν είναι ξεκαθαρο...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως γινεται μεγαλος ντορος για την Ελληνικη Γλωσσα. Στην αρχη νομισα οτι δεν θα τα καταφερω και με πειραζε που ηταν στα αγγλικα το μενου αλλα τωρα που το συνηθισα με αρεσει και αναρωτιεμαι γιατι τελικα κανουμε τοσο μεγαλο θεμα τα Ελληνικα στο μενου αφου οτι και να γινει οι εφαρμογες ειναι στην γλωσσα μας.

 

Εγψ εχω να προσθεσω κατι αλλο στην λειτουργια του τηλεφωνου. Οταν καλω σεκινητα wind η ποιοτητα της κλησης ειναι απιστευτη, ειναι σα να δουλευει surround μηχανημα καινα ακουω 5.1.

Δεν εχω ανακαλυψει εαν ειναι η wind ή οι συσκευες που καλω(γιατι ειναι διαοφεριτκες ολες).

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Παντως γινεται μεγαλος ντορος για την Ελληνικη Γλωσσα. Στην αρχη νομισα οτι δεν θα τα καταφερω και με πειραζε που ηταν στα αγγλικα το μενου αλλα τωρα που το συνηθισα με αρεσει και αναρωτιεμαι γιατι τελικα κανουμε τοσο μεγαλο θεμα τα Ελληνικα στο μενου αφου οτι και να γινει οι εφαρμογες ειναι στην γλωσσα μας.

 

.

 

ναι ετσι ειναι, εγω χρεωθηκα κιολας απο την etotalc γαι αν μου τπο στειλουν με ελληνικα, αλλα το εστειλαν με αγγλικα - κινέζικα. Ομως μπορω και το χειρίζομαι με τα ελαχιστα αγγλικα που ξερω. Δεν εχω προβλημα

 

Εγψ εχω να προσθεσω κατι αλλο στην λειτουργια του τηλεφωνου. Οταν καλω σεκινητα wind η ποιοτητα της κλησης ειναι απιστευτη, ειναι σα να δουλευει surround μηχανημα καινα ακουω 5.1.

Δεν εχω ανακαλυψει εαν ειναι η wind ή οι συσκευες που καλω(γιατι ειναι διαοφεριτκες ολες).

 

Δεν συμβαίνει σε μενα αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον τελευταιο 1,5 μήνα, οι εκδόσεις (developers) B609-B610-B611 είναι multilingual, δλδ υπάρχει επιλογή και για Ελληνικά μενού...

Τώρα, αν η kitkat την 1η Ιουλίου, θα είναι developers (μάλλον multilingual) ή official, δεν είναι ξεκαθαρο...

Αν καταλαβα καλα θελεις να πεις ....

Αν ειναι developers δεν θα ενημερωθει η Β137

Αν ειναι official θα ενημερωθει.

Αυτο δεν ειπες ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα θελεις να πεις ....

Αν ειναι developers δεν θα ενημερωθει η Β137

Αν ειναι official θα ενημερωθει.

Αυτο δεν ειπες ?

Περίπου...

Η developers, ενημερωνεται στανταρ, ανα 15 μέρες, και είναι πλεον πολύγλωσση

Η official, ενημερώθηκε τελευταία φορά 12/5 και δεν ήταν πολύγλωσση (τότε), η επόμενη έκδοση δεν ξέρουμε τι θα έχει...

___________________________

update: Προ ολίγου, δόθηκε η official B141 (567MB, full update - προφανώς, μεσω ΟΤΑ είναι λιγότερο...), Οποιος μπορεί δοκιμάζει και μας μεταφέρει εντυπώσεις!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

asot δεν είναι 567 mb η αναβάθμιση κάπου 37 είναι! έτσι ξεκινάει πλέον η εγκατάσταση! είναι από την εγκατάσταση της 141 [ATTACH]46283[/ATTACH][ATTACH]46283[/ATTACH][ATTACH]46283[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...