Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, διάβασα εδώ σχετικα με τη B610 - Developer Rom η οποια υποστηρίζει Ελληνικά επίσης και θέλω να την περασω στο Honor 3C (U10) που πήρα πρόσφατα.

 

Κατέβασα το αρχείο H30-U10_EMUI_2.0_V100R001CHNC00B610.rar

το οποίο έχει μέσα ενα αρχέιο UPDATE.APP

Μετα απο εδώ τι κάνουμε; Εχει καποια εφαρμογή η Huawei για update μηπως;

HTC Desire -> HTC Desire S -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Νote 4

Lenovo S920 -> Huawei Honor 3c

iPad Air - iPad Mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, διάβασα εδώ σχετικα με τη B610 - Developer Rom η οποια υποστηρίζει Ελληνικά επίσης και θέλω να την περασω στο Honor 3C (U10) που πήρα πρόσφατα.

 

Κατέβασα το αρχείο H30-U10_EMUI_2.0_V100R001CHNC00B610.rar

το οποίο έχει μέσα ενα αρχέιο UPDATE.APP

Μετα απο εδώ τι κάνουμε; Εχει καποια εφαρμογή η Huawei για update μηπως;

 

2 σελίδες πιο πίσω

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5441270&highlight=update.app#post5441270

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια παρελαβα και γω το δικο μου εδω και μια βδομαδα κ ολα πανε καλα!το πηρα με αγγλικα κ κινεζικα!θελω ναρωτησω αν εχουμε κανενα σπασμενο συστημα πλοηγησης gps να βαλω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια παρελαβα και γω το δικο μου εδω και μια βδομαδα κ ολα πανε καλα!το πηρα με αγγλικα κ κινεζικα!θελω ναρωτησω αν εχουμε κανενα σπασμενο συστημα πλοηγησης gps να βαλω?

 

Αυτό που ζητάς είναι παράνομο και ως εκ τούτου δεν θα βρεις βοήθεια εδώ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

HUAWEI HONOR 3C Theme Installation Guide

__________________________________________________________]

Ωραιο θεμα ! στιλ flat ειναι ?

 

Ο γαλλος που παρουσιαζει το αδελφακι (3χ) βλεπω οτι εχει κοκκινη status bar και κοκκινο το μενου ρυθμισεις στο 11:03

:worry:

 

Στη B610 εβαλες xposed με τον γνωστο τροπο ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Xposed δεν εχω

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς την 4.4.2 kitkat beta για να μας πει εντυπωσεις?

 

Εχεις δει καπου 4.4 beta?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

περιμενε να βρω το λινκ και το ποσταρω

http://oi57.tinypic.com/dpxu6h.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το λινκ ειναι αυτο

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=3665527216&uk=4045112169

και το Password for download: llgi

βαζουμε το pass και παταμε την δευτερη επιλογη αυτην διπλα απο το μπλε τετραγωνο

την κατεβασα αλλα θα την περασω το βραδυ μιας και ειμαι στη δουλεια!

Edited by masteras
Link to comment
Share on other sites

Ειναι official beta που διερρευσε ή custom?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

περιμενε να βρω το λινκ και το ποσταρω

το λινκ ειναι αυτο

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=3665527216&uk=4045112169

και το Password for download: llgi

βαζουμε το pass και παταμε την δευτερη επιλογη αυτην διπλα απο το μπλε τετραγωνο

την κατεβασα αλλα θα την περασω το βραδυ μιας και ειμαι στη δουλεια!

 

Ωραία η πρωτοβουλία και ευχαριστούμε, θα ήταν καλό ομως να δώσεις και ένα Link με την σχετική κουβέντα/οδηγίες, για να δούμε τον τρόπο (εγκατάστασης και κυρίως) απεγκατάστασης αν δεν "λεει"...!

______________________

update: Διαβάζοντας εδώ, διαπίστωσα οτι χτες (10/6) δώσανε την 2η ΒΕΤΑ γιατί η 1η είχε αρκετά Bugs...

O χρήστης (στο κινέζικο νήμα παραπάνω) που σχολιαζει πάντως 10 σημεία της kitkat, είναι κατενθουσιασμένος με τις εξελίξεις!

Μεχρι και επιλογή Super Power Saving έχει, οπου απενεργοποιεί όλα τα Apps ΕΚΤΟΣ από τηλέφωνο και SMS, για μέγιστη εξοικονόμιση ενέργειας!!!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασαν την 4.4 στο mega, λινκ στο ποστ 12 http://www.movilesdualsim.com/tema/beta-h30-u10-4-4-2-emui-2-3.72083/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε η ιδέα που έριξε κάποιος 2-3 σελίδες πίσω να μαζεψουμε υλικό οnline διαθέσιμο σε όλους.

 

Βάζω το upload, για έναν μήνα ακόμα θα έχω 20 mbps upload οπότε άμα θέλετε ανεβάζω ότι θέλετε

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε η ιδέα που έριξε κάποιος 2-3 σελίδες πίσω να μαζεψουμε υλικό οnline διαθέσιμο σε όλους.

 

Βάζω το upload, για έναν μήνα ακόμα θα έχω 20 mbps upload οπότε άμα θέλετε ανεβάζω ότι θέλετε

 

Γιώργος

 

Δεν εννοούσα να κάνουμε tracker, ένα google docs σαν και αυτό http://tinyurl.com/ztev975

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα να κάνουμε tracker, ένα google docs σαν και αυτό http://tinyurl.com/ztev975

 

ΑΑ εσύ ήσουν...

 

Όπου θες np here, δωσε λινκ να κατεβασω και λινκ να ανεβασω

 

Φιλικά

Γιώργος

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι σε ενδοιασμούς τώρα να περάσω την 4.4 ή οχι??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πέρασα την 4.4.2 μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάποιο bug (αν και είναι ακόμη νωρίς) οφείλω να πω πως φαίνεται σταθερότατη, γρήγορη και με ένα τεστ που έκανα στο antutu με εντυπωσίασε!!

Σχεδόν 17400 (17398)!!!!

Να πω ότι δεν κατάφερα να την rootαρω με vroot οπότε θα πρέπει να δοκιμάσω με Flashtool.

Eδω έχω και μία ερώτηση να περάσω το cwm recovery που έχουμε ήδη από την jellybean η θα χρειαστεί άλλο;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα την κιτκατ με cwm recovery και μαζι αυτο http://goo.im/devs/paranoidandroid/roms/gapps-micro/pa_gapps-modular-micro-4.4.2-20140608-signed.zip και επισης το supersu σε ζιπακι και τωρα εχω κανονικα playstore και ειμαι rooted.Mετα την εγκασταση κιτκατ το cwm recovery εξακολουθει να υπαρχει και να λειτουργει.Να κανεται οποσδηποτε ενα factory reset μετα τις εγκαταστασεις και τελος να πω επισης πως η πρωτη εντυπωση (ευχαριστη) που μου δεινει το κινητο ειναι η ταχυτητα στην χρηση που εχει αυξηθει.
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα την κιτκατ με cwm recovery και μαζι αυτο http://goo.im/devs/paranoidandroid/roms/gapps-micro/pa_gapps-modular-micro-4.4.2-20140608-signed.zip και επισης το supersu σε ζιπακι και τωρα εχω κανονικα playstore και ειμαι rooted.Mετα την εγκασταση κιτκατ το cwm recovery εξακολουθει να υπαρχει και να λειτουργει.Να κανεται οποσδηποτε ενα factory reset μετα τις εγκαταστασεις και τελος να πω επισης πως η πρωτη εντυπωση (ευχαριστη) που μου δεινει το κινητο ειναι η ταχυτητα στην χρηση που εχει αυξηθει.
factory reset μετα η και ΠΡΙΝ την εγκατασταση της νεας?
Link to comment
Share on other sites

(Ρώσικο) mini review kit kat 4.4.2

Πλησιάζει η ώρα και τα σχόλια (της εμπειρίας) είναι μόνο θετικά...!!!

Ηδη κάποιοι (στα κινέζικα fora) λένε οτι η developers ρομ στις 16.6 μπορεί να ειναι kitkat!

Πάντως, είναι θέμα ημερών πλέον.-

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

factory reset μετα η και ΠΡΙΝ την εγκατασταση της νεας?

 

Eγω το factory reset το εκανα μετα γιατι ειχα force closed τα play services, το προβλημα αυτο λυθηκε με αυτο τον τροπο.Α και να ξερεις με την εγκατασταση κιτκατ ολα σβηνονται οποτε κρατα backup με titanium

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Eγω το factory reset το εκανα μετα γιατι ειχα force closed τα play services, το προβλημα αυτο λυθηκε με αυτο τον τροπο.Α και να ξερεις με την εγκατασταση κιτκατ ολα σβηνονται οποτε κρατα backup με titanium

 

α καταλαβα!εγω θα κανω και πριν και μετα παντως hard reset.δεν κανω back up θα το στησω απο την αρχη καινουργιο!

Link to comment
Share on other sites

α καταλαβα!εγω θα κανω και πριν και μετα παντως hard reset.δεν κανω back up θα το στησω απο την αρχη καινουργιο!

 

Kαντο και πριν το hard reset δεν ειναι τιποτα απο εμπειρια σου λεω επειδη εχω φλασαρει πολλα κινητα σημασια εχει να γινει καποια στιγμη το hard reset ωστε να σβηστουν τα data της προηγουμενης ρομ και να ξεκινησει η νεα ρομ απο την αρχη σαν πρωτη φορα.

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...