Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έγινε φίλε ευχαριστώ, θα το ψάξω αύριο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου στο thread του P6 ascend Huawei ότι σε ρουτ συσκευές αλλάζοντας δύο γραμμές του build.prop από cn σε gr η el διορθώνεται το θέμα που σε εισερχόμενες κλήσεις κάτω από το όνομα έχει ένα κινέζικο σύμβολο. Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα χθες και το δοκίμασα, δυστυχώς το τηλέφωνο μας με την μαμισια rom δεν γίνεται rw στο build

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές ήθελε google αντί για contacts στο search, ορίστε και screenshots:

http://i.imgur.com/hBuv2RP.png

 

Άμα δεν σας δουλεύει αυτό δοκιμάστε να ψάξετε με τον όρο "SyncML" θα σας εμφανίσει την εφαρμογή για sync των επαφών και του ημερολογίου. :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν σας δουλεύει αυτό δοκιμάστε να ψάξετε με τον όρο "SyncML" θα σας εμφανίσει την εφαρμογή για sync των επαφών και του ημερολογίου. :O
μπραβο αυτο ηταν για το ημερολογιο!τωρα δεν χρειαζεται να εχουμε την εφαρμογη google calendar.

εχεις βρει κανενα τροπο να εμφανιστει στο μενου του google account το "add new account"?να μπορουμε να προσθεσουμε δηλαδη ενα δευτερο google account.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρέλαβα κ εγώ τη Δευτέρα 2 Huawei Honor 3C από Vickmall (1 απρ παραγγελία - παραλαβή στις 14/4!!!). Έχω τοποθετήσει μια κάρτα sim της q (την έχω περίπου 5 χρόνια). Είτε τη βάλω στο slot1 είτε στο slot2 μου εμφανίζει το εικονίδιο του Roaming ®. Δεν αναγνωρίζει την κάρτα ως local. Υπάρχει ενδεχόμενο να μου δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα με τις χρεώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες Q ειναι πάντα ROAMING.

Νομίζω οτι πρέπει να μελετησεις το κατάλληλο θέμα (Q) γιατί εχεις "δουλεια" (πχ το APN της Q, θέλει χειροκίνητη ρύθμιση)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks, μόνο για εισερχόμενες κλήσεις την έχω, άρα δε με απασχολεί καμία ρύθμιση προς το παρόν
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν αυτή (http://www.emui.com/nsp/geturl.php?path=H30-U10_EmotionUI_2.0_V100R001CHNC00B120.zip&rid=365) η rom είναι η κατάλληλη B120; Διότι στα γνωστά link που έχουν δωθεί κατά καιρούς, η ταχύτητα είναι εξωφρενικά αργή. Ευχαριστώ.

 

EDIT: Και αυτή με πολύ χαμηλή ταχύτητα κατεβαίνει. Κανένα link της από ταχύτερο host;

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν αυτή (http://www.emui.com/nsp/geturl.php?path=H30-U10_EmotionUI_2.0_V100R001CHNC00B120.zip&rid=365) η rom είναι η κατάλληλη B120; Διότι στα γνωστά link που έχουν δωθεί κατά καιρούς, η ταχύτητα είναι εξωφρενικά αργή. Ευχαριστώ.

 

EDIT: Και αυτή με πολύ χαμηλή ταχύτητα κατεβαίνει. Κανένα link της από ταχύτερο host;

Δες εδω http://www.needrom.com/mobile/glory-h3c-u10-2g/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ενα βιντεο (κακης ποιοτητας απο το s.e. C905) με τη samsung rom

Αν ξεμπλοκαρει το w7s θα ανεβασω αλλο ενα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο αυτο ηταν για το ημερολογιο!τωρα δεν χρειαζεται να εχουμε την εφαρμογη google calendar.

εχεις βρει κανενα τροπο να εμφανιστει στο μενου του google account το "add new account"?να μπορουμε να προσθεσουμε δηλαδη ενα δευτερο google account.

 

Θα το κοιτάξω όταν μπορέσω δεν υπόσχομαι κάτι

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω στο thread του huawei ascend P6 οτι τελη μαιου,λεει,θα παρει international kitkat?για το δικο μας εχει ακουστει τιποτα?

 

[ATTACH]43898[/ATTACH] attach photo δεν γίνεται μέσω tapatalk edit.γι'αυτό κάνω παράθεση.

Να φανταστώ ότι για να μην βλέπω τις κινέζικες εφαρμογές στις υπό ενημέρωση εφαρμογές θα πρέπει να τις κάνω ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43898[/ATTACH] attach photo δεν γίνεται μέσω tapatalk edit.γι'αυτό κάνω παράθεση.

Να φανταστώ ότι για να μην βλέπω τις κινέζικες εφαρμογές στις υπό ενημέρωση εφαρμογές θα πρέπει να τις κάνω ενημέρωση;

 

Αρκετές από αυτές τις εφαρμογές γίνονται κανονικά απεγκατασταση. Πήγαινε apps/manage apps/all

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα το κινητό που πήρα για ένα φίλο.. Πραγματικά το κινητό τα σπάει.. Φοβερή ποιότητα, πολύ όμορφο. Σε σχέση με το v967s που έχω καμία σχέση.. Πολύ κομψό.. Μου έρχεται να το χτυπήσω αν και το ZTE μου είναι σκυλί..
Link to comment
Share on other sites

Λεω να το παραγγειλω το κινητακι.

Δυο ερωτήσεις, η οθόνη του είναι IPS, και απο ποιο μαγαζί είναι καλύτερα να το πάρω;

Ευχαριστώ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Λεω να το παραγγειλω το κινητακι.

Δυο ερωτήσεις, η οθόνη του είναι IPS, και απο ποιο μαγαζί είναι καλύτερα να το πάρω;

Ευχαριστώ.

 

IPS, Capacitive screen

Αρκετά παιδιά το έχουν πάρει από εδώ

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

Link to comment
Share on other sites

IPS, Capacitive screen

Αρκετά παιδιά το έχουν πάρει από εδώ

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

Αυτο είχα σταμπάρει κι εγώ. Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άμα αναφέρθηκε, root έκανα με αυτό

 

http://www.shuame.com/root.html

 

Ενδιαφέρον έχουν οι βελτιώσεις που έκανε η Huawie με τις αναβαθμίσεις, αφού με αυτή που μου ήρθε λογικλα 116, κολλούσε το notification bar!!!! με το που έκανα update βελτιώθηκε η κατάσταση, και τώρα που πήγα σε 120 ακόμη καλύτερα... άντε να δούμε...\

 

 

-----

 

 

Μετά από ενδελεχή τεστάρισμα, δεν έχουμε πλήρη πρόσβαση root ούτε με το Vroot ούτε με αυτό που λινκαρα από πάνω , καθώς δεν μπορώ να αλλάξω αρχεία στην τοποθεσία /system/etc/permissions καθως δεν έχω τα απαραίτητα δικαιώματα πάρα το root που έχω και το RW. Σε άλλα σημεία το root δουλεύει κανονικά... Τα παραπάνω δεν μπόρεσα να τα κάνω ούτε με adb shell.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενδελεχή τεστάρισμα, δεν έχουμε πλήρη πρόσβαση root ούτε με το Vroot ούτε με αυτό που λινκαρα από πάνω , καθώς δεν μπορώ να αλλάξω αρχεία στην τοποθεσία /system/etc/permissions καθως δεν έχω τα απαραίτητα δικαιώματα πάρα το root που έχω και το RW. Σε άλλα σημεία το root δουλεύει κανονικά... Τα παραπάνω δεν μπόρεσα να τα κάνω ούτε με adb shell.

 

Τι ακριβώς θελεις να κάνεις στο ^^^φάκελο? Μόλις δοκίμασα, έκανα paste χωρίς πρόβλημα (με Root Browser), ένα αρχείο .bak που αντέγραψα από την κάρτα SD...

Εχω Β120 και έκανα root πριν λίγες μέρες, με την ίδια εφαρμογή...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θελεις να κάνεις στο ^^^φάκελο? Μόλις δοκίμασα, έκανα paste χωρίς πρόβλημα (με Root Browser), ένα αρχείο .bak που αντέγραψα από την κάρτα SD...

Εχω Β120 και έκανα root πριν λίγες μέρες, με την ίδια εφαρμογή...

 

Copy μπορώ να κάνω και εγώ edit αρχεία δεν μπορείς να κάνεις... Το κινητό είμαι σχεδόν σίγουρος πως υποστηρίζει usb otg και απλά θέλει μία γραμμή σε ένα αρχείο για να ενεργοποιηθεί.

 

Dear Customer,

Thank you for contacting Huawei device.

Please kindly note that the device support USB OTG function.

Once again thank you for contacting Huawei device.

Best Regards.

Huawei Device Customer Care Team.

 

Απάντηση από το Device Customer Care Team της Huawei... Επίσης διάφορα διαγνωστικά για usb otg δείχνουν πως υπάρχει κάποιου είδους support για otg...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Copy μπορώ να κάνω και εγώ edit αρχεία δεν μπορείς να κάνεις... Το κινητό είμαι σχεδόν σίγουρος πως υποστηρίζει usb otg και απλά θέλει μία γραμμή σε ένα αρχείο για να ενεργοποιηθεί.

ΤΗν θυμάμαι την απάντηση... για δώσε την γραμμή που θέλεις να προσθέσεις και σε ποιο αρχείο?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...