Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι και δεν δουλευει το κολπο με τον κωδικο με αστερακια και διεσεις!αλλα απο οτι βρηκα με την paid εκδοση της εφαρμογης dual sim control εχει επιλογη για μονο WCDMA ΣΤΗΝ 2Η σιμ και δουλευει.μπαινω σε υπογεια που γυριζε σε 2g και αυτο εστω με ελαχιστο σημα μενει 3g.

καταλαβα, να σαι καλα.

α, μονο η paid εκδοση μπορει να κραταει το 3g μονιμα? δεν εχει free?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταλαβα, να σαι καλα.

α, μονο η paid εκδοση μπορει να κραταει το 3g μονιμα? δεν εχει free?

ναι δυστυχως εχει στην free το να δινει 3g στην 2η σιμ (που δεν λειτουργει δυστυχως στην συσκευη μας γμτ!) και κατι αλλα χρησιμα αλλα το 3g only το εχει -τυχαια φανταζομαι- στα paid
Link to comment
Share on other sites

ναι, το ειδα και εγω....

παντως εγω το 3c το εδωσα στην γυναικα μου, πηρα το elephone P2000 που εχει ολα οσα θελω (εκτος απο καλη μπαταρια :( )

Link to comment
Share on other sites

ναι, το ειδα και εγω....

παντως εγω το 3c το εδωσα στην γυναικα μου, πηρα το elephone P2000 που εχει ολα οσα θελω (εκτος απο καλη μπαταρια :( )

Δίνει δηλαδή 3g only,3g στην 2η σιμ έχει καλό δέκτη gps κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Δίνει δηλαδή 3g only,3g στην 2η σιμ έχει καλό δέκτη gps κλπ;

ναι, επιλεγεις εσυ ποια σιμ θα εχει 3g.

απο αυτα που βλεπω, στον ιδο χωρο που ειμαστε ειναι μια χαρα, δεν βλεπω καποια διαφορα με το 3c .... μονο η μπαταρια οπως ειπα που βγαχει με το ζορι την μερα (και αν)....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...τα φώτα σας θα ήθελα.Παρέλαβα επιτέλους εχθές μετά από αναμονή 50 ημερών το δικό μου 3c.Όλα καλά αλλά υπάρχει ένα θέμα με το κινητό και θέλω τη βοήθειά σας.Τα 3 πλήκτρα που έχει στο κάτω μέρος της οθόνης δεν φωτίζονται...και καλά όταν είναι μέρα,το βράδυ τι γίνεται;;;Επίσης είχα πει στον αγοραστή να μου αφαιρέσει όλα τα κινέζικα application αλλά μάλλον με αγνόησε...τι κάνουμε;Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...τα φώτα σας θα ήθελα.Παρέλαβα επιτέλους εχθές μετά από αναμονή 50 ημερών το δικό μου 3c.Όλα καλά αλλά υπάρχει ένα θέμα με το κινητό και θέλω τη βοήθειά σας.Τα 3 πλήκτρα που έχει στο κάτω μέρος της οθόνης δεν φωτίζονται...και καλά όταν είναι μέρα,το βράδυ τι γίνεται;;;Επίσης είχα πει στον αγοραστή να μου αφαιρέσει όλα τα κινέζικα application αλλά μάλλον με αγνόησε...τι κάνουμε;Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Δεν ανάβουν τα πλήκτρα αυτά.πέρνα την τελευταία ρομ 266 από το λινκ 2-3 σελίδες πίσω και μετά τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

όσες κινεζοεφαρμογές δεν είναι εφαρμογές συστήματος τις διαγραφεις εύκολα (τap παρατεταμενα και στον κάδο) τις υπόλοιπες μη τις πειράζεις καν
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου είπες εμένα τώρα αδερφέ.....Αν ήξερα πως το κάνουν αυτό θα είχα παντρευτεί τώρα...:lol:

Είσαι σίγουρος ότι έχεις το δικό μας το δικαρτο 3c? Γιατί σε προηγούμενο ποστ έγραφες κάτι για 16GB. Μήπως έχεις το 4G?

Σε κάθε περίπτωση τις κινέζικες εφαρμογές απλώς τις διαγραφεις εκτός αν είναι του συστήματος.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα αρκετά σοβαρό πρόβλημα:

Χθες έβαλα στο κινητό μια 2η σιμ, κ απο τοτε η κατανάλωση ενεργειας έχει αυξηθεί (παρα) πολύ.Ίσως να φταίει οτι είμαι εξωτερικο,κ έχω μια ξένη κάρτα, κ μια ελληνική (αν κ τα δίκτυα εδώ παιζουν στις ίδιες συχνότητες με τα ελληνικά,οποτε δεν ξέρω αν οντως φταίει αυτό).

 

Μια αλλη εξήγηση είναι ίσως το οτι η μια σιμ είναι σε 3g, ενω η αλλη σε 2g.

 

Υπόψιν οτι δεν έχω πειράξει τις ρυθμισεις για το 3g only, διότι δεν ξέρω καν πως γινεται. Έχω επίσης την Ρομ του dalet, αν αυτό παιζει ρολο

Link to comment
Share on other sites

τι εκανες τελικα?

 

Δεν έχω κάνει τίποτα γιατί μόλις μετακόμησα και δεν έχω ιντερνέτ ακόμα... Θέλω σαν τρελός να πειράξω το τηλέφωνο, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου,το 4g έχω.Αλλάζει κάτι;Ρωτάω γιατί δεν είμαι γνώστης του αντικειμένου.Επίσης ποιός μπορεί να με βοηθήσει να το ρουτάρω για να σβήσω όλες τις κινεζιές από μέσα...γιατί ακόμη και τα κινέζικα που λέει όταν ενεργοποιείς το κινητό μου την δίνει άσχημα,ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου,το 4g έχω.Αλλάζει κάτι;Ρωτάω γιατί δεν είμαι γνώστης του αντικειμένου.Επίσης ποιός μπορεί να με βοηθήσει να το ρουτάρω για να σβήσω όλες τις κινεζιές από μέσα...γιατί ακόμη και τα κινέζικα που λέει όταν ενεργοποιείς το κινητό μου την δίνει άσχημα,ευχαριστώ πολύ.

Ναι αλλάζει. Καταρχήν, εχει διαφορετικό επεξεργαστή, διαφορετικές ρόμ κλπ και μέθοδοι για ρουτ που ισχύουν για το 3c-3g δεν γίνεται να τα κάνεις στο δικό σου. Ρώτα εδώ στο νήμα του κινητού σου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=399151 . Τα παιδιά εκεί λογικά θα ξέρουν περισσότερα να σου πουν για ρομ κλπ.

Ψάξε Επίσης και στο φόρουμ του xda για ρουτ, είχα δει ότι υπάρχει νήμα για το 4g.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

"Η οθόνη που λες, ναι μια χαρά είναι. Θα την ξεκολλήσεις προσεκτικά και για να βάλεις την καινούργια θα χρειαστείς κάτι τέτοιο: Double Side Adhesive 3M Sticker Tape.

Εγώ διάλεξα 3mm πλάτος. Πρόσεξε όμως γιατί θέλει καλό καθάρισμα η παλιά κόλλα και θέλει κάποιο χρόνο για να σταθεροποιηθεί και να κολλήσει η καινούργια. Προτείνω μια δύο μέρες κάτω από πίεση λίγου βάρους.

Δες και το βιντεάκι που είναι αρκετά χρήσιμο: Disassembly Huawei Honor 3C"

 

 

Τα παρέλαβα προχθές και από χθες το βράδυ είναι όλα οκ! Ευχαριστώ πολύ alpo για τις συμβουλές σου!!!

Edited by radopis
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60888[/ATTACH]

Τελικά πολύ ωραίο το καπάκι! Το κάνει το κινητό πολύ κομψό! Το κάνει λιιιιγο πιο βαρύ αλλά δεν πειράζει!

 

Η σελιδα του emui εκει που βλεπαμε τις αναβαθμισεις ρομ τωρα παραπεμπει σε αγγλικο σαιτ!που ειναι τωρα οι ρομ?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με την Β266, οποιος μπορει ας απαντησει.

1. Για οσους εγκαταστησαν το google play απο το site vmall της huawei, ποια ειναι η εκδοση που σας εμφανιζει? Αναβαθμιση του google play γινεται αυτοματα ή θα πρεπει να γινεται καθε φορα που βγαινει καινουργια εκδοση να γινεται εγκατασταση απο το site της huawei? Το ρωταω αυτο γιατι παλιοτερα που υπηρχε στο huawei market το google play γινοταν αναβαθμιση απο εκει, ενω τωρα δεν υπαρχει.

2. Εχει δοκιμασει κανεις να περασει manually email λογαριασμο pop3 στη default εφαρμογη(εκτος απο sos λογαρισμους οπως gmail, hotmail κλπ)? Προσπαθω να περασω ενα λογαριασμο pop3 και βγαζει σφαλμα. ΜΕ τη Β149 ρομ δεν ειχα προβλημα.

3. Συμβαινει πολυ σπανια, αλλα οταν με καλουν και εχω το τηλεφωνο στη τσεπη, οταν το βγαζω να απαντησω δεν εμφανιζει την επιλογη να απαντησω, αλλα χτυπαει και παραμενει κλειδωμενο. Θα πρεπει να το ξεκλειδωσω και να παω στον dialer για να απαντησω. Εχω απενεργοποιησει μια επιλογη για pocket mod, οποτε δεν οφειλεται εκει το προβλημα. Το εχει κανεις αλλος αυτο?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

1) η έκδοση του google play είναι 5.5.11, για το 2) δεν ξέρω και για το 3) πότε δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. κανονικά όλες οι κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

στην 266 αν κραταμε πατημενο το κουμπι με τις παυλες κατω δεξια βγαζει την χρηση μνημης?

Ναι, στο δείχνει στο κατω μερος μολις πατησεις το κουμπι. Μπορείς επίσης δεις τη χρήση μνήμης και από το phone manager. Δες τα screenshots.

[ATTACH]60936[/ATTACH]

[ATTACH]60937[/ATTACH]

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

1) η έκδοση του google play είναι 5.5.11, για το 2) δεν ξέρω και για το 3) πότε δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. κανονικά όλες οι κλήσεις.

Ίδιες απαντήσεις και από εμένα!

Πάει τα έπαιξε η σελίδα της Huawei με τις ρομ...

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέματα με bluetooth με την 266;

Ενώ με την 10-16 όλα δούλευαν μια χαρά, με την 266 δεν μπορώ να συνδεθώ στο medianav του renault.\

Για την ακρίβεια, από την Παρασκευή που την πέρασα προσπαθεί να συνδεθεί, βγάζει μόνο επίπεδο μπαταρίας και ένταση σήματος (όπως έκανε και με την προηγούμενη rom) ΑΛΛΑ δεν μου βγάζει ούτε τον τηλεφωνικό κατάλογο, ούτε μπορώ να κάνω κλήση από το αυτοκίνητο ούτε μεταφέρει τις εισερχόμενες κλήσεις από το κινητό στο αυτοκίνητο.

Κανείς άλλος με αντίστοιχο θέμα ή ακόμα καλύτερα λύση;

Γιατί αλλιώς με βλέπω να γυρίζω στην 4_10_16...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέματα με bluetooth με την 266;

Ενώ με την 10-16 όλα δούλευαν μια χαρά, με την 266 δεν μπορώ να συνδεθώ στο medianav του renault.\

Για την ακρίβεια, από την Παρασκευή που την πέρασα προσπαθεί να συνδεθεί, βγάζει μόνο επίπεδο μπαταρίας και ένταση σήματος (όπως έκανε και με την προηγούμενη rom) ΑΛΛΑ δεν μου βγάζει ούτε τον τηλεφωνικό κατάλογο, ούτε μπορώ να κάνω κλήση από το αυτοκίνητο ούτε μεταφέρει τις εισερχόμενες κλήσεις από το κινητό στο αυτοκίνητο.

Κανείς άλλος με αντίστοιχο θέμα ή ακόμα καλύτερα λύση;

Γιατί αλλιώς με βλέπω να γυρίζω στην 4_10_16...

Η 266 έχει το πιο σταθερό Bluetooth από όλες τις ρομ μέχρι τώρα.με την 4.10.16 τρία ακουστικά έχω bt, και στα τρία πάρα πολλές φορές δεν συνδεόταν παρά μόνον εάν έκανα επανεκκίνηση του bt

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά!

Η έκδοση 266 (την οποία φοράω) ρουτάρεται? Προσπάθησα αλλά χωρίς επιτυχία. Ενώ τα win 8.1 το αναγνωρίζουν (αφού πέρασα διάφορους drivers που βρήκα σε αυτό το Forum αλλά και στο xda) το αποτέλεσμα...τζίφος..Δεν θέλω να μπλέξω με twrp και cw, παρά μόνο με το vroot που δοκίμασα, δέν... Παρεμπιτόντως και το Χ5 που είχα, και το Ascend P1 τα είχα κάνει όλα root..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...