Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η 261 όπως και οι δύο προηγούμενες έχουν και κρυφά bug μέσα σε εγκατεστημένες εφαρμογές! π.χ. στο whatsapp δεν λειτουργεί σωστά μέρος του μενού μας συνομιλίας εάν πατήσεις το πλήκτρο μενού του κινητού.ενώ λειτουργεί σωστά εάν πατήσεις το κουμπί μενού της εφαρμογής πάνω δεξιά!

Αν δεν ειχα βαλει custom θα ειχε φυγει προπ πολλου το κινητο.... ειχα αγανακτησει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπόν παίδες ακούστε τι έπαθα, δουλευω σε φορτηγο και εχει εξοδο 24v για φορτιστη αυτοκινητου , είχα ένα φορτιστη από Κίνα με τον οποίο το φορτιζα το κινητο ..

Σημερα αρπαξε ο φορτιστης εβγαλε καπνούς και το κινητο κόλησε , εβγαλα μπαταρία ξαναέβαλα αλλά τίποτα , έφερε ενας φίλος το δικο του honor και δοκιμασα την μπαταρία του μηπως και έχει καεί η δική μου.. τελικα η μπ[αταρία μου είναι καλή αλλά το κινητο δεν ανταποκρινεται.. Τι λέτε να έγινε ? Φτίαχνεται .. Ξέρει κανεις κάποιον τεχνικο να το δει ?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες ακούστε τι έπαθα, δουλευω σε φορτηγο και εχει εξοδο 24v για φορτιστη αυτοκινητου , είχα ένα φορτιστη από Κίνα με τον οποίο το φορτιζα το κινητο ..

Σημερα αρπαξε ο φορτιστης εβγαλε καπνούς και το κινητο κόλησε , εβγαλα μπαταρία ξαναέβαλα αλλά τίποτα , έφερε ενας φίλος το δικο του honor και δοκιμασα την μπαταρία του μηπως και έχει καεί η δική μου.. τελικα η μπ[αταρία μου είναι καλή αλλά το κινητο δεν ανταποκρινεται.. Τι λέτε να έγινε ? Φτίαχνεται .. Ξέρει κανεις κάποιον τεχνικο να το δει ?

 

Παει αυτό,ψάξε για το επόμενο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια, καινούριο κινητό (αγορασμένο από specialprice) μιας φίλης μου όταν πάει να κάνει κλήση με άλλον απο το ακουστικό δεν ακούγονται οι φωνές αλλά κάτι παράσιτα ενώ άμα βάλει το handsfree ακούγεται κανονικά απο τα ακουστικά. Τι μπορεί να φταίει χαλασμένο ακουστικό ή είναι κάποια ρύθμιση??? Τα φώτα σας παρακαλώ.
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Παει αυτό,ψάξε για το επόμενο κινητό σου.

 

Το κινητό τελικά άνοιξε , αλλά αφησε κάποιες παρενέργιες.. πλέον δεν φορτιζει γρήγορα πχ σε μια ωρα ανεβάζει 10 % μου είπαν ότι μαλλον λόγο τάσηςμου ψιλοέκαψε το usb port

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως υπάρχει κάποιος; Ειδικά τώρα που από ότι είδα το pandawill το ξανάγβαλε προσφορά το κινητό, ίσως κάποιος να προσφερθεί...Είμαι διατεθειμμένος να τον πληρώσω και ένα ποσό για τον κόπο του, προκειμένου να σώσω το κινητό και να μη μου μείνει στο χέρι:

Παιδιά, αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, έχω αρκετά σοβαρό πρόβλημα:

 

Ίσως κάποιοι να θυμούνται την περίπτωση, είμαι αυτός που πριν λίγες σελίδες είχε πρόβλημα με τα ΙΜΕΙ του Honor 3C, καθώς το είχα παραγγείλει από το Pandawill, μου ήρθε με την ευρωπαϊκή ROM Β109, και όταν του έβαλα την κινέζικη 149, μου έβγαλε πρόβλημα ασυμβατότητας (δεν ήξερα ότι υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις - καλό θα είναι παιδιά να ενημερώσετε τους οδηγούς, για να τσεκάρει ο καθένας με ποια έκδοση της ROM του έρχεται το κινητό, ώστε να μην την ξαναπατήσει κανένας)

 

Μπόρεσα με πολύ κόπο να βγάλω μια άκρη στο xda forum, και έχω καταφέρει να έχω τώρα στο κινητό μου την (ευρωπαϊκή) ROM Β111, πλήρως ρουταρισμένη, με ξεκλείδωτο bootloader και με το twrp εγκατεστημένο.

 

Παρότι όμως είμαι root, τα ΙΜΕΙ δεν έχω καταφέρει να τα επαναφέρω. Για να το κάνω αυτό, μου είπαν στο xda ότι χρειάζομαι ένα backup αρχείο είτε της αρχικής Β109 έκδοσης, είτε της Β111, αλλά με τα ΙΜΕΙ να λειτουργούν. Αυτό το αρχείο δεν είναι δύσκολο να το πάρεις, μόνο που εγώ δεν το έχω (γιατί τα ΙΜΕΙ μου είναι χαμένα). Σκέφτηκα λοιπόν να ζητήσω τη βοήθεια κάποιου που έχει την ευρωπαική έκδοση (είτε Β109 είτε Β111).

 

Αν κάποιος έχει στο κινητό του μία από αυτές τις ευρωπαϊκές ROM, μπορώ να στείλω αναλυτικές οδηγίες για το πώς μπορεί να πάρει ένα backup (δεν είναι δύσκολο) και να μου το στείλει. Θα του ήμουν αιώνια ευγνώμων

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να καθαρίσω το ηχειακι του από μικρα ρινισματα σιδήρου που είχαν μαγνητιστει και βραχνιαζε και τελικά το έκανα χειρότερο. Ξέρει κανένας που μπορώ να παραγγείλω ένα? Ρωτησα στο to2c που το πήρα και μου είπε πως ρώτησαν την Huawei και είπαν πως δεν το πουλάει ξεχωριστά.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό από κάποιο γνωστό μου… μου είπε όμως ότι έχει 2 sim και όχι και άλλη υποδοχή για sd κάρτα ή μπορώ να βάλω την sd κάρτα στην υποδοχή της sim !!!!! φυσικά 2 rom 1,3 επεξεργαστής κλπ….. Τελικά δεν έχει ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2 υποδοχές (2 sim και μια για κάρτα );;;;; η μήπως δεν είναι γνήσιο;;;;;;

Τι λέτε;;;; μια βοήθεια σας παρακαλώ γιατί κάπου έχω πελαγώσει!!!!:!::cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό από κάποιο γνωστό μου… μου είπε όμως ότι έχει 2 sim και όχι και άλλη υποδοχή για sd κάρτα ή μπορώ να βάλω την sd κάρτα στην υποδοχή της sim !!!!! φυσικά 2 rom 1,3 επεξεργαστής κλπ….. Τελικά δεν έχει ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2 υποδοχές (2 sim και μια για κάρτα );;;;; η μήπως δεν είναι γνήσιο;;;;;;

Τι λέτε;;;; μια βοήθεια σας παρακαλώ γιατί κάπου έχω πελαγώσει!!!!:!::cry:

 

 

 

Φίλε αν μιλάμε για το ίδιο κινητό έχει δύο υποδοχές για2 κάρτες και μία υποδοχή για κάρτα μνήμης. Και βέβαιαδεν μπαίνει η κάρτα μνήμης στην υποδοχή της SIM, ούτε στις ταινίες του 007!!!!!

Edited by tasoseat
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό από κάποιο γνωστό μου… μου είπε όμως ότι έχει 2 sim και όχι και άλλη υποδοχή για sd κάρτα ή μπορώ να βάλω την sd κάρτα στην υποδοχή της sim !!!!! φυσικά 2 rom 1,3 επεξεργαστής κλπ….. Τελικά δεν έχει ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2 υποδοχές (2 sim και μια για κάρτα );;;;; η μήπως δεν είναι γνήσιο;;;;;;

Τι λέτε;;;; μια βοήθεια σας παρακαλώ γιατί κάπου έχω πελαγώσει!!!!:!::cry:

Μπορεις να δεις τα χαρακτηριστικα του κινητου εδω http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-2gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-hd-ogs-screen-3g-wcdma-smartphone-white.html

 

Εννοειται οτι εχει 2 sim, καθως και ξεχωριστη υποδοχη για sd card. Ρωτησε τον απο που το πηρε. Αν το πηρε απο aliexpress πολυ πιθανο να ειναι και κλωνος. Απο αυτα που γραφεις λιγο δυσκολο να καταλαβουμε αν ειναι γνησιο ή οχι. Ή ο γνωστος σου δεν στα λεει καλα ή δεν καταλαβες τι σου ειπε.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τελικά άνοιξε , αλλά αφησε κάποιες παρενέργιες.. πλέον δεν φορτιζει γρήγορα πχ σε μια ωρα ανεβάζει 10 % μου είπαν ότι μαλλον λόγο τάσηςμου ψιλοέκαψε το usb port

 

 

Το κινητο ανοιξε και έκανα hard reset.. ομως πλεον οταν το συνδεω στον υπολογιστη μονο φορτιζει και δεν μου βγαζει τις επιλογης συνδεσης με το pc (mtp , flash drive, hisuite) . Λείπει κατι από το κινητο ? κάποιος driver?

Link to comment
Share on other sites

δύο ερωτήσεις

1...themes για emui 3.0 που βρίσκουμε;

2.. απλά τα βάζουμε στην μνήμη του κινητού στον φάκελο HW themes η είναι πιο περίπλοκο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το συγκεκριμένο κινητό περίπου ένα χρόνο όλα καλά στη λειτουργία του. Έκανα τέλη Αυγούστου μια αναβάθμιση έχω H30-U10 Emotion UI 2 ANDROIT 4.2.2 και b149. Είδα στης προηγούμενες σελίδες έχει πιο νέες εκδόσεις. Αξίζει να κάνω αναβάθμιση. Μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά. Βλέπω ότι έχει ανέβει η έκδοση και σε άλλα μοντέλα σε 4.4.2 και. Από που μπορώ να κατέβω αρχείο για να κάνω αναβάθμιση; Το online δεν βγάζει. Αξιζει να κάνω η θα κολλάει το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

δύο ερωτήσεις

1...themes για emui 3.0 που βρίσκουμε;

2.. απλά τα βάζουμε στην μνήμη του κινητού στον φάκελο HW themes η είναι πιο περίπλοκο;

 

δεν σου βγάζει αυτή την επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι ρουτ το κινητο, ειναι ασκοπο το να πας στα θεματα, δεν μπορεις να κατεβασεις νεα θεματα, γιατι θελει HuaweiId που δεν δουλευει εδω,...

οποτε μονοδρομος ειναι να βρεις τα θεματα on line και να τα περασεις στην καρτα σου απο οπου θα τα τρεξεις στην εφαρμογη θεματα, διαφορετικα, κανεις ρουτ και σβηνεις το HuaweiId.

Link to comment
Share on other sites

Arootάριστος είμαι και κατεβάζει μια χαρά θέματα χωρίς HUAWEI id απλά δεν έχει πολλές επιλογές

με κιτκατ δεν κατεβαίνουν θέματα χωρίς Huawei id!

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν ειναι ρουτ το κινητο, ειναι ασκοπο το να πας στα θεματα, δεν μπορεις να κατεβασεις νεα θεματα, γιατι θελει HuaweiId που δεν δουλευει εδω,...

οποτε μονοδρομος ειναι να βρεις τα θεματα on line και να τα περασεις στην καρτα σου απο οπου θα τα τρεξεις στην εφαρμογη θεματα, διαφορετικα, κανεις ρουτ και σβηνεις το HuaweiId.

το κατάλαβα πέρασα δύο τρία πιο σκοτεινά θέματα αλλά λέω εάν ξέρει κανείς σαιτ με πιο πολλά themes!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ανοιξε και έκανα hard reset.. ομως πλεον οταν το συνδεω στον υπολογιστη μονο φορτιζει και δεν μου βγαζει τις επιλογης συνδεσης με το pc (mtp , flash drive, hisuite) . Λείπει κατι από το κινητο ? κάποιος driver?

 

Κανονικά θα έπρεπε να σου βγάζει τις επιλογές όταν κατεβάζεις την κουρτίνα. Anyway, μπορείς να δοκιμασεις εγκαταστήσεις το handset win driver από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=54603725

 

Καλημέρα παιδιά. Έχω το συγκεκριμένο κινητό περίπου ένα χρόνο όλα καλά στη λειτουργία του. Έκανα τέλη Αυγούστου μια αναβάθμιση έχω H30-U10 Emotion UI 2 ANDROIT 4.2.2 και b149. Είδα στης προηγούμενες σελίδες έχει πιο νέες εκδόσεις. Αξίζει να κάνω αναβάθμιση. Μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά. Βλέπω ότι έχει ανέβει η έκδοση και σε άλλα μοντέλα σε 4.4.2 και. Από που μπορώ να κατέβω αρχείο για να κάνω αναβάθμιση; Το online δεν βγάζει. Αξιζει να κάνω η θα κολλάει το κινητό;

 

Online update δεν νομίζω να ερθει, θα πρέπει να την περάσει manually όποιος θέλει αναβάθμιση στην emui 3. Η τελευταία stable rom είναι η Β261. Είναι αρκετά καλή, αν σκέφτεσαι να κάνεις αναβάθμιση μην σε προβληματίζει, θα είναι σαν να πήρες καινούργιο κινητό. Και εγώ την Β149 είχα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι μερικές εφαρμογές δεν υποστηρίζονται πλέον από το play store. Εμένα από τις 50 περίπου που είχα, 3-4 δεν είναι συμβατες (vodafone, cosmote, paypal), μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτές. Οπότε, το πόσο ενοχλητικό είναι αυτό εξαρτάται από άτομο σε άτομο. Εχουν αναφερθει ποιες εφαρμογές δεν είναι συμβατές σε παλαιότερα ποστ. Δες αν σου ειναι απαραιτητες και πραξε αναλόγως. Για download links κοίτα στο xda και στο site της emui. Πρόσεξε να κατεβάσεις τη σωστή rom για το κινητό, China version.

http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-huawei-honor-3c-h30-u10-t2837773

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να σου βγάζει τις επιλογές όταν κατεβάζεις την κουρτίνα. Anyway, μπορείς να δοκιμασεις εγκαταστήσεις το handset win driver από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=54603725

 

 

 

Online update δεν νομίζω να ερθει, θα πρέπει να την περάσει manually όποιος θέλει αναβάθμιση στην emui 3. Η τελευταία stable rom είναι η Β261. Είναι αρκετά καλή, αν σκέφτεσαι να κάνεις αναβάθμιση μην σε προβληματίζει, θα είναι σαν να πήρες καινούργιο κινητό. Και εγώ την Β149 είχα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι μερικές εφαρμογές δεν υποστηρίζονται πλέον από το play store. Εμένα από τις 50 περίπου που είχα, 3-4 δεν είναι συμβατες (vodafone, cosmote, paypal), μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτές. Οπότε το ποσό ενοχλητικό είναι αυτό εξαρτάται από άτομο σε άτομο. Για download links κοίτα στο xda και στο site της emui. Πρόσεξε να κατεβάσεις τη σωστή rom για το κινητό, China version.

http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-huawei-honor-3c-h30-u10-t2837773

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

παντως μεταξυ του να κανουν συμβατες αυτες τις-λιγες-εφαρμογες η να δωσουν 3g στην 2η σιμ προτιμω το δευτερο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως μεταξυ του να κανουν συμβατες αυτες τις-λιγες-εφαρμογες η να δωσουν 3g στην 2η σιμ προτιμω το δευτερο!!!!!!

Νομιζω οτι αυτο ειναι εφικτο γιατι η emui 3 το υποστηριζει, απλως χρειαζεται λιγο ψαξιμο και να προστεθουν καποιες γραμμες στο build.prop. Ειχα καταφερει προσθετωντας καποιες γραμμες στο bulidprop να εμφανιζεται επιλογη εναλλαγης καρτας, αλλα εμφανιζε μονο 4g, το οποιο φυσικα δεν το υποστηριζει το κινητο. Αν θελει καποιος να το ψαξει παραπανω ας μου στειλει pm να του πω τι ειχα κανει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να σου βγάζει τις επιλογές όταν κατεβάζεις την κουρτίνα. Anyway, μπορείς να δοκιμασεις εγκαταστήσεις το handset win driver από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=54603725

 

 

 

το handser win driver ειναι apk για το κινητο? ή exe για τον υπολογιστη?γιατί το κινητό εχει το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτο ειναι εφικτο γιατι η emui 3 το υποστηριζει, απλως χρειαζεται λιγο ψαξιμο και να προστεθουν καποιες γραμμες στο build.prop. Ειχα καταφερει προσθετωντας καποιες γραμμες στο bulidprop να εμφανιζεται επιλογη εναλλαγης καρτας, αλλα εμφανιζε μονο 4g, το οποιο φυσικα δεν το υποστηριζει το κινητο. Αν θελει καποιος να το ψαξει παραπανω ας μου στειλει pm να του πω τι ειχα κανει.
επιλογη εναλλαγης καρτας για να εναλασσεται το internet εχει αλλα οταν πηγαινει στην 2η σιμ ενω εχει ιντερνετ απλα δεν εχει 3g. Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω μια βοήθεια θέλω να κατεβάσω την EMUI από το

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32 ποια να επιλέξω από της 3? αυτες οι κάτω είναι ιστορικό. χέριαζε πρώτα αυτές η να κάνω κατευθείαν local update την τελευταία εκδοσή?και κάτι άλλο χρειάζεται να κάνω και back up αρχεία και τέτοια?

Edited by odiss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...