Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε το πρωί αναβάθμιση ή 4.10.1. Με το που εγκαταστάθηκε έπαψε να αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης, και το τηλέφωνο σέρνεται. Είναι μόνο εγώ, η είναι καθολικό φαινόμενο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήρθε το πρωί αναβάθμιση ή 4.10.1. Με το που εγκαταστάθηκε έπαψε να αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης, και το τηλέφωνο σέρνεται. Είναι μόνο εγώ, η είναι καθολικό φαινόμενο?
αυριο δεν ηταν να ερθει?εμενα τιποτα ακομα!

EDIT μου ηρθε αλλα να την κανω μετα απο αυτο που εγραψες???

 

http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&ie=UTF-8&tl=el&u=http%3A%2F%2Fcn.club.vmall.com%2Fthread-1269668-1-1.html

 

εδω ειναι η μεταφραση!κατι λεει για καρτα sd και ....εργολαβια!τι εννοει ο ποιητης?ROMANOS???εσυ που ξερεις κινεζικα!!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ηρθε OTA με rootαρισμενη 4.9.16

 

Αρα γιατι ειπωθηκε στο παρελθον οτι με ροοταρισμενο τηλεφωνο δεν ερχονται ΟΤΑ ενημερωσεις?

Η εγω εχω καταλαβει λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ηρθε OTA με rootαρισμενη 4.9.16

 

Αρα γιατι ειπωθηκε στο παρελθον οτι με ροοταρισμενο τηλεφωνο δεν ερχονται ΟΤΑ ενημερωσεις?

Η εγω εχω καταλαβει λαθος?

 

Γιατί είναι αληθές τουλάχιστον στις προηγούμενες εκδόσεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι αληθές τουλάχιστον στις προηγούμενες εκδόσεις.
romanos τι εννοει στα changelog της τελευταιας σημερινης αναβαθμισης που λεει κατι για την sd?εργολαβια κλπ? επηρεαζει εμας με την 4.9.16 που θα κανω ΟΤΑ την αναβαθμιση στην σημερινη?θα "χαλασει" τιποτα στην sd?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθε το πρωί αναβάθμιση ή 4.10.1. Με το που εγκαταστάθηκε έπαψε να αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης, και το τηλέφωνο σέρνεται. Είναι μόνο εγώ, η είναι καθολικό φαινόμενο?

ποια έκδοση είχες πριν την σημερινή αναβάθμιση? και πως έκανες την αναβάθμιση, ΟΤΑ η μέσω κάρτας μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ηρθε OTA με rootαρισμενη 4.9.16

 

Αρα γιατι ειπωθηκε στο παρελθον οτι με ροοταρισμενο τηλεφωνο δεν ερχονται ΟΤΑ ενημερωσεις?

Η εγω εχω καταλαβει λαθος?

το οτι σου ηρθε δεν σημαινει οτι μπορεις και να την κανεις ;)

 

οσο για αυτα που διαβαζετε για την sd .... καλο ειναι να τα κανετε μεταφραση στα Αγγλικα, εχει καλυτερη αποδοση

http://www.devicemanuals.com/table-of-contents/pdf-manual-285770.html

2.9 Using a microSD Card

2.9.1 Using the microSD Card as a USB Mass Storage

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

romanos τι εννοει στα changelog της τελευταιας σημερινης αναβαθμισης που λεει κατι για την sd?εργολαβια κλπ? επηρεαζει εμας με την 4.9.16 που θα κανω ΟΤΑ την αναβαθμιση στην σημερινη?θα "χαλασει" τιποτα στην sd?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια έκδοση είχες πριν την σημερινή αναβάθμιση? και πως έκανες την αναβάθμιση, ΟΤΑ η μέσω κάρτας μνήμης;

Είχα την 4.9.16. Πάντα ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την 4.9.16. Πάντα ΟΤΑ.
τελικα ακομα εχεις θεμα να σερνεται και να μην αναγνωριζει την καρτα μνημης?επανεκκινηση εκανες?
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές. Τα ίδια. Σέρνεται το σύμπαν. Ούτε τα widgets δεν φορτώνουν.

το ρισκαρω και την κανω τωρα θα αναφερω τυχον θεματα σε λιγο!

τελικά όλα καλά! όλα λειτουργούν κανονικά

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω factory data reset τι θα χασω?

Εχω την 4.9.1

Θελω να δω αν θα λυθει το προβλημα με το πλαυστορε που δεν μου εμφανιζει την συσκευη και με το go sms που δεν μου στελνει σμσ από σιμ2

Edited by lambros69
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υστερα απο καποιο προβλημα που ειχε το κινητο με τις επαφες μου εγκατεστησα αυτην τη rom H30-U10_V100R001C900B115 στο κινητο μου και ενω διορθοθηκε το προβλημα με τις επαφες τωρα δεμ μου αναγνωριζει τις σιμ.Εχασε το imei και buckup δεν ειχα κανει.προσπαθησα μεσω engineering mode αλλα τιποτα.διορθωνεται?ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υστερα απο καποιο προβλημα που ειχε το κινητο με τις επαφες μου εγκατεστησα αυτην τη rom H30-U10_V100R001C900B115 στο κινητο μου και ενω διορθοθηκε το προβλημα με τις επαφες τωρα δεμ μου αναγνωριζει τις σιμ.Εχασε το imei και buckup δεν ειχα κανει.προσπαθησα μεσω engineering mode αλλα τιποτα.διορθωνεται?ξερει κανεις?

Μαλλον εχεις βαλει λαθος rom, αυτη η rom δεν ειναι για china version που ειναι το δικο μας κινητο, ειναι για το international version, γι' αυτο εχασες το imei. Αφου δεν το μπρικαρες παλι καλα, σημαινει οτι μπορεις να το διορθωσεις. Καταρχην σιγουρεψου τι version ειναι το κινητο σου!

 

International*set: Comes with*LOCKEDbootloader. (Ref. Build number: H30-U10 V100R001C900B1XX)China*set: Comes with*UNLOCKED*bootloader. (Ref. Build number: H30-U10 V100R001CHNC00B1XX)

 

Δεν ξερω με το να δοκιμασεις να βαλεις τη σωστη ρομ αν θα λυθει το προβλημα ή αν θα τα κανεις χειροτερα, αν γνωριζει καποιος σιγουρα ας σου πει. Λογικα, επειδη ο bootloader ειναι ξεκλειδωτος στο china version, ισως φλασαροντας μια σωστη ρομ το διορθωσεις. Διαβασε στα παρακατω forums, εκει θα βρεις σιγουρα λυση. Προσεξε ομως αυτη τη φορα να βαλεις rom που ειναι για το δικο μας το version!

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-huawei-honor-3c-h30-u10-t2837773

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2773098

 

Ας σου πει και καποιος αλλος φιλος αν εχει καποια ιδεα πως να λυσεις το προβλημα.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με τις beta κιτκατ οταν βγαινετε απο καποιες εφαρμογες σας "περναει" απο "υπολοιπα" μενου αλλων εφαρμογων?εχω κανει και hard reset αλλα παραμενει το θεμα,που δεν υπηρχε στις stable.

επισης ακομα και με την σημερινη ΔΕΝ φτιαχτηκε η αναγνωριση κλησεων!αφου το εφτιαξαν στις stable πχ 148 γιατι δεν το φτιαχνουν και στις κιτκατ τι περιμενουν δεν καταλαβαινω!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με τις beta κιτκατ οταν βγαινετε απο καποιες εφαρμογες σας "περναει" απο "υπολοιπα" μενου αλλων εφαρμογων?εχω κανει και hard reset αλλα παραμενει το θεμα,που δεν υπηρχε στις stable.

επισης ακομα και με την σημερινη ΔΕΝ φτιαχτηκε η αναγνωριση κλησεων!αφου το εφτιαξαν στις stable πχ 148 γιατι δεν το φτιαχνουν και στις κιτκατ τι περιμενουν δεν καταλαβαινω!

Λογικα αν μπαινεις καπου απο αλλη εφαρμογη με το πληκτρο back σε πηγαινει πισω στην εφαρμογη που ησουν.

αν ομως την κλεινεις με το "σπιτακι" ή βγαινεις με το βελακι και ανοιγεις αλλη εφαρμογη πρεπει το back να σε πηγαινει στην αρχικη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα από 4.9.16 ΟΤΑ στην 4.10.1 όλα εγκαταστάθηκαν κανό κανονικά, δεν βλέπω κάποια αισθητή διαφορά, πέραν από ένα εικονίδιο που μου εγκατέστησε Huawei cloud. το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι διατηρήθηκε το ροοτ όπως επιβεβαιώνουν greenify,adfree,root explorer
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν μπαινεις καπου απο αλλη εφαρμογη με το πληκτρο back σε πηγαινει πισω στην εφαρμογη που ησουν.

αν ομως την κλεινεις με το "σπιτακι" ή βγαινεις με το βελακι και ανοιγεις αλλη εφαρμογη πρεπει το back να σε πηγαινει στην αρχικη οθονη.

Οχι ειναι bug.ακομα και μετα απο επανεκκινηση με καθαρη cache το κανει.ανοιγω την πρωτη εφαρμογη μπαινω πχ στο μενου μετα παω πισω και εμφανιζεται "υπολοιπο" μισο κατω μενου του μαμα dialer,μετα το inbox των μηνυματων μετα η αρχικη οθονη του οπερα browser!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλα προβλήματα με την 4.10.1 δυστυχώς. Κολλάει όλο το κινητό λόγω κολληματος κυριως huawei store και Google paly. Εκανα 2 φορες επαναφορά ρυθμισεων αλλά τζίφος.... Καμιά ιδέα? Βμαλλον θα δοκιμάσω αύριο να περάσω πάλι την 4.9 τζάμπα κόπος... Αν και με την 4.9 πήρα χαμπάρι μετά από καιρό ότι δεν δεχομουν τα εισερχόμενα σμσ.
Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι bug.ακομα και μετα απο επανεκκινηση με καθαρη cache το κανει.ανοιγω την πρωτη εφαρμογη μπαινω πχ στο μενου μετα παω πισω και εμφανιζεται "υπολοιπο" μισο κατω μενου του μαμα dialer,μετα το inbox των μηνυματων μετα η αρχικη οθονη του οπερα browser!!!

 

Μεγάλα προβλήματα με την 4.10.1 δυστυχώς. Κολλάει όλο το κινητό λόγω κολληματος κυριως huawei store και Google paly. Εκανα 2 φορες επαναφορά ρυθμισεων αλλά τζίφος.... Καμιά ιδέα? Βμαλλον θα δοκιμάσω αύριο να περάσω πάλι την 4.9 τζάμπα κόπος... Αν και με την 4.9 πήρα χαμπάρι μετά από καιρό ότι δεν δεχομουν τα εισερχόμενα σμσ.

 

Απο το μεσημερι που την περασα δεν εχω κανενα προβλημα, δοκιμαστε να την ξαναπερασετε, μπορει να μην "εκατσε" καλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα για εσένα προσωπικά σορρυ άμα φάνηκε έτσι. Απλά επειδή την έχουν πατήσει στο παρελθόν άλλοι συμφορουμιτες ήταν κρίμα να την πατήσουν και άλλοι.

 

Το ξερω,το καταλαβα!Ολα καλα! :happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

+1000 έχουν @&@_@&€ με αυτο το ali

 

Χαλαραααα,το εβαλα για πλακα, μην μου αγχωνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλα προβλήματα με την 4.10.1 δυστυχώς. Κολλάει όλο το κινητό λόγω κολληματος κυριως huawei store και Google paly. Εκανα 2 φορες επαναφορά ρυθμισεων αλλά τζίφος.... Καμιά ιδέα? Βμαλλον θα δοκιμάσω αύριο να περάσω πάλι την 4.9 τζάμπα κόπος... Αν και με την 4.9 πήρα χαμπάρι μετά από καιρό ότι δεν δεχομουν τα εισερχόμενα σμσ.

 

ξέρει κανείς από που κατεβάζω την developer 4.10.1 full? μπας και στρώσει.... ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς από που κατεβάζω την developer 4.10.1 full? μπας και στρώσει.... ευχαριστώ.

 

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

 

Κατεβασέ την με τη χρήση κάποιου download manager όπως ο Free Download Manager.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...