Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις.

Το μαμισιο recovery θα το βρεις εδώ https://cloud.mail.ru/public/3a0d0d3ab82f/recovery.img τσέκαρε αν είναι ~6 mb.

 

...Karthan7, στο #412 είχες αναφέρει δύο stock recovery (Original.recovery.img και recovery.img από την stock b110). Το πρώτο είναι 16ΜΒ, το δεύτερο 5,49ΜΒ. Ποιά η διαφορά τους;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις.

Το μαμισιο recovery θα το βρεις εδώ https://cloud.mail.ru/public/3a0d0d3ab82f/recovery.img τσέκαρε αν είναι ~6 mb.

 

Ευχαριστώ πολύ

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

B123 update

Το δικο μου γιατι γραφει "No update found" ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στις ρυθμισεις ηχου εχει επιλογη για διαφορετικο ηχο σε καθε sim .

Επειδη δεν το βρισκω, μπορεις να δωσεις περισσοτερες λεπτομεριες ή φωτογραφια ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις κάνεις online.

Όταν έρχεται ένα ota update και επιλέξεις να το κατεβάσεις πρώτα κατεβαίνει το αρχείο στο τηλέφωνο και μετά σε ρωτάει αν θες να το κάνεις. Αν θες μπορείς να κάνεις το update κάποια άλλη στιγμή.

 

Καταλαβα απλα σε αυτο που ρωτησε ο romanos δεν καταλαβα.

Γιατι πρεπει να εχει recovery αλλιως δεν μπορει να κανει το update;

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα απλα σε αυτο που ρωτησε ο romanos δεν καταλαβα.

Γιατι πρεπει να εχει recovery αλλιως δεν μπορει να κανει το update;

 

...δε διαβάζεις προσεκτικά. Αναφέρθηκε ότι χωρίς το stock recovery (3e) δεν γίνεται το Update. Αφορά μόνο όσους έχουν αλλάξει σε custom (cwm). Αν είσαι σε stock γίνεται, εκτός και αν είσαι root όπου αναφέρθηκε ότι δεν προχωρά το ΟΤΑ update.

Link to comment
Share on other sites

μου έκανε ένα κουλό... είχα μπαταρία 15% έκανα restart μετά το πέρασμα του stock recovery και μου έδειξε μπαταρία 27%

 

:blink: :worry: WTF?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

...δε διαβάζεις προσεκτικά. Αναφέρθηκε ότι χωρίς το stock recovery (3e) δεν γίνεται το Update. Αφορά μόνο όσους έχουν αλλάξει σε custom (cwm). Αν είσαι σε stock γίνεται, εκτός και αν είσαι root όπου αναφέρθηκε ότι δεν προχωρά το ΟΤΑ update.

Ωραια ευχαριστω για την εξηγηση!

Link to comment
Share on other sites

Με stock recovery, unroot πάλι δεν μου περνάει το update :/

 

 

----------------------

 

Έτσι τα honor 3c

http://i.imgur.com/mVzfRev.jpg

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου γιατι γραφει "No update found" ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη δεν το βρισκω, μπορεις να δωσεις περισσοτερες λεπτομεριες ή φωτογραφια ;

 

 

Λυπαμαι , αλλα αυτο που ειχα γραψει ,ισχυε για την multi rom . Τωρα περασα την b120 απο πανω , ολα κανονικα και πηρα και την αναβαθμιση σε Β123 . Ολα καλα , το μενου μονο σε αγγλικα , και χωρις root . Αλλα θα το διορθωσουμε και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

...Karthan7, στο #412 είχες αναφέρει δύο stock recovery (Original.recovery.img και recovery.img από την stock b110). Το πρώτο είναι 16ΜΒ, το δεύτερο 5,49ΜΒ. Ποιά η διαφορά τους;

Το πρωτο 16MB ειναι λαθος νομιζω, μην το κατεβασετε.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

B123 - σε μένα, έβγαλε NOT successful επειδή ήμουνα root...!

Γνωρίζει κάποιος αν το unroor ειναι εφικτό (Kinguser root)?

update: RootGenius 1.9.2 (Kinguser), συνδεοντας το ρουταρισμένο τηλέφωνο, έχει επιλογή UNROOT, φαινεται να το κάνει (οι root εφαρμογες δεν λειτουργούν μετά) αλλα το update εξακολουθεί να μην πετυχαίνει (θεωρώντας - μετά το reboot - οτι το τηλεφωνο είναι root) μετά την επανεκκίνηση προς εγκατάσταση...

update2: εβαλα την (test) B607 (16/4) μπας και μπορέσω να γυρίσω μετά σε Β120, Β123 αλλα δεν...

μέχρι λοιπόν να βγει επόμενη "full" έκδοση, θα μείνω με την Β607... δεν φαίνεται να 'χει κάποιο θέμα, μια χαρά δείχνει...!

 

Με stock recovery, unroot πάλι δεν μου περνάει το update :/

 

Το "τίμημα" του ροοταρίσματος - θα βρεθεί άκρη, είμαι σίγουρος!

Δεν δοκιμάζεις να περάσεις ξανά (local) την Β120, από "πάνω"?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το "τίμημα" του ροοταρίσματος - θα βρεθεί άκρη, είμαι σίγουρος!

Δεν δοκιμάζεις να περάσεις ξανά (local) την Β120, από "πάνω"?

 

Θα το δω....

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι , αλλα αυτο που ειχα γραψει ,ισχυε για την multi rom . Τωρα περασα την b120 απο πανω , ολα κανονικα και πηρα και την αναβαθμιση σε Β123 . Ολα καλα , το μενου μονο σε αγγλικα , και χωρις root . Αλλα θα το διορθωσουμε και αυτο.

Δηλαδη αν καταλαβα καλα, απο τις ρυθμισεις του κινητου δεν μπορουμε να οριζουμε διαφορετικο ringtone για κληση σε καθε μια sim.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καταλαβα καλα, απο τις ρυθμισεις του κινητου δεν μπορουμε να οριζουμε διαφορετικο ringtone για κληση σε καθε μια sim.

 

στην multi rom ειχε διαφορετικο ringtone για καθε sim. τωρα για καθε επαφη εγω το κανω με το ringtone maker απο το playstore

Link to comment
Share on other sites

στην multi rom ειχε διαφορετικο ringtone για καθε sim. τωρα για καθε επαφη εγω το κανω με το ringtone maker απο το playstore

 

Για καθε επαφη μπορει να γινει και με την δικη του εφαρμογη Επαφες τροποποιοντας την καθε μια,

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καταλαβα καλα, απο τις ρυθμισεις του κινητου δεν μπορουμε να οριζουμε διαφορετικο ringtone για κληση σε καθε μια sim.

 

Στη μαμίσια ROM μπορεί κανείς να ενσωματώσει λειτουργικότητα διαφορετικού ringtone σε κάθε sim με τη βοήθεια της εφαρμογής "dualsim ringtone" (**χρειάζεται να επιλεγεί η ρύθμιση "universal"). Ξοδεύει μέρος της μπαταρίας η εφαρμογή, ωστόσο κάνει τη δουλειά της.

Link to comment
Share on other sites

Official B123 (full version), εναλλακτικά

Σε μένα, από developer's B607, θεωρεί οτι είναι "ισότιμες" και δεν προχωράει σε αναβάθμιση...

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

αναφερομενος στις multilanguage roms να ρωτησω κατι

καποια κινητα πχ huawei g700 τα φερνει ας πουμε η wind..

σε αυτα που εισαγονται επισημα τους εχει βαλει η wind multilanguage rom για να τα πουλαει?δηλαδη δεν παιρνουν τις επισημες αναβαθμισεις της huawei?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σκοπεύω να παραγγείλω αύριο το 3c (ευχαριστημένος πρώην κάτοχος του x5) και θα ήθελα να ρωτήσω με το 3g ανοιχτό συνέχεια πως τα πάει το κινητό απο αυτονομία??. Και γενικά ότι πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε για την μπαταριά ευπρόσδεκτη

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

αναφερομενος στις multilanguage roms να ρωτησω κατι - καποια κινητα πχ huawei g700 τα φερνει ας πουμε η wind.. σε αυτα που εισαγονται επισημα τους εχει βαλει η wind multilanguage rom για να τα πουλαει?δηλαδη δεν παιρνουν τις επισημες αναβαθμισεις της huawei?

Φαντάζομαι, επειδή η Wind (Hellas) φέρνει "μεγάλες" ποσότητες, κάνει συμφωνία για πλήρως μεταφρασμένη επίσημη ROM...

Καλησπέρα,Σκοπεύω να παραγγείλω αύριο το 3c (ευχαριστημένος πρώην κάτοχος του x5) και θα ήθελα να ρωτήσω με το 3g ανοιχτό συνέχεια πως τα πάει το κινητό απο αυτονομία??. Και γενικά ότι πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε για την μπαταριά ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ. Γιώργος

 

Εξαιρετική μπαταρία (για 5" οθόνη). Σε μένα, με 3G συνέχεια ανοικτό (και αρκετές ώρες, και WiFi) κρατάει χαλάρά 2 μέρες (48 ώρες), συχνά και παραπάνω...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι, επειδή η Wind (Hellas) φέρνει "μεγάλες" ποσότητες, κάνει συμφωνία για πλήρως μεταφρασμένη επίσημη ROM

 

 

η οποια ομως παιρνει αναβαθμισεις η μπα?
Link to comment
Share on other sites

Official B123 (full version), εναλλακτικά

Σε μένα, από developer's B607, θεωρεί οτι είναι "ισότιμες" και δεν προχωράει σε αναβάθμιση...

 

Την έβαλα πάνω απ την 120 και δεν μου διέγραψε τίποτα απλά πέρασε λογικά το update...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά μπαταρίας με τη Samsung rom . Σχεδόν όλη η χρήση οθόνης έγινε με 3G γιατί ήμουν στο χωριό μου για Πάσχα.

Έχω δει όμως ότι μερικές φορές (όχι πάντα) αυτή η rom έχει υπερβολική κατανάλωση στην αναμονή, μπορεί να χάνει 1-2% ανά ώρα. Το ψάχνω μήπως βρω τι φταίει.

 

Με την ευκαιρία, χρόνια πολλά

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...