Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς απροβλημάτιστα κάποια MicroSd 32gb μαζί με το meenova χωρίς να κολλάει καθόλου σε αναπαραγωγή video οποιασδήποτε ποιότητας και να έχει τη δυνατότητα να αποθηκεύει εκεί τα video και τις φωτογραφίες κατευθείαν?

 

Εχω δοκιμασει εγω με μια Adata 32gb class 10 και ειδα 1080p video trailers 2-3 λεπτων χωρις κολληματα, για αποθηκευση κατευθειαν δε νομιζω να υπαρχει επιλογη,αλλα δεν ειμαι σιγουρος....

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει εγω με μια Adata 32gb class 10 και ειδα 1080p video trailers 2-3 λεπτων χωρις κολληματα, για αποθηκευση κατευθειαν δε νομιζω να υπαρχει επιλογη,αλλα δεν ειμαι σιγουρος....

 

Κάποιο link με τη συγκεκριμένη κάρτα? :)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link με τη συγκεκριμένη κάρτα? :)

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.551095

εγω την ειχα παρει πριν 1 χρονο αλλα αυτη ειναι πιο καινουριο μοντελο και πιο γρηγορη λογικα

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.551095

εγω την ειχα παρει πριν 1 χρονο αλλα αυτη ειναι πιο καινουριο μοντελο και πιο γρηγορη λογικα

 

Να μην πάω εδώ: http://www.amazon.co.uk/Samsung-MicroSDHC-Memory-without-adapter/dp/B00AYC6V2U/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1394717227&sr=8-4&keywords=micro+sd+32gb ή εδώ: http://www.amazon.co.uk/dp/B009HPFUEA που είναι πιο γρήγορες?

Link to comment
Share on other sites

 

αμα στελνουν ελλαδα γιατι οχι?απο ελληνικα μαγαζια θα τις παρεις πιο γρηγορα μονο αλλα πιο ακριβα

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε, η δευτερη ειναι κλασης 6 και οχι 10.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε, η δευτερη ειναι κλασης 6 και οχι 10.

 

Σωστά, δεν το είχα προσέξει για τη δεύτερη, οπότε θα πάω για την πρώτη. Με το meenova θα λειτουργεί οκ έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, δεν το είχα προσέξει για τη δεύτερη, οπότε θα πάω για την πρώτη. Με το meenova θα λειτουργεί οκ έτσι?

Δε βρησκω λογο για το αντιθετο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω από eshop Kingston micro sd class 10 32gb που έχει και στικακι στα 18 ευρώ. Για το meenova το οποίο περιμένω ακόμα :cool:
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την γαλακτοχρωμη σιλικόνης της Puro κι ομολογώ ότι δεν έχω ξαναδεί τόσο καλή θήκη σε σιλικόνη. Άριστη εφαρμογή και πάνω και κάτω, στα πλαϊνά παντού.

Δεν είναι και φθηνή βέβαια, αλλά είναι πολύ καλή. Δεν την μετάνιωσα καθόλου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την γαλακτοχρωμη σιλικόνης της Puro κι ομολογώ ότι δεν έχω ξαναδεί τόσο καλή θήκη σε σιλικόνη. Άριστη εφαρμογή και πάνω και κάτω, στα πλαϊνά παντού.

Δεν είναι και φθηνή βέβαια, αλλά είναι πολύ καλή. Δεν την μετάνιωσα καθόλου.

 

 

έχεις λινκ; :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την γαλακτοχρωμη σιλικόνης της Puro κι ομολογώ ότι δεν έχω ξαναδεί τόσο καλή θήκη σε σιλικόνη. Άριστη εφαρμογή και πάνω και κάτω, στα πλαϊνά παντού.

Δεν είναι και φθηνή βέβαια, αλλά είναι πολύ καλή. Δεν την μετάνιωσα καθόλου.

 

Εγω εχω μια S-Line 3€ τν πηρα απο σκρουτζομαγαζο... κανει ΤΕΛΕΙΑ εφαρμογη εκτος απο κατω δεξια ενα ΜΗΔΑΜΙΝΟ που το χαλαει και δε καθεται καλα... αλλα ξαναλεω 3€ και την ηθελα για ΑΜΕΣΑ, δηλαδη μετα το kaizer πηγα εκει και την πηρα να μη μεινω χωρις θηκη...

 

η Puro ειναι στυλ TPU όπως οι S-Line η ειναι HArd case ? Δεν θελω hard για κανενα λογο, σημαδευουν τα κινητα...

 

Εχει μια Puro μαυρη & διαφανη στο σκρουτζ με 12€ αυτη ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Λιγες ημερες ειμαι με την Spigen slim armor και την quickwindow.

Πρωτα απο ολα βλεποντας τις θηκες καταλαβαινεις γιατιειναι πανακριβες.

 

Εχουν και οι δυο τελεια εφαμρογη.

Η μια το μεγαλωνει το κινητο και οπως ειπε ενας φιλος δινει παχος και οχι περιμτρικο ογκο.Απλα ειναι σαν να κρατας ενα πιο χοντρο τηλεφωνο και λιγοτερο ενα μαγαλο.

Το θεμα ειναι πως για extreme καταστασεις οπως ας πουμε ενα extreme spor(ski/snowboard)ειναι οτι πρεπει.Εγω ειχα ενα ατυχες συμβαναν σε τετοια περιπτωση και το τηλεφωνο λυγισε(εχω αναφερθει σε αυτο στο επισιμο τοπικ. :)

 

Η quickwindow της LG ειναι απλα μιλια μπροστα απο ολες της αλλες θεωρω.

1ον δεν μεγαλωνει το τηλεφωνο

2ον ειναι πανεμορφη γιατι εχει αυτο το texture μπροστα και πισω ειναι σαν το original καπακι

3ον εχει το παραθυρο και σου δινει τη δυνατοτητα να ελεγξεις καποια πραγματα.

Γενικοτερα ομως ειναι για πιο gourmet καταστασεις και δεν νομιζω πως προστατευει τελεια.

Ειναι καλυτερη κατα τη γνωμη μου απο τις φλιπ της samsung.Αλλαζει το κιητο και το κανει πιο σοβαρο και πανεμορφο.

 

Εγω λοιπον αλλαζω μια στην μια και μια στην αλλη.΄Της προτεινω και τις δυο.Αυτα απο εμενα. Ειχα την tpu του πλαισιου οταν το χτυπησα το τηλεφωνο και πλεον πιστευω πως βρηκα την υγεια μου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

έχεις λινκ; :)

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-lg-g2-puro-silicon-case-lgg2sblk-mayro/prod5380346pp/

 

Αυτή είναι η μαύρη βέβαια, αλλά αυτή είναι η θήκη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω εχω μια S-Line 3€ τν πηρα απο σκρουτζομαγαζο... κανει ΤΕΛΕΙΑ εφαρμογη εκτος απο κατω δεξια ενα ΜΗΔΑΜΙΝΟ που το χαλαει και δε καθεται καλα... αλλα ξαναλεω 3€ και την ηθελα για ΑΜΕΣΑ, δηλαδη μετα το kaizer πηγα εκει και την πηρα να μη μεινω χωρις θηκη...

 

η Puro ειναι στυλ TPU όπως οι S-Line η ειναι HArd case ? Δεν θελω hard για κανενα λογο, σημαδευουν τα κινητα...

 

Εχει μια Puro μαυρη & διαφανη στο σκρουτζ με 12€ αυτη ειναι ?

 

Δες το λινκ που έδωσα, σιλικόνης είναι.

Λογικά είναι η ίδια που βλέπεις στο σκρουτζ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια ακριβώς θήκη της puro με τον Γιάννη, αλλά για το nexus 5 . Συμφωνώ, εξαιρετική ποιότητα για θήκη σιλικόνης αν και ακριβούτσικη. Kαλύβει απόλυτα και τα volume και power buttons.

 

tip: και το screen protector της puro είναι εξαιρετικό.

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι η θήκη της puro. Είναι κατάμαυρη ή γκρίζα όπως φαίνεται στη φωτογραφία; Καλύπτει και την οθόνη σε περίπτωση που πέσει μπρούμυτα το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

αυτη την puro με τα 13 ευρω απο το public την εχω και εγω παιδια, δε προκειται να την αλλαξω. εφαρμοζει τελεια στο κινητο.

Ωραία είναι η θήκη της puro. Είναι κατάμαυρη ή γκρίζα όπως φαίνεται στη φωτογραφία; Καλύπτει και την οθόνη σε περίπτωση που πέσει μπρούμυτα το κινητό;

πολυ σκουρο γκρι ειναι. τωρα για τον αν πεσει μπρομυτα οσο και να καλυπτει μπροστα σε περιπτωση που πεσει μη το ψαχνεις, εκτος και αν σου πεσει στο χαλι. παντως αν το ΑΦΗΣΕΙΣ μπρουμητα σε ισια επιφανεια δεν ακουμπαει η οθονη.

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα επανέρχομαι παλι με μια ερωτηση που εχω ξανα κανει ...

εχω αυτή την θηκη http://www.ebay.com/itm/KA...item3a8c41834d

 

όταν με καλουν αναβει το παραθυρακη αλλα δεν μου γραφει ποιος με καλει μονο την ωρα λεει και για να δω πρεπει να ανοιξω το πορτακι...

εχει καποια ρυθμιση ? το quickwindows είναι ενεργοποιημενο...

 

αυτά ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η θήκη καλύπτει όλο το κινητό περιμετρικά?ξέρει κάποιος?

[ATTACH]42513[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οι head case δεν καλύπτουν περιμετρικά.

 

Κρίμα και την ερωτεύτηκαν την συγκεκριμένη.αλλά προστασία 0.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και την ερωτεύτηκαν την συγκεκριμένη.αλλά προστασία 0.

 

Πάρε ενα bumper sgp κ είσαι κομπλέ.. Εγώ το προτιμησα κ είμαι πολύ ευχαριστημενος

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια!! περιμενω στις επωμενες μερες το ολο δικο μου lg g2 :) 16 gb :( .....

τωρα ειμαι στην αναζητηση αξεσουαρ!

θελω να αγορασω screen protector ενα μαυρο και ενα διαφανι που να καλυπτουν ολοκληρη την οθονη!

και ψαχνω κατι σαν stikaki με χωτητικοτητα 16 gb και πανω που απο την μια να ειναι usb 2 και απο την αλλη να ειναι micro usb!!

ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια!! περιμενω στις επωμενες μερες το ολο δικο μου lg g2 :) 16 gb :( .....

τωρα ειμαι στην αναζητηση αξεσουαρ!

θελω να αγορασω screen protector ενα μαυρο και ενα διαφανι που να καλυπτουν ολοκληρη την οθονη!

και ψαχνω κατι σαν stikaki με χωτητικοτητα 16 gb και πανω που απο την μια να ειναι usb 2 και απο την αλλη να ειναι micro usb!!

ευχαριστω πολυ!!!!

 

Για usb flash δες αυτά Corsair & Adata

 

Εγώ έχω πάρει το Adata και δουλεύει μια χαρά αλλά είναι αργό στον υπολογιστή 5-7ΜΒ/s εγγραφή-ανάγνωση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...