Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιμένεις να αναγνωρίσει εξωτερικό σκληρό χωρίς τροφοδοσία?

Δειχνει οτι αναγνωριζει αλλα λεει οτι δεν υποστυριζεται το file format.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δειχνει οτι αναγνωριζει αλλα λεει οτι δεν υποστυριζεται το file format.

 

μα δεν ξεκινάει καν να γυρίζει ο δίσκος,μόλις το δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα άναψε κανονικά ο σκληρός. Ξενερωσα βέβαια που δεν υπάρχει ούτε kernel που να υποστηρίζει ntfs αλλά τι να κάνουμε...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν τον κανεις exfat που υποστιριζεται και απο το κινητο και απο το pc?και χωραει μεγαλα αρχεια, οχι σαν το fat32.

δεν το εχω δοκιμασει αλλα μου το ειχε πει ενα παληκαρι απο εδω μεσα οτι παιζει ετσι!

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν τον κανεις exfat που υποστιριζεται και απο το κινητο και απο το pc?και χωραει μεγαλα αρχεια, οχι σαν το fat32.

δεν το εχω δοκιμασει αλλα μου το ειχε πει ενα παληκαρι απο εδω μεσα οτι παιζει ετσι!

 

Μια χαρά τελικά σε exfat! Του φορτωσα ταινία 9gb (ταχύτητα εγγραφής 16mb/s) 1080 dts srt και έπαιξε μια χαρά με τον μαμίσιο player εκτός από τον ήχο. Επίσης όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από 5% δεν δίνει ρεύμα και σταματάει να το αναγνωρίζει.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση,υπάρχει περίπτωσή να φορτώσει δίσκο wd 500gb?για να πάρω κάτι αρχεία?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα και η Slimarmor μαζί με το screen protector, πολύ καλή ποιότητα και εφαρμογή. Το screen protector θα ήθελα να πιάνει περισσότερη επιφάνεια στην οθόνη. Το πλάτος του είναι ακριβός όσο και η ενεργή οθόνη του κινητού εκεί θα ήθελα να είναι λίγο μεγαλύτερο.

 

Φωτογραφίες εδώ

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιωτης 22:

Αμφιβάλω μιας και απαιτεί αρκετό ρεύμα. Και επίσης νομίζω στοκ δεν διαβάζει ntfs.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα και η Slimarmor μαζί με το screen protector, πολύ καλή ποιότητα και εφαρμογή. Το screen protector θα ήθελα να πιάνει περισσότερη επιφάνεια στην οθόνη. Το πλάτος του είναι ακριβός όσο και η ενεργή οθόνη του κινητού εκεί θα ήθελα να είναι λίγο μεγαλύτερο.

 

Φωτογραφίες εδώ

 

Πανέμορφη αλλα μεγάλη. Εγω πήρα μια τέτοια για extreme καταστάσεις. Μόλις την ειδα δεν ήθελα να την βγάλω. Πραγματικά τρομερή θήκη.

Σήμερα παρέλαβα και κια original quickwindow. Απλα τέλεια και αυτη για πιο επίσημες καταστάσεις.

 

Περιμένω και μια nekeda πρασινακι. Αυτη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση,υπάρχει περίπτωσή να φορτώσει δίσκο wd 500gb?για να πάρω κάτι αρχεία?

 

αν ειναι σε fat32/exfat και δεν τραβάει πολύ ρεύμα, θα μπορέσεις

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη αλλα μεγάλη. Εγω πήρα μια τέτοια για extreme καταστάσεις. Μόλις την ειδα δεν ήθελα να την βγάλω. Πραγματικά τρομερή θήκη.

Σήμερα παρέλαβα και κια original quickwindow. Απλα τέλεια και αυτη για πιο επίσημες καταστάσεις.

 

Περιμένω και μια nekeda πρασινακι. Αυτη

 

Δεν είναι τόσο μεγάλη στο ύψος-πλάτος αλλά του προσθέτει ποιο πολύ βάθος, αλλά εμένα μου έκατσε στο χέρι ποιο καλά έτσι μια και έρχομαι απο το Note και είχα συνηθίσει το μέγεθος. Όταν έπιασα πρώτη φορά το G2 μου φάνηκε μινιατούρα!!!

 

Η nakeda πιάνει μόνο την πλάτη του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο μεγάλη στο ύψος-πλάτος αλλά του προσθέτει ποιο πολύ βάθος, αλλά εμένα μου έκατσε στο χέρι ποιο καλά έτσι μια και έρχομαι απο το Note και είχα συνηθίσει το μέγεθος. Όταν έπιασα πρώτη φορά το G2 μου φάνηκε μινιατούρα!!!

 

Η nakeda πιάνει μόνο την πλάτη του κινητού?

 

Και εγω ετσι. Μετά το note 2 συνηθίζω. Πιάνει και μπροστά. Είναι σιλικόνη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη αλλα μεγάλη. Εγω πήρα μια τέτοια για extreme καταστάσεις. Μόλις την ειδα δεν ήθελα να την βγάλω. Πραγματικά τρομερή θήκη.

Σήμερα παρέλαβα και κια original quickwindow. Απλα τέλεια και αυτη για πιο επίσημες καταστάσεις.

 

Περιμένω και μια nekeda πρασινακι. Αυτη

 

Και εγώ περιμένω μια nekeda σε πράσινο, άντε με το καλό, αν και πολύ ωραία είναι και η ringke slim. Πολύ ζόρι για να κάτσει καλά αλλά είναι για πολύ επίσημες καταστάσεις, σαν φρακο ένα πραγμα. Δεν την προτείνω γενικά γιατί έχει ένα ζόρι στο d802 και δεν θα εφαρμόσει τέλεια σαν να είναι μισό νουμερακι πιο μικρή αλλά έχει μια επικάλυψη ματ βελούδινη υφή!!!

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιωτης 22:

Αμφιβάλω μιας και απαιτεί αρκετό ρεύμα. Και επίσης νομίζω στοκ δεν διαβάζει ntfs.

 

Βασικά είναι από τους εξωτερικούς πού παίρνουν ρεύμα από USB.θα πάω να πάρω ένα otg καλώδιο και βλέπουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω, αλλά θα σου πρότεινα όταν αγοράζεις θήκη-"γάντι", καλό θα ήταν να προστατεύει όλες τις γωνίες καθώς οι γωνίες είναι τα σημεία του κινητού που βρίσκουν πρώτα κάτω, όταν σου πέφτει.

Απότι βλέπω αυτή η θήκη έχει ένα άνοιγμα στην πάνω δεξιά γωνία (κοιτώντας το κινητό από μπροστά).

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την παρακάτω θήκη, όχι απαραίτητα σε αυτό το χρώμα, για να μας πει εντυπώσεις;

[ATTACH]42306[/ATTACH]

 

 

κοίτα καλύτερα αυτή που εβαλα πιο πίσω. Αυτή ειναι gell και θα κολλάει στα χέρια. Μπορεί να κάνει και ήχο

 

 

 

 

Δεν την έχω, αλλά θα σου πρότεινα όταν αγοράζεις θήκη-"γάντι", καλό θα ήταν να προστατεύει όλες τις γωνίες καθώς οι γωνίες είναι τα σημεία του κινητού που βρίσκουν πρώτα κάτω, όταν σου πέφτει.

Απότι βλέπω αυτή η θήκη έχει ένα άνοιγμα στην πάνω δεξιά γωνία (κοιτώντας το κινητό από μπροστά).

το άνοιγμα το εχει και η spigen που είναι κορυφαία. Δεν παθαίνει κάτι με αυτό το άνοιγμα γιατί και πάλι καλύπτει.

Το συγκεκριμένο άνοιγμα είναι για το μοντέλο το κορεάτικο με την κεραία

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

@tpal τι εννοείς να κάνει ήχο; Πάντως, απ'ότι κατάλαβα, προεξέχει και λίγο της οθόνης, οπότε το προστατεύει και σε περίπτωση που πέσει με τα μούτρα.

Για δώσε λινκ και για αυτή που παρήγγειλες εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα αυτή τη θήκη σε διαφανές χρώμα. http://www.ebay.com/itm/Ultra-Thin-Translucent-Soft-Pc-Phone-Protector-Case-Cover-Skin-for-LG-G2-D802-/350973215849?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=620224553222&hash=item51b7a24469

Καλή αλλά λίγο ακριβή. 70 λεπτά!!!!!! Είναι πολύ λεπτή και μαλακή. Το κιν δείχνει πολύ ωραίο δεν κερδίζει καθόλου όγκο αλλά δεν είναι για χοντρές πτώσεις. Εφαρμογή πολύ καλή.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

@tpal τι εννοείς να κάνει ήχο; Πάντως, απ'ότι κατάλαβα, προεξέχει και λίγο της οθόνης, οπότε το προστατεύει και σε περίπτωση που πέσει με τα μούτρα.

Για δώσε λινκ και για αυτή που παρήγγειλες εσύ.

 

Εννοώ τον ήχο του πλαστικού. Καλα μπορεί να λεω και βλακειες δεν ξέρω.

Ορίστε αυτή που λέω http://m.ebay.com/itm?itemId=121242104119

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση,υπάρχει περίπτωσή να φορτώσει δίσκο wd 500gb?για να πάρω κάτι αρχεία?

Αδελφε εμένα δεν ειδε τον δισκο.χρειαζεται ο δισκος να εχει εξωτερική τροφοδοσια- στικακι μεχρι 64 gb το ειδε, ενω 128 στικακι δεν το ειδε

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τον ήχο του πλαστικού. Καλα μπορεί να λεω και βλακειες δεν ξέρω.

Ορίστε αυτή που λέω http://m.ebay.com/itm?itemId=121242104119

 

Ωραία θήκη Θοδωρή ! Θα αναγκαστώ να πάρω κ αυτή! Μη βάζετε άλλες σας παρακαλώ :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θήκη Θοδωρή ! Θα αναγκαστώ να πάρω κ αυτή! Μη βάζετε άλλες σας παρακαλώ :p

 

Δημητρη μου ηρθαν ολες μαζι φιλε.Ειδες την spigen χθες πηρα και την quickwindow.Τρομερες και οι δυο.Και περιμενω την πρασινη σε αυτη ετσι για πιο παιχνιδιαρικη. Δες αντιθεση που κανει με το μαυρο πιο πανω που εχω βαλει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5262054#post5262054

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς απροβλημάτιστα κάποια MicroSd 32gb μαζί με το meenova χωρίς να κολλάει καθόλου σε αναπαραγωγή video οποιασδήποτε ποιότητας και να έχει τη δυνατότητα να αποθηκεύει εκεί τα video και τις φωτογραφίες κατευθείαν?
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη μου ηρθαν ολες μαζι φιλε.Ειδες την spigen χθες πηρα και την quickwindow.Τρομερες και οι δυο.Και περιμενω την πρασινη σε αυτη ετσι για πιο παιχνιδιαρικη. Δες αντιθεση που κανει με το μαυρο πιο πανω που εχω βαλει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5262054#post5262054

Αυτήν την πράσινη είναι που Θέλω τώρα!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...