Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια ειναι η αποψη σα; για το συγκεκριμενο tempered glass? το εβαλε κανεις?

http://www.ebay.co.uk/itm/301015449031?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=600177103250&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

αυτη εχω εγω εδω και μια βδομαδα αλλα σε 0.4 ειχα κολληματα στο touchreen πολλες φορες δεν εποιανε τιποτα φοραγα την 4.4.2 και ακουσα στο xda οτι ειχε θεμα με το touchreen η 4.4.2 και εκανα downgrade σε 4.2.2 και τωρα ειναι οκ.

περιμενω και 2 απο αυτες τις tempered glass:http://www.ebay.com/itm/141190949678

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα ,εγώ για αρχη έχω παραγγείλει αυτή http://www.ebay.com/itm/360816554313?var=630201611890&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, με την γνησια θηκη με το πορτακι της Lg αμα σου στειλουν καποιο sms η viber φαινεται το φωτακι που αναβοσβηνει η καλυπτεται απο το πορτακι της θηκης?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, με την γνησια θηκη με το πορτακι της Lg αμα σου στειλουν καποιο sms η viber φαινεται το φωτακι που αναβοσβηνει η καλυπτεται απο το πορτακι της θηκης?

 

Ναι έχει τρύπα η γνήσια

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ, μηπως ξερεις αμα χωραει να βαλω και μεμβρανη η δεν χρειαζεται?

Θεωρώ οως χωράει. Και εγω απο μερα σε μέρα την περιμένω. Δεν την έχω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ, μηπως ξερεις αμα χωραει να βαλω και μεμβρανη η δεν χρειαζεται?

Αρκετοί που έχουν την γνήσια έχουν πει ότι η εφαρμογή έχει πρακτικά μηδενικές ανοχές, οπότε μπορεί με μεμβράνη να μην εφάπτεται καλά.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί που έχουν την γνήσια έχουν πει ότι η εφαρμογή έχει πρακτικά μηδενικές ανοχές, οπότε μπορεί με μεμβράνη να μην εφάπτεται καλά.

 

Αλήθεια τώρα που? Δηλαδή πωε γίνεται να μην συνδυάζεται μεμβράνη και θήκη? Τοσο χοντρή είναι τελος πάντων η μεμβράνη? Χαχα το κακο είναι οτι δεν μπορώ να το αφήσω χωρις μεμβράνη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα που? Δηλαδή πωε γίνεται να μην συνδυάζεται μεμβράνη και θήκη? Τοσο χοντρή είναι τελος πάντων η μεμβράνη? Χαχα το κακο είναι οτι δεν μπορώ να το αφήσω χωρις μεμβράνη

 

Ένας εδώ, εγώ...ακόμα και με πολύ ψιλή μεμβράνη προστασίας, η θήκη δεν έκλεινε....μιλάμε για δέκατα του χιλιοστού βέβαια, αλλά φαίνεται αν το προσέξεις. Και νομίζω ένας ακόμα φίλος με την αυθεντική το ίδιο ακριβώς παρατήρησε με aftermarket μεμβράνη. Δεν επηρεάζει π.χ. τη λειτουργία του quick window, αλλά αν είσαι ψείρας θα σου σπάσει τα νεύρα.

 

Βέβαια μπορείς απλά να πάρεις 2-3 διαφορετικές μάρκες, να τις δοκιμάσεις, και αν κάποια κάθεται καλά (γιατί π.χ. έχει μερικά εκατοστά του χιλιοστού μικρότερη μπορντούρα) την κρατάς.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ένας εδώ, εγώ...ακόμα και με πολύ ψιλή μεμβράνη προστασίας, η θήκη δεν έκλεινε....μιλάμε για δέκατα του χιλιοστού βέβαια, αλλά φαίνεται αν το προσέξεις. Και νομίζω ένας ακόμα φίλος με την αυθεντική το ίδιο ακριβώς παρατήρησε με aftermarket μεμβράνη. Δεν επηρεάζει π.χ. τη λειτουργία του quick window, αλλά αν είσαι ψείρας θα σου σπάσει τα νεύρα.

 

Βέβαια μπορείς απλά να πάρεις 2-3 διαφορετικές μάρκες, να τις δοκιμάσεις, και αν κάποια κάθεται καλά (γιατί π.χ. έχει μερικά εκατοστά του χιλιοστού μικρότερη μπορντούρα) την κρατάς.

 

Κατάλαβα. Μα καλα τοσο λεπτο δουλειά? Τεσπα. Θα δούμε οταν έρθει θα ενημερωσω. Η αλήθεια είναι πως ειμαι ψηρας και δεν ξέρω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Μα καλα τοσο λεπτο δουλειά? Τεσπα. Θα δούμε οταν έρθει θα ενημερωσω. Η αλήθεια είναι πως ειμαι ψηρας και δεν ξέρω

 

Όλη την ιστορία την κάνει ότι η αυθεντική έχει πολύ μικρές ανοχές. Από την μία είναι καλό γιατί φαίνεται ένα κομμάτι και δείχνει την ποιότητά της, από την άλλη όμως έχεις προβλήματα σαν αυτό. Θεωρώ πάντως ότι μάλλον εμείς πέσαμε σε σχετικά χοντρές (βλέπε χαμηλής ποιότητας/αξίας :p ) μεμβράνες, παρά ότι δεν μπορείς να βάλεις και μια καλή μεμβράνη παράλληλα με την αυθεντική QuickWindow. Πολύ πιθανόν εσένα να σου κάτσει μια χαρά η μεμβράνη.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Για έξτρα αποθηκευτικό χώρο πήρα το Adata DashDrive Durable UD320 32GB στα 29€ απο γνωστό κατάστημα που δεν είναι στο skroutz και δουλεύει μια χαρά.

 

Στην αρχή σκεφτόμουνα να πάρω το menoova αλλά μετά που διάβασα σχόλια απο πολλούς χρήστες ότι σταμάτησε να δουλεύει μετά απο λίγο καιρό το επέρριψα.

 

Και επίσης περιμένω να έρθει και η γνήσια θήκη Slim armor της Spigen

 

Τώρα που το θυμήθηκα είμαι και backer στο project Pressy στο Kickstarter και το περιμένω και αυτό σε λίγο καιρό που θα βγεί, ωραίο γκατζετάκι για το android!

Edited by vkostas
Link to comment
Share on other sites

Για έξτρα αποθηκευτικό χώρο πήρα το Adata DashDrive Durable UD320 32GB στα 29€ απο γνωστό κατάστημα που δεν είναι στο skroutz και δουλεύει μια χαρά.

 

Στην αρχή σκεφτόμουνα να πάρω το menoova αλλά μετά που διάβασα σχόλια απο πολλούς χρήστες ότι σταμάτησε να δουλεύει μετά απο λίγο καιρό το επέρριψα.

 

Που τα διάβασες τα σχόλια;έχεις λινκ ;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για έξτρα αποθηκευτικό χώρο πήρα το Adata DashDrive Durable UD320 32GB στα 29€ απο γνωστό κατάστημα που δεν είναι στο skroutz και δουλεύει μια χαρά.

 

Στην αρχή σκεφτόμουνα να πάρω το menoova αλλά μετά που διάβασα σχόλια απο πολλούς χρήστες ότι σταμάτησε να δουλεύει μετά απο λίγο καιρό το επέρριψα.

 

Και επίσης περιμένω να έρθει και η γνήσια θήκη Slim armor της Spigen

Δεν έχω ακούσει τίποτα τέτοιο απο παοδια που το έχουν. Δώσε μας πληροφορίες. Και εγω περιμένω μια spigen. Πανέμορφες αλλά μεγάλες.

 

 

 

 

 

 

Που τα διάβασες τα σχόλια;έχεις λινκ ;

Μη μου αγχώνεσαι και άλλαξε αβαταρ χαχαχαχα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μη μου αγχώνεσαι και άλλαξε αβαταρ χαχαχαχα

Χαχα άντε να έρθει κ αυτό να το δοκιμάσουμε! Άβαταρ θα μείνω ακόμα λίγο με αυτό χεχε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χαχα άντε να έρθει κ αυτό να το δοκιμάσουμε! Άβαταρ θα μείνω ακόμα με αυτό

 

Ρε κάτι βλέπω και βάζουν μεσα 128GB μήπως τα καίνε? Παίζει ρόλο? Δημήτρη δεν σε εχω ξεχάσει να ξερεις.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε κάτι βλέπω και βάζουν μεσα 128GB μήπως τα καίνε? Παίζει ρόλο? Δημήτρη δεν σε εχω ξεχάσει να ξερεις.

 

Θα μπορούσε να ισχύει Τέτοιο ενδεχόμενο!Εγώ πάνω από 32 δεν βάζω αλλά κ δεν θέλω. Παρά είναι πολλά!Ναι ρε οκ!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ας μείνουμε εντός θέματος. Ευχαριστώ!!

 

Μια χαρα εντος είμαστε μιλάμε για αξεσουάρ του g2

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό gadget!!!

Τώρα που το θυμήθηκα είμαι και backer στο project Pressy στο Kickstarter και το περιμένω και αυτό σε λίγο καιρό που θα βγεί, ωραίο γκατζετάκι για το android!

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό gadget!!!

Τώρα που το θυμήθηκα είμαι και backer στο project Pressy στο Kickstarter και το περιμένω και αυτό σε λίγο καιρό που θα βγεί, ωραίο γκατζετάκι για το android!

Στο G2 δεν νομίζω να βολεύει λόγω θέσης της υποδοχής ακουστικών, επίσης αν το κινητό είναι σε θήκη το πιθανότερο είναι να μην μπορεί καν να πατηθεί.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς...

Ψάχνω για το κινητό αντάπτορα που να εξυπηρετεί συγχρόνως και σαν Female Usb (γνωστό και ως OTG) και σαν HDMI out (οπως το slimport).

Βρήκα αυτό ακριβώς που θέλω αλλά είναι μόνο για Samsung (υποθέτω)

http://www.ebay.co.uk/itm/MHL-HDTV-Adapter-HDMI-Micro-USB-OTG-Card-Reader-For-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-/271406655570?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item3f3118e852

http://i.ebayimg.com/t/MHL-HDTV-Adapter-HDMI-Micro-USB-OTG-Card-Reader-For-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-/00/s/ODAwWDUzMw==/z/S1sAAOxyBXNSZeT6/$(KGrHqYOKp0FJh4OkYmRBSZeT6bpiQ~~60_12.JPG

Πιστεύετε ότι θαναι συμβατό και με το δικό μας;

Ξέρετε να υπάρχει κάτι παρόμοιο ειδικά για το G2;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς...

Ψάχνω για το κινητό αντάπτορα που να εξυπηρετεί συγχρόνως και σαν Female Usb (γνωστό και ως OTG) και σαν HDMI out (οπως το slimport).

Βρήκα αυτό ακριβώς που θέλω αλλά είναι μόνο για Samsung (υποθέτω)

http://www.ebay.co.uk/itm/MHL-HDTV-Adapter-HDMI-Micro-USB-OTG-Card-Reader-For-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-/271406655570?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item3f3118e852

http://i.ebayimg.com/t/MHL-HDTV-Adapter-HDMI-Micro-USB-OTG-Card-Reader-For-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-/00/s/ODAwWDUzMw==/z/S1sAAOxyBXNSZeT6/$(KGrHqYOKp0FJh4OkYmRBSZeT6bpiQ~~60_12.JPG

Πιστεύετε ότι θαναι συμβατό και με το δικό μας;

Ξέρετε να υπάρχει κάτι παρόμοιο ειδικά για το G2;

Νομιζω, ΝΟΜΙΖΩ, οτι το HDMI δεν παιζει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...