Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα..εχω τη συσκευη απο τον Ιούνιο και τελευταία η μπαταρία δεν κρατάει οσο πρίν.Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη ,πρίν με την ίδια χρήση μ κρατούσε 2 περίπου μέρες ενω τώρα μετα βίας βγάζει την ημέρα.Το ίδιο συμβαίνει και σε αλλή συσκευή που αγοράστικε την ίδια περίοδο. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό?τοσο μεγάλη πτώση της απόδωσης?Έχει αλλάξει κανείς σας την μπαταρία να μου πεί εμπειρίες και πόσο του κόστησε?Είχα σε κάποια φάση το batttery guru της qualcom για εξικονόμηση ενέργειας αλλα δεν....

 

Πόσες ώρες οθόνης βγάζεις? Πχ εγώ το πήρα τον Απρίλιο, μέχρι τον Οκτώβριο έβγαζα μέσο όρο 7αωρο,με χρήση κυρίως wifi, λίγο 3g και καμιά ώρα ομιλία. Φυσικά παίζοντας παιχνίδια έβγαζα πολύ λιγότερο. Από τον Οκτώβριο είμαι με CloudyG3 2.0, και με την ίδια χρήση έχω μέσο όρο 5:30-6 ώρες,

το οποίο νομίζω είναι νορμάλ,λόγω της πτώσης της μπαταρίας και ίσως της χειρότερης αυτονομίας της cloudy.Μηπως κάποια εφαρμογή σου γονατιζει την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειμαστε εκτος εδω,;λλα θα προτεινω να δοκιμασετε το greenify

 

Εγω που ειμαι με stock KK μπορω να εγκαταστησω το Greenify η θελει root?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γίνεται.

Υ.Γ. μπορούν να μεταφερθούν τα παραπάνω σχόλια στο νήμα της μπαταρίας?

 

Φιλε ευχαριστω για την απαντηση,ομως τωρα που εψαξα λιγο μεσα στο play ειδα αρκετα σχολια οτι σε αρκετους χρηστες κολλουσε τη συσκευη κι οταν προσπαθησαν να το απεγκαταστησουν,απλα δε γινοταν...ξερεις κατι σχετικο αν παιζει προβλημα?

 

Υ.Γ. Οντως πρεπει να μεταφερθει το θεμα στο νημα της μπαταριας,παρασυρθηκαμε καπως ε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια, καλησπερα. Σκεφτομαι να ανανεωσω το G2 μου, με ενα πολυ καλο tempered glass & θηκη τυπου wood. Εχει να προτεινει κανεις κατι;
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πηρα το παραπανω bluetooth { LG HBM-290} το οποιο δεν ειχε φορτιστη στη συσκευασια , μπορω να το φορτιζω απο τον φορτιστη του g2 με ασφαλεια? το μανιουαλ λεει 4.75 - 5.6 V 400mA. του G2 ομως γραφει 1,5Α
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα φορτίσει αλλά... δεν θα το κάψεις αν το φορτίζεις με 1,5Α ενώ στις προδιαγραφές λέει μέχρι 400mA; Είμαι λίγο άσχετος αλλά στη θέση σου θα έψαχνα να βρω το μέγιστο Α που προτείνετε για τη συσκευή.

 

//βρήκα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα σε σχέση με τα Α.. αφού το 1,5 είναι το μέγιστο που μπορεί να δώσει ο φορτιστής στη συσκευή.

 

"In practice, a charger’s amperage is a maximum. For example, if you connected a smartphone’s charger to a tablet, the tablet would likely charge very slowly as the charger wouldn’t provide as many amps as the charger that came with the tablet.

 

If you connected the tablet’s charger to the smartphone, nothing would explode or catch fire. The smartphone likely won’t draw the maximum number of amps the charger can provide, but that should be fine. The smartphone may even charge a bit faster."

απο εδώ: http://www.howtogeek.com/175734/htg-explains-can-you-use-any-charger-with-any-device/

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έφυγε το κινητό από το χέρι και χτύπησε πάνω στο ταμπλό του αυτοκινήτου με αποτέλεσμα να σπάσει το τζαμί που είχα βάλει. Πέρα από την τρομάρα γιατί νόμισα ότι Έσπασα την οθόνη του ξέρει κάποιος να μου πει μια καλή μάρκα να παραγγείλω ξανά?? Δεν θυμάμαι τι είχα πάρει και ήταν λίγο ακριβό στα 15 αλλα χαλαλι του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,καλή πρωτοχρονιά να έχουμε! και χαρούμενος ο καινούργιος χρόνος (μπαίνει σε 2 ωρίτσες). Λοιπόν ο άγιος Βασίλης θα μου στείλει για δώρο με courier ένα Lg G2 το οποίο αγόρασε με τη πιστωτική μου και τώρα θέλω να ρωτήσω...Για να προστατέψω την οθόνη προτείνετε μία απλή ζελατίνα ή να προτιμήσω ένα προστατευτικό οθόνης απο γυαλί? Επίσης αν μπορείτε να μου πείτε τα πλεονεκτήματα του γυάλινου προστατευτικού,την τιμή του και να προτείνετε και κανα μαγαζάκι να το αγοράσω :)

Να σημειώσω ότι έχω παραγγείλει ήδη flip case καθώς και απλές ζελατίνες θα είμαι καλυμμένος με αυτά?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Αυτός που ρωτά, νοιώθει χαζός για 5 λεπτά.

Αυτός που δεν ρωτά θα είναι χαζός για μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,καλή πρωτοχρονιά να έχουμε! και χαρούμενος ο καινούργιος χρόνος (μπαίνει σε 2 ωρίτσες). Λοιπόν ο άγιος Βασίλης θα μου στείλει για δώρο με courier ένα Lg G2 το οποίο αγόρασε με τη πιστωτική μου και τώρα θέλω να ρωτήσω...Για να προστατέψω την οθόνη προτείνετε μία απλή ζελατίνα ή να προτιμήσω ένα προστατευτικό οθόνης απο γυαλί? Επίσης αν μπορείτε να μου πείτε τα πλεονεκτήματα του γυάλινου προστατευτικού,την τιμή του και να προτείνετε και κανα μαγαζάκι να το αγοράσω :)

Να σημειώσω ότι έχω παραγγείλει ήδη flip case καθώς και απλές ζελατίνες θα είμαι καλυμμένος με αυτά?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Καλή Χρονιά και σε σένα φίλε μου .Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=66841 .Είχα ζελατίνα της Puro και μάλιστα ματ ,αλλά 1) το glass εχει σαφώς μεγαλύτερη προστασία στα χτυπήματα ,δες και τα σχετικά τεστ στο youtube , 2) καθαρίζει αμέσως με ένα πανάκι και 3) εφαρμόζεται πιο εύκολα απο τις ζελατίνες και δεν αφήνει φουσκάλες αέρα που φαίνονται άσχημα .Υπ'όψιν ήταν και πιο φτηνό 3 ευρώ ,κυρίως όμως για την προστασία της οθόνης σου είναι άπαιχτο γιατί είχα και προσωπική εμπειρία με πέσιμο .Το κινητό είναι εξαιρετικό έκανες άριστη επιλογή .Καλορίζικο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και για την απάντηση φυσικά :) Και εγώ θέλω να πιστεύω πως θα βγάλω άνετα 2 χρονάκια με το G2. Καλή χρονιά!

Αυτός που ρωτά, νοιώθει χαζός για 5 λεπτά.

Αυτός που δεν ρωτά θα είναι χαζός για μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους!!!,μια ερωτηση ηθελα να σας κανω,σχετικα με ακουστικα εχετε κατι υπόψιν οικονομικο μεχρι 10 το πολυ 15ευρω ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους!!!,μια ερωτηση ηθελα να σας κανω,σχετικα με ακουστικα εχετε κατι υπόψιν οικονομικο μεχρι 10 το πολυ 15ευρω ευχαριστω!!

 

Καλή Χρονιά και σε σένα .Ρίξε μια ματιά http://www.skroutz.gr/s/4768598/Sony-STH30.html .Είναι εξαιρετικά πολύ καλύτερα απο αυτά που δίνει η LG τα qbeat νομίζω .Τάχω και είναι (πέρα απο τον πολύ καλό τους ήχο) πολύ ξεκούραστα γιατί δεν βουλώνουν τα αυτιά (εμένα τα άλλα με τις πλαστικές άκρες ,τα στρογγυλά με ζάλιζαν γιατί βεντουζάρουν ) .Αξίζουν το κάτι παραπάνω που σου ζητάνε

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά και σε σένα .Ρίξε μια ματιά http://www.skroutz.gr/s/4768598/Sony-STH30.html .Είναι εξαιρετικά πολύ καλύτερα απο αυτά που δίνει η LG τα qbeat νομίζω .Τάχω και είναι (πέρα απο τον πολύ καλό τους ήχο) πολύ ξεκούραστα γιατί δεν βουλώνουν τα αυτιά (εμένα τα άλλα με τις πλαστικές άκρες ,τα στρογγυλά με ζάλιζαν γιατί βεντουζάρουν ) .Αξίζουν το κάτι παραπάνω που σου ζητάνε

 

σε ευχαριστώ πολυ φίλε μου!! θα τα εχω υποψιν

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους!!!,μια ερωτηση ηθελα να σας κανω,σχετικα με ακουστικα εχετε κατι υπόψιν οικονομικο μεχρι 10 το πολυ 15ευρω ευχαριστω!!

 

Όπως ανέφερα κι εδώ τα samsung hs-330 είναι πολύ οικονομικά και καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους!!!,μια ερωτηση ηθελα να σας κανω,σχετικα με ακουστικα εχετε κατι υπόψιν οικονομικο μεχρι 10 το πολυ 15ευρω ευχαριστω!!

 

Τα xiaomi pistons είναι πολύ καλά,αισθητά καλύτερα από τα μαμά.Για πληροφορίες και απόψεις μπορείς να διαβάσεις το αντίστοιχο τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Τα xiaomi pistons είναι πολύ καλά,αισθητά καλύτερα από τα μαμά.Για πληροφορίες και απόψεις μπορείς να διαβάσεις το αντίστοιχο τοπικ

Υπάρχει εδώ τέτοιο τοπικ; πάντως όσοι μπορείτε και δεν τα βιάζεστε τα πιστόνια αξίζουν και το τελευταίο τους ευρω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ τέτοιο τοπικ; πάντως όσοι μπορείτε και δεν τα βιάζεστε τα πιστόνια αξίζουν και το τελευταίο τους ευρω

 

Αυτο εννοώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393290

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που προτείνετε δουλεύουν όλα τα κουμπιά σωστά; Γιατί στα pistons δουλεύουν όλα όπως πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...