Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κάτι τέτοια βλέπω η δόλια και δεν θέλω να αναβαθμίσω σε λόλιποπ (αν έρθει ποτέ)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να κάτι τέτοια βλέπω η δόλια και δεν θέλω να αναβαθμίσω σε λόλιποπ (αν έρθει ποτέ)

 

Καλημέρα. Η lollipop υποτίθεται όμως ότι έχει ΚΑΛΥΤΕΡΗ αυτονομία από kit kat..

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται....τουλάχιστον στις περισσότερες συσκευές αν όχι σε όλες, έχει χειρότερα αποτελέσματα και σε επίσημα τεστ γνωστών site του εξωτερικού.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα το Project Volta. Μαντάρα τα κάνανε με την αυτονομία της 5 αν κρίνω από σχόλια χρηστών Nexus 4/5/7/7FHD και LG G3 οπότε καλά είμαστε με την 4.4. Αν η 4.2 δεν είχε εκείνα τα μικρά σπαστικά κολληματάκια ακόμα μ'αυτή θα ήμουν.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]57240[/ATTACH][ATTACH]57241[/ATTACH][ATTACH]57242[/ATTACH] liquidSmooth 3.2 milestone με blackbird kernel περίπου μια ώρα κλήσεις με FB,messenger, Viber tapatalk και περίπου 15-20 λεπτά με data κάθε μέρα

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε Γτ τόσο εύκολα τελειώνει; να το κάνω ροοΤ;

Αν αυτην την ωρα επαιζες 1 ωρα στο facebook λογικο ειναι. Πατα και πανω στο "οθονη" να δουμε ποση ωρα ειναι ενεργη. Αυτο ειναι το συμαντικο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι 73% και οθονη λεει τωρα 1h 51m 29s

Κομπλε.....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]57240[/ATTACH][ATTACH]57241[/ATTACH][ATTACH]57242[/ATTACH] liquidSmooth 3.2 milestone με blackbird kernel περίπου μια ώρα κλήσεις με FB,messenger, Viber tapatalk και περίπου 15-20 λεπτά με data κάθε μέρα

 

Συνολικά σε 3 μέρες είχες ανοιχτά δεδομένα 1 ώρα και wifi αθροιστικά πάλι 24ώρες. Πλάκα κάνεις?

Αν είναι να παρατήσω στην γωνία το κινητό και να γράψω μετά για 10 μέρες αυτονομία. :X

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά σε 3 μέρες είχες ανοιχτά δεδομένα 1 ώρα και wifi αθροιστικά πάλι 24ώρες. Πλάκα κάνεις?

Αν είναι να παρατήσω στην γωνία το κινητό και να γράψω μετά για 10 μέρες αυτονομία. :X

Άμα είσαι 3η λυκείου δεν μπορείς να κοπανάς 7 ωρα στο κινητό... Ξέρω ήταν πολύ light το όλο σκηνικό αλλά για aosp πιστεύω είναι καλα

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία που ίσως να έχει απαντηθεί και σε παλιότερο ποστ. Όταν η συσκευή είναι συνδεδεμένη σε WiFi ενώ παράλληλα έχω αφήσει ανοιχτά τα δεδομένα προφανώς και δεν μου τα καταναλώνει άλλα μήπως καταναλώνει μπαταρία; Είναι καλύτερα να τα απενεργοποιώ δηλαδή ή δεν παίζει ρόλο;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία που ίσως να έχει απαντηθεί και σε παλιότερο ποστ. Όταν η συσκευή είναι συνδεδεμένη σε WiFi ενώ παράλληλα έχω αφήσει ανοιχτά τα δεδομένα προφανώς και δεν μου τα καταναλώνει άλλα μήπως καταναλώνει μπαταρία; Είναι καλύτερα να τα απενεργοποιώ δηλαδή ή δεν παίζει ρόλο;

 

καταναλωνει μπαταρια, καλυτερα στο off , on μονο οταν το χρειαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομενα οσο εισαι συνδεδεμενος σε wifi τα κλεινει μονο του.

Δεν τα χρησιμοποιεί άλλα ο διακόπτης στο κέντρο ενημερώσεων είναι ανοιχτός γι αυτό ρωτάω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ο διακοπτης ειναι ανοιχτος, σωστα, γιατι μολις κλεισεις το wifi η μολις βγεις απο την εμβελεια δικτυου wifi ξαναγυρναει στο δικτυο τηλεφωνιας. Αλλα την κεραια δεν την χρησιμοποιει, σβηνει και το γραμματακι απο την μπαρα ειδοποιησεων.
Link to comment
Share on other sites

Χτες ειπα αφου ηταν και Κυριακη, ειχα και ελευθερο χρονο να ζορισω το κινητο να δω πως θα τα παει η μπαταρια...Οι χαρτες με προβληματισαν που τραβανε δεδομενα συνεχεια απο το gps αλλα δε 3ερω κατα ποσο επηρεαζει την αποδοση της μπαταριας...Επισης για 9 ωρες απο τις οποιες αρκετες ηταν φουλ gaming οι 6 ωρες οθονης ειναι υπερικανοποιητικες :)
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση τοποθεσίας εννοείται, όπως και gps φυσικά ρουφανε καργα μπαταρία, όπως και ο συγχρονισμός στο fb ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία που έχει πάνω πάντως είναι σκυλί! Εδώ και ένα χρόνο το φορτίζω 2 φορές τη μέρα ίσως και παραπάνω και είναι σαν να είναι καινούρια!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...