Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τη lamhoang οι φωτογραφίες χάνουν αρκετά από τη stock που υποτίθεται είναι η κορυφαία μαζί με xcam;; αποδίδει δηλαδή ότι καλύτερο μπορεί να δώσει η κάμερα μας. Με ενδιαφέρει για αυτό ρωτάω επειδή θέλω και τη μπαταρία της lamhoang απλά να μη χάσω και τη καλή κάμερα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον, χρονια ειχα να δω τετοια αυτονομια. Μου θυμισε παλιες καλες εποχες του G2 με jelly bean 4.2.2.

 

Ειμαι με lamhoang G3 2.2 με απενεργοποιημενες εφαρμογες απο titanium και disable services.

 

Φωτεινοτητα 50% μη αυτοματη

Μονο 2G

Οχι συγχρονισμοι

WiFi συνεχεια ανοιχτο

15 λεπτα 4G data !

15 λεπτα GPS

20 λεπτα κλησεις

4 widgets

Full browsing

Αρκετο tapatalk

Αρκετο viral pro

Αρκετο Quizdom

Με το disable services τι έχεις απενεργοποιήσει? ?????

Link to comment
Share on other sites

Με το disable services τι έχεις απενεργοποιήσει? ?????

Ρίξε αν θες μια ματιά εδω:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help/wakelock-count-battery-drain-google-t2882894

Συνήθως η Google ειναι υπεύθυνη για τα wake μας. Αλλά απο κει και πέρα μπορείς να δεις τι αλλο μπορεί να ξυπνάει τη συσκευή σου, και αν δεν το χρειάζεσαι, το ξετσικάρεις!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Με το disable services τι έχεις απενεργοποιήσει? ?????

Ουουουουου...!! Παρα πολλα. Κυριως του Google Play services. Διωξε οτι εχει στο ΠΛΗΡΕΣ ονομα του το fitness ή wearable και απενεργοποιησε οποσδηποτε το com.google.android.gsm.config.ConfigFetchService .

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tupac δίνεις ένα λινκ για την lamhoang;; επίσης ξέρεις αν χάνει πολύ σε κάμερα σε σχέση με στοκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κατάλαβα καλά το disable service λειτουργεί με το να πατάς πάνω στο Google play service πχ μπαίνεις μέσα και ξετικαρεις ότι θες να απενεργοποιησεις; και γίνεται κόκκινο; από το Google play services πως μπορείς να μας βοηθήσεις τι να βγάλουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ουουουουου...!! Παρα πολλα. Κυριως του Google Play services. Διωξε οτι εχει στο ΠΛΗΡΕΣ ονομα του το fitness ή wearable και απενεργοποιησε οποσδηποτε το com.google.android.gsm.config.ConfigFetchService .

Ευχαριστώ φίλε..θα το δοκιμάσω..

Link to comment
Share on other sites

Tupac δίνεις ένα λινκ για την lamhoang;; επίσης ξέρεις αν χάνει πολύ σε κάμερα σε σχέση με στοκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κατάλαβα καλά το disable service λειτουργεί με το να πατάς πάνω στο Google play service πχ μπαίνεις μέσα και ξετικαρεις ότι θες να απενεργοποιησεις; και γίνεται κόκκινο; από το Google play services πως μπορείς να μας βοηθήσεις τι να βγάλουμε;

http://lgviet.com/forum/threads/tong-hop-tat-ca-ve-lg-g2-new-topic.30323/

 

Μαλλον χανει καπως σε καμερα γιατι εχει τα binaries του xdabbeb.

 

Για την δευτερη ερωτηση σου εχω απαντησει παραπανω.

 

 

Επισης καταπληκτικο και γρηγορο κλειδωμα δορυφορων εχει η lamhoang.

Αλλα αφηνει λιγοτερη διαθεσιμη RAM.

 

Ειμαστε offtopic. Ας συνεχιστει η κουβεντα στις τροποποιησεις.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω gloudy g3 2.2 και dorimanx 9.8 ξέρετε τι settings μπορώ να κάνω για να έχω καλύτερη διάρκεια μπαταρίας ?
Link to comment
Share on other sites

Ουουουουου...!! Παρα πολλα. Κυριως του Google Play services. Διωξε οτι εχει στο ΠΛΗΡΕΣ ονομα του το fitness ή wearable και απενεργοποιησε οποσδηποτε το com.google.android.gsm.config.ConfigFetchService .

Δεν χάνονται ομως ετσι οι ειδοποιήσεις απο μηνύματα και ολα τα αλλα που εχουν push notif?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνονται ομως ετσι οι ειδοποιήσεις απο μηνύματα και ολα τα αλλα που εχουν push notif?

Για τα πρωτα δεν εχει σχεση. Για το τελευταιο δεν ξερω αν το χρειαζομαστε για ειδοποιησεις καθως τις εχω απενεργοποιημενες και το μονο πραμα της google που χρησιμοποιω, εκτος του λειτουργικου εννοειται, ειναι το play store.

Δοκιμασε να το απενεργοποιησεις και δες. Νομιζω θα εισαι κομπλε. Εμενα ειναι το νουμερο ενα που ξυπναει τη συσκευη και το απενεργοποιω παντα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχιζει σταθερα η lamhoang...

1 μερα --------> 8 ωρες SOT : ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5918220)

2 μερες --------> 7,5 ωρες SOT :

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρει το γνωστο tempered glass που εχει προταθει εδω απο το e-bay

http://www.ebay.com/itm/121297794571?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

εφαρμοσε πολυ καλα στην οθονη και ευκολα :)

αλλα μια ερωτηση σε οσους το εχουν σας χαλασε εστω και λιγο την αισθηση της αφης??

γιατι βλεπω πως καμια φορα χρειαζεται 2 φορες να αγγιξω ενα εικονιδιο να ανοιξει και οχι με την πρωτη :(...

επισης βλεπω οτι ειναι 0.4mm μηπως φταιει αυτο που ειναι σχετικα παχυ σε σχεση με κατι αλλα που εχω δει?

Link to comment
Share on other sites

μήπως είσαι στο θέμα της μπαταρίας ; λέω γω ρε παιδί μου τώρα :p

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

μήπως είσαι στο θέμα της μπαταρίας ; λέω γω ρε παιδί μου τώρα :p

 

ναι και εψαχνα που το ποσταρα που το ποσταρα :P

Link to comment
Share on other sites

πως βγαζεις αυτα τα screenshot?

Αν εννοείς πως βγάζεις γενικά screenshot:

Πατάς ταυτόχρονα power button και volume down ή κατεβάζεις τη notification bar και μπαίνεις στο Quick memo.

Αν εννοείς πως έβγαλε τους χρόνους αυτούς, θα σου απαντήσει ο φιλος minotavros......

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς πως βγάζεις γενικά screenshot:

Πατάς ταυτόχρονα power button και volume down ή κατεβάζεις τη notification bar και μπαίνεις στο Quick memo.

Αν εννοείς πως έβγαλε τους χρόνους αυτούς, θα σου απαντήσει ο φιλος minotavros......

 

ναι το πρωτο εννοουσα........ για να ποσταρω και εγω τους δικους μου :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς πως βγάζεις γενικά screenshot:

Πατάς ταυτόχρονα power button και volume down ή κατεβάζεις τη notification bar και μπαίνεις στο Quick memo.

 

εγώ δεν πατώ κανένα κουμπί μόνο με το quick memo βγάζει screenshot

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια με πρωτη αρχικη φορτιση την τριτη το απογευμα και μεχρι τωρα βγαζω αυτα:

οπως βλεπετε καθαρα χρηση τηλεφωνου πιο πολυ και ελαχιστη χρησιμοποιηση δεδομενων....

το κινητο εχει πολυ καλη καταναλωση μπαταριας σε κατασταση αναμονης :)

ολα αυτα σε stock ..

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν πατώ κανένα κουμπί μόνο με το quick memo βγάζει screenshot

Αν πρόσεξες γραφω για 2 διαφορετικούς τρόπος ;)

Ή με κουμπιά ή με Quick memo!

Απλά με τα κουμπιά γίνεται πιο γρήγορα η δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια της νύχτας σε αναμονή μέχρι το πρωί πόσο ποσοστό σας καταναλώνει?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...