Jump to content

Lenovo IdeaTab A1000


ildrosos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο tablet μήπως το έχει κανείς να μας πει εντυπώσεις ;;
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ανάμεσα σε 3 τάμπλετ και ένα από αυτά ήταν το συγκεκριμένο. Διάβασα πολλά review, είδα πολλά βιντεάκια και φυσικά το είδα και από κοντά. Τελικά κατέληξα σε άλλο προϊόν. Για τι χρήση το θες;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως για ίντερνετ facebook κτλ. όχι παιχνίδια και τέτοια απλή χρήση δηλαδή κανένα youtube απλά πραγματάκια. Ξέρεις αν έχει google play μέσα;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχει κανονικά. Για αυτά που θες δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Και από,τι ακούω από μπαταρία τα πάει καλά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σκεφτομαι μηπως παρω το συγκεκριμενο, και ειμαι κυριως αναμεσα σε αυτο, στο asus memo pad και το samsung galaxy tab 2 7.0. Αλλα θα ηθελα εκτος απο browsing να βλεπω και καμια σειρα/ταινιουλα, κι απ οτι διαβασα η οθονη του lenovo δεν ειναι πολυ καλη. Οποιαδηποτε αλλη προταση σε αυτη τη κατηγορια ευπροσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι που με αποθαρρυνε. Το ειδα απο κοντα και εχει πολυ κακη οθονη.

Εγω τελικα κατεληξα στο MLS iQTab στα 108 ευρω. Πραγματικα απιστευτη οθονη (για την κατηγορια του) παρα πολυ λεπτο και ελαφρυ και με πολυ ενδιαφερον software (για μενα).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα...εγινα κατοχος και γω της συγκεκριμενης ταμπλετας....μια ερωτηση....γνωριζει καποιος ολες οι εφαρμογες που εγκαθιστουνται?στη μνημη με τα 1gb η στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης που ειναι πολυ παραπανω βεβαια γυρω στα 14 gb...την εχω ξαναπατησει παλαιοτερα και εμπαιναν οι εφαρμογες μονο στη μικρη μνημη,και δε μεταφεροντουσαν στη μεγαλη,με αποτελεσμα να εβαζα μεσα εφαρμογες και παιχνιδια και να τα ξαναεβγαζα για να χωρεσουν καποια καινουρια...μιλαω για λιγες εφαρμογες,γεμιζε αμεσως,,ενω σε ταμπλετ με μνημη που κατευθειαν μπαινουν στην μεγαλη μνημη κανενα προβλημα...εχει αντιμετωπισει καποιος αυτο το προβλημα σε αυτο το ταμπλετ?...τα φωτα σας....διοτι δε το εχω ανοιξει ακομα και αν ισχυει ο φοβος μου,τα επιστρεφω αμεσως

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα και καλή χρονια!πηρα προσφατα το lenovo A1000 δεν εχω καποιο προβλημα με την μνημη το μονο μου θεμα ειναι οτι δεν μπορω να εγκαταστησω καποιεσ εφαρμογες απο to playstore υπαρχει καποιος τροπος καποιο προγραμμα που να μπορω να το αλλαξω αυτο?ακουω για root της συσκευησ ειναι αυτο λύση στο προβλημα μου!!??
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα και καλή χρονια!πηρα προσφατα το lenovo A1000 δεν εχω καποιο προβλημα με την μνημη το μονο μου θεμα ειναι οτι δεν μπορω να εγκαταστησω καποιεσ εφαρμογες απο to playstore υπαρχει καποιος τροπος καποιο προγραμμα που να μπορω να το αλλαξω αυτο?ακουω για root της συσκευησ ειναι αυτο λύση στο προβλημα μου!!??

Καποιες δεν τις υποστηριζει..

Καποιες αλλες θελουν root, αλλα εγκαθιστανται πρωτα και μετα απλως δε μπορουν να παιξουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιηλθε και μενα στην κατοχη μου αυτο το tablet, το πηρα αποκλειστικα γιατι το βρηκα σχεδον τσαμπα.

Η οθονη του ειναι οντως κακη. Εχει density 160dpi! ουτε καν 240. Και το κινητο μου ακομα εχει 320..

Antutu 8338

Η μπαταρια παντως ειναι οντως καλη.

Το rootαρισα, περασα ολες τις απαραιτητες εφαρμογες..

 

Δε βρισκω μονο ενα πραγμα: Απο πού ανοιγει το bluetooth???

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερομενο, το tablet εχει ενα μυστικο κουμπι hard reset, ανοιγεις το πορτακι της memory card, εχει μια τρυπα στο πλαστικο που συνεχιζει κατω και φαινεται αμιδρα μια μεταλλικη επιφανεια, βαζεις μια καρφιτσα μεσα και πατας, ακουγεται ενα κλικ, σβηνει ή κανει restart.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμένο το πήρα σε θεια μου για να μιλαέι μέσω skype στα παιδιά της στο εξωτερικό. Όμως κάθε λίγο το skype αποσυνδέεται και πρέπει να της κάνω καθε φορά sign in, πολλές φορές θέλει και επανεκίνηση το tablet για να ξεκινήσει η εφαρμογή. Εχει παρατηρήσει κανεις άλλο το ίδιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγαινεις απο την εφαρμογη, τοτε κανει μονο του sign out και οταν μπαινεις sign in, αυτο ρυθμιζεται νομιζω απο την εφαρμογη. Απο κει και περα ειδα και γω το ιδιο φαινομενο, να μην ανοιγει καν την εφαρμογη, αλλα πιστευω αυτο εγινε μετα απο τα τελευταια update του skype. Επανεφερα ενα παλιοτερο backup Που ειχα ευτυχως και μετα ανοιγε κανονινα, αλλα χθες μου το εκανε παλι, να μην ανοιγει και μετα απο ωρα να δηλωνει αδυναμια εκκινησης.

 

Ενα αλλο που παρουσιασε μερικες φορες ειναι να μην αλλαζει ο προσανατολισμος της οθονης και να μη δουλευει γενικα ο αισθητηρας επιταχυνσης. Με ελεγχο σε factory mode δεν εδειξε προβλημα και στην πρωτη επανεκκινηση δεν εφτιαξε, αλλα απο κει και περα δεν το ξαναβγαλε.

 

Επισης, με volume+ή- +Power δε μπαινει σε recovery, μπορεσα να μπω μονο με την εφαρμογη Quick boot, εχει την stock 3e. Ομως δε βλεπει την καρτα SD και δε μπορω να περασω αλλη recovery

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις να μην κλείνει η εφαρμογή....
Link to comment
Share on other sites

Επανεφερα ενα παλιοτερο backup Που ειχα ευτυχως και μετα ανοιγε κανονινα, αλλα χθες μου το εκανε παλι, να μην ανοιγει και μετα απο ωρα να δηλωνει αδυναμια εκκινησης.

 

 

Εγκατέστησα μια παλιότερη έκδοση του Skype και το πρόβλημα λύθηκε....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημερα.

Μηπως γνωριζει καποιος που θα βρω την ROM που εχει το ταμπλετ για να εχει Ελληνικα ?

Εχω περασει μια ROM A1000L-F αλλα δεν εχει και το θελω για την μικρη.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα.

Μηπως γνωριζει καποιος που θα βρω την ROM που εχει το ταμπλετ για να εχει Ελληνικα ?

Εχω περασει μια ROM A1000L-F αλλα δεν εχει και το θελω για την μικρη.

 

Αυτή https://www.dropbox.com/s/16bsmfaspan734k/A1000LF_A412_01_11_130813_USER.rar?dl=0 έχει ελληνικά. Είναι για A1000l-f και αυτή αλλά ελληνικά έχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...