Jump to content

Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω τελικά το έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αφού έκανα μπακ απ και η μπαταρία μου φαίνεται καλύτερη και απο πριν.Τινα πω περίεργα πράγματα.!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

ενημερώθηκε και το δικό μου g7102 σε 4.4.2....

Μετά την αναβάθμιση, πέρα της μπαταρίας που εξαντλείτε πολύ γρήγορα (με νορμάλ χρήση) και της καθυστέρησης που παρατηρώ στην ενημέρωση των mailboxes, σε εισερχόμενη & εξερχόμενη κλήση δεν ακούω ούτε με ακούνε...

Συμβαίνει και σε άλλους;

 

(διάβασα ότι η samsung ετοιμάζει το 4.4.4 ως αναβάθμιση για τα bugs της 4.4.2)

 

Μου το έκανε κι εμένα αυτό, αμέσως μετά την αναβάθμιση. Ωστόσο δεν χρειάστηκε να καθαρίσω κάτι, αφού μετά από ένα απλό restart λειτούργησε κανονικά. Ο σκοπός δεν είναι να πάρουμε το 4.4.4 αλλά το ρημάδι το 5. Καταραμένη Samsung (τους κράζω προκαταβολικά, ό,τι και να κάνουν τελικά. Και μόνο ότι άργησαν τόσο πολύ να φέρουν την 4.4.2 είναι αρκετό).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε μένα δεν έχει έρθει ακόμα αναβάθμιση και είναι ακόμα με την 4.3 γιατί άραγε? έχω το απλό με μια σιμ και αγορασμένο από ελλαδα...
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έχει έρθει ακόμα αναβάθμιση και είναι ακόμα με την 4.3 γιατί άραγε? έχω το απλό με μια σιμ και αγορασμένο από ελλαδα...

 

 

Δεν εισαι ο μονος,και σε μενα το ιδιο συμβαινει.

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Σε μονοκαρτο τελικα ηρθε το ΚΙΤΚΑΤ Samsung G7105 Galaxy Grand 2 για το συγκεκριμενο και ενα τευτεο LOLLIPOP θα ερθει ??

Nokai 5110-Nokia 3310-Nokia 3410-Sony ericsson t68i-Sony ericsson t610-LG K920-Nokia 6230i-

Nokia 6220c-Nokia 610-SoNY Xperia P-Sony Xperia Z1 Honami-Iphone 5s-

Link to comment
Share on other sites

Σε μονοκαρτο τελικα ηρθε το ΚΙΤΚΑΤ Samsung G7105 Galaxy Grand 2 για το συγκεκριμενο και ενα τευτεο LOLLIPOP θα ερθει ??

Σε εμένα πάντως που έχω το ίδιο τπτ ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε αξίζει σε αυτή την τιμή?

Να το πάρω?

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/Android/Samsung-Galaxy-Grand-2-White-SM-G7105ZWAEUR.htm

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλη χρονια σε ολους.

Κατοχος του G7102 και εκανα αναβαθμιση σε 4.4.2.

Μηπως παρατηρησε καποιος αλλαγη στα εικονιδια (μπαταρια , wifi, ωρα κλπ) και συγκεκριμενα στο χρωμα τους ?

Σε μενα πλεον ειναι ολα ασπρομαυρα .

 

Μολις διαβασα οτι το αλλαξαν.

white status bar icons

 

πως μπορουμε να το αλλαξουμε αυτο γνωριζει κανεις?

Edited by BillyVan
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για το κινητο και το μονο που με φοβιζει ειναι ο επεξεργαστης 1200...παει πολυ αργα;; αν ειχε καλυτερο επεξεργαστη,το επαιρνα με κλειστα ματια...

ενα review ρε guys

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για το κινητο και το μονο που με φοβιζει ειναι ο επεξεργαστης 1200...παει πολυ αργα;; αν ειχε καλυτερο επεξεργαστη,το επαιρνα με κλειστα ματια...

ενα review ρε guys

 

το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και δυνατό, εξαρτάται βέβαια τι θέλεις να κάνεις με τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μεγάλη αναμονή είναι διαθέσιμη η επίσημη έκδοση Kit Kat για το Grand 2 LTE (G7105) για Ελλάδα. Η αναβάθμιση μπορεί να γίνει είτε από το Kies είτε ΟΤΑ.

 

Για περισσότερες πληροφορίες:

http://www.sammobile.com/firmwares/download/41599/G7105XXUBNL1_G7105EURBNL1_EUR.zip/

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα την αναβάθμιση, το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι κατά την αλλαγή της γραμμής ( της κάρτας sim COSMOTE 2 in 1 ), υπάρχει πολύ μεγάλη καθυστέρηση, από την στιγμή που θα δοθεί η εντολή αλλαγής της γραμμής μέχρι να έρθει η επιβεβαίωση ότι η αλλαγή έγινε. Επίσης όταν ξαναδώσουμε εντολή επιστροφής στην πρώτη γραμμή, η εφαρμογή παρουσιάζει και πάλι καθυστέρηση. Χαρακτηριστικά σας αναφέρω ότι η εντολή δόθηκε στις 23.56 και η επιβεβαίωση ήρθε στις 00.10. Με το προηγούμενο λειτουργικό ο χρόνος που μεσολαβούσε απο την εντολή μέχρι την επιβεβαίωση ήταν περίπου 30 δευτερόλεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Το μονόκαρτο έχω και εγώ και πήρα την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ. Θα τσεκαρω τη λειτουργια της μπαταρίας και θα επανελθω τις επόμενες ημερες.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα την αναβάθμιση, το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι κατά την αλλαγή της γραμμής ( της κάρτας sim COSMOTE 2 in 1 ), υπάρχει πολύ μεγάλη καθυστέρηση, από την στιγμή που θα δοθεί η εντολή αλλαγής της γραμμής μέχρι να έρθει η επιβεβαίωση ότι η αλλαγή έγινε. Επίσης όταν ξαναδώσουμε εντολή επιστροφής στην πρώτη γραμμή, η εφαρμογή παρουσιάζει και πάλι καθυστέρηση. Χαρακτηριστικά σας αναφέρω ότι η εντολή δόθηκε στις 23.56 και η επιβεβαίωση ήρθε στις 00.10. Με το προηγούμενο λειτουργικό ο χρόνος που μεσολαβούσε απο την εντολή μέχρι την επιβεβαίωση ήταν περίπου 30 δευτερόλεπτα.

 

Αυτό είναι το δίκαρτο Grand 2 (G7102) το οποίο έχει διαφορετική firmware για το Kit Kat και είναι πολύ καιρό διαθέσιμη.

Για το μονόκαρτο (G7105) μόλις ενημερώθηκε στις 16/1/15 με κωδικό χώρας την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το G7105XXUANG3 έχει κωδικό χώρας τη Γαλλία και δεν διατίθεται ακόμα η 4.4.2

 

Μπορείς όμως να κάνεις την αναβάθμιση χειροκίνητα σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνει το sammobile

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Το τηλ είναι το μονόκαρτο (G7105) και το πρόβλημα είναι στην αλλαγή της γραμμής στην εφαρμογή της sim της COSMOTE 2 in 1. H sim αυτή υποστηρίζει 2 νούμερα τα οποία έχεις δυνατότητα να τα εναλλάσσεις μέσω μίας εφαρμογής της ίδιας της sim. Εκεί παρατήρησα την καθυστέρηση των 15 λεπτών.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμένα την αναβάθμιση την έκανε μονο του το κινητο απλα συνδεώντας το wi-fi..ειναι λογικο αυτο?

 

λογικοτατο. Κι εμενα τωρα μολις την ξεκινησε μεσω wifi

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την αναβάθμιση την έκανε μονο του το κινητο απλα συνδεώντας το wi-fi..ειναι λογικο αυτο?

 

Η αναβάθμιση γίνεται αυτόματα εφόσον είναι ενεργοποιήμενη η επιλογή για αυτόματη ενημέρωση του συστήματος. Αν είναι απενεργοποιημένη τότε ο χρήστης μπορεί να επιλέξει χειροκίνητα την αναβάθμιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έπειτα από 2 εβδομάδες χρήσης της πρόσφατης αναβάθμισης σε KΚ 4.4.2, το G7105 παραμένει απολύτως ομαλό και η μπαταρία δεν παρουσιάζει αυξημένη κατανάλωση σε σχέση με το JB 4.3.

 

Στο περιβάλλον χρήσης δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά πέρα από το λευκό χρώμα στη μπάρα ειδοποιήσεων, την επιλογή της κάμερας στην οθόνη κλειδώματος εφόσον δεν χρειάζεται κωδικός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια καλησπερα . Μολις το πηρα απο skroutz.τιμη 200 ευρω.πιστευω οτι το τηλεφωνο αξιζει τα λεφτα του .δειχνει πολυ καλο και αξιοπιστο και μπορεις να κανεις τα παντα αξιοπρεπεστατα.πειτε και εσεις καμια γνωμη ως ποιο εμπειροι χρηστες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...