Jump to content

ZTE Nubia Z5S


lakis29
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεσες και την ρουταρες?

 

τεσπα αυτο ειναι και το τελευταιο μου ποστ εδω. μιας και αλλαζω κινητο...

(τελος δε μου βρισκει σιμ)

αλλα ναι η καλυτερη ρομ μεχρι στιγμης την περνατε με cwm i twrp

1 https://cloud.mail.ru/public/d919a4d21835/H212_mod.zip

2 https://cloud.mail.ru/public/b49f178e4386/stock.zip

3 https://yadi.sk/d/nnQlfjaHcAZb4

4 https://yadi.sk/d/eNQz_1SMQMX7u

 

και δουλεουν ολα ρολοι... και gapps και gps, IR, double touch... ολα μεταφρασμενα σε ολες τις γλωσσες... συν το xperia πληκτρολογιο...

 

τουλαχιστον πεθανε το κιν αλλα βρηκα την καλυτερη ρομ :P

 

Καλοριζικο το καινουργιο κινητο που θα παρεις αλλα πριν το παρεις μια ακομα απορια!!Το τελευταιο fix με το GPS ξερεις τι διορθωνει ακριβως?Τα αλλα δυο τα εχω περασει ηδη αλλα αυτο το βλεπω τωρα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο το καινουργιο κινητο που θα παρεις αλλα πριν το παρεις μια ακομα απορια!!Το τελευταιο fix με το GPS ξερεις τι διορθωνει ακριβως?Τα αλλα δυο τα εχω περασει ηδη αλλα αυτο το βλεπω τωρα!! :lol:

 

merci. ενα galaxy s4 εχω πλεον το nubia πουληθηκε για παλιοσιδερα :P ναι εγινα πολυ mainstream :P αλλα ηταν το μονο που βρηκα μεταχειρισμενο γρηγορα...

 

 

φτιαχνει το gps... κλειδωνει θεση πιο γρηγορα... (σε μερικους δεν κλειδωνει καθολου)

Edited by phoinixtk
Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

merci. ενα galaxy s4 εχω πλεον το nubia πουληθηκε για παλιοσιδερα :P ναι εγινα πολυ mainstream :P αλλα ηταν το μονο που βρηκα μεταχειρισμενο γρηγορα...

 

 

φτιαχνει το gps... κλειδωνει θεση πιο γρηγορα... (σε μερικους δεν κλειδωνει καθολου)

Ακόμα μια απορία!! Μπας και ξέρεις γιατί μερικές εφαρμογές δεν τις κάνει εγκατάσταση? "your device isn't compatible with this version" αυτό λέει :(

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια απορία!! Μπας και ξέρεις γιατί μερικές εφαρμογές δεν τις κάνει εγκατάσταση? "your device isn't compatible with this version" αυτό λέει :(

 

ε ποιες εφαρμογες? εχει οντως εφαρμογες που δε κανουν για ολες τις συσκευες.... η για ολες τις εκδοσεις android...

πχ το facebook home

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα,

ξέρει κανείς που μπορώ να έχω επίσημη πληροφόρηση για τα τεχνικά χαρακτηριστικά του ΖΤΕ Nubia 5s mini. Ειδικά με ενδιαφέρει ο τύπος της οθόνης, αν είναι Gorilla glass η αν έχει άλλο υλικό που ενισχύει την ανθεκτικότητα.

please help!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ο επιμένων νικά

 

https://cloud.mail.ru/public/d919a4d21835/H212_mod.zip

 

 

λοιπον αυτη ειναι 2.12 και συμφωνα με τις πληροφοριες ειναι μια χαρα και δουλευουν και whatsapp και viber

ειναι ενσωματωμενα τα gapps

 

δεν εχω ιντερνετ τωρα, απο τεταρτη μπορω να το δοκιμασω και εγω...

με twrp εγινε install. αλλα νομιζω κανει και cmw 6.0.4.7

 

για πειτε εντυπωσεις

 

ps. για την ωρα ειναι σιγουρα μεταφρασμενη στα αγγλικα... δεν ξερω για λοιπες γλωσσες.

 

μηπως θυμασαι απο ποιο φορουμ την βρηκες αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Έχω ένα βασικο προβλημα με τη συσκευη. Παρουσιαζονται προβληματα στις κλησεις. Το βασικοτερο ειναι πως πολλες φορες (οχι παντα) οταν παω να κανω μια κληση, ενω γινεται η κληση και βγαινει γραμμη, δεν με ακουνε και δεν τους ακουω. Παρολα αυτα, εαν με καλεσουν πισω η κληση θα βγει χωρις προβλημα.

Επισης, πολυ συχνα μου κανουν παραπονα πως δεν με ακουνε καλα και γενικοτερα η ποιοτητα της κλησης ειναι χαλια.

Και με hands free παλι το ιδιο. Αλλαξα και rom και συνεχιζει, αν και ομολογουμενως βελτιώθηκε λίγο. Τωρα εβαλα την 2.12 και περιμενω να δω αν θα το ξανακανει.

 

Το θεμα ειναι πως αυτό το προβλημα δεν υπηρχε στους πρωτους 5 μηνες. Και δεν καταλαβαινω πως δημιουργηθηκε.

 

Υποψιαζομαι πως ειναι θεμα software και οχι hardware.

Εχει κανεις αντιμετωπισει κατι αντιστοιχο? Αν ναι οποιαδηποτε αποψη θα με βοηθουσε.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους , γενικά δεν έχω ασχοληθεί με αυτό το κινητό καθόλου αλλά το βρήκα σε πολύ καλή τιμή 154 το 32gb μερικές ερωτήσεις …

1) από μαμά ρομ τη γλώσσες υποστήριζει ?

2) γενικά σε σχέση με τα τωρινά τηλέφωνα που κυκλοφορούν θα το παίρνατε σε αυτήν την τιμή ?

3) με φουλ χρίση η μπαταρία κρατά πάνω από μέρα ?

και ένα τελευταίο αν έχει βγει καλό σαν τηλέφωνο σε γενικές γραμμές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , γενικά δεν έχω ασχοληθεί με αυτό το κινητό καθόλου αλλά το βρήκα σε πολύ καλή τιμή 154 το 32gb μερικές ερωτήσεις …

1) από μαμά ρομ τη γλώσσες υποστήριζει ?

2) γενικά σε σχέση με τα τωρινά τηλέφωνα που κυκλοφορούν θα το παίρνατε σε αυτήν την τιμή ?

3) με φουλ χρίση η μπαταρία κρατά πάνω από μέρα ?

και ένα τελευταίο αν έχει βγει καλό σαν τηλέφωνο σε γενικές γραμμές

 

1)εχει πολλες ρομ που μπορεις να βαλεις.αλλες εχουν καλη μεταφραση αλλες οχι..υπαρχουν ομως ρομ που ελληνικα και αγγλικα ειναι καλα μεταφρασμενα

 

2)Η σχεση της τιμης με αυτο που θα παρεις ειναι πολυ καλη..ειναι γρηγορο κινητο,σπανια εως καθολου κολληματα..λιγο πιο κατω σε αποδοση απο το galaxy S5

 

3)οχι δεν κραταει..αλλα κανενα smartphone δεν κραταει πανω απο μια μερα με φουλ χρηση!

 

4)σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το τηλεφωνο..δεν σου δινει την εντυπωση φτηνης απομιμησης καποιου αλλου κινητου.σχετικα καλη οθονη και καμερα και επεξεργαστης..σε αυτα τα λεφτα ειναι πολυ καλη ευκαιρια

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα... Έχω μπρικάρει το mini και προσπαθώ να περάσω recovery μέσω ADB. Το πρόβλημα είναι ότι πατώντας την εντολή γράφει <waiting for device>. Μάλλον δεν τη βλέπει ενώ έχω εγκαταστήσει υποτίθεται τους drivers του κινητού. Είμαι σε απόγνωση γιατί είναι σοβαρό μπρικάρισμα. Όποιος μπορεί ας μου στείλει ένα μήνυμα στο Inbox. Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού από το efox 154 ευρώ -έκδοση 32 GB. Στο κινητό υπάρχει το play store και άλλες εφαρμογές της Google; H μπαταρία φτάνει για 1,5 μέρα με ελαφριά-μετρια χρήση. Η κάμερα καλή; Καλές γιορτές!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και χρονια πολλά!!γενιακ το κινητο αξιζει??σαν value σιγουρα με 153€ για το hardware,αλλα διαβαζονατας εχω δει πολλα προβλήματα ..εχω τωρα το xiaomi mi2s ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα θελω μεγαλυτερη οθονη και βλεποντας αυτο να χτυπα στα ισια το xiaomi mi3 αλλα με μικροτερα μεγεθος ειμαι σε πολλες σκεψεις/\.απο σημα,αντοχη τι θα λεγατε αξιζει,??σε ενα ρεβιου ξενο διαβασα κακο 3g σημα ,ισχύει?ευχαριστω. Edited by giannisgr41
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα μου φαίνεται too good to be true σε αυτή την τιμή; Είναι και από μαγαζί που θεωρητικά μπορείς να το εμπιστευτείς, αλλά μου φαίνεται περίεργη η τόσο μεγάλη πτώση στην τιμή. Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα μου φαίνεται too good to be true σε αυτή την τιμή; Είναι και από μαγαζί που θεωρητικά μπορείς να το εμπιστευτείς, αλλά μου φαίνεται περίεργη η τόσο μεγάλη πτώση στην τιμή. Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει;

 

πιστευω δεν προχωρησε ιδιαιτερα λογω μπαταριας πιο πολυ και κακου αρχικου λογισμικου..επεσε σε εποχη με πολυ καλες συσκευες..π.χ xiaomi,zopo.οι τιμες επεσαν πολυ ομως και αξιζει.εστω και εμ τετοια μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτά καλά καλά την αγγελια. Μήπως λέει πουθενά refurbished, και είναι τίποτα ανακατασκευής....η μπαταρία του όντως είναι ενα θέμα αν το δουλεύει σε δυκτιο και παιχνίδια και βιντεο αλλά σε Νορμάλ χρηση, τηλέφωνο μέλη κτλ είναι οκ 1,5+ μέρα . το λογισμικό του είναι παρα πανω απο καλο . οι διάφορες μετατροπές του και αναβαθμίσεις είναι το θέμα . εκεί αλλά θέλει καλό ψάξιμο.
Link to comment
Share on other sites

Δε γράφει refurbished, δε γράφει όμως και new. Τους έστειλα mail και το ρώτησα.

Είμαι ανάμεσα σε 3 κινητά για να πάρω δώρο στον bro. Nubia, red bull και Umi Zero.

Το Umi φοβάμαι ότι δε θα αντέξει και πολύ στα χέρια του, το nubia φοβάμαι το λόγο που ρίξαν την τιμή έτσι, οπότε για την ώρα μάλλον προς red bull με βλέπω, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω παιδια,και εγω παρεμεινα πολυ σκεπτικος για αυτο το τηλεφωνο και τελικα παραγγειλα το xiaomi mi3 ,να ειμαι υσηχος..εχω ηδη χιαομι mi2s 2 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,οποτε ας παω στα σιγουρα.παντως οποιος ενδοαφερεται το καταστημα ειναι το

http://en.efox-shop.com/zte-nubia-z5s-32g-rom-qualcomm-snapdragon-800-quad-core-50-zoll-gorilla-glass-3-fhd-bildschirm-andr-g-297636

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει σε 4g αυτο?

 

τοσο προβληματικες ειναι οι στοκ ρομς που ολοι φλασαρουν συνεχως?

 

το σκεφτομαι το κινητακι ζεστα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει σε 4g αυτο?

 

Ναι το 16GB υποστηρίζει 3G και το 32GB 4G LTE. Δεν γνωρίζω όμως περί διαθεσιμότητας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 16GB υποστηρίζει 3G και το 32GB 4G LTE. Δεν γνωρίζω όμως περί διαθεσιμότητας.

 

Δεν υποστηριζουν ολα τα 32 4g νομιζω καποια συγκεκριμενη εκδοση.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα... Έχω μπρικάρει το mini και προσπαθώ να περάσω recovery μέσω ADB. Το πρόβλημα είναι ότι πατώντας την εντολή γράφει <waiting for device>. Μάλλον δεν τη βλέπει ενώ έχω εγκαταστήσει υποτίθεται τους drivers του κινητού. Είμαι σε απόγνωση γιατί είναι σοβαρό μπρικάρισμα. Όποιος μπορεί ας μου στείλει ένα μήνυμα στο Inbox.

 

Σε fastboot πως ανοιγει ξερει κανεις; Επισης δε βλεπει τη συσκευη στο fastboot.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...