Jump to content

ZTE Nubia Z5S


lakis29
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

veni εβγαλα ακρη τελικα, κατευασα την 1.30 και ολα οκ και με το συμα του κινιτου και με τις υπερυθρες. τωρα εχει ενα θεμα και δεν συνδαιεται στο πλει στορ. κανω κανονικα λογκ ιν και οταν παω να το ανοιξω μου λεει no connection. αντιπετωπησες κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως περασες το playstore? με gapps απο clockwork?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καταφερα χθες να περασω και το πλει στορ αλλα καποια στιγμη βγαζω το κινιτο απο την τσεπη και παταω να ξεκλειδωσει και η οθονη εμεινε μαυρη, τα κουμπια λειτοργουσαν αλλα η οθονη τιποτα. με ελουσε κρυος υδροτας, πατησα το παουερ μπουτον και πατησα στην μαυρη οθονη στο σειμειο που επρεπε ναναι η επιλογη παουερ οφ και εκλεισε. οταν πατησα συνδιασμο ενταση + και παουερ μπηκε κανονικα στο ρικαβερι και η οθονη λειτουργουσε, εκανα ρισετ και παλι τα ιδια οποτε εκανα ριστορ. πηγα να την ξανα περασω την ρομ και στα μισα κανει επανακινηση το κινιτο χωρις να τελειωσει η διαδηκασια. τωρα ειμαι με την ετερναλ τιμ ρομ και ψαχνω κανενα αλλο αρχειο ρομ για να κατευασω μιπως και ηταν θερντ παρτι αυτο και οχι οριγκιναλ Edited by HitNrun
Link to comment
Share on other sites

από πού το πήρες και πόσο?

 

Απο ΕΤrnal 273 euro. Check the link http://www.aliexpress.com/snapshot/6029217593.html.

Φαίνεται εμπειρος seller και απαντούν άμεσα στα μηνυματα.

 

Το θεμα ειναι ότι μου δωσαν fake tracking number και τους κυνηγησα με dispute. Μου είπαν πως δεν το είχαν στείλει κάν και με κ#λογλύψανε για να διαγράψω το dipsute. Τώρα υποτίθεται ότι μου το εχουν στείλει... Αν δεν μπορέσω να κάνω track θα ξανακάνω dispute.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω συνδεση vodafone και ολα ειναι κομπλε και το Playstore που εβαλα κ οι ΙR δουλευουν σε ολες τις συσκευες του σπιτιου το μονο που δεν εχω βρει ειναι ποιες ρυθμισεις data βαζω ....αν μπορει καποιος να μου πει ????? :):):):)

 

Επισης δεν μπορω να σβησω τις extra καρτελες στον laucher χερει κανεις τι γινεται και με αυτο

Edited by dion86

HTC 7 trophy 16GB Memory upgrade :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα νεο απο miui μερια για επισημη version ειδε κανεις?Καμια αλλη rom να δοκιμασουμε?

Σκεφτομαι να το δωσω και να παω σε nexus 5

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα βαλει την 4.3.3 μιουι και ετρεχε πολυ καλυτερα απο την ετερναλ τιμ. μου αρεσε πιο πολυ και απο την αυθεντικη. απλα το 3g κινιτου εκπεμπει μονο 2100 band η οποιο συχνοτητα δεν πιανει καλα στην περιοχη που μενω και στην δουλεια μου, μονο εδω, πολυ γκαντεμια οποτε το εδωσα και επειδη βαρεθηκα να ασχολουμαι με αλαγες ρομ κλπ πηρα το note 3 να τελειωνω. τωρα μονο κατοπιν παρανγκελιας πουλαω μονο κινεζους. παντως δοκιμαστε την 4.3.3 μιουι ειναι πολυ καλη, γρηγορη και ολα τα futures του κινιτου δουλευουν αψογα
Link to comment
Share on other sites

βρε παλιοχαρακτηρες καντε ενα γρηγορο ποστ με οδηγιες και λινκ για την αλλαγη της ρομ...

σας παρακαλωωωωωωωωωωωωωω αφου τα εχετε ηδη βρει και κανει

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το κινητό εδώ και 1 μήνα και είναι αρκετά καλό. Αυτό που δε μπορώ να κάνω είναι ota update που βρίσκει το τηλέφωνο μια

ενημέρωση..Το κινητό το πήρα από το fulcrumall και έχει έρθει με το cwm recovery 6.0.4.5 στα κινεζικα.

Ξέρει κανείς πωσ θα κάνω update?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα νεο απο miui μερια για επισημη version ειδε κανεις?Καμια αλλη rom να δοκιμασουμε?

Σκεφτομαι να το δωσω και να παω σε nexus 5

 

Φίλε μου αν το πουλάς τελικά στειλε μου ένα μήνυμα και πες μου γιατί ενδιαφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Martini για να περαστει το OTA update πρεπει να εχεις το γνησιο recovery και οχι cwm.

Επισης εχει κυκλοφορησει στο bbs.anzhi.com ρομ 4.4.2 cm11 kit kat.Προσπαθω να το κατεβασω αλλα με εχουν τρελανει τα κινεζικα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τοσα προβλήματα ειχε η αρχική που τρελαθήκατε ολοι να την αλλάξετε? φιλικά παντα ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

βασικά υπάρχει μια ρομ στα ελληνικά με playstore χωρίς κολλήματα και υπερβολική κατανάλωση που να μπορεί να φτάνει τη 1 μερα με μέση χρήση ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Μόλις παρέλαβα και γω απο ETERNAL TEAM το ZTE Nubia Z5S 32GB. Δεν είναι η 4G LTE version και έξω από το κουτί γράφει πως υποστηρίζει κινεζικά δίκτυα χωρίς να αναφέρει αν υποστηρίζει και άλλα. Με τα δικά σας όλα εντάξει οσον αφορά τα δίκτυα? Ρωτάω γιατί σε 2 μέρες θα έχω micro sim και μέχρι τότε δεν μπορώ να αναρωτιέμαι...

Όποιος έχει παρόμοια version με τη δικιά μου ας μου πει να ξέρω αν την πάτησα ή όχι!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

4g δε θα εχεις... αλλα 3G εχεις... ετσι και αλλιως σκατα 4g εχουμε στην ελλαδα... επισης την σιμ σου μπορεις να την κοψεις και μονος σου σε microsim
Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγο κινητό. Να το πάρω αξίζει τα λεφτά του? Σε σχέση με το mini?Αν ναι να προτιμήσω Την έκδοση 4G?Και Πιο site είναι αξιόπιστο?περιμένω με αγωνία απαντήσεις σας

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένας που κατέχει το συγκεκριμένο κινητό και μένει κοντά στη Ζωγράφου? Σκέφτομαι να το παραγγείλω και εγώ αλλά θα ήθελα να το δώ από κοντά πρώτα. Κερνάω καφέ...:wink: Όποιος είναι πρόθυμος μπορεί να μου στείλει μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι κάποιος/οι αντιμετώπισαν παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου. Έχω το ΜΙΝΙ και πέρασα CWM και την πιο πρόσφατη STOCK ROM της Nubia. Δε συνδέεται όμως το Google Play! Καμιά πρόταση;; Μήπως φταίει που έβαλα CWM? Να επανέλθω στο κινέζικο recovery και πως γινεται αυτο;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

root... και με την cmw περνας το gapps της cm 10.1...

εμενα ετσι μια χαρα συνδεεται και με την 1.30 της nubia

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

root... και με την cmw περνας το gapps της cm 10.1...

εμενα ετσι μια χαρα συνδεεται και με την 1.30 της nubia

 

job done thanx :D

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

1-2 θεματακια εχω μονο...

καθε φορα στο reboot το κινητο κανει optimizing 38 apps...

και τα apps που δε ειναι του κινητου δεν εμφανιζουν ειδοποιησεις... πχ το whatsapp...

μονο οταν μπεις μεσα στην εφαρμογη η αν δε την κλεισεις με το pre installed taks killer

 

καμια ιδεα κανεις?

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

1-2 θεματακια εχω μονο...

καθε φορα στο reboot το κινητο κανει optimizing 38 apps...

και τα apps που δε ειναι του κινητου δεν εμφανιζουν ειδοποιησεις... πχ το whatsapp...

μονο οταν μπεις μεσα στην εφαρμογη η αν δε την κλεισεις με το pre installed taks killer

 

καμια ιδεα κανεις?

 

Χμμμ... Εγω ειχα θεμα με τις ειδοποιησεις οταν δεν ημουν ρουτ και δεν ειχα περασει τα gapps.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

οχι ενταξει οταν παταω το κουμπι παρατεταμενα και σου βγαζει τα apps που τρεχουν και τον task killer αν τραβηξεις προς τα κατω το app το κλειδωνει και δεν το κλεινει... οποτε νταξει απλα κλειδωσα οσα app εχουν ειδοποιησεις...

 

τωρα τι κανει optimize οταν ανοιγει το κιν δεν ξερω...

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...