Jump to content

ZTE Nubia Z5S


lakis29
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εμένα από τις 11/2 έχει κολλήσει στο arrived at overseas. Που έχει σκαλώσει η διαδικασία ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο tracking των ΕΛΤΑ τι λέει; Επιβεβαιώνεται η άφιξη στην Ελλάδα; Μήπως να μιλούσες και με το τοπικό ταχυδρομείο; Θεωρητικά θα έπρεπε να έχεις ήδη παραλάβει.
Link to comment
Share on other sites

Α δεν ήξερα ότι έπρεπε να κοιτάξω στα ΕΛΤΑ. Οντως είχε φτάσει στο πατρικό μου, όπως ενημερώθηκα :P

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aliexpress eternal team (; ). Από εκεί που το πήρε και ο venividi

 

zerow καλοριζικο αν σε ενδιαφερει το λαχανι πισω καπακι υπαρχει ακομα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ta tracking μου εχουν φαει εμπλοκη στο despach ποτε λετε να ξεκολλησει?

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF201958805SG%2CRF201884878SG

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

μεχρι 16αρα sdhc δοκιμασα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, λεω να παρω και γω το NUBIA Z5S 5.0" 32GB... τρεις ερωτήσεις:

1. Τι SAR εχει? Δεν το βρίσκω πουθενά με εγκυρότητα. Υποψιάζομαι ότι έχει περίπου 1,7 και η τιμή αυτή είναι εξωφρενική...

2. Λέει πως είναι LTE, άρα θα πιάνει και 4G, σωστά?

3. Το βρήκα στο αλι με 273€, έχετε δεί κάτι καλύτερο?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, λεω να παρω και γω το NUBIA Z5S 5.0" 32GB... τρεις ερωτήσεις:

1. Τι SAR εχει? Δεν το βρίσκω πουθενά με εγκυρότητα. Υποψιάζομαι ότι έχει περίπου 1,7 και η τιμή αυτή είναι εξωφρενική...

2. Λέει πως είναι LTE, άρα θα πιάνει και 4G, σωστά?

3. Το βρήκα στο αλι με 273€, έχετε δεί κάτι καλύτερο?

 

Thanx

 

το Z5S από ότι νομίζω ακόμη δεν έχει βγει σε LTE αλλά αν δεν κάνω λάθος έχει βγει το μίνι σε LTE . και η τιμή που λες μήπως είναι για το 16gb ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι αλλο , έχει κάνει κανείς σας παργγελία από ali με EMS ? ξέρετε αν έχει θέμα με το τελωνείο? και πόσες μέρες λιγότερες κάνει από την απλή αποστολή? ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

269 χωρις μεταφορικα απο αλιεξπρεςς το 32 ειναι!

το λεω και γω επειδη με εχει αφησει ψιλο αφωνο το κινητο για τα πραγματα που φοραει-τιμη του

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις αλλη ρομ για το mini που να βελτιωνει την μπαταρια,εστω να μας πει τις εντυπωσεις του για την ρομ γενικα
Link to comment
Share on other sites

269 χωρις μεταφορικα απο αλιεξπρεςς το 32 ειναι!

το λεω και γω επειδη με εχει αφησει ψιλο αφωνο το κινητο για τα πραγματα που φοραει-τιμη του

 

Παιδια καλησπέρα, λεω να παρω και γω το NUBIA Z5S 5.0" 32GB... τρεις ερωτήσεις:

1. Τι SAR εχει? Δεν το βρίσκω πουθενά με εγκυρότητα. Υποψιάζομαι ότι έχει περίπου 1,7 και η τιμή αυτή είναι εξωφρενική...

2. Λέει πως είναι LTE, άρα θα πιάνει και 4G, σωστά?

3. Το βρήκα στο αλι με 273€, έχετε δεί κάτι καλύτερο?

 

Thanx

Τσεκαρε τον πωλητη. να εχει πολλεεεεεεεες πωλησεις και ποσοστο πολυ υψηλο, διαφορετικα κινδυνευετε....

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

@gbotsas

ο veni ειχε βαλει miui πανω και,αν θυμαμαι καλα,του αρεσε περισσοτερο απο τη στοκ.ειναι και επισημη.(ξερουμε πρακτικα τι σημαινει αυτο?)

για μπαταρια κλπ μαλλον θα σου πει ο ιδιος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτός ο πωλητής έχει καλή βαθμολογία κ έχει το 16gb στα 250 και το 32 στα 273

http://www.aliexpress.com/item/In-stock-ZTE-Nubia-Z5s-android-phones-5-0-inch-FHD-1920x1080-Snapdragon-800-Quad-Core/1501665274.html

Link to comment
Share on other sites

Εδω http://www.gsmarena.com/zte_nubia_z5s-5852.php λεει πως ειναι LTE και το μεγαλο και το μινι. Και το gsmarena ειναι εγκυρο site νομιζω...

Ξέρει κανείς στα σίγουρα?

Παντως για το SAR ούτε λόγος... Βλέπω παραμένει 7σφράγιστο μυστικό. Το υψηλό SAR, ισως είναι ο μόνος λόγος για να μην το πάρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά αυτός ο πωλητής έχει καλή βαθμολογία κ έχει το 16gb στα 250 και το 32 στα 273

http://www.aliexpress.com/item/In-stock-ZTE-Nubia-Z5s-android-phones-5-0-inch-FHD-1920x1080-Snapdragon-800-Quad-Core/1501665274.html

 

Έχεις δίκιο, ίσως ο καλύτερος σε σχέση αξιοπιστίας - τιμής

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο τελικά , το έψαξα στο ali και το πουλάνε 460-500 EURO το Z5S LTE το μεγάλο

http://www.aliexpress.com/item/New-Quad-Core-Phone-Mobile-with-3G/1593286974.html

 

εμένα και το 3g μου κάνει :P

Edited by billys89
Link to comment
Share on other sites

Εδω http://www.gsmarena.com/zte_nubia_z5s-5852.php λεει πως ειναι LTE και το μεγαλο και το μινι. Και το gsmarena ειναι εγκυρο site νομιζω...

Ξέρει κανείς στα σίγουρα?

Παντως για το SAR ούτε λόγος... Βλέπω παραμένει 7σφράγιστο μυστικό. Το υψηλό SAR, ισως είναι ο μόνος λόγος για να μην το πάρω.

 

έχεις δίκιο τελικά , το έψαξα στο ali και το πουλάνε 460-500 EURO το Z5S το μεγάλο LTE

http://www.aliexpress.com/item/New-Quad-Core-Phone-Mobile-with-3G/1593286974.html

 

Το ότι στο ali εχει 450 και γράφει LTE, νομιζω δεν σημαίνει πως αλλού που είναι φθηνότερα δεν είναι LTE. Εξάλλου πουθενά δεν βρήκα να κάνει διαχωρισμό σε LTE και non LTE. Anyway, θέλω να πιστευω πως είναι ολα LTE

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

BTW εδώ βρήκα το manual για το ZTE NUBIA 5 και γράφει στη σελίδα 19 πως το SAR του είναι κοντά στο 1. Ίσως και για το Ζ5s να είναι το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

 

Το ότι στο ali εχει 450 και γράφει LTE, νομιζω δεν σημαίνει πως αλλού που είναι φθηνότερα δεν είναι LTE. Εξάλλου πουθενά δεν βρήκα να κάνει διαχωρισμό σε LTE και non LTE. Anyway, θέλω να πιστευω πως είναι ολα LTE

 

και τότε γιατί οι υπόλοιποι σέλερ που το πουλάνε γύρο στα 270 δεν γράφει κανείς για λτε ??? απλά βγενει σε 2 εκδόσεις πιστεύω ... μακάρι να έχεις εσύ δίκιο πάντως

 

για το σαρ του κινητού φίλε μ ακόμη δεν ξέρουμε αλλά λογικά θα είναι εκεί κοντά στο 1

Edited by billys89
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Δε μπορώ με τίποτα να περάσω την miui !

Όποιος έχει υποψη του ας αναρτήσει έναν οδηγό.

 

Υ.Γ: Το τηλέφωνο τα σπάει κανονικά. Θα το ήθελα λίιιιιγο πιο μικρό αλλά για την οθόνη του είναι λιλιπούτειο

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Δε μπορώ με τίποτα να περάσω την miui !

Όποιος έχει υποψη του ας αναρτήσει έναν οδηγό.

 

Υ.Γ: Το τηλέφωνο τα σπάει κανονικά. Θα το ήθελα λίιιιιγο πιο μικρό αλλά για την οθόνη του είναι λιλιπούτειο

επειδη σε λιγο θα χασουμε την μπαλα σχετικα με το σε ποιο τηλεφωνο αναφερομαστε δεδομενου οτι το thread φιλοξενει 2 διαφορετικα τηλεφωνα με διαφορετικη υποστηριξη καλο είναι οτι αφορα το mini να παει σε νεο thread. κανω την αρχη και μετακομιζω.....( περιμενω το mini...)

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

@zerow

για ριξε ενα google translate εδω.http://www.miui.com/a-344.html

ειναι απο το επισημο αγγλικο site,αλλα οι οδηγιες ειναι στα κινεζικα.

προκειται για την developer rom.λογικα ρουταρεται πανευκολα.

 

@kontz,που ειναι το θεμα για το μινι?

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι το εψαξα miui εχει βγει προς το παρον μονο για το mini, εγω μονο ροοτ εκανα με το vroot και κραταω την ρομ που ηρθε με ελληνικα μεχρι να βγει miui.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...