Jump to content

ZTE Nubia Z5S


lakis29
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο! Φαίνεται εξαιρετικό κινητό και σε πολύ καλή τιμή. Εγώ παρήγγειλα το mini κι επειδή με ταλαιπωρεί το ΕΤ με την αποστολή, θα μπορούσες να μου πεις πότε το παρήγγειλες, πότε έλαβες tracking number και από πότε ήταν ενεργό το tracking (εγώ παρήγγειλα στις 2 Φεβρουαρίου, έλαβα tracking στις 6 αλλά έως τις 17 δεν μπορούσα να το βρω στο site της Singapore κι έκτοτε είναι κολλημένο στο Ιnformation Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Ευχαριστώ πολύ!

Εγω το παραγγειλα στις αργιες τους και πηρα τρακινγκ στης 5/02 το οποιο μετα απο μια μερα το αλλαξανε και μου δωσανε αλλο, μπες στο αλι μηπως στο αλλαξαν. Μπες και στο σιτε της 4px που ειναι η μεταφορικη, εκει φαινονται ολεε οι κινησεις, αν δεν υπαρχει κινηση εκει τοτε στειλε μειλ να σου στειλουν το σωστο τρακινγκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα εχει nfc?υπερυθρες?

Υπερυθρες εχει σιγουρα δοκιμασμενο με την εφαρμογη για τηλεκοντρολ που ερχεται μαζι, nfc θα το ψαξω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα και απο μενα ... το διαβαζω απτην αρχη το ποστ αλλα δεν θυμομουν οτι εχω λογαριασμο σαυτο το φορουμ :p:lol:

και γω ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο σμαρτ φοουν ... το θεμα ειναι οτι δεν παιζει πιστωτικη(μονο χρεωστικη) ουτε προπληρωμενη καρτα!

ενα 2ο θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα πως γινονται οι αγοραπωλησιες απαυτο το σαητ!

πιο παλικαρι εχει κανει ρεβιου?υπαρχει καποιοι βιδεο?

παντως το κινητο δειχνει τουμπανακι και στη καλυτερη τιμη που εχω βρει (οσο ενα sgs3)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ... το διαβαζω απτην αρχη το ποστ αλλα δεν θυμομουν οτι εχω λογαριασμο σαυτο το φορουμ :p:lol:

και γω ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο σμαρτ φοουν ... το θεμα ειναι οτι δεν παιζει πιστωτικη(μονο χρεωστικη) ουτε προπληρωμενη καρτα!

ενα 2ο θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα πως γινονται οι αγοραπωλησιες απαυτο το σαητ!

πιο παλικαρι εχει κανει ρεβιου?υπαρχει καποιοι βιδεο?

παντως το κινητο δειχνει τουμπανακι και στη καλυτερη τιμη που εχω βρει (οσο ενα sgs3)

Μπορείς να πληρωσεις με western union με μετρητά, πάντως ασφαλεστερο είναι με πιστωτική γιατί μπορείς να κάνεις charge back μέσω της τράπεζας σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ... το διαβαζω απτην αρχη το ποστ αλλα δεν θυμομουν οτι εχω λογαριασμο σαυτο το φορουμ :p:lol:

και γω ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο σμαρτ φοουν ... το θεμα ειναι οτι δεν παιζει πιστωτικη(μονο χρεωστικη) ουτε προπληρωμενη καρτα!

ενα 2ο θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα πως γινονται οι αγοραπωλησιες απαυτο το σαητ!

πιο παλικαρι εχει κανει ρεβιου?υπαρχει καποιοι βιδεο?

παντως το κινητο δειχνει τουμπανακι και στη καλυτερη τιμη που εχω βρει (οσο ενα sgs3)

 

και με χρεωστικη δεν υπαρχει θεμα με χρεωστικη της πειραιως αγοραζω visa electron

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

θα δω πως θα γινει ... ισως βαλω ενα φιλο με χρεωστικη να μου κανει τη δουλεια!

πιο παλικαρι εκανε ριβιου παιδες?με εχει ψησει αφανταστα το ζ5ς το 32 γβ!!

ανυπομωνω να το παρω!!

ποσες μερες κανει να ερθει περιπου ελλαδα?

και ποιος ειναι ο πιο αξιοπιστος σελλερ?

αν μπορειτε στειλτε λινκ με τη σελιδα του!ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με φωτο https://www.dropbox.com/sc/jx1lqsxfcqlqka5/rqBvQ5NN3a

Η μπαταρια με πληρη κυκλο φορτισης με τρελο σκαλισμα απο την πλευρα μου, κυριως ιντερνετ οχι κλησεις εως τωρα εχει βγαλει 22 ωρες και ειναι στο 48 %, πιστευω ανετα δυο μερες βγαζει με μετρια χρηση.τελικα το ηχειο ειναι δυνατο ητανε χαμηλωμενη η ενταση και με dolby souround. Η εφαρμογη που ειχε για υπερυθρες τηλεκοντρολ κρασαρει συνεχεια και δεν μπορω να βρω κσποια αλλη συμβατη με το κινητο, αυτο στην πορεια θα διορθωθει απο τους προγραμματιστες ειναι θεμα λογισμικου.το προτεινω ανεπιφυλακτα το κινητο αξιζει, επανερχομαι με βιντεο και φωτο νυχτερινη.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια μια χαρα κ η μπαταρια!!!σου εκανε κανενα update το τηλεφωνο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια μια χαρα κ η μπαταρια!!!σου εκανε κανενα update το τηλεφωνο?

Το εβαλα να βρει ενημερωσεις κσι εγραψε οτι εχει την τελευταια ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

την 1.22

?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

πηρες κανεις το z5s mini απο eternal team-etstar?προσπαθω να μιλησω με τον emily wang αλλα τπτ..

 

Εγώ, άργησε καμιά μέρα από ότι θυμάμαι να μου απαντήσει σχετικά με το tracking number που ήθελα να ρωτήσω. Τελικά όλα καλά και το κινητό αστέρι.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κι εγω ένα βήμα πριν την παραγγελία της έκδοσης mini, αλλα ο μόνος μου ενδοιασμος ειναι η μπαταρία. Μπορει να μου απαντήσει κάποιος που εχει παραλάβει το mini ποσο κρατάει η μπαταρία στο περιπου; Με αρκετή χρήση βγάζει τη μερα;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κι εγω ένα βήμα πριν την παραγγελία της έκδοσης mini, αλλα ο μόνος μου ενδοιασμος ειναι η μπαταρία. Μπορει να μου απαντήσει κάποιος που εχει παραλάβει το mini ποσο κρατάει η μπαταρία στο περιπου; Με αρκετή χρήση βγάζει τη μερα;

 

Εγώ δεν του κάνω και πολύ χρήση, αν και είναι σχετικό τι εννοεί ο καθένας αρκετή ή μη χρήση. Δεν θα έλεγα πάντως ότι αρκεί η μπαταρία για αρκετή χρήση. Και εννοώ να θες να βγεις το βράδυ και να είσαι στο ψυχολογικό όριο του 30% περίπου και να αναρωτιέσαι αν θα σου φτάσει. :)

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια ήμουν ανάμεσα στο mini και το κανονικό κυρίως για την μπαταρία, αλλα απ´ οτι καταλαβαινω δε θα δω μεγάλη διαφορα (αν δω και κάποια αφού το mini εχει μικρότερη ανάλυση). Έτσι όπως μου τα λες παντως η μπαταρία με λίγη καλη διαχείριση θα φτάνει μερα. Οποτε πάω για παραγγελίες κι εγω! :-D

 

Γνωρίζει κανεις εαν υφίσταται εγγύηση απο το aliexpress ή απο κάποιο μαγαζι αλλο ; Δλδ εαν σου χαλάσει μετα απο κανα τρίμηνο τί κανεις; Κλαις τα λεφτά σου;

Edited by darkasmas
Link to comment
Share on other sites

πεσαμε ολοι στις παραγγελιες βλεπω!:)

αποφασισα κι εγω να παρω το z5s mini απο το spemall τελικα.σε επικοινωνια μαζι τους ,μου ειπαν οτι ειναι διαθεσιμο για αμμεση αποστολη.

σε ερωτηση για ''price match'', μου εδωσαν απλα εκπτωτικο κουπονι 5usd.δεν ειναι πολλα ,αλλα δεν πειραζει...

 

κατι αλλο τωρα.καπου αναφερθηκε πριν οτι το κινητο υποστηριζεται επισημα απο miui.πρακτικα ξερουμε τι σημαινει αυτο?

ο venividivici νου φαινεται ειχε βαλει miui.

@Ekotas,πως σου φαινεται η ρομ που φοραει?

πες αν θες τις εντυπωσεις σου απο το τηλεφωνο.

τι χρωμα το παραγγειλατε,ασπρο η μαυρο?

Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχα κάνει παραγγελία εγώ υπήρχε μόνο σε άσπρο. Πολύ δυνατό ηχείο, φωτώ δεν έχω ασχοληθεί αλλά μου φαίνονται παρόμοιες με του Note (8mp) που είχα. Ποιότητα, οθόνη, GPS όλα άριστα. Η ρομ που το πήρα εγώ είχε 4 γλώσσες, όχι ελληνικά. Root έγινε πανεύκολα, οι κινέζικες εφαρμογές βγήκαν πανεύκολα. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ότι δεν υπήρχε η επιλογή για συγχρονισμό τον επαφών στον λογαριασμό Google. Έβαλα το αρχείο Googlesyncadapter.apk που έλειπε και όλα κομπλέ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το χω μια βδομαδα και ειμαι κατενθουσιασμενος,το mini ετσι.

Λοιπον εχουν περασει απο τα χερια μου Lenovo a830 και xaiomi hongmi

Στο τηλεφωνο τωρα,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΝ,παναλαφρο,ποιοτικοτατο,ταχυτατο,οθονη πολυ καλη,ακουστικο μικροφωνο οκ,καλα για GPS καμια σχεση με mtk,φωτο ημερας οκ, νυχτας καλυτερες απο τα γνωστα κινεζικα.

Μονη ενσταση η μπαταρια του για μενα που με το ζορι κραταει ολη μερα σε σχεση με τα αλλα και ελπιζω σε νεο firmware που μπορει να το βελτιωσει.

Edited by gbotsas
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πρώτη φορα παραγγέλνω απο Κίνα, στα σχόλια τους γράφω να το δηλώσουν δώρο αν δεν κανω λάθος, αλλα ποσης αξίας; Επίσης τους ζητάω root και google play ή αυτα μόνος μου;

 

Μια διευκρίνηση αν γινεται. Το μίνι σε άσπρο ειναι λευκό μόνο το πίσω καπάκι και μπροστά μαύρο η και οι 2 μεριές λευκές;

Edited by darkasmas
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάτω από $30 δε θα έχεις πρόβλημα. Καλό θα ήταν να ζητήσεις root, google play και custom recovery, αν και είναι πολύ πιθανό να μην τα κάνουν. Θα μπορούσες επίσης να ζητήσεις να κάνουν έναν στοιχειώδη έλεγχο της συσκευής πριν τη στείλουν, ώστε να αποφευχθούν τα χειρότερα.

Αναφορικά με το χρώμα, το μπροστινό τμήμα είναι πάντα μαύρο. Επίσης πωλούνται back covers σε διάφορα χρώματα. Από πού θα το παραγγείλεις;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάτω από $30 δε θα έχεις πρόβλημα. Καλό θα ήταν να ζητήσεις root, google play και custom recovery, αν και είναι πολύ πιθανό να μην τα κάνουν. Θα μπορούσες επίσης να ζητήσεις να κάνουν έναν στοιχειώδη έλεγχο της συσκευής πριν τη στείλουν, ώστε να αποφευχθούν τα χειρότερα.

Αναφορικά με το χρώμα, το μπροστινό τμήμα είναι πάντα μαύρο. Επίσης πωλούνται back covers σε διάφορα χρώματα. Από πού θα το παραγγείλεις;

 

Σ ευχαριστω πολυ! :)

 

Απο aliexpress ETStar λέω να το παράγγειλω. Ξέρεις επίσης τι παίζει με εγγύηση; Μόνο DOA?

Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν πει δυο φορές ότι καλύπτεται από 6/μηνη εγγύηση. Επίσης στο site λένε ότι δέχονται επιστροφές εντός συγκεκριμένου χρονικού διαστήματος ακόμα και δίχως να έχει πρόβλημα το κινητό. Έχε υπόψη ότι αρκετά μέλη που παραγγείλαμε από ET (μεταξύ των οποίων κι εγώ), λάβαμε tracking number το οποίο άργησε πολύ να γίνει ανιχνεύσιμο από το site της Singapore post. Δε ξέρω εάν σχετίζεται με το φόρτο εργασίας λόγω της πολυήμερης αργίας τους, αλλά φαίνεται να είναι κάτι που συμβαίνει αρκετά συχνά. Ωστόσο έως τώρα όλοι έχουν παραλάβει τα κινητά τους από το εν λόγω κατάστημα (από όσο εγώ ξέρω, τουλάχιστον) και το κινητό είναι άριστο. Οπότε μάλλον θα πρέπει να υπολογίζεις ~1 μήνα αντί για το συνηθέστερο 20/ήμερο παράδοσης.
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κάποιος το πουλαω (Z5s mini), ας στείλει pm προτού το βάλω αγγελία. Εβδομάδας σχεδόν, άψογο λόγο αγοράς tablet.

 

 

Πουλήθηκε, ευχαριστώ.

Edited by Ekotas
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...