Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο μένα!Θελω να αγοράσω τη συγκεκριμένη συσκευή και δε ξερω ποια εκδοση να πάρω.

Το κινητό βγαίνει σε χρώμα black mist (πλαστικό) και black edition (deep black με δερμα).

Μ'αρέσει πιο πολύ το μαύρο του black edition αλλα μήπως το δερμάτινο κάλυμμα φθείρεται πιο εύκολα σε σχέση με το πλαστικό κάλυμμα του black mist?

Έχει κάποιος την black edition?Έχουν καποια άλλη διαφορά οι 2 εκδόσεις?

Edited by anetos82
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Black edition είναι καλύτερο και σε εμφάνιση και αισθητικά στο χερι. Δεν ειναι δέρμα, πλαστικό ειναι και εχει μεγαλύτερη αντοχή θα έλεγα εγω. Εγω πήρα το απλο και άλλαξα το πίσω καπάκι και ειναι καλύτερο του Black edition. Πάντως και το κινητό ολο ειναι πιο όμορφο γιατι εχει διαφορα το "ασημένιο" γύρω γύρω και το μπροστινό μέρος ειναι πιο σκούρο.

Το κινητό έχει υπέρυθρες κανονικά.

mpanos
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω έχει υπέρυθρες το κινητό για να το χρησιμοποιώ ως τηλεκοντρόλ για την τηλεόραση ?

 

Ναι και πολύ καλές μάλιστα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και πολύ καλές μάλιστα!

 

Πολυ καλες δεν λεω αλλα για οσο δουλευουν. Δηλαδη εγω που ειχα σκοπο να το χρησοποιησω για κυριο τηλεκοντρολ της τηλεορασης, επειδη μου χαλασε το δικο της, ναι μεν δουλευει μετα απο επανεκκινηση του κινητου αλλα μετα απο καποιο διαστημα ωρων σταματαει να δουλευει. Αναβει το μπλε λεντακι και δειχνει οτι κατι κανει αλλα χωρς αποτελεσμα. Κ το εχουν αναφερει κ σε ξενα φορουμ που ψαχτηκα. Λετε ρε παιδια αυτο να συνδεεται κ με το προβλημα στο bluetooth;;να ειναι δηλ στο ιδιο τσιπακι bluetooth και ir. Εσεις που λετε οτι δουλευει, το χρησιμοποιειτε συχνα ή απλα το δοκιμασατε μια φορα;;

Ειμαι στα προθυρα να το στειλω για service....

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα..θα ηθελα μια βοηθεια αν γνωριζει καποιος..εχω και εγω το s4 περιπου εναν χρονο και το τηλεφωνο ξαφνικα αρχισε να μην φορτιζει..εντος εγγυησεις πηγε στο επισημο σερβις στην αθηνα με αποτελασμα μετα απο 10 μερες να παρω την απαντηση οτι επειδη εχει γρατζουνιεσ στο πλαι να ειμαι εκτος εγγυησεις γιατι πιθανον λενε να μου επεσε.μαρεσε το πιθανον γιατι σιγουρα ψαχνουν αφορμη να με χρεωσουν..και η απαντηση που πηρα ειναι οτι θελουν 380 ευρω για να το επισκευασουν..380 οταν πλεον καινουριο κανει 290..ξερει μηπος καποιος φιλος απο εδω μεσα πως θα επικοινωνησω με την μαμα εταιρεια?το τηλεφωνο το πληρωσα 450 ευρω και το παραμυθακι που μας ταιζουν η εδω αντιπροσωπειες αρνουμε να το φαω..αν γνωριζει καποιοσ και θελει να μου δειξει τον δρομο θα ημουν υποχρεος παιδια
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα..θα ηθελα μια βοηθεια αν γνωριζει καποιος..εχω και εγω το s4 περιπου εναν χρονο και το τηλεφωνο ξαφνικα αρχισε να μην φορτιζει..εντος εγγυησεις πηγε στο επισημο σερβις στην αθηνα με αποτελασμα μετα απο 10 μερες να παρω την απαντηση οτι επειδη εχει γρατζουνιεσ στο πλαι να ειμαι εκτος εγγυησεις γιατι πιθανον λενε να μου επεσε.μαρεσε το πιθανον γιατι σιγουρα ψαχνουν αφορμη να με χρεωσουν..και η απαντηση που πηρα ειναι οτι θελουν 380 ευρω για να το επισκευασουν..380 οταν πλεον καινουριο κανει 290..ξερει μηπος καποιος φιλος απο εδω μεσα πως θα επικοινωνησω με την μαμα εταιρεια?το τηλεφωνο το πληρωσα 450 ευρω και το παραμυθακι που μας ταιζουν η εδω αντιπροσωπειες αρνουμε να το φαω..αν γνωριζει καποιοσ και θελει να μου δειξει τον δρομο θα ημουν υποχρεος παιδια

arvato το εστειλες;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

arvato το εστειλες;

 

Ε πού θα το πήγε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κλείσει ,άστο να πάει στο 10% και φόρτισε το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ψευταρας...αρα ποτε περιπου ;;;

Δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση από τη Samsung οπότε περιμένεις.

Ο φίλος σου ίσως έχει LP αλλά βασισμένη σε Cyanogen που είναι άλλου είδους λογισμικό βασισμένο σε aosp και όχι TW που είναι το επίσημο της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση από τη Samsung οπότε περιμένεις.

Ο φίλος σου ίσως έχει LP αλλά βασισμένη σε Cyanogen που είναι άλλου είδους λογισμικό βασισμένο σε aosp και όχι TW που είναι το επίσημο της Samsung.

 

Οχι δεν εχει τιποτα τετοιο..δεν εχει ιδεα απο root. Απλα ειπε ψεματα .

ΤΕσπα οποτε κατα το πασχα και μετα μαλλον θα την παρουμε επισημα..

Ανεπισημα χωρις root υπαρχει τροπος να την περασω ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει τιποτα τετοιο..δεν εχει ιδεα απο root. Απλα ειπε ψεματα .

ΤΕσπα οποτε κατα το πασχα και μετα μαλλον θα την παρουμε επισημα..

Ανεπισημα χωρις root υπαρχει τροπος να την περασω ;

Όχι προς το παρών γιατί δεν υπάρχει ούτε ανεπίσημα κάποια έκδοση για S4. :-)

Υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

Όχι προς το παρών γιατί δεν υπάρχει ούτε ανεπίσημα κάποια έκδοση για S4. :-)

Υπομονή..

 

να σαι καλα φιλαρακι :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το αγόρασα στις 22 Οκτωβρίου 2014 και δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου. Από την αρχή που το άνοιξα, κατάλαβα ότι με πειράζει η ακτινοβολία που εκπέμπει στο κεφάλι μου. Όχι μόνο όταν μιλάω με το κινητό στο αυτί μου (καλά εκεί με πεθαίνει), αλλά κι όταν σερφάρω στο ίντερνετ με wifi ή απλά όταν το έχω πάνω στο γραφείο μου. Γι' αυτό θα το δώσω. Κρίμα ..... γιατί ήθελα από πέρσι να το πάρω και φέτος το κατάφερα. Είναι ολοκαίνουργιο, Ελληνικής Αντιπροσωπίας, όχι εισαγώμενο. Το πήρα από Birdphone. Αν ενδιαφερθεί κάποιος ας μου στείλει.

 

Καλημέρα παιδιά (από Λάρισα)!

Αγόρασα την παρασκευή το κινητό και πηγαίνει σφαίρα!

Παρατηρώ όμως ένα πρόβλημα με το ακουστικό του. Κατά την ομιλία βγάζει μια περίεργη ζέστη από το ακουστικό του την ώρα που μιλάω.Από την πίσω μεριά δε ζεσταίνεται καθόλου. Το χει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

Το προηγούμενα κινητό ήταν το Samsung S advance και δεν είχε τέτοιο θέμα.

Επειδή είδα ότι κάτι τέτοιο είχε κ το άλλο παιδί, τί να κάνω?Λέτε να είναι θέμα μόνο των συγκεκριμένων συσκευών?

Επειδή πέρασε μόνο 1 εργάσιμη μέρα από την αγορά του, μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά (από Λάρισα)!

Αγόρασα την παρασκευή το κινητό και πηγαίνει σφαίρα!

Παρατηρώ όμως ένα πρόβλημα με το ακουστικό του. Κατά την ομιλία βγάζει μια περίεργη ζέστη από το ακουστικό του την ώρα που μιλάω.Από την πίσω μεριά δε ζεσταίνεται καθόλου. Το χει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

Το προηγούμενα κινητό ήταν το Samsung S advance και δεν είχε τέτοιο θέμα.

Επειδή είδα ότι κάτι τέτοιο είχε κ το άλλο παιδί, τί να κάνω?Λέτε να είναι θέμα μόνο των συγκεκριμένων συσκευών?

Επειδή πέρασε μόνο 1 εργάσιμη μέρα από την αγορά του, μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση συσκευής?

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, αλλά κάτι άλλο.

Πριν είχα το S4 i9505 και τώρα πήρα το i9506. Το ακουστικό στο 9505 ήταν πολύ πιο δυνατό κατά τη διάρκεια των κλήσεων.

Δηλαδή με το i9506 έχω τέρμα την ένταση (5/5) και ενεργοποιημένη την έξτρα ένταση για να ακούω νορμάλ.

Στο i9505 την ένταση την είχα στα 4/5 και άκουγα πολύ πιο δυνατά!

Link to comment
Share on other sites

Καποιο προβλημα θα εχει το ακουστικο σου..το s4 i9506 και το i9505 χρησιμοποιουν το δικο τους chip ηχου..του snapdragon...στο i9500 στην εκδοση αυτη ειχε wolfson..πολυ καλυτερο
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε και εμενα το s4 i9506 black edition.

Θα ηθελα να κανω 2 σημαντικες ερωτησεις..

1)πρωτη φορτιση ποση ωρα θελει?

η μηπως θελει να τελειωσω οση μπαταρια εχει μεσα και μετα να το φορτησω?

2)το καπακι ειναι σαν αυτο που ειχε το note 3(σα δερμα αλλα πλαστικο)

η θηκες για το κανονικο s4 θα κανουν σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και εγώ για την γυναίκα ένα black edition σήμερα. Θήκη πηρα μια της puro αλλά είναι πολύ σφικτή και μπαίνει νδ δυσκολία μέσα. Φταίει μήπως το Πίσω καπάκι?

 

Επίσης μιας και δεν πρόκειται να το ρουταρω Πώς μπορώ να της περάσω τα δεδομένα από το παλιό s2 στο s4 υπάρχει κάτι δοκιμασμένο σε Samsung μην με κυνηγάει μετά?

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε και εμενα το s4 i9506 black edition.

Θα ηθελα να κανω 2 σημαντικες ερωτησεις..

1)πρωτη φορτιση ποση ωρα θελει?

η μηπως θελει να τελειωσω οση μπαταρια εχει μεσα και μετα να το φορτησω?

2)το καπακι ειναι σαν αυτο που ειχε το note 3(σα δερμα αλλα πλαστικο)

η θηκες για το κανονικο s4 θα κανουν σε αυτο?

 

1) Προσωπικά συνιστώ να τελειώσεις όση μπαταρία έχει και η πρώτη φόρτιση να γίνει με κλειστή τη συσκευή και οι πρώτες δύο φορτίσεις/αποφορτίσεις να είναι πλήρεις.

2) Δεν γνωρίζω, δεν έχω στη κατοχή μου τη συσκευή.

 

Επίσης μιας και δεν πρόκειται να το ρουταρω Πώς μπορώ να της περάσω τα δεδομένα από το παλιό s2 στο s4 υπάρχει κάτι δοκιμασμένο σε Samsung μην με κυνηγάει μετά?

 

Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό που μάλλον θα σου κάνει τη δουλειά.

Για τις υπόλοιπες εφαρμογές αν τις θες με τα δεδομένα τους υπάρχει και το Helium στο market που δουλεύει χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

1)

 

 

Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό που μάλλον θα σου κάνει τη δουλειά.

Για τις υπόλοιπες εφαρμογές αν τις θες με τα δεδομένα τους υπάρχει και το Helium στο market που δουλεύει χωρίς root.

Αποτυχία και τα δύο. Το μεν Samsung αποσυνδέεται μόλις πάει να ξεκινήσει να στέλνει το δε helium Δεν ξεκινάει καθόλου να κάνει backup το s2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...