Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που την βρισκω αυτη την official;

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/58815/I9506XXUDOJ2_I9506NEEDOJ2_NEE/

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για τις απαντησεις

 

Πιστευετε οτι ειναι καλυτερα η official ή να βαλω μια καλη rom με λιγοτερο bloatware. Νομιζω οτι αυτο φταιει ...

Link to comment
Share on other sites

αυτό το πρόβλημα που κάνει το wifi να ενεργοποιηθεί 14 χρόνια ... μετά από τόσες εν σειρά αναβαθμίσεις είναι τραγικό ....
Link to comment
Share on other sites

αυτό το πρόβλημα που κάνει το wifi να ενεργοποιηθεί 14 χρόνια ... μετά από τόσες εν σειρά αναβαθμίσεις είναι τραγικό ....

Δεν έχω τέτοιο θέμα.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και φανταστειτε πως εχουν γινει 3 hard reset και 3 odin με τις rom.

Αν στο έκανε από την αρχή έπρεπε να το πας πίσω.

Ποτέ εδώ και ενάμιση χρόνο δεν είχα τέτοιο θέμα με καμία rom.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

αυτό το πρόβλημα που κάνει το wifi να ενεργοποιηθεί 14 χρόνια ... μετά από τόσες εν σειρά αναβαθμίσεις είναι τραγικό ....

 

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταιο firmware Nordic countries, αλλα χωρις να εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, συνεχιζω να εχω 2 προβληματα. Το wifi θελει "14χρονια" να συνδεθει και δεν μου αποθηκευει τους νεους κωδικους wifi που βαζω, εδω και αρκετο καιρο. Ολα ξεκινησαν, μολις περασα στην 5.0.1.

Απο αυτα που διαβαζω, μονο μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με σωζει ε; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια αναβάθμιση περίπου 270 mb(δεν το θυμάμαι καλά) .Την έκανα και το μόνο που είδα είναι μια εφαρμογή (Έξυπνη διαχείριση) που προστέθηκε.Δεν παρατήρησα κάτι άλλο.Το τηλ. είναι ETL
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, με την τελευταια ROM northern countries, (I9506XXUDOK1_I9506NEEDOK1_I9506XXUDOJ2_HOME.tar.md5), αλλα παλι το wifi κανει 30 περιπου δευτερολεπτα μεχρι να συνδεθει, σε αντιθεση με το tablet samsung και ενα παλιο Motorola κινητο που εχω, που κανουν 5 δευτερολεπτα συνηθως.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, με την τελευταια ROM northern countries, (I9506XXUDOK1_I9506NEEDOK1_I9506XXUDOJ2_HOME.tar.md5), αλλα παλι το wifi κανει 30 περιπου δευτερολεπτα μεχρι να συνδεθει, σε αντιθεση με το tablet samsung και ενα παλιο Motorola κινητο που εχω, που κανουν 5 δευτερολεπτα συνηθως.

 

Μαλλον εχει καποιο θεμα η συσκευη σου...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι την αναβαθμιση σε 5χχ ηταν μια χαρα...

Απο την 5 και μετα παρομοιως... Εγινε σιχριστο....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.αν μπορει ας με βοηθησει καποιος.εχω την τελευταια ενημερωση στο i 9506.καποιες φορες μου βγαζει μυνημα οτι η εξοικονομηση ενεργειας ενεργοποιηθηκε.και ας την εχω ενεργοποιημενη.στη kit kat δεν το εκανε.οταν εβαλα lolipop και μετα μου το εκανε.δεν εχω κανει roof.τι μπορει να φταιει ας με βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.αν μπορει ας με βοηθησει καποιος.εχω την τελευταια ενημερωση στο i 9506.καποιες φορες μου βγαζει μυνημα οτι η εξοικονομηση ενεργειας ενεργοποιηθηκε.και ας την εχω ενεργοποιημενη.στη kit kat δεν το εκανε.οταν εβαλα lolipop και μετα μου το εκανε.δεν εχω κανει roof.τι μπορει να φταιει ας με βοηθησει καποιος?

Μήπως έχεις ρυθμίσει να ενεργοποιείται η εν λόγω λειτουργία μετά από κάποιο συγκεκριμένο ποσοστό της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Σήμερα το πρωί μου ήρθε αναβάθμιση γύρω στα 200κατι mb και την έκανα (ξέρω ξέρω μεγάλο λάθος ) με τα πολλά δεν δουλεύουν τα πλήκτρα μενού και πίσω. Δεν ανάβουν δεν έχουν δόνηση τίποτα. Προσπάθησα ήδη να κάνω επαναφορά να καθαρίσω το cache αλλά δεν δούλεψε τίποτα. Δεν έχω εφαρμογές μετά το reset άρα δεν είναι κάποια εφαρμογή. Λέω να το πάω από public γιατί τον Δεκέμβρη λήγει και η εγγύηση. Είχε κανένας αυτό το πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Σήμερα το πρωί μου ήρθε αναβάθμιση γύρω στα 200κατι mb και την έκανα (ξέρω ξέρω μεγάλο λάθος ) με τα πολλά δεν δουλεύουν τα πλήκτρα μενού και πίσω. Δεν ανάβουν δεν έχουν δόνηση τίποτα. Προσπάθησα ήδη να κάνω επαναφορά να καθαρίσω το cache αλλά δεν δούλεψε τίποτα. Δεν έχω εφαρμογές μετά το reset άρα δεν είναι κάποια εφαρμογή. Λέω να το πάω από public γιατί τον Δεκέμβρη λήγει και η εγγύηση. Είχε κανένας αυτό το πρόβλημα ?

 

Προβληματικό update ή δεν εγκαταστάθηκε σωστά. Για να είσαι καλυμμένος πήγαινε το σε κάποιο αναγνωρισμένο service της Samsung, θα το πάρεις πίσω ίσως την ίδια μέρα κιόλας. Δεν έχει νόημα να το πας στα public, περισσότερο καιρό θα κάνει για να σου έρθει πίσω και κατά 99% και αυτοί σε αναγνωρισμένο service θα το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Απλά επειδή το έχω πάρει από εκεί δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία με την εγγύηση στο service αλλού. Επίσης έχω την αίσθηση ότι πια τα φτιάχνουν επιτόπου τα θέματα στο κατάστημα ( τα περισσότερα τουλάχιστον ) σε ευχαριστώ για την απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Απλά επειδή το έχω πάρει από εκεί δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία με την εγγύηση στο service αλλού. Επίσης έχω την αίσθηση ότι πια τα φτιάχνουν επιτόπου τα θέματα στο κατάστημα ( τα περισσότερα τουλάχιστον ) σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Απόδειξη αγοράς και συσκευή θα χρειαστείς για το service. Προσωπικά σου είπα τί προτείνω, public/πλαίσιο/γερμανός ίσως τα αναλαμβάνουν όντως και οι ίδιοι αλλά και πάλι στη θέση σου θα προτιμούσα κάποιο εκ των Microtech για Θεσσαλονίκη ή Smartec για Αθήνα. Είναι κάτι σαν τους 25 κατασκευαστές πλυντηρίων, αυτοί ξέρουν! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Γεια σας και απο μενα.Μια ερωτηση θελω να κανω.Διαβασα απο την αρχη ολο το θεμα και δεν καταλαβα για το συγκεκριμενο τηλεφωνο οδηγος για root δεν υπαρχει σε lollipop? Ισχυουν ουι και στις αλλες εκδοσεις του s4 η χανετε η εγγυηση χωρις επιστροφη σε αυτο το μοντελο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...