Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το έκανα κι εγώ μέσω Odin όλα είναι καλά και ούτε το Knox έγραψε ούτε τίποτα.

 

Απλά μετά το φλασαρισμα κόλλησε για λίγο στο σήμα της Samsung και έκανα wipe data και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή το έκανα κι εγώ μέσω Odin όλα είναι καλά και ούτε το Knox έγραψε ούτε τίποτα.

 

Απλά μετά το φλασαρισμα κόλλησε για λίγο στο σήμα της Samsung και έκανα wipe data και όλα καλά.

 

Ευχαριστω! θυμαμαι και γω οταν περασα την 5.0.1 το κινητο δεν εκανε επανεκκινηση μονο του, ουτε ανοιγε και τα χρειαστηκα :rolleyes: Πηρε μπρος μετα απο 2-3 προσπαθειες να αναψει!

Επισης δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθει αλλα στη λολλιποπ μου εβγαλε διαφορετικο σημα Samsung στη εκκινηση.

 

Εφοσον δεν υπαρχει καποιο προβλημα, μολις βρω χρονο θα το κανω κι εγω. Ειναι κριμα ρε παιδια να μην χαιρομαστε τα κινητα που εχουμε πληρωσει ακριβα μεν, αλλα γι αυτο τα θελαμε επειδη ειναι εργαλειο δουλειας & διασκεδασης μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Στην KΚ έχει το κλασσικό με τον μπλε κύκλο ενώ στην Lollipop ένα πιο χρωματιστο.

 

Θα συμφωνήσω πως είναι κρίμα αλλά εγώ ειλικρινά δεν είδα κάτι διαφορετικό στην Lollipop που να μου λείπει. Αντίθετα είδα αυτή την ενοχλητική ασπριλα (και έχω το Black edition) και αρκετά κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι!!! αν και με ενα s4 mini που ειχα και το εδωσα δεν ειχα καλο ιστορικο μια μου χαλασε η καμερα μια η οθονη εμεινε το πληκτρολογιο στην οθονη και αχνοφαινονταν σε οτι και αν εβλεπα στην οθονη ευτυχως το εστειλα. Ενταξει σιγουρα παιζει ρολο και η ποιοτητα κατασκευης του κινητου. (Λιγο off topic εισαι ευχαριστημενος απο το s5 prime εχει οντως διαφορα η οθονη απο το "απλο" μιας και σκεφτομαι να το αγορασω αμεσα)

ναι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος,εγω ετυχα περιπτωση καλη..ναι εχει καλυτερη μπαταρια απο το κανονικο,χρωματα ποιο ωραιο.577 ppi εχει οπως το s6 αλλα δεν τα διακρινεις...δεν κολλαει καθολου..μονο ειναι στα αγγλικα αλλα αυτο δεν σε πειραζει..για να μην βγουμε offtopic ελα priv να σου πω..αν μπορεις και εχεις την δυνατοτητα παρτο..αλλα ειναι πολυ ακριβο

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που παρατηρησα επιστρεφοντας σε KΚ Nordic είναι ότι δεν έχω επιλογή LTE στα δίκτυα. Το έχει παρατηρήσει κανένας αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα ειχε αλλα το εφτιαξα, δες μερικα post παραπανω

 

Συγνώμη αλλά έχω στραβωμαρα. Σε ποιο ποστ είναι;

 

Το βρήκα αλλά θέλει root από όσο βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την επιστροφή μου σε ΚΚ δηλώνω ικανοποιημενος. Το κινητό φαίνεται πιο σβέλτο, η κάμερα καλύτερη, οι εφαρμογες ανοίγουν και κλείνουν γρηγορότερα, τα μαύρα μενού ειναι καλυτερα από τα ασπρα κτλ.

 

Ειλικρινά είναι η πρώτη φορά που αντί να δοκιμάσω μια νέα έκδοση κάνω downgrade και δεν το έχω μετανιώσει.

 

ΥΓ. Αυτό που παρατήρησα όταν κατέβασα την ΚΚ για να την περάσω μεσω Odin είναι ότι το μέγεθος της είναι σχεδόν διπλάσιο από την Lollipop την οποία επίσης πέρασα μέσω Odin.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέμαι το ΣΚ ισως την δοκιμάσω καθώς η ΚΚ που έχω είναι ΝΝΕ οπότε θα την περάσω ΟΤΑ.

 

Από την άλλη βέβαια είμαι ευχαριστημενος με την ΚΚ οπότε δεν ψήνομαι ιδιαίτερα.

 

ΥΓ. Παιδιά τι screen time έχετε; Εγώ ούτε 5 ώρες δεν βγάζω.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Vodafone Ελλάδος έδωσε OTA πριν λίγες ημέρες την 5.01 για το i9506. Σήμερα συνάντησα φίλο που πήρε την συσκευή από την επίσημη Vodafone πριν ένα μήνα και του ήρθε πριν λίγες ημέρες η αναβάθμιση. Πήρα και φώτο την συσκευή δια του λόγου το αληθές.

 

http://i57.tinypic.com/x43ayc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω συνηθως δουλευω με αυτοματη φωτεινοτητα σχεδον ολη την ωρα. Αλλα γενικα σπανια να εχω πανω απο 5 ωρες οσες φορες εχω κοιταξει.

 

Μηπως σου εφτιαξε το προβλημα με το LTE? Δεν εχεις 4g τωρα τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω συνηθως δουλευω με αυτοματη φωτεινοτητα σχεδον ολη την ωρα. Αλλα γενικα σπανια να εχω πανω απο 5 ωρες οσες φορες εχω κοιταξει.

 

Μηπως σου εφτιαξε το προβλημα με το LTE? Δεν εχεις 4g τωρα τελικα;

 

Όχι δεν υπάρχει η επιλογή LTE. Αυτό που δεν θυμάμαι είναι αν υπήρχε αρχικά στην ΚΚ πριν πάω σε Lollipop. Ίσως ξαναδοκιμασω να περάσω την τελευταία 5.0.1 για ΝΕΕ μέσω ΟΤΑ για να δω μήπως είναι καλύτερη σε σχέση με τις υπόλοιπες που δοκίμασα.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα θα ειχε επιλογη για LTE και πριν. Το θεωρω δυσκολο να μην εχει μιας και ειναι θεμα υποστηριξης κινητου το 4g και μετα υποστηριξης δικτυου. Δεν εχει επιλογη για LTE μονη της, αλλα LTE/WCDMA/GSM (4g/3g/2g)

εσενα δηλαδη σου εμφανιζει μονο το WCDMA/GSM;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν μπαταρίες μέχρι και 3.900 mAh για το S4 στο ebay στο κανονικό μέγεθος. Κρατούν το διπλάσιο και παραπάνω από την κανονική μπαταρία. Μόνο πρόβλημα ότι δεν υποστηρίζουν το NFC. Εγώ επειδή δεν το χρησιμοποιώ έχω βάλει μια τέτοια και έχω βρει την υγειά μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν μπαταρίες μέχρι και 3.900 mAh για το S4 στο ebay στο κανονικό μέγεθος. Κρατούν το διπλάσιο και παραπάνω από την κανονική μπαταρία. Μόνο πρόβλημα ότι δεν υποστηρίζουν το NFC. Εγώ επειδή δεν το χρησιμοποιώ έχω βάλει μια τέτοια και έχω βρει την υγειά μου.

 

Στο ίδιο μέγεθος διπλάσιο είναι φυσικά αδύνατο. Ούτε καν λίγο παραπάνω από το κανονικο δεν νομίζω και το λέω γιατί είχα δοκιμάσει αρκετές στο παρελθόν σε προηγούμενα κινητα.

 

Βέβαια για να μην είμαι 100% απόλυτος αν θέλεις ανεβασε ένα screenshot με το screen time.

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο μέγεθος διπλάσιο είναι φυσικά αδύνατο. Ούτε καν λίγο παραπάνω από το κανονικο δεν νομίζω και το λέω γιατί είχα δοκιμάσει αρκετές στο παρελθόν σε προηγούμενα κινητα.

 

Βέβαια για να μην είμαι 100% απόλυτος αν θέλεις ανεβασε ένα screenshot με το screen time.

 

Αυτή την στιγμή με την μπαταρία στο 52% μου βγάζει 4 ώρες και 59λεπτά. Θα το φορτίσω 100% και θα σου ανεβάσω screenshot. Πέραν όμως τούτου επειδή την δουλεύω εδώ και ένα χρόνο σου εγγυώμαι ότι ενώ με την μαμίσια του έπρεπε να το φορτίζω κάθε βράδυ με την γιαπωνέζικια από το Ebay που γράφει 4.320 mAh (άσχετα αν βγάζει πράγματι τόσα) μου έβγαζε στην αρχή ακόμα και τρεις ημέρες, τώρα μετά από έναν χρόνο χρήσης 2 ημέρες άνετα με φυσιολογική χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις δωσε λινκ για να την δω και μόλις μπορέσεις ανεβασε και screenshot.

 

Ακριβώς την ίδια δεν μπορώ να την βρω αυτή την στιγμή. Η δικιά μου γράφει χωρητικότητα 4320 mAh σαν φίρμα Business Bateries και φέρει με μεγάλα γράμματα την ένδειξη Made in Japan. Επίσης θυμάμαι πως και ο πωλητής μου την έστειλε από Ιαπωνία.

Παρακάτω σου δίνω μερικά links με ανάλογες μπαταρίες που βρήκα στο eBay:

 

http://www.ebay.com/itm/High-Capacity-Battery-3900mAH-for-Samsung-Galaxy-S4-i9500-/131321891012?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1e936508c4

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-High-Capacity-Battery-3280-mAh-for-Samsung-Galaxy-i9500-S4-B600BE-B600BU-/321637793240?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ae31b3dd8

 

http://www.ebay.com/itm/3300mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-4-S4-SIV-S-IV-i9500-Gold-/371283456925?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item567237f39d

 

Θα σου συνιστούσα πάντως να επιλέξεις αυτήν που γράφει πάνω Μade in Japan καθώς και εμένα αυτό με έπεισε να την αγοράσω και τελικά δικαιώθηκα.

Μόλις το κινητό φορτίσει πλήρως θα ανεβάσω και sceenshot (Εννοείτε αφού το αφήσω και δουλέψει).

Edited by anax111
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις την καινούργια 5.0.1 ΝΕΕ να μας πει εντυπώσεις;

 

Θα το έκανα εγώ αλλά πρέπει να περάσω πρώτα 2 OTA και βαριέμαι συν ότι πρέπει να στηνω το τηλέφωνο από την αρχή κι αν κάτι στραβώσει να γυρίσω πίσω ξανά στην ΚΚ και να το ξαναστηνω. Και που το έγραψα βαρέθηκα.

 

Ειλικρινά τι ακριβώς μας έδωσε η Lollipop που δεν το είχαμε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ και εγώ στην ίδια φάση ειμαι. Έστησα την κιτκατ μια χαρά και βαριέμαι παλι φορματ κτλ. Ας γίνει άλλος tester..
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια δεν μπορώ να την βρω αυτή την στιγμή. Η δικιά μου γράφει χωρητικότητα 4320 mAh σαν φίρμα Business Bateries και φέρει με μεγάλα γράμματα την ένδειξη Made in Japan. Επίσης θυμάμαι πως και ο πωλητής μου την έστειλε από Ιαπωνία.

Παρακάτω σου δίνω μερικά links με ανάλογες μπαταρίες που βρήκα στο eBay:

 

http://www.ebay.com/itm/High-Capacity-Battery-3900mAH-for-Samsung-Galaxy-S4-i9500-/131321891012?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1e936508c4

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-High-Capacity-Battery-3280-mAh-for-Samsung-Galaxy-i9500-S4-B600BE-B600BU-/321637793240?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ae31b3dd8

 

http://www.ebay.com/itm/3300mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-4-S4-SIV-S-IV-i9500-Gold-/371283456925?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item567237f39d

 

Θα σου συνιστούσα πάντως να επιλέξεις αυτήν που γράφει πάνω Μade in Japan καθώς και εμένα αυτό με έπεισε να την αγοράσω και τελικά δικαιώθηκα.

Μόλις το κινητό φορτίσει πλήρως θα ανεβάσω και sceenshot (Εννοείτε αφού το αφήσω και δουλέψει).

 

Αν βγάζει κανένα 6ωρο ανοικτή οθόνη το ξαναπαίρνω στο άνετο.

Το θέμα είναι τέτοιες μπαταριές μην προκαλούν θέματα στην συσκευή,μεγαλύτερες θερμοκρασίες και άλλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν είχα δοκιμάσει την συγκεκριμένη μάρκα (Gold battery) στο Note μου και στην καλύτερη είχα ίση ή μικρότερη διάρκεια. Επίσης το

XDA είναι γεμάτο αρνητικά σχόλια.

 

Αν πάντως δω 6-7 ώρες screen time θα το σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...