Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια χρησιμοποιησα το s5 ενος καλου μου φιλου για 1 ωρα. Λοιπον η lollipop ειναι θεικη για το s5 τρεχει σαν νερακι και σε μας ειναι για τον λουτσο. Αντικειμενικα παιδια σαν νερο την ετρεχε πολυ ελαφρια μου εφυγε το σαγονι και το καταλαβε και το παιδι και γελουσε. Τωρα μαλλον επιβεβαιωνομαι οτι υποβαθμιζουν τα παλια τους κινητα για να μας αναγκαζουν να αναβαθμιζουμε σε νεες συσκευες. Υποθετω πως κατι αναλογο θα παθει και το s5 οταν με το καλο ερθει η δευτερη αναβαθμιση και βγει και το s6 και παει λεγοντας

 

Συγνώμη αλλα πως έχει φανταστεί την υποβάθμιση ;

If device = s5 then push up else push down ;

Το s4 9506 (snap 800) με το s5 (snap 801) ειναι πολυ κοντά.

Καμμία σχέση με αυτό που θα δούμε στο s6.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά απο ενα μεγάλο update καλό είναι να κανουμε full wipe ώστε να κάτσει καλύτερα και χωρίς προβλήματα . Δεν υπάρχει διαφορά kies με OTA ,αρκετές φορές με το kies γίνεται ποιο γρήγορα η ενημέρωση από ότι με ota .

 

Αρα μονο με φλασαρισμα μεσω odin γλυτωνω τα προβληματα (εφοσον η ολη διαδικασια γινει σωστα) καθως οπως αντιλαμβανομαι αν υπαρχουν προβληματα με την ota αναβαθμιση πιθανοτατα θα εμφανιστουν και μεσω KIES. Υπαρχει διαφορα στο reset ειτε το κανω μεσω του μενου του κινητου ειτε εαν το φερω σε recovery mode?

Link to comment
Share on other sites

Αρα μονο με φλασαρισμα μεσω odin γλυτωνω τα προβληματα (εφοσον η ολη διαδικασια γινει σωστα) καθως οπως αντιλαμβανομαι αν υπαρχουν προβληματα με την ota αναβαθμιση πιθανοτατα θα εμφανιστουν και μεσω KIES. Υπαρχει διαφορα στο reset ειτε το κανω μεσω του μενου του κινητου ειτε εαν το φερω σε recovery mode?

 

Δεν υπάρχει διαφορά αν περάσεις τη Rom είτε μέσω OTA, είτε μέσω KIES, είτε μέσω Odin.

Το ίδιο αρχείο θα περαστεί, αν υπήρχε η οποιαδήποτε διαφορά απλά δεν θα έμπαινε στο λογισμικό η συσκευή, άρα το Odin το προτείνουν πολλοί καθαρά για ψυχολογικούς λόγους.!

 

Όσον αφορά το δεύτερο ερώτημα σου ναι, υπάρχει διαφορά μεταξύ των 2 επιλογών και συστήνεται αυτή μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής.

Αυτό γιατί η συγκεκριμένη επιλογή (μέσα απ'το λογισμικό) διαγράφει τα πάντα, συμπεριλαμβανομένων και των φακέλων στην εσωτερική μνήμη (φωτογραφίες, βίντεο, αποθηκευμένα στοιχεία εφαρμογών, Downloads, προσωρινά αρχεία κλπ.) σε αντίθεση με τη πρώτη επιλογή (μέσω recovery) όπου ουσιαστικά διαγράφει μόνο στοιχεία συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα πως έχει φανταστεί την υποβάθμιση ;

If device = s5 then push up else push down ;

Το s4 9506 (snap 800) με το s5 (snap 801) ειναι πολυ κοντά.

Καμμία σχέση με αυτό που θα δούμε στο s6.

 

Κοιτα η lollipop η δικια σου με του s5 δεν εχει καμια σχεση. Μην παρεξηγηθεις το δοκιμασα και το λεω επαθα την πλακα μου στο s5 παρ ολο που εχουμε τους ιδιους επεξεργαστες η lollipop εκει τρεχει καλυτερα και ο touchwiz εκει ειναι διαφορετικος απο τον δικο μας και πιο ελαφρυς. Αυτο που θελω να πω ομως ειναι οτι σε καθε software update το κινητο μας θα βαραινει και αυτο γιατι εαν το κινητο μας ετρεχε την 5.1 οταν με το καλο βγει το ιδιο καλα με το s6 η το s5 θα ειχε νοημα καποιος να προβει στην αγορα τους και να μην αγορασει το παλιο που ειναι και φθηνοτερο? Αυτο θυμαμαι το παρατηρησα απο το πρωτο μου iphone 4 που μετα την εκδοση 5.x το κινητο κολλουσε και πλεον στην 7.x το τηλεφωνο εγινε για πεταμα παραταυτα το 6 που δοκιμασα την ρολλαρει καλα

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η lollipop η δικια σου με του s5 δεν εχει καμια σχεση. Μην παρεξηγηθεις το δοκιμασα και το λεω επαθα την πλακα μου στο s5 παρ ολο που εχουμε τους ιδιους επεξεργαστες η lollipop εκει τρεχει καλυτερα και ο touchwiz εκει ειναι διαφορετικος απο τον δικο μας και πιο ελαφρυς. Αυτο που θελω να πω ομως ειναι οτι σε καθε software update το κινητο μας θα βαραινει και αυτο γιατι εαν το κινητο μας ετρεχε την 5.1 οταν με το καλο βγει το ιδιο καλα με το s6 η το s5 θα ειχε νοημα καποιος να προβει στην αγορα τους και να μην αγορασει το παλιο που ειναι και φθηνοτερο? Αυτο θυμαμαι το παρατηρησα απο το πρωτο μου iphone 4 που μετα την εκδοση 5.x το κινητο κολλουσε και πλεον στην 7.x το τηλεφωνο εγινε για πεταμα παραταυτα το 6 που δοκιμασα την ρολλαρει καλα

Φίλε μου εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι η μόνη διαφορά του S4 του S5και του s6 θα είναι η τιμη;; Δεν ισχύουν αυτά που λες και όσων αφορά το iPhone εκεί όντως σου έβαλε βαρύ λογισμικό σε παλιά συσκευή όπου στην περίπτωση μας δεν ισχύει. Και αν το touchwiz του s5 σου φαίνεται πιο ελαφρύ δοκίμασε άλλο launcher. Ευτυχώς δεν είσαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιείς αυτό που σου δίνει η κάθε εταιρεία

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η lollipop η δικια σου με του s5 δεν εχει καμια σχεση. Μην παρεξηγηθεις το δοκιμασα και το λεω επαθα την πλακα μου στο s5 παρ ολο που εχουμε τους ιδιους επεξεργαστες η lollipop εκει τρεχει καλυτερα και ο touchwiz εκει ειναι διαφορετικος απο τον δικο μας και πιο ελαφρυς. Αυτο που θελω να πω ομως ειναι οτι σε καθε software update το κινητο μας θα βαραινει και αυτο γιατι εαν το κινητο μας ετρεχε την 5.1 οταν με το καλο βγει το ιδιο καλα με το s6 η το s5 θα ειχε νοημα καποιος να προβει στην αγορα τους και να μην αγορασει το παλιο που ειναι και φθηνοτερο? Αυτο θυμαμαι το παρατηρησα απο το πρωτο μου iphone 4 που μετα την εκδοση 5.x το κινητο κολλουσε και πλεον στην 7.x το τηλεφωνο εγινε για πεταμα παραταυτα το 6 που δοκιμασα την ρολλαρει καλα

 

Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης απλά προσπαθώ να σου πω οτι καμμία σχέση δεν θα έχει το περσινό s5 με το φετινό s6.

Άλλος επεξεργαστής άλλη μνήμη άλλη κάρτα γραφικών.

Εκεί λοιπόν ανεξάρτητα tw ή άλλου launcher το s6 θα πετάει.

Τώρα να μου λες οτι έχεις 9506 με 5.0.1 και έπαιξες με s5 lollipop και σου φύγανε τα σαγόνια μου ακούγεται τραβηγμένο.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν και καινούργιος στο forum και μη, άμεσα, ενδιαφερόμενος για update στο 5.0, απλώς να πω κι εγώ τη γνώμη μου:

 

Όσοι ασχολούνται πολύ, ξέρουν τί είναι ολα αυτά που γράφετε και καταλαβαίνουν. Για τους υπόλοιπους δεν θα ήταν άσχημο να γίνει ένα ξεχωριστό post με οδηγίες (όπως πολλά άλλα καλά που ήδη υπάρχουν), με βάση πάντα αυτόν τον τρόπο που λέει ο φίλος παραπάνω ότι είναι, τελικά, ο καλύτερος για να μην έχεις προβλήματα στο update.

 

Btw, τίποτα γι' αυτό που ρωτάω παραπάνω για τη macro φωτογράφιση;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά οποίος θέλει να περάσει οποιαδήποτε έκδοση λογισμικου προς τα επανω ή προς τα κατω οι οδηγίες ειναι στο " Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505" απλα κατεβάζει λογισμικό για το 9506 οχι για το 9505 που αναφέρει εκει.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Με την lollipop δεν μου δουλεύει το "εφέ φωτισμού" στο "Κλείδωμα οθόνης" -> "Εφέ ξεκλειδώματος". Δεν έχω μοτίβο, είναι ενεργοποιημένο το Air view και στα μηνύματα και στο βίντεο πιάνει από απόσταση αλλά όχι στην οθόνη κλειδώματος. Ξέρει κανένας καμιά λύση; Ευχαριστώ :worry:

 

Επίσης δεν υπάρχει πλέον η "τρίτη σκάλα" του ήχου στον πίνακα ειδοποιήσεων -> εικονίδια γρήγορης ρύθμισης δηλ. στην KitKat όταν το πατούσες πήγαινε από ήχο σε σίγαση με δόνηση και με το επόμενο πάτημα σε σκέτη σίγαση. Υπάρχει κανείς με λύση;

 

Ερώτηση: Υποστηρίζει η Lollipop μας multi user και εάν ναι ... πως; Επίσης και όλα τα παραπάνω. Κανείς ;:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Η τρίτη σκάλα στον ήχο καταργήθηκε και υπάρχει το "διακοπές" στο μενού. Εγώ ετσι το χρησιμοποιώ πλέον και είναι το ίδιο. Γιατί δεν σου φάνηκε χρήσιμο;
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα το κινητό τα χριστούγεννα από public λογω της προσφοράς. Ήρθε η Lollipop ota αν και ειχα καποιος ενδοιασμούς την έκανα. το κινητό πήγαινε χάλια, οπότε κατάλαβα ότι έπρεπε να κάνω factory reset. έκανα και το κινητό πάει όντως καλύτερα αλλά πιστεύω πως δεν συγκρίνεται με κιτκατ. ενώ οπτικά μου αρέσει πολύ περισσοτερο λειτουργικά έχει πολλά κολλήματα στο άνοιγμα εφαρμογών. 3 μήνες με κιτκατ ποτέ δεν είχα κάτι τέτοιό. πήγα από Public να ρωτήσω για κιτκατ και μου παν τώρα που την έκανες δεν μπορούμε να κάνουμε downgrade. ισχύει κάτι τέτοιο η απλά προσπαθούν να μην σε φορτωθούν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα το κινητό τα χριστούγεννα από public λογω της προσφοράς. Ήρθε η Lollipop ota αν και ειχα καποιος ενδοιασμούς την έκανα. το κινητό πήγαινε χάλια, οπότε κατάλαβα ότι έπρεπε να κάνω factory reset. έκανα και το κινητό πάει όντως καλύτερα αλλά πιστεύω πως δεν συγκρίνεται με κιτκατ. ενώ οπτικά μου αρέσει πολύ περισσοτερο λειτουργικά έχει πολλά κολλήματα στο άνοιγμα εφαρμογών. 3 μήνες με κιτκατ ποτέ δεν είχα κάτι τέτοιό. πήγα από Public να ρωτήσω για κιτκατ και μου παν τώρα που την έκανες δεν μπορούμε να κάνουμε downgrade. ισχύει κάτι τέτοιο η απλά προσπαθούν να μην σε φορτωθούν?

Απο ο,τι βλεπω μερικες σελιδες πιο πισω υπαρχει τροπος να γυρισεις σε προηγουμενη εκδοση android αλλα μεσω odin. Ωστοσο δεν ξερω αν εισαι διατεθειμενος να κανεις τετοιο εαν εισαι αρχαριος σε θεματα φλασαρισματος αλλου firmware... Μετα το factory reset τι προβληματα αντιμετωπιζεις?

Link to comment
Share on other sites

Απο ο,τι βλεπω μερικες σελιδες πιο πισω υπαρχει τροπος να γυρισεις σε προηγουμενη εκδοση android αλλα μεσω odin. Ωστοσο δεν ξερω αν εισαι διατεθειμενος να κανεις τετοιο εαν εισαι αρχαριος σε θεματα φλασαρισματος αλλου firmware... Μετα το factory reset τι προβληματα αντιμετωπιζεις?

Στην παλιά μου συσκευή έπαιζα συνέχεια κάθε βδομάδα και νέα ρομ κτλ αλλά όταν αγόρασα αυτό είπα να μην ασχοληθώ και να το κρατήσω όπως έχει. Μετά το factory reset τα περισσότερα έχουν φύγει αλλά πάλι είναι το lag με το recent apps και κάποιες φορές ανοίγω εφαρμογή ξεκινάει το loading ξαφνικά με πετάει και μετά την ξανά ανοίγω. ανοίγω την συλλογή και αργεί πολύ να φορτώσει τις φωτογραφίες πηγαίνω στις ρυθμίσεις και έχω ένα lag μέχρι να εμφανιστεί το μενού. Έχω απενεργοποιησει τα εφε αλλά τίποτα. Το μόνο θετικό που βρήκα σε λολιποπ είναι η μπαταρία και η εμφάνιση

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα απο εδω http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9506

την I9506XXUDOAA που ειναι για ελλαδα.Την περασα μεσω odin.Πριν και μετα την αναβαθμιση εκανα factory reset απο τις ρυθμισεις.Δεν εχω δει πουθενα lag,ουτε στο recent apps.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα απο εδω http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9506

την I9506XXUDOAA που ειναι για ελλαδα.Την περασα μεσω odin.Πριν και μετα την αναβαθμιση εκανα factory reset απο τις ρυθμισεις.Δεν εχω δει πουθενα lag,ουτε στο recent apps.

Το μονο που αργει χαρακτηριστηκα χωρις να το θεωρω lag, ειναι η εμφανιση των recent apps. Παρολο που η χρηση του home button ειναι αμεση

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα απο εδω http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9506

την I9506XXUDOAA που ειναι για ελλαδα.Την περασα μεσω odin.Πριν και μετα την αναβαθμιση εκανα factory reset απο τις ρυθμισεις.Δεν εχω δει πουθενα lag,ουτε στο recent apps.

 

Την κατεβαζω τωρα αλλα θα εχει κατεβει μεχρι το βραδακι... Ισως περασω αυτην... Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι η συγκεκριμενη δεν μας ερχεται απευθειας μεσω ota... Μηπως ειναι πιο ενημερωμενη εκδοση με διορθωμενα bugs?

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω τωρα αλλα θα εχει κατεβει μεχρι το βραδακι... Ισως περασω αυτην... Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι η συγκεκριμενη δεν μας ερχεται απευθειας μεσω ota... Μηπως ειναι πιο ενημερωμενη εκδοση με διορθωμενα bugs?

Σε καθε κινητο παει η αναβαθμιση αναλογα με την αγορα για την οποια προοριζοταν να πουληθει. Οποτε αυτη θα παει OTA για τα ελληνικα 9506, αλλα ο καθενας μπορει να την περασει χειροκινητα λαμβανοντας υποψη τους κινδυνους που αναφερθηκαν λιγες σελιδες πιο πισω

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω τωρα αλλα θα εχει κατεβει μεχρι το βραδακι... Ισως περασω αυτην... Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι η συγκεκριμενη δεν μας ερχεται απευθειας μεσω ota... Μηπως ειναι πιο ενημερωμενη εκδοση με διορθωμενα bugs?

 

Απο οτι εχω δει η συγκεκριμενη φτιαχνει και το lag στο recent apps.Αν εισαι εξοικειωμενος με το flashαρισμα rom με odin και εισαι και προσεκτικος δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα.Εγω παντος εκανα factory reset πριν και μετα το flashαρισμα της rom.Οποτε εκατσε καλα και δεν ειχα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα η ένταση του ήχου κλήσης χαμηλώνει από μόνη της και έκανα 3 φόρματ και πέρασα το lollipop με odin. Σήμερα έμαθα ότι και ένας φίλος έχει το ίδιο πρόβλημα ακριβώς. Είναι δυνατόν να μην το έχει κανείς άλλος; Νομίζω ότι πρόκειται για bug!

 

Μόλις διαπίστωσα το ίδιο πρόβλημα. .

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω απενεργοποιησα την αυξημένη ενταση στην τσεπη και δεν το ξαναεπαθα. Νομίζω οτι εκεί είναι το πρόβλημα. Για απενεργοποιησε το και εσύ και πες μου.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω τωρα αλλα θα εχει κατεβει μεχρι το βραδακι... Ισως περασω αυτην... Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι η συγκεκριμενη δεν μας ερχεται απευθειας μεσω ota... Μηπως ειναι πιο ενημερωμενη εκδοση με διορθωμενα bugs?

 

Στο xda στο νήμα για το κινητό μας υπαρχει η rom με link στο mega για γρήγορο κατέβασμα.

Από εκεί την κατέβασα και εγώ και την πέρασα.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω δει η συγκεκριμενη φτιαχνει και το lag στο recent apps.Αν εισαι εξοικειωμενος με το flashαρισμα rom με odin και εισαι και προσεκτικος δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα.Εγω παντος εκανα factory reset πριν και μετα το flashαρισμα της rom.Οποτε εκατσε καλα και δεν ειχα θεματα.

 

Εξοικειωμενο στο φλασαρισμα δεν με λες καθολου... Ειναι η πρωτη φορα που λεω να το προσπαθησω... Συμφωνα με το Sammobile πρεπει να ακολουθησω τα παρακατω βηματα αποκλειστικα :

Extract (unzip) the firmware file

Download Odin v3.09

Extract Odin zip-file

Open Odin v3.09

Reboot phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)

Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin

Add the firmware file to AP

Make sure re-partition is NOT ticked

Click the start button, sit back and wait a few minutes

 

Υπαρχει κατι αλλο που θα πρεπει να προσεξω που δεν αναφερεται στα παραπανω?

Να κανω και factory reset πριν και μετα το φλασαρισμα ε?

Link to comment
Share on other sites

:!: Nα σας ενημερώσω οτι κάποια μυνήματα που αφορούσαν αξεσουάρ για την συσκευή σας μετακινήθηκαν στο κατάλληλο θεμα,Θα παρακαλέσω αντίστοιχες συζητήσεις να γίνονται εκεί ώστε να κρατάμε καθαρά τα υπόλοιπα θέματα για ευκολία όλων μας.
Link to comment
Share on other sites

Εξοικειωμενο στο φλασαρισμα δεν με λες καθολου... Ειναι η πρωτη φορα που λεω να το προσπαθησω... Συμφωνα με το Sammobile πρεπει να ακολουθησω τα παρακατω βηματα αποκλειστικα :

Extract (unzip) the firmware file

Download Odin v3.09

Extract Odin zip-file

Open Odin v3.09

Reboot phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)

Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin

Add the firmware file to AP

Make sure re-partition is NOT ticked

Click the start button, sit back and wait a few minutes

 

Υπαρχει κατι αλλο που θα πρεπει να προσεξω που δεν αναφερεται στα παραπανω?

Να κανω και factory reset πριν και μετα το φλασαρισμα ε?

Και εγω δεν ηξερα αλλα μπηκα youtube και ειδα μερικα βιντεο και ψαχτικα λιγο σε διαφορα σαιτ και τα καταφερα.Προσοχη θελει και εισαι ενταξει.Google is your friend που λενε :p

Εγω ετσι εκανα και εκατσε παρα πολυ καλα η rom.Factory reset πριν και μετα αλλα μεσα απο τις ρυθμισεις οχι απο το recovery.

Επισης πριν απο ολα περνα τα samsung drivers ωστε να σου αναγνωρισει το τηλεφωνο αλλιως δεν θα συνδεθει.

 

Το μονο που αργει χαρακτηριστηκα χωρις να το θεωρω lag, ειναι η εμφανιση των recent apps. Παρολο που η χρηση του home button ειναι αμεση

Την I9506XXUDOAA περασες??

Edited by Pitsoulas
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν ηξερα αλλα μπηκα youtube και ειδα μερικα βιντεο και ψαχτικα λιγο σε διαφορα σαιτ και τα καταφερα.Προσοχη θελει και εισαι ενταξει.Google is your friend που λενε :p

Εγω ετσι εκανα και εκατσε παρα πολυ καλα η rom.Factory reset πριν και μετα αλλα μεσα απο τις ρυθμισεις οχι απο το recovery.

Επισης πριν απο ολα περνα τα samsung drivers ωστε να σου αναγνωρισει το τηλεφωνο αλλιως δεν θα συνδεθει.

 

Έχω περάσει το KIES 3 προκειμένου να περαστούν αυτόματα οι drivers, απλά θα πρέπει να είναι κλειστό όταν ανοίξω το odin. Και γω έχω δει αρκετά βίντεο και δεν έχω δει κάτι άλλο εκτός από αυτά τα βήματα που λέει στο sammobile. Απλά θα κάνω και το factory reset πριν και μετά για να είμαι σίγουρος. Επίσης εδώ και 2 μέρες μου έχει κάνει δυο επανεκκινήσεις μόνο του το κινητό... Έχεις αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο στη lollipop?

Από vodafone δεν πήρες και συ το black edition? Από ο,τι βλέπω και στο xda πάντως η συγκεκριμένη ρομ είναι η πλέον σταθερή αυτή τη στιγμή!

Edited by theotsal
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...