Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από ότι καταλαβαίνω εγκλωβιζόμαστε σε 4.4.2 πολλοί χρήστες για να μην έχουμε προβλήματα

γιατί απλά η samsung τον παιζ....

ας ελπίσουμε ότι θα πάρουν χαμπάρι τι γίνετε και θα το διορθώσουν με την L για S4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα σορρυ αλλα ειναι πληρως λειτουργικο στην υποβαθμιση στην 4.3 και δεν μετρησε ο μετρητης αλλα εκει μου βγαζει ενα σφαλμα το οποιο μου ειναι και αδιαφορο

 

Κατέβασα το odin απο εδω http://www.android.gs/download-odin-3-09/

Κατεβασα το firmware απο εδω http://www.mrcrab.net/stockrom/gt-i9506.html εγω κατεβασα την I9506XXUBML6 ειναι απο φιλανδια.

Εσβησα το dll αρχειο ετρεξα το προγραμμα επελεξα την δευτερη επιλογη AP και επελεξα το firmware το αντιστοιχο μην πατησετε τιποτα περιμενετε ενα 10 λεπτο μεχρι να γραψει οκ αλλιως θα κολλησει το προγραμμα και μπειτε σε download mode στο κινητο με τα κουμπια(σημαντικο να εχει πει το προγραμμα 2 φορες οκ μετα το firmware που επιλεξα). Συνδεσα το κινητο και πατησα start. Το κινητο το εγκατεστησε και δεν ανοιξε. Επανελαβα την διαδικασια και το κινητο ανοιξε κανονικα με διαθεσιμο χωρο 11gb. Επισυναπτω τις φωτογραφιες με το σφαλμα που πηρα οταν μπαινω να κανω wipe αλλα το κινητο ανοιγει κανονικα

 

http://imageshack.com/a/img661/2773/Jm6Mub.jpg

http://imageshack.com/a/img903/264/0vi0Df.jpg

http://imageshack.com/a/img538/7843/rIO4MK.jpg

http://imageshack.com/a/img907/5599/Ns2bzF.jpg

 

Οποιος θελει να κατεβασει το firmware σε 20 λεπτα ας ψαξει στο google F@cebook premium account και ας επιλεξει το καταλληλο

 

 

Συνεχόμενα Μηνύματα

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις γυρισα και εγω στην 4.3!!! Απλα ενα φορματ πριν και ενα μετα ειναι απαραιτητο θα ελεγα.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο στο βγαζει γιατι εκανες υποβαθμιση..λειπει το αρχειο που κανει ota...παντως το csc σου ειναι στην nordic countries (nee)
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτο στο βγαζει γιατι εκανες υποβαθμιση..λειπει το αρχειο που κανει ota...παντως το csc σου ειναι στην nordic countries (nee)

 

Εαν το ota ειναι το over the air εκανα το ενα μικρο update μεσω wifi 10 mb και μ κατεβαζε κ ενα μεγαλο 110 mb μαλλον την κιτκατ

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη mm-qcamera-daemon εφαγε την μπαταρια (οθονη 17% mm-qcamera-daemon 18%) και ζεστενε το κινητο χωρις να το δουλευω.Λιγο που το εψαξα ειναι γνωστο προβλημα στη google και εχουν προβλημα πολλα τηλεφωνα με 4.4 και με 5.0.1 .Εχω την 5.0.1 περασμενη με kies και factory reset μετα την αναβάθμιση. Edited by Lefteris42
Link to comment
Share on other sites

Έχω το i9506 2 μήνες περίπου. Πριν είχα το i9505.

 

Μου ήρθε με την 4.3, πέρασα την nordic 4.3 (για να μην έχω πολλά σκουπίδια) και ρούταρα με towelroot (πολύ εύκολα και με το knox στο 0).

Το κινητό πάει σφαίρα, μπαταρία βγάζει 1.5 μέρα με αρκετή χρήση και δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα!

(και στο i9505, είχα το ίδιο στήσιμο με τα ίδια αποτελέσματα)

 

Ξέρω ότι μιλάμε πλέον για kitkat και lollipop, αλλά δεν νομίζω ότι θα κέρδιζα κάτι παραπάνω με αυτές τις 2 εκδόσεις, πέρα από μπελάδες στο κεφάλι μου!

Και στις 2 αυτές εκδόσεις υπήρχαν αρκετά προβλήματα, και οι βελτιώσεις που παρείχαν δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο ώστε να δικαιολογήσουν την μετάβαση.

 

Αυτό σαν συμβουλή προς τους φίλους του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μια πιο απλοϊκή ερώτηση από εμένα:

 

Πήρα πρόσφατα το ι9056 από Vodafone. Στην οθόνη (φαίνεται να) έχει ένα πλαστικό(?) περασμένο σα ζελατίνα, από το κουτί του. Μπορώ να το βγάλω αυτό; (θέλω να βάλω tempered glass).

Επίσης, η πίσω κάμερα έχει πάνω ζελατίνα (γιατί φαίνεται να έχει κάτι, το οποίο είναι ήδη γεμάτο γρατζουνιές. Ελπίσω να είναι ζελατίνα, αλλιώς έχω πρόβλημα);

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μια πιο απλοϊκή ερώτηση από εμένα:

 

Πήρα πρόσφατα το ι9056 από Vodafone. Στην οθόνη (φαίνεται να) έχει ένα πλαστικό(?) περασμένο σα ζελατίνα, από το κουτί του. Μπορώ να το βγάλω αυτό; (θέλω να βάλω tempered glass).

Επίσης, η πίσω κάμερα έχει πάνω ζελατίνα (γιατί φαίνεται να έχει κάτι, το οποίο είναι ήδη γεμάτο γρατζουνιές. Ελπίσω να είναι ζελατίνα, αλλιώς έχω πρόβλημα);

 

Ευχαριστώ.

 

εννοείτε μπορείς να το βγάλεις αυτό και να βάλεις ότι προστασία θες στην οθόνη!

όσο για την κάμερα δεν θυμάμαι να είχε προστασία στο κρύσταλλο τις πίσω κάμερας!

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον ολα τα καινουρια κινητα εχουν ζελατινα στο φακο της καμερας. Επισης τα S4 εχουν ζελατινα μεχρι και στο περιμετρικο πλαισιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις γυρισα και εγω στην 4.3!!! Απλα ενα φορματ πριν και ενα μετα ειναι απαραιτητο θα ελεγα.

 

Οδηγιες για επιστροφη ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Οδηγιες για επιστροφη ;

 

Εγραψα εγω. Να το κανω root greenify και μεταφορα εφαρμογων στην sd η δεν αξιζει?

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Αχ λολλυποππυ μου 'χεις παρει τα μυαλα. :D

 

Τελικα οι αποψεις διίστανται!! Ο ενας λεει οτι το κινητο σερνεται κ ο φιλος jonos, μας δειχνει το τελειως αντιθετο. Ποιας χωρας ρομ του περασες φιλε jonos; Αυτο πιο benchmark ειναι;; Εκτος απο τα benchmarks σαν αισθηση παρατηρεις διαφορα;;

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οι αποψεις διίστανται!! Ο ενας λεει οτι το κινητο σερνεται κ ο φιλος jonos, μας δειχνει το τελειως αντιθετο. Ποιας χωρας ρομ του περασες φιλε jonos; Αυτο πιο benchmark ειναι;; Εκτος απο τα benchmarks σαν αισθηση παρατηρεις διαφορα;;

 

Οχι μονο Σερνεται αλλα μαμιεται!! Του εχω κανει 4 φορες factory reset και οσο παει γινεται χειροτερο. Χτες δεν μπορουσα να παρω τηλεφωνο σε στιγμη αναγκης τι να λεμε...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο Σερνεται αλλα μαμιεται!! Του εχω κανει 4 φορες factory reset και οσο παει γινεται χειροτερο. Χτες δεν μπορουσα να παρω τηλεφωνο σε στιγμη αναγκης τι να λεμε...

 

Εντάξει φίλε μου αλλά όπως το παρουσιάζεις είσαι η άτυχη εξαίρεση και όχι ο κανόνας. ..Όσο κακή κ να είναι η σαμυ δεν θα έβγαζε ρομ που καλά καλά δεν μπορείς να πάρεις τηλ.

Θα σου πρότεινα να το πας για σέρβις. ..

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Όσο έχετε διάφορα προβλήματα με την lollipop, κάνετε ένα κόπο να κατεβάσετε το phone info απο το store και να τσεκάρετε εκεί στο "Firmware info" αν όλα τα αρχεία είναι της lolli (bootloader+baseband+pda'+csc)
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε μου αλλά όπως το παρουσιάζεις είσαι η άτυχη εξαίρεση και όχι ο κανόνας. ..Όσο κακή κ να είναι η σαμυ δεν θα έβγαζε ρομ που καλά καλά δεν μπορείς να πάρεις τηλ.

Θα σου πρότεινα να το πας για σέρβις. ..

 

Πηρα S5 και ηρεμησα .Δεν μπορουσα να κανω τιποτα δυστηχως παιδια.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οι αποψεις διίστανται!! Ο ενας λεει οτι το κινητο σερνεται κ ο φιλος jonos, μας δειχνει το τελειως αντιθετο. Ποιας χωρας ρομ του περασες φιλε jonos; Αυτο πιο benchmark ειναι;; Εκτος απο τα benchmarks σαν αισθηση παρατηρεις διαφορα;;

 

Το benchmark είναι το vellamo.

Το ξαναγράφω ...

Γρήγορη και πιο smooth η λολλυ.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εξαιρεση ειμαι? Εγω απο τη lollipop ανοιγα το sygic και αργουσε ενω τωρα στην jellybean ανοιγει ακαριαια. Οι εφαρμογες στη lollipop εκαναν 20 δευτερολεπτα να κλεισουν κ τωρα με την jellybean ακαριαια κλεινουν. Σε jellybean benchmark βγαινω πρωτος με 46000 και το κινητο απλως πεταει. Δοκιμαστε την κ πειτε μας εντυπωσεις εαν καποιος πιστευει οτι λεμε παραμυθια. Καντε την καθαρη εγκατασταση κ μετα παλι φορματ. Τα αποτελεσματα ειναι τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διάβασα αυτό που έγραψες ...

Αγαπητά μέλη. Δεν σας άκουσα! Αποφάσισα να κάνω την αναβάθμιση. Όλα κυλούσαν σχετικά καλά με την 4.4.2 και αποφάσισα να δοκιμάσω την γλυφιτζουρένια έκδοση. Η έκδοση κατέβηκε σε καθαρό κινητό και το ξανακαθάρισα με wipe data και δεν συμμαζεύεται. Είναι πολύ Beta έκδοση μόνο έτσι θα την χαρακτήριζα με αδιάφορη κατανάλωση μπαταριάς. Πατας το συμβολάκι να κλείσουν με το Χ όλες οι εφαρμογές και περιμένεις τουλάχιστον 15 δευτερόλεπτα μέχρι να τις κλείσει.

 

Λες να κρατάω την λολλυ περιμένοντας 15 δευτερόλεπτα να κλείσει τις εφαρμογές;

Δεν ξέρω αν έχεις και εσύ 200 εφαρμογές όπως ο modeling που μπορεί να δημιουργούν θέματα.

Εγώ 10 εφαρμογές παίζω κάθε μέρα και με αυτές η λολλυ είναι υποδειγματικη.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διάβασα αυτό που έγραψες ...

 

 

Λες να κρατάω την λολλυ περιμένοντας 15 δευτερόλεπτα να κλείσει τις εφαρμογές;

Δεν ξέρω αν έχεις και εσύ 200 εφαρμογές όπως ο modeling που μπορεί να δημιουργούν θέματα.

Εγώ 10 εφαρμογές παίζω κάθε μέρα και με αυτές η λολλυ είναι υποδειγματικη.

 

fifa 15 ut,sygic,viber,whatsapp wps offce, adobe reader,photoshop,audiko,my vodafone,B1 archieve,facebook,facebook messenger και το βρες την λεξη. Δεν ξερω τι αλλο να ξηλωσω. Εαν θες κανουμε κανενα Benchmark δεν εχω θεμα για να σου δειξω οτι παει by far καλυτερα στην jellybean αν και ζεστενεται λιγο. Στην κιτκατ δεν ζεστενοταν καθολου προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

fifa 15 ut,sygic,viber,whatsapp wps offce, adobe reader,photoshop,audiko,my vodafone,B1 archieve,facebook,facebook messenger και το βρες την λεξη. Δεν ξερω τι αλλο να ξηλωσω. Εαν θες κανουμε κανενα Benchmark δεν εχω θεμα για να σου δειξω οτι παει by far καλυτερα στην jellybean αν και ζεστενεται λιγο. Στην κιτκατ δεν ζεστενοταν καθολου προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος

 

Δώσε μας αν θες νούμερα από vellamo να δούμε διάφορες.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας αν θες νούμερα από vellamo να δούμε διάφορες.

 

Με την jellybean ετσι? Εχω απενεργοποιημενα ομως κατι chat on ππυ δεν χρησιμοποιω υποψην

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...