Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το black edition και white frost το δινουν 279!το black mist 449!!η προσφορα ειναι για τα δυο πρωτα!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαλαρωστε...Το εψαχνα το θεμα ΟΛΗ την ημερα...Λοιπον...

 

Κωτσοβολος εχει μερικα 9505 και μερικα 9506- οι υπαλληλοι δεν εχουν ιδεα.

Public τα ιδια και χειροτερα ακομα με παιρνουν τηλεφωνο να με ενημερωσουν ποσα 9506 εχουν !!! ( απο το πρωι)

Media mark Πηγα στα media σημερα και ζητησα s4 9506. ΕΧΟΥΝ σε black edition με το δερμα απο πισω...Εχουν ομως και πολλα 9505,μπερδεμα κατασταση .

ΣΤα 9506 αλλαξαν φορτιστη διοτι ειχαν Αγγλικο. ( δεν με πειραξε)

 

ΕΓω πηρα με 2 χρονια Εγγυηση απο ΕΛΛΑΔΑ στα 299. S 4 9506 . Ειναι 2 φορες πιο γρηγορο απο το 9505 ( το ειχα περυσι).

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτοί που θέλουμε να το αποκτήσουμε σε ποιο κατάστημα να πάμε καλύτερα; εγώ έκανα παραγγελία στην ηλεκτρονική αλλά δεν ξέρω τι είναι το gt που αναγράφει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτοί που θέλουμε να το αποκτήσουμε σε ποιο κατάστημα να πάμε καλύτερα; εγώ έκανα παραγγελία στην ηλεκτρονική αλλά δεν ξέρω τι είναι το gt που αναγράφει.

 

Αν εχεις 299 media,εχουν σιγουρα 9506.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά help πείρα SAMSUNG GALAXY S4 I9506 LTE 16GB BLACK EU πριν 4 μέρες και θελω να το κανω root έβαλα το towelroot αλλα δεν δουλευει μήπως υπαρχή κενενας οδηγος?

(εχω 4.4.2 Ι9506ΧΧUCNI1 ειμαι καινούργιος στo android)

Link to comment
Share on other sites

Στην ηλεκτρονική εξαντλήθηκαν και περιμένουν νέα παράδοση στο πρώτο δεκαήμερο του Ιανουαρίου...μπορεί και τώρα να καταχωρηθεί ηλεκτρονική παραγγελία στην τιμή των 279 αλλά θα περιμένετε μέχρι τότε για την παραλαβή.
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε...Το εψαχνα το θεμα ΟΛΗ την ημερα...Λοιπον...

 

Κωτσοβολος εχει μερικα 9505 και μερικα 9506- οι υπαλληλοι δεν εχουν ιδεα.

Public τα ιδια και χειροτερα ακομα με παιρνουν τηλεφωνο να με ενημερωσουν ποσα 9506 εχουν !!! ( απο το πρωι)

Media mark Πηγα στα media σημερα και ζητησα s4 9506. ΕΧΟΥΝ σε black edition με το δερμα απο πισω...Εχουν ομως και πολλα 9505,μπερδεμα κατασταση .

ΣΤα 9506 αλλαξαν φορτιστη διοτι ειχαν Αγγλικο. ( δεν με πειραξε)

 

ΕΓω πηρα με 2 χρονια Εγγυηση απο ΕΛΛΑΔΑ στα 299. S 4 9506 . Ειναι 2 φορες πιο γρηγορο απο το 9505 ( το ειχα περυσι).

 

Ο Κωτσόβολος λέει εξαντλήθηκαν...

Στo public υπάρχει το ι9505 σε μαύρο στα 279....για ι9506 δεν υπάρχει στο site κωδικός, ούτε ήξερε ο υπάλληλος στο τηλ. κέντρο τίποτα...εσένα σου είπαν ότι έχουν;

Στα media markt δε βρίσκω το i9506 σαν κωδικό στο site αλλά μόνο το 9505 ....σε ποιο κατάστημα πήγες εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου. ....είτε το 05,είτε το 06 ,στα 279 ευρώ είναι ευκαιρία!Εξαιρετική συσκευή, τώρα στα 299 ευρώ (για 20 ευρω διαφορα)σίγουρα θα επέλεγα το 9506.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην ξεχνάμε πως πρόκειται για συσκευές από επώνυμες αλυσίδες καταστημάτων

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σας το είπα παραπάνω αλλά κανείς δεν μου έδωσε σημασία μου φαίνεται!:p

Στο Public , 279 ευρώ με I9506 !!! Σφραγισμένο κανονικά, με την ταινία ασφαλείας της Samsung στα Ελληνικά!

EDIT .. ΜΗΝ σας πάρω στο λαιμό μου και κάνετε παραγγελία ηλεκτρονικά στο σπίτι και το ανοίξετε και είναι το 505! Εγώ πήγα ο ίδιος και το είδα! Σας προτείνω είτε να πάτε και σεις οι ίδιοι, ή να κάνετε παραγγελία ΜΕ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ για να το ελέγξετε πριν το πάρετε! :-)

 

http://oi62.tinypic.com/2qlfrs9.jpg

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις απο πιο κατάστημα public το πήρες; γιατί πήρα στα κεντρικά και μου είπαν ότι έχουν μόνο το I9505. Edited by iraki1986
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι γενικώς τα καταστήματα δεν ξεχωρίζουν το I9505 από το I9506, διότι όλοι οι πωλητές κοιτούν τι λέει το site τους, όπου δεν αναφέρεται ο κωδικός, με μόνη εξαίρεση την Ηλεκτρονική. Ο μόνος τρόπος να είστε σίγουροι είναι να πάτε στο κατάστημα και να ζητήσετε να δείτε τον κωδικό πάνω στο κουτί.

 

Πάντως πήγα σε Κωτσόβολο, Ηλεκτρονική, Πλαίσιο, Public και παντού είχαν εξαντληθεί και περιμέναν νέες παραγγελίες. Μόνο στο Public βρήκα μια συσκευή σε λευκό και στο κουτί έγραφε όντως I9506.

 

Το θέμα έχει ως εξής από ότι έμαθα από κατάστημα. Η Media Markt έχει φέρει από εξωτερικό (κυρίως Αγγλία) συσκευές στα 299 και η Samsung Hellas για ευνόητους λόγους έριξε προσωρινά τις τιμές για τους υπόλοιπους στα 279. Αν δεν έχετε πρόβλημα να χρησιμοποιείτε αντάπτορα στο φορτιστή, τότε πηγαίντε στην Media Markt. Αλλιώς περιμέντε λίγο ακόμα και πάρτε το σε δυο μήνες από σκρουτζομάγαζο στα 250 με 280 από Γερμανική ή άλλη αντιπροσωπεία, όταν θα ανακοινωθεί το S6.

Link to comment
Share on other sites

Από τα Χανιά το πήρα παιδιά! Μέχρι χθες το βράδυ είχε 5 τεμάχια!

Από τηλέφωνα και πωλητές/πωλήτριες ΔΕΝ θα βρείτε άκρη, σας προτείνω να πάτε οι ίδιοι από τα αντίστοιχα της πόλης σας!

Σίγουρα υπάρχουν κομμάτια...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι γενικώς τα καταστήματα δεν ξεχωρίζουν το I9505 από το I9506, διότι όλοι οι πωλητές κοιτούν τι λέει το site τους, όπου δεν αναφέρεται ο κωδικός, με μόνη εξαίρεση την Ηλεκτρονική. Ο μόνος τρόπος να είστε σίγουροι είναι να πάτε στο κατάστημα και να ζητήσετε να δείτε τον κωδικό πάνω στο κουτί.

 

Πάντως πήγα σε Κωτσόβολο, Ηλεκτρονική, Πλαίσιο, Public και παντού είχαν εξαντληθεί και περιμέναν νέες παραγγελίες. Μόνο στο Public βρήκα μια συσκευή σε λευκό και στο κουτί έγραφε όντως I9506.

 

Το θέμα έχει ως εξής από ότι έμαθα από κατάστημα. Η Media Markt έχει φέρει από εξωτερικό (κυρίως Αγγλία) συσκευές στα 299 και η Samsung Hellas για ευνόητους λόγους έριξε προσωρινά τις τιμές για τους υπόλοιπους στα 279. Αν δεν έχετε πρόβλημα να χρησιμοποιείτε αντάπτορα στο φορτιστή, τότε πηγαίντε στην Media Markt. Αλλιώς περιμέντε λίγο ακόμα και πάρτε το σε δυο μήνες από σκρουτζομάγαζο στα 250 με 280 από Γερμανική ή άλλη αντιπροσωπεία, όταν θα ανακοινωθεί το S6.

πολυ καλη ενημερωση και απορω με κατι αλλους που λενε ακυρα για ποιο λογο το κανουν

ηλεκτρονικη και κωτσοβολος χτες ειχαν 6αρια που ειδα με τα ματια μου τα κουτια

αν δεν εχουν αποθεμα ζητηστε να μπουν στο συστημα τους και να δουν αποθεματα σε αλλα καταστηματα

οσο αφορα τη σαμμυ που λες οτι προσωρινα εριξε τις τιμες σε 05-06 νομιζω οτι θα ειναι μονιμο οποτε θα πρεπει και τα σκρουτζομαγαζα να αναθεωρησουν τις τιμες

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο τηλέφωνο!!... χωρίς home button κλπ μέσα στην οθόνη , σε ισορροπημενες διαστάσεις είτε με τον sd 600 είτε με τον 800 ,αξίζει!!!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσόβολος λέει εξαντλήθηκαν...

Στo public υπάρχει το ι9505 σε μαύρο στα 279....για ι9506 δεν υπάρχει στο site κωδικός, ούτε ήξερε ο υπάλληλος στο τηλ. κέντρο τίποτα...εσένα σου είπαν ότι έχουν;

Στα media markt δε βρίσκω το i9506 σαν κωδικό στο site αλλά μόνο το 9505 ....σε ποιο κατάστημα πήγες εσύ;

 

ΚΑλησπερα. Λοιπον στη θεσσαλονικη ΕΧΟΥΝ πολλα 9506 αλλα ΔΕΝ το ξερουν φιλε. πηγαινε απο εκει και θα βρεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είτε public είτε mediamarkt να μας λέτε και τα καταστήματα εσείς που παραλαμβάνετε, μην ψάχνουμε αδικα

 

Αν εισαι θεσσαλονικη το εχουν σε ολα τα καταστηματα απλα πρεπει να πας ο ιδιος απο εκει..επισης το εχουν 299 οχι 279.

 

 

*** Για την συσκευη τωρα...ακομα 4.4.2 φοραει ; Δεν πηρε την 4.4.4 ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ακομη και εχω την εντυπωση πως θα περασει στην 5.0 απευθειας

 

Μακαρι να γινει κατι τετοιο φιλε !

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα. Λοιπον στη θεσσαλονικη ΕΧΟΥΝ πολλα 9506 αλλα ΔΕΝ το ξερουν φιλε. πηγαινε απο εκει και θα βρεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν εισαι θεσσαλονικη το εχουν σε ολα τα καταστηματα απλα πρεπει να πας ο ιδιος απο εκει..επισης το εχουν 299 οχι 279.

 

 

Και public και mediamarkt;

Link to comment
Share on other sites

Και public και mediamarkt;

 

Στα Public μου ειπαν οτι εχουν αλλα δεν ξερουν που ( 9506).

Καλυτερα να πας στα media . Σε ποια πολη εισαι ; Αν εισαι θεσσαλονικη εχει Στην κωλεττη σιγουρα και στην πυλαια.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Στα Public μου ειπαν οτι εχουν αλλα δεν ξερουν που ( 9506).

Καλυτερα να πας στα media . Σε ποια πολη εισαι ; Αν εισαι θεσσαλονικη εχει Στην κωλεττη σιγουρα και στην πυλαια.

 

Ναι, θα περάσω πρώτα από το media του Σταθμού. Χθες πήγα από public Τσιμισκή και επειδή το εκθεσιακό ήταν 05 δεν ρώτησα περαιτέρω, δεν φαντάστηκα ότι μπορεί να έχουν αμφότερες τις εκδόσεις! Σ' ευχαριστώ, όπως και να' χει!

Edited by Frpix
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα περάσω πρώτα από το media του Σταθμού. Χθες πήγα από public Τσιμισκή και επειδή το εκθεσιακό ήταν 05 δεν ρώτησα περαιτέρω, δεν φαντάστηκα ότι μπορεί να έχουν αμφότερες τις εκδόσεις! Σ' ευχαριστώ, όπως και να' χει!

 

Εχουν στα ντουλαπια μεσα στα media αλλα να ξερεις...τα 9506 επειδη τα εφεραν απο Εξωτερικο ειναι ανοιχτο το κουτι γιατι αλλαξαν φορτιστη.

Δεν με χαλασε,το τσιμπησα με την μια ! Στο σταθμο χτες που πηρα το δικο μου ειχε αλλα 2...

 

 

 

 

**** Ετρεξα AnTuTu ...41997 ! Τρελο σκορ!!

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι φοβερο..εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να το λεω αλλα δεν ακουει κανεις...αν μπειτε στο ebay η amazon και κοιταξετε στην κορεα απο 450 και πανω θα το βρειτε!!!S4 E330S LTE-A ετσι λεγεται στα κορεατικα..και στα δικα μας λεγεται S4 I9506 LTE-A

η μονη διαφορα ειναι οτι το βγαζει και σε arctic blue και red και εχει και το tuner με την κεραια,αλλα ειναι μονο για εκει!!!στο θεμα μας τωρα.....

εδω στην ελλαδα τα σκρουτζομαγαζα απο οτι εμαθα απο κατι παληκαρια εισαγουν απο τσεχια τα περισσοτερα...τωρα για τις μεγαλες αλυσιδες καλο θα ηταν να πηγαινετε απο εκει η να σας διαβαζουν του κουτακι του!!!την lolilop θα την παρουμε σιγουρα αλλα αρχες γεναρη μεσα καπου εκει..και θα πεσει και αλλο η τιμη του γιατι το s5 κοντευει το 400 !!!η μπαταρια ειναι σε κανονικα επιπεδα οσοι αναρωτιουνται.1,5 μερα αλλα του βγαζω τα ματια...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως το κινητό (Black edition Ι9506) είναι τούμπανο και καμιά σχέση με την αίσθηση του πλαστικού που έχουν οι άλλες εκδόσεις! Πανέμορφο και απίστευτα γρήγορο χωρίς ίχνος lag! Μένει να δω τώρα και η μπαταρία πόσο κρατάει...! Όλο το πρωί που το σκλαλίζω πάντως την βλέπω να πέφτει με αργούς ρυθμούς! Η οθόνη είναι για φίλημα και οι φωτογραφίες/βίντεο όλα κομπλέ.

Φίλε ernesto καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό σου με το εργαλείο, δεν έχεις και άδικο...:lol:

Είχα πάρει 2 ίδια , αλλά τελικά αυτός που το ήθελε δεν θα το πάρει και θα το επιστρέψω πίσω με υπαναχώρηση να πάρω τα λεφτά πίσω!

Αν το θέλει κάποιος και είναι από Χανιά ας μου στείλει να του το δώσω! Σφραγισμένο, Ελληνικό από Public με την απόδειξη! Δεν θέλω κέρδος εννοείτε, όσο ακριβώς το πήρα... 279 ευρώ! :) (Απ΄ότι βλέπω στο σκρουτζ μόνο παρα-εισαγωγής έχουν μείνει στα 300 ευρώ!)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως το κινητό (Black edition Ι9506) είναι τούμπανο και καμιά σχέση με την αίσθηση του πλαστικού που έχουν οι άλλες εκδόσεις! Πανέμορφο και απίστευτα γρήγορο χωρίς ίχνος lag! Μένει να δω τώρα και η μπαταρία πόσο κρατάει...! Όλο το πρωί που το σκλαλίζω πάντως την βλέπω να πέφτει με αργούς ρυθμούς! Η οθόνη είναι για φίλημα και οι φωτογραφίες/βίντεο όλα κομπλέ.

Φίλε ernesto καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό σου με το εργαλείο, δεν έχεις και άδικο...:lol:

Είχα πάρει 2 ίδια , αλλά τελικά αυτός που το ήθελε δεν θα το πάρει και θα το επιστρέψω πίσω με υπαναχώρηση να πάρω τα λεφτά πίσω!

Αν το θέλει κάποιος και είναι από Χανιά ας μου στείλει να του το δώσω! Σφραγισμένο, Ελληνικό από Public με την απόδειξη! Δεν θέλω κέρδος εννοείτε, όσο ακριβώς το πήρα... 279 ευρώ! :) (Απ΄ότι βλέπω στο σκρουτζ μόνο παρα-εισαγωγής έχουν μείνει στα 300 ευρώ!)

καλοριζικο το νεο σου αποκτημα οντως αυτη η εκδοση βαραει αλλυπητα κατι 40αρια στο antutu και δε lagαρει ποτε.

αυτο που σου εμεινε ποιο ειναι? λευκο ή black ? πουλαει ενας κολλητος το αιφον4 και το θελει , ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...