Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

Από εχθές το πρωί το έχω στα χέρια μου και θα σας πω την πρώτη δυσάρεστη εμπειρία μου.Χθες το απόγευμα θέλησα να βιντεοσκοπήσω μια παιδική παράσταση. Έγραφα 17 λεπτά και το τηλέφωνο είχε πάρει φωτιά κυριολεκτικά. Και σε εκείνο το σημείο η κάμερα έκλεισε και γενικά lagαρε. Μπόρεσα να ξανά ενεργοποιήσω την κάμερα μετά από μισή ώρα περίπου και δεν αποθηκευσε ούτε τα 17 λεπτά.

Όσο για τα benchmark ,απο περιέργεια εγκατέστησα το antuntu X και δύο φορές που το έτρεξα, μια μου έβγαλε 29200 και μια 28900 αν και δεν με ενδιαφέρουν οι μετρήσεις. Αυτές οι μετρήσεις που βγάζουν 36... με ποιο πρόγραμμα γίνονται?

Το τηλέφωνο δεν χρειάζεται να πω ότι είναι από τα κορυφαία που κυκλοφορούν. Η μπαταρία είναι στο μέσο όρο ,δεν βλέπω κάτι για να πω ότι είναι χάλια πχ . έρχομαι από G2 από το οποίο κρατάει σαφέστατα λιγότερο.

Πάντως μου έκανε εντύπωση η υψηλή θερμοκρασία όταν έγραφα βίντεο .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Όσο για τα benchmark ,απο περιέργεια εγκατέστησα το antuntu X και δύο φορές που το έτρεξα, μια μου έβγαλε 29200 και μια 28900 αν και δεν με ενδιαφέρουν οι μετρήσεις. Αυτές οι μετρήσεις που βγάζουν 36... με ποιο πρόγραμμα γίνονται?

 

Απο το ιδιο πρόγραμμα είναι.

 

Πηγαινε στον dialer δωσε *#0*# πατα sensor και μετα τερμα κατω thermistor.

Τι νουμερακια βλεπεις εκει;

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Από εχθές το πρωί το έχω στα χέρια μου και θα σας πω την πρώτη δυσάρεστη εμπειρία μου.Χθες το απόγευμα θέλησα να βιντεοσκοπήσω μια παιδική παράσταση. Έγραφα 17 λεπτά και το τηλέφωνο είχε πάρει φωτιά κυριολεκτικά. Και σε εκείνο το σημείο η κάμερα έκλεισε και γενικά lagαρε. Μπόρεσα να ξανά ενεργοποιήσω την κάμερα μετά από μισή ώρα περίπου και δεν αποθηκευσε ούτε τα 17 λεπτά.

Όσο για τα benchmark ,απο περιέργεια εγκατέστησα το antuntu X και δύο φορές που το έτρεξα, μια μου έβγαλε 29200 και μια 28900 αν και δεν με ενδιαφέρουν οι μετρήσεις. Αυτές οι μετρήσεις που βγάζουν 36... με ποιο πρόγραμμα γίνονται?

Το τηλέφωνο δεν χρειάζεται να πω ότι είναι από τα κορυφαία που κυκλοφορούν. Η μπαταρία είναι στο μέσο όρο ,δεν βλέπω κάτι για να πω ότι είναι χάλια πχ . έρχομαι από G2 από το οποίο κρατάει σαφέστατα λιγότερο.

Πάντως μου έκανε εντύπωση η υψηλή θερμοκρασία όταν έγραφα βίντεο .

 

Ενταξει πιθανον να εχεις το 9505 και οχι το 9506 το οποιο πλεον δεν βγαινει. Εγω απο βιντεο δεν εχω θεμα. Σε ποια εκδοση εισαι?

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είπαμε όχι και τόσο...

Έκανα άλλο ένα

Πολυ χαμηλα σε βγαζει σε ποια εκδοση εισαι και τι εχεις εγκατεστημενο κατσε να τα παρουμε μια απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Είναι γερμανικό tmobile, του πέρασα Nordic 4.3.

Πολύ λίγα προγράμματα και ελαφριά καθόλου παιχνίδια.

Quick office, my Vodafone, napster, Skype,. .. σύνολο 12 προγράμματα

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και γώ antuntu benchmark και με χει βγάλει μόνο 26000 και λέω δεν μπορεί κάτι θαπαθε, αυτό που έφταιγε ήταν ότι έτρεχαν από πίσω 100 προγράμματα είχα ενεργοποιημενη την εξοικονόμηση ενέργειας, ανοιχτό το wifi κλπ, κάνω επανεκκίνηση κλείνω τα πάντα (και τα κοαλα) ειδικά το wifi το βάζω και σε λειτουργία πτήσης αμέσως 36000 (το ρεκόρ μου είναι 36900), οπότε αν θέλουμε να βγάλουμε το απόλυτο καλό είναι να κάνουμε τα παραπάνω ή έστω κάποια από αυτά για να έχουμε αξιόπιστο αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις πρέπει, κατά την γνώμη μου, να γίνονται επί του πραγματικού και όχι επί του ιδεατού. Γιατί στο τέλος θα καταλήξουμε να το μετράμε κλειστό. Τα benchmark είναι ένας από τους λόγους που οι περισσότεροι αλλάζουν τηλέφωνα συνέχεια, για να πετυχαίνουν τους μέγιστους αριθμούς. Αυτοσκοπός δηλαδή. Edited by bikiapo
Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις πρέπει, κατά την γνώμη μου, να γίνονται επί του πραγματικού και όχι επί του ιδεατού. Γιατί στο τέλος θα καταλήξουμε να το μετράμε κλειστό. Τα benchmark είναι ένας από τους λόγους που οι περισσότεροι αλλάζουν τηλέφωνα συνέχεια, για να πετυχαίνουν τους μέγιστους αριθμούς. Αυτοσκοπός δηλαδή.

 

Λοιπον θα σου προτεινα αρχικα να βγαλεις το skype εμενα δεν μου αρεσε ποτε αυτη η εκδοση και οταν ειχα τo s3mini και το και s4 νομιζω οτι εχει πολλα bugs αυτη η εφαρμογη και να κανεις ενα reboot στο τηλεφωνο σου. Η εγκατασταση της unbranded rom ηταν καθαρη? Πως την εκανες?Χρησιμοποιησες τιποτα titanium backup δωσε λιγες πληροφοριες.

 

Πληροφοριακα να σου πω ομως οτι και αν στα αλλα htc,note 3 ενεργοποιησεις την εξοικονομηση ενεργειας θα πεσουν και αυτα στα benchmark. Εγω το δουλευω με ολα κλειστα και ανοιχτο εξοικονομηση ενεργειας και παει γαργαλιωντας

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορματ πέρασα με odin την unbranded μετά πάλι φορματ. Έβγαλα το Skype και τώρα μου έβγαλε 29500 περίπου. Μήπως να ξαναπεράσω την unbranded;Τι τριπάκι ε;;;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορματ πέρασα με odin την unbranded μετά πάλι φορματ. Έβγαλα το Skype και τώρα μου έβγαλε 29500 περίπου. Μήπως να ξαναπεράσω την unbranded;Τι τριπάκι ε;;;

 

Wipe εκανες?

Link to comment
Share on other sites

42 38.0 33.2

Μετά το περιστατικό με το βίντεο έκανα factory reset.

 

Μια χαρά οι θερμοκρασίες.

 

Όσον αφορά τα benchmarks αλλά και γενικότερα να ξέρεις ότι όταν ο επεξεργαστής πιάσει μια θερμοκρασία ρίχνει την συχνότητα του για προστασία.

Μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να έγινε και με το περιστατικό που ανεφερες με το video και τις ψηλές θερμοκρασίες.

 

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

το antutu το μονο που κανει ειναι να τρεχει τους επεξεργαστες στο τερμα.αρα κακο κανει,για να βγαλεις καλο σκορ πρεπει να ειναι σε κανονικη θερμοκρασια το κινητο!!!με την 4.4 βγαζει ποιο λιγο απο οτι με jelly bean!!μια αχρηστη εφαρμογη ειναι!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω χρόνο και παίζω μαζί του η μπαταρία φαίνεται ακόμα πιο λίγη ...

Εδώ είμαι με 4 ώρες οθόνη.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν δυο nordic countries αυτη:

PDA: I9506XXUBML6 CSC: I9506NEEBNB1 MODEM: I9506XXUBMK7

και αυτη:

PDA: I9506XXUBNE1 CSC: I9506NEEBNE1 MODEM: I9506XXUBMK7

Πως ξερω ποια ειναι καταλληλη για το τηλεφωνο μου? Ή ειναι το ιδιο?

Εχω εγκαταστησει την δευτερη και το τηλεφωνο τρωει τρελα κολληματα ειδικα με την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτην την εκδοση εχω και καλα ειναι tmoblie καθοτι το εχω μαυρο αλλα δεν μο βγαζει κανενα εικονιδο ουτε εφαρμογες της tmobile i9506XXUBMK7 και ειμαι πολυ ικανοποιημενος και κραταει η μπαταρια. Παντως εαν αλλαζετε rom λογικα θα χρειαζεται και wipe date.

 

Πληροφοριακα και στο amazon τελειωνουν τα 9506

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Καθολου καλη εξελιξη ... https://www.skroutz.gr/s/4771538/Samsung-Galaxy-S4-I9506-16GB.html

Ευχομαι να ειναι λογω ελλειψης αποθεματων και να γυρισει η τιμη στα 350 ευρω.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καθολου καλη εξελιξη ... https://www.skroutz.gr/s/4771538/Samsung-Galaxy-S4-I9506-16GB.html

Ευχομαι να ειναι λογω ελλειψης αποθεματων και να γυρισει η τιμη στα 350 ευρω.

 

Μαλλον θα προσπαθησουν να διαμορφωσουν νεες τιμες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...