Jump to content

Cubot GT90


AfterForever
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα που το έχετε αρκετό καιρό μπορείτε να γράψετε για την μπαταρία ;

Πόσο περίπου κρατάει και με τι χρήση ;

 

Αν κλείσεις wifi και gps τότε κρατάει 3 μέρες με νορμάλ τηλεφωνήματα.Αν τα χρησιμοποιείς όλα τότε ούτε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

Παράγγειλα κι εγώ ένα για την γυναίκα μου. Το πήρα από focal με την προσφορά που είχε στα $59.99. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει βρει κανείς πουθενά flip case (κατακόρυφη όχι τύπου βιβλίου) αλλά όχι αυτές με τις βεντούζες ή τα αυτοκόλλητα. Θέλω μια με ενσωματωμένη θήκη σιλικόνης που να προστατεύει τις γωνίες του κινητού μιας και η σύζυγος είναι λίγο άτσαλη με τα προϊόντα τεχνολογίας :ninja:

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων γιατί έχω σαρώσει όλο το νετ και δεν έχω βρει παρά μόνο αυτοκόλλητες ή πουγκιά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το παρέλαβα μόλις σήμερα από pandawill.

Ηρθε με ελληνικό μενου, ρουταρισμένο. Κάνει κλήσεις, internet , ολα οκ.

 

Διαπίστωσα όμως ότι δεν έχει Play store, λέω δεν πειράζει κατέβασα από τον browser το σχετικό apk, εγκαταστάθηκε αλλά στην έναρξη του play store , ζητάει email και Password, τα βάζω αλλά μετά βγάζει μύνημα ότι υπάρχει πρόβλημα. Δοκιμάζω να ανοίξω το google talk αλλά κολλάει και κλείνει . Εκεί κάτι μου λέει μέσα μου ότι έχει πρόβλημα το google services, κατεβάζω κάτι από το xda , το τρέχω βάζω μετά το hangouts σε αντικατάσταση του talk αλλά τίποτα . Υπάρχει πρόβλημα στις Υπηρεσίες google.

Μπορώ να μπώ στο Youtube app αλλά δεν παταω στο account πετάγεται στιγμιαία ένα παράθυρο και κλείνει πριν δω τι γράφει. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Πρέπει να είναι κάτι γενικότερο που να έχει να κάνει με το android αλλά δεν είμαι έμπειρος χρήστης (δεν ξέρω τι κάνει καν το ρουτ, έτσι το παράγγειλα) .

 

Κάπου διάβαζα αλλά δεν μπορώ να το βρω ότι εγκαθιστούμε 4 πράγματα με συγκεκριμένη σειρά για να λυθεί το σχετικό πρόβλημα. Παρακαλώ τη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στην σελίδα της cubot, κατέβασε το firmware και κάνε το εγκατάσταση. Η επίσημη έκδοση λογικά έχει play store. Από εκεί και έπειτα το root γίνεται πολύ εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάποιο λινκ για την επίσημη σελίδα της cubot? Δοκίμασα το cubot.com cubot.net και οτι άλλο μου έβγαλε το Google search χωρίς επιτυχία. Έβγαζε κάποια αλλά site me ROMs . πριν κάνω οτιδήποτε μάλλον πρεπει να κάνω backup αυτή που έχω ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις http://blog.geekbuying.com/index.php/2014/02/10/rom-download-cubot-gt90-stock-firmware-from-geekbuying/#.Uz5Su1drIrZ

Δεν το έχω κάνει γιατί δεν έχω το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη σελίδα είναι http://www.cubot.net αλλά βλέπω για το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχουν ανεβάσει το firmware. :confused:

Δοκίμασε αυτό που προτείνει ο panosss567.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα

Παρέλαβε κανείς από focal με την προσφορά που είχε στα $59.99;

 

Εμένα, αφού περίμενα πάνω από 15 μέρες να στοκάρουν συσκευές, στις 18/4 μου έδωσαν ένα tracking number αλλά ακόμα δεν έχει καμία ενημέρωση. Μάλιστα μου το στέλνουν με το σουηδικό ταχυδρομείο!!!

Αν κάποιος άλλος έχει παραλάβει ας ενημερώσει κι εμάς που περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Παρέλαβε κανείς από focal με την προσφορά που είχε στα $59.99;

 

Παραλαβή πριν 2 μέρες δεν έχω ασχοληθεί και πολύ , μέχρι τώρα όλα καλά και σίγουρα καλή επιλογή για $59.99

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ πριν από 3 μέρες. Από focal στα 59 δολάρια, ήρθε με sweden post σε 14 μέρες εφτασε Ελλάδα και προφανώς λόγω Πασχα έκαναν άλλες 10 να το φέρουν τα ΕΛΤΑ.

Το κινητό αξίζει παραπάνω από 40 ευρώ. Προς το παρών είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από: ρομ- διαχείριση ραμ, ο επεξεργαστής ταχύτατος για διπυρηνος και οικονομικός στη κατανάλωση μπαταριας, εβγαζα άνετα τη μέρα με πολύ σκάλισμα. Σα τηλέφωνο, ποιότητα σήματος ακουστικό, μικρόφωνο άψογο. Σημα wifi καλό. φωτογραφική καμερα αποδεκτή, φλας καλύτερο του zopo c2 που έχω.

Ηρθε με περασμένο screen protector και καλη για το δικό μου γουστο θήκη σιλικόνης.

Εχει φυσικά το θεματάκι του και είναι οι γωνίες θέασης της οθόνης, που είναι τραγικές. Χωρις να εμποδιζουν τη χρήση του τηλεφώνου είναι απλά πολύ μικρές. Γι αυτό το λόγο αν αγόραζα τώρα που δεν ισχύει η προσφορά, θα έπερνα το c6w που έχει ips οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Θα ήθελα λίγο τα φώτα όσων παρέλαβαν την προσφορά των 59.99$.

Έκανα παραγγελία 31/3. Μετά από οχλήσεις, μου είπαν ότι το έστειλαν 16/4 και μου έδωσαν ένα tracking number που ενημερώθηκε στις 18/4 με status ότι παρελήφθη από τον πωλητή. Από τις 18/4 δεν είχε καμία αλλαγή ώσπου στις 24/4 τους έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν ότι έφυγε με ημερομηνία 25/4!!! Πως γίνεται την προηγούμενη μέρα να δείχνει status ότι έφυγε την επομένη???

Τέλος, ενώ υποτίθεται ότι έρχεται με Σουηδικό ταχυδρομείο, το δέμα ανιχνεύεται μόνο σε 17track και directlink. Το posten.se δεν το βλέπει πουθενά.

Μήπως οι κινέζοι κάνουν τον κινέζο και θα έπρεπε να ανοίξω θέμα στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

Η directlink είναι τοπική εταιρία που παραλαμβάνει από τα μαγαζιά και τα ταχυδρομεί απο SG

Περίμενε λίγο ακόμα.

 

Τότε γιατί λέει ότι ανήκει στο γκρουπ των Σουηδικών ταχυδρομείων? Το tracking number που μου έδωσαν τελειώνει σε SE πως θα έρθει με SG? Sorry για τον καταιγισμό των ερωτήσεων αλλά έχω παλαβώσει λίγο με τους κινέζους του focal.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι από focal δεν πρόκειται να ξαναπάρω τίποτα έστω και αν το δίνουν δωρεάν!

Από vickmall που αγόρασα ένα thl w100s μου το έστειλαν την επομένη της παραγγελίας και είναι κύριοι σε όλα τους (δοκίμασα και το service τους μιας και το έστειλα για επισκευή χωρίς κάλυψη από paypal).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από focal καθώς και συνάδελφος 3 παραγγελίες χωρίς πρόβλημα.

 

Τι να πω? Προφανώς είμαι ο γκαντέμης... Είμαι έτοιμος να ανοίξω dispute στο paypal μιας και είμαι ήδη στις 35 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... μόλις μου το έφερε ο ταχυδρόμος! :X

Πάντως αυτοί του focal μου έσπασαν τα νεύρα :mad:

Τώρα το γαργαλάω για να δω τι παίζει. Πρώτη ματιά φαίνεται αρκετά ποιοτικό σε σχέση με τα λεφτά του.

 

 

Παιδιά, αυτός ο σπαστικός ήχος στο άνοιξε - κλείσε του κινητού πως καταργείται???

Edited by vtheod
Πρώτη απορία κατόπιν γαργαλήματος
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... μόλις μου το έφερε ο ταχυδρόμος! :X

Πάντως αυτοί του focal μου έσπασαν τα νεύρα :mad:

Τώρα το γαργαλάω για να δω τι παίζει. Πρώτη ματιά φαίνεται αρκετά ποιοτικό σε σχέση με τα λεφτά του.

 

 

Παιδιά, αυτός ο σπαστικός ήχος στο άνοιξε - κλείσε του κινητού πως καταργείται???

 

Mαλλον μεσα απο το Μτκ εργαλεια που κατεβαζεις απο το google. Θα το κοιταξω και εγω μια απο αυτες τις μερες.

Πόση ώρα χρειάζεται για μια φόρτιση από το ~20%

γυρω στο 4ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον μεσα απο το Μτκ εργαλεια που κατεβαζεις απο το google. Θα το κοιταξω και εγω μια απο αυτες τις μερες.

 

γυρω στο 4ωρο.

 

Αν βρεις άκρη ενημέρωσε και εμάς τους πτωχούς... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...