Jump to content

[Note 3] Service (Ερωτήσεις και Ανταλλακτικά)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!Μίλησα με το κεντρικό στην Αθήνα και μου έδωσαν το τηλέφωνο του τεχνικού της σαμσουγκ στη Ρόδο. Το νοουτ 3 που έχω είναι το ροζ και θέλει αλλαγή ή οθόνη και το μπεζΕλ. Μου είπε λοιπόν ο τεχνικός ότι επειδή είναι το ροζ είναι ακριβά τα ανταλλακτικά του.Συνολο μου είπε 180 ευρώ! Δεν μου φάνηκαν πολλά η αλήθεια είναι!! Η γνώμη σας?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάπου εκεί κυμαίνεται η τιμή. Αφού δεν έχεις πρόβλημα με τη συγκεκριμένη τιμή τότε το δίνεις για επισκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μίλησα με το κεντρικό στην Αθήνα και μου έδωσαν το τηλέφωνο του τεχνικού της σαμσουγκ στη Ρόδο. Το νοουτ 3 που έχω είναι το ροζ και θέλει αλλαγή ή οθόνη και το μπεζΕλ. Μου είπε λοιπόν ο τεχνικός ότι επειδή είναι το ροζ είναι ακριβά τα ανταλλακτικά του.Συνολο μου είπε 180 ευρώ! Δεν μου φάνηκαν πολλά η αλήθεια είναι!! Η γνώμη σας?

 

Όχι δεν είναι πολλά. Τόσο στοιχίζει η επισκευή ανεξαρτήτου χρώματος. Δεν έχει σχέση που είναι ροζ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα!!

Εχει επιχειρήσει κανέις μόνος του την αλλαγή bezel ή το έχει κάνει σε επαγγελματία κ γνωρίζει λεπτομερειες για τιμη κτλ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Εχει επιχειρήσει κανέις μόνος του την αλλαγή bezel ή το έχει κάνει σε επαγγελματία κ γνωρίζει λεπτομερειες για τιμη κτλ??

Στο note 3 δεν αλλάζει το bezel μόνο του....είναι ενσωματωμένο με την οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Στο note 3 δεν αλλάζει το bezel μόνο του....είναι ενσωματωμένο με την οθόνη!

 

Ψαχνω ανταλλακτικά για samsung Note3 sm-N900S κορεατικη εκδοση. θελω ενα κομματι απο το πισω καπακι της μητρικης . back cover of full housing

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

 

Έχω εδώ και 2,5 χρόνια ένα Note 3 (Τ-mobile), αγορασμένο από το e-shop και λειτουργούσε κανονικά (όχι root κτλ).

 

Πριν μερικές ημέρες ξαφνικά σταμάτησε να συνδέεται στο δίκτυο της κινητής τηλεφωνίας (Selected network (GR COSMOTE) unavailable), ενώ δείχνει ανάλογα στο που είναι μπάρες έντασης σήματος. Συνδέετε κανονικά στο internet με wifi.

 

Προσπάθησα διάφορα (μήπως άλλαξα κατά λάθος κάποια ρύθμιση), το έβαλα να βρει τους παρόχους κινητής αυτόματα, χειροκίνητα… άλλαξα sim, μέχρι που του έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις… αλλά τίποτα.

 

Έχετε καμία ιδέα, για το τί μπορεί να έχει? Και πώς μπορεί να φτιαχτεί?

Link to comment
Share on other sites

Δες μέσα από τις ρυθμίσεις αν φαίνεται το imei σου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαλησπερα κατοχος του ΝΟΤΕ 3 εδω και 2 μερες δε δουλευει η δονηση τον πληκτρων.στην επιλογη που εχει για δονηση ειναι γκρι το κουτακι και δεν μπορω να το τσεκαρω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπερα παιδια! Το Note μου σταματησε να φορτιζει. Δειχνει οτι φορτιζει αλλα δεν. Εβαλα και την δευτερη μπαταρια που εχω, τιποτα. Αλλαξα φορτιστες, το ιδιο. Καθαρισα την υποδοχη με οδοντοβουρτσα, τιποτα. Μαλλον τα εχει παιξει η πλακετα φορτισης. Ξερει κανεις απο που θα βρω ανταλακτικο? Λεω να την αλλαξω μονος μου... (edit. Τελικα το βρηκα και το παραγγειλα απο e bay. Θα αργησει βεβαια αλλα δεν ειχα αλλη επιλογη... Αν βρω και απο δω παντως πιο νωρις θα το παρω και αυτο...) Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Service (Ερωτήσεις και Ανταλλακτικά)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...