Jump to content

[Note 3] Service (Ερωτήσεις και Ανταλλακτικά)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει οντως χρεωση στο yahοo (εκει ειναι η μεγλυτερη καταναλωση) ηταν οι μερες που το λειτουργουσα εγω:lol: μια κ πουλησα το i phone που ειχα, αλλα οχι τιποτα τραβηγμενο για καμια ωρα κ μαλιστα ανοιξε-κλεισε το ειχα το 3G, επισης η καταναλωση εγινε μεχρι σημερα απο εκεινη την ημερα που το πηρα εγω, μου γραφει 1,71mb στο προσκηνιο κ φοντο 662mb,

τι κανω?

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει οντως χρεωση στο yahοo (εκει ειναι η μεγλυτερη καταναλωση) ηταν οι μερες που το λειτουργουσα εγω:lol: μια κ πουλησα το i phone που ειχα, αλλα οχι τιποτα τραβηγμενο για καμια ωρα κ μαλιστα ανοιξε-κλεισε το ειχα το 3G, επισης η καταναλωση εγινε μεχρι σημερα απο εκεινη την ημερα που το πηρα εγω, μου γραφει 1,71mb στο προσκηνιο κ φοντο 662mb,

τι κανω?

 

Να μην το ξαναπαρεις στα χέρια σου. :-D

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Οντως...απο την αλλη εβδομαδα θα εχω το 4αρι οπότε θα την αφησω ησυχη....

 

Περαν της πλακας ξερει καποιος τι να πατησω για να σβηστει η χρηση δεδομενων χωρις την δικη μου εγκριση??

 

Τσεκαρα στην εφαρμογη για το yahoo τον "περιορισμο δεδομενων παρασκηνιου" οποτε φανταζομαι να μην ξαναγινει το λαθος.. επισης της εφτιαξα να εμφανιζεται μηνυμα απο το κινητο εαν ξεπερασει το 1GB σε χρηση , κατι αλλο??

Link to comment
Share on other sites

Να κατεβάσεις ή και να αγοράσεις ακόμα μια εφαρμογή για τη μέτρηση δεδομένων.

Εγώ έχω το Call Timer Pro. Έχει και όμορφο widget.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν θελω να μετραω δεδομενα, θελω να μου πειτε εαν ξερετε μια που εγω τοσα χρονια ειχα i phone κ ειμαι νεος στα samsung εαν μπορω κ πως να απενεργοποιησω την λειτουργεια δεδομενων που γινεται χωρις την εγκριση μου!

ευχαριστω για τις απαντησεις που πηρα κ που θα παρω..:up:

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν θελω να μετραω δεδομενα, θελω να μου πειτε εαν ξερετε μια που εγω τοσα χρονια ειχα i phone κ ειμαι νεος στα samsung εαν μπορω κ πως να απενεργοποιησω την λειτουργεια δεδομενων που γινεται χωρις την εγκριση μου!

ευχαριστω για τις απαντησεις που πηρα κ που θα παρω..:up:

 

Η λειτουργια δεδοδεμων απο οσο ξερω δεν ενεργοποιείται μονη της. Η μονη περιπτωση να ενεργοποιηθει μονη της νομιζω ειναι οταν εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη "ενισχυση ληψεων" απο το μενου ρυθμισεις => συνδεσεις. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν θελω να μετραω δεδομενα, θελω να μου πειτε εαν ξερετε μια που εγω τοσα χρονια ειχα i phone κ ειμαι νεος στα samsung εαν μπορω κ πως να απενεργοποιησω την λειτουργεια δεδομενων που γινεται χωρις την εγκριση μου!

ευχαριστω για τις απαντησεις που πηρα κ που θα παρω..:up:

 

Για πήγαινε Ρυθμίσεις/wifi/για προχωρημένους/αυτόματη εναλλαγή δικτύου και ξετίκαρέ το.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργια δεδοδεμων απο οσο ξερω δεν ενεργοποιείται μονη της. Η μονη περιπτωση να ενεργοποιηθει μονη της νομιζω ειναι οταν εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη "ενισχυση ληψεων" απο το μενου ρυθμισεις => συνδεσεις. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

 

 

Μαλλον ηταν ενεργοποιημενο η λειτουργεια στο παρασκηνιο στις ρυθμισεις εκει που λεει τα δεδομενα για την εφαρμογη yahoo,οπότε μαλλον ετσι καταναλωσε το Gb

 

 

Για πήγαινε Ρυθμίσεις/wifi/για προχωρημένους/αυτόματη εναλλαγή δικτύου και ξετίκαρέ το.

 

Το βρηκα κ δεν ηταν μαρκαρισμενο..ας ελπισουμε οτι εστρωσε...

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις κ την βοηθεια:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω burn in στο πάνω μέρος της οθόνης στη notification bar. Το πήγα στο σέρβις και μου είπαν ότι το καλύπτουν. Ερωτήσεις :

Το έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα;

Η αλλαγή της οθόνης θα λύσει για πάντα το πρόβλημα ή σε ένα χρόνο πάλι θα έχω το ίδιο θέμα;

Το καινούργιο ανταλλακτικό καλύπτεται και αυτό από 2 χρόνια εγγύηση; Ή ακολουθεί την εγγύηση του τηλεφώνου; Διότι σκέφτομαι να την αλλάξω σε 10 μήνες όταν θα λέει η εγγύηση

Το τηλέφωνο θα γυρίσει σε εργοστασιακή κατάσταση; Πρέπει να τους το πάω φορμαρισμένο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω burn in στο πάνω μέρος της οθόνης στη notification bar. Το πήγα στο σέρβις και μου είπαν ότι το καλύπτουν. Ερωτήσεις :

Το έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα;

Η αλλαγή της οθόνης θα λύσει για πάντα το πρόβλημα ή σε ένα χρόνο πάλι θα έχω το ίδιο θέμα;

Το καινούργιο ανταλλακτικό καλύπτεται και αυτό από 2 χρόνια εγγύηση; Ή ακολουθεί την εγγύηση του τηλεφώνου; Διότι σκέφτομαι να την αλλάξω σε 10 μήνες όταν θα λέει η εγγύηση

Το τηλέφωνο θα γυρίσει σε εργοστασιακή κατάσταση; Πρέπει να τους το πάω φορμαρισμένο;

εγώ το έχω αλλά δεν το έχω πάει ακόμα.είμαι Ηράκλειο Κρήτης και δεν ξέρω τι παίζει από το σέρβις της samsung εδώ.αν κάποιος γνωρίζει για εδώ Ηράκλειο ας μου πει!

Link to comment
Share on other sites

Έχω burn in στο πάνω μέρος της οθόνης στη notification bar. Το πήγα στο σέρβις και μου είπαν ότι το καλύπτουν. Ερωτήσεις :

Το έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα;

Η αλλαγή της οθόνης θα λύσει για πάντα το πρόβλημα ή σε ένα χρόνο πάλι θα έχω το ίδιο θέμα;

Το καινούργιο ανταλλακτικό καλύπτεται και αυτό από 2 χρόνια εγγύηση; Ή ακολουθεί την εγγύηση του τηλεφώνου; Διότι σκέφτομαι να την αλλάξω σε 10 μήνες όταν θα λέει η εγγύηση

Το τηλέφωνο θα γυρίσει σε εργοστασιακή κατάσταση; Πρέπει να τους το πάω φορμαρισμένο;

 

Η εγγύηση θα ισχύει εκ νέου μόνο για το καινούριο ανταλλακτικό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση θα ισχύει εκ νέου μόνο για το καινούριο ανταλλακτικό.

 

Ωραία. Αυτό σημαίνει ότι κάθε χρόνο θα μπορώ να αλλάζω ανταλλακτικο αν υπάρχει πρόβλημα; Μάλλον ναι ε;

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω αλλά δεν το έχω πάει ακόμα.είμαι Ηράκλειο Κρήτης και δεν ξέρω τι παίζει από το σέρβις της samsung εδώ.αν κάποιος γνωρίζει για εδώ Ηράκλειο ας μου πει!

 

Πιστευω ποιο γρηγορα και σωστα θα σε εξυπηρετησουν αν το στειλεις πακετακι για επισκευη στη smartec στο χαϊδάρι. Γνωμη μου βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Αυτό σημαίνει ότι κάθε χρόνο θα μπορώ να αλλάζω ανταλλακτικο αν υπάρχει πρόβλημα; Μάλλον ναι ε;

 

Βέβαια μπορείς.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα επισκέφτηκα το σέρβις της εταιρείας. Τους έδειξα το έντονο burn in στην οθόνη μου και αμέσως μου είπαν ότι καλύπτεται η αλλαγή της οθόνης από εγγύηση. Σε μια ώρα είχα φύγει. Οι τεχνικοί μου έκαναν τέλεια δουλειά. Άλλαξαν και το ασημί μπέζελ γύρω γύρω, καθώς και το πενάκι. Παρέλαβα το κινητό μέσα σε εργοστασιακές ζελατίνες όπως όταν ήταν καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα,είχα την ατυχία να εχω μια συσκευή η οποία μετά απο δυο μέρες χρήσης δεν έσβηνε η οθόνη κατα την κλήση,μονο με επανεκκίνησης.μετα απο 4 επισκέψεις σε γνωστό καταστημα επισκευής στο Χαϊδάρι και μετά απο αλλαγες οθόνης,μπαταρίας,δυο φορές αισθητήρα στην οθόνη,κάμερας καθώς και κονεκτορα σύνδεσης φορτιστή το περιμένω αύριο ξανά επισκευασμένο δεν ξέρω τι αλλά μπορεί να αλλάξει.το θέμα ειναι πως δεν γίνεται αντικατάσταση συσκευής διότι ειναι γαλλικό και μονο η samsung Γαλλίας μπορεί να μου κανει αντικατάσταση όπου εκεί με παρέπεμψε το τμήμα υποστήριξης samsung Hellas.εχω όλα τα χαρτιά απο τις επιςκεψεις αν τα καταθέσω στον συνήγορο του καταναλωτή πιστεύετε θα καταφέρω κάτι;τα συμπεράσματα δικά σας!

Εχω περίπτωση με γαλλική συσκευή ακριβώς το ίδιο σκηνικό. Κάνε αίτηση στον συνήγορο πολίτη και στο ινστιτούτο καταναλωτή. Στείλε ακριβές ιστορικό με όλα τα χαρτιά. Θα στο αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, θέλω τα φώτα σας για ένα πρόβλημα

το χω το νοτε εδώ και ένα μήνα, αγορασμένο από έναν φίλο μεταχειρισμένο (κάπου 6-7 μήνες το χει αυτός) και χτες μου έβγαλε πρόβλημα με την μπροστινή κάμερα. Θυμάμαι χτες μίλησα λίγο στο skype, οπότε άναψε κανονικά και από τη στιγμή που έκλεισε η κλήση, πάω να μπω στην εφαρμογή της κάμερας και βγάζει μόνο μαύρο και κολλάει λίγο όταν ας πούμε θέλω να την γυρίσω στην πίσω κάμερα. Δοκίμασα και σε άλλες εφαρμογές(πχ messenger, snapchat, Κλπ) μπας και κόλλησε αλλά πάλι τα ίδια. Έκανα επανεκκινήσεις,factory reset,διαγραφή cache κάμερας κλπ, πέρασα μέχρι και την νέα την lollipop μέσα και δεν επανήλθε... τι μπορεί να έγινε;

Edited by KostisTheFlash
Συμπλήρωση μηνύματος
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Το κινητό μου έπεσε στο δρόμο σήμερα ραγησε η οθόνη κάτω αριστερά και έκανε πολλά βαθουλωματα στο ασημί στεφάνι! Έχω το ροζ νότε 3 ! Είναι από Ιταλία και απόδειξη από το κατάστημα κανονικοτατα με όλες τις νομικές διαδικασίες! Που μπορώ να απευθυνθώ λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Το κινητό μου έπεσε στο δρόμο σήμερα ραγησε η οθόνη κάτω αριστερά και έκανε πολλά βαθουλωματα στο ασημί στεφάνι! Έχω το ροζ νότε 3 ! Είναι από Ιταλία και απόδειξη από το κατάστημα κανονικοτατα με όλες τις νομικές διαδικασίες! Που μπορώ να απευθυνθώ λέτε;
Θα πρότεινα να πας εδώ http://www.smartec.gr/el/ εξουσιοδοτημένο service της Samsung.

Απλά να έχεις υπόψιν σου ότι την συγκεκριμένη ζημιά δεν την καλύπτει η εγγύηση και θα πρέπει να την πληρώσεις εσύ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από την Ρόδο και μου είναι δύσκολο να επισκεφτώ αυτό το κατάστημα! Επίσης δεν θέλω να το στείλω με μεταφορική. Γνωρίζει κανείς την τιμή περίπου για αλλαγή οθόνης & αλλαγή στεφάνιου? Σας ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

είναι μαζί με την οθόνη το bezel οπότε δεν πληρώνεις έξτρα.τώρα για την τιμή φαντάζομαι θα σου πουν πάνω από 140 σίγουρα!καλό θα είναι να τους πάρεις τηλ και να σου πουν σίγουρα!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από την Ρόδο και μου είναι δύσκολο να επισκεφτώ αυτό το κατάστημα! Επίσης δεν θέλω να το στείλω με μεταφορική. Γνωρίζει κανείς την τιμή περίπου για αλλαγή οθόνης & αλλαγή στεφάνιου? Σας ευχαριστώ πολύ!
Το στέλνεις με κούριερ και θα στο στείλουν πάλι με κούριερ σε λίγες μέρες, έτσι το κάνουμε όλοι όταν δεν μπορούμε να πάμε εκεί.Στο λινκ που σου έδωσα έχει τα τηλέφωνα τους, πάρε τους και ρώτησε το κόστος. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Service (Ερωτήσεις και Ανταλλακτικά)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...