Jump to content

[Note 3] Service (Ερωτήσεις και Ανταλλακτικά)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά θα έπρεπε να σου δώσουν καινούργιο. Πάντως φίλος που άλλαξε την οθόνη (μόνο η πλακέτα έμεινε... ίδια ουσιαστικά) του Note 3 και το πήγε μονος του στην Smartech μέσα σε δύο μέρες το είχε και πάλι στα χέρια του και όλα δουλεύουν ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To νέο μου απόκτημα.... έπεσε σε πλακάκι (τώρα γωνία ήταν θα σας γελάσω..)

Αξίζει να ασχοληθώ τώρα ή όταν (και αν) το πουλήσω;Tελικά αυτες οι s-view θηκες ειναι για διακόσμηση... επρεπε να πάρω μια σιλικόνης να το αγκαλιάζει.

Βρήκα αυτό.

http://imageshack.com/a/img845/3492/ew59.jpg

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

To νέο μου απόκτημα.... έπεσε σε πλακάκι (τώρα γωνία ήταν θα σας γελάσω..)

Αξίζει να ασχοληθώ τώρα ή όταν (και αν) το πουλήσω;Tελικά αυτες οι s-view θηκες ειναι για διακόσμηση... επρεπε να πάρω μια σιλικόνης να το αγκαλιάζει.

Ωωω ρε φίλε. Είναι γεγονός οτι οι S-View δεν προστατεύουν σε αυτή την περίπτωση.

Το θέμα όμως είναι, ότι και να πάθει από εδώ και πέρα θα ισχύει η εγγύηση;; η θα σου λένε ότι οφείλεται σε εσένα λόγω του πεσίματος κλπ. κλπ. ?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αγνωσται αι βουλαί της Samsung... κοινώς γα@@@κε και ψόφησε... :(

Και επειδή τα παθηματα γίνονται μαθήματα θα πάω το απόγευμα

να πάρω μια θηκη σιλικόνης για να μην έχουμε αλλα τραβαλα...

Πάντως θα έπρεπε να μεριμνήσουν για την προστασία του μπεζελ και όχι απλά να κουμπώνει πίσω.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σου δώσω φρούδες ελπίδες υπήρξε κάποιος χρήστης που ανέφερε πως γίνεται αλλαγή bezel και μόνο, με κόστος της τάξεως των 20-30 ευρώ. Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.

 

Μία τέτοια πτώση ήταν και ο λόγος παρεμπιπτόντως που έφυγα από Sview στη δική μου συσκευή και πήγα σε μια απλή διάφανη που προστατεύει περιμετρικά..

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σου δώσω φρούδες ελπίδες υπήρξε κάποιος χρήστης που ανέφερε πως γίνεται αλλαγή bezel και μόνο, με κόστος της τάξεως των 20-30 ευρώ. Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.

 

Μία τέτοια πτώση ήταν και ο λόγος παρεμπιπτόντως που έφυγα από Sview στη δική μου συσκευή και πήγα σε μια απλή διάφανη που προστατεύει περιμετρικά..

 

Αλλαγη μονο του bezel απότην Samsoung με 20-30€ ? Γιατι αν ειναι να το κάνω εγω, χλωμο....

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη μονο του bezel απότην Samsoung με 20-30€ ? Γιατι αν ειναι να το κάνω εγω, χλωμο....

 

Samsung όχι, όπως ανέφεραν τα παιδιά πιο πάνω στο επίσημο service πηγαίνει πακέτο. Θα ψάξω μήπως βρω το σχόλιο σχετικά με το κατάστημα που κάνει τέτοια δουλειά και αν το βρω θα σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Samsung όχι, όπως ανέφεραν τα παιδιά πιο πάνω στο επίσημο service πηγαίνει πακέτο. Θα ψάξω μήπως βρω το σχόλιο σχετικά με το κατάστημα που κάνει τέτοια δουλειά και αν το βρω θα σε ενημερώσω.

Ευχαριστώ :)

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά έχω θέμα με το note μου. Μου χάνει όλη την ώρα τους κωδικούς από το wifi και πρέπει να τους ξανά βάζω... πως μπορώ να το διορθώσω αυτό? ? Είμαι σε 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρά θέμα software. Σε ποια έκδοση 4.4.2 είσαι ? Πήγαινε ρυθμίσεις , σχετικά με το τηλ και δες εκει
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά περιμένεις για αναβάθμιση λογισμικού εφόσον δεν έχεις μπεις στο τρυπάκι για custom rom κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι όσοι έχουν αυτό το πρόβλημα αποτελούν μεμονωμένα περιστατικά;; Σε κάθε περίπτωση είναι δυνατόν να μην έχει κυκλοφορήσει διορθωτική αναβάθμιση;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω θέμα με το note μου. Μου χάνει όλη την ώρα τους κωδικούς από το wifi και πρέπει να τους ξανά βάζω... πως μπορώ να το διορθώσω αυτό? ? Είμαι σε 4.4.2

 

Απενεργοποίησε το συγχρονισμό Google να δούμε πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένουμε την διορθωτική αναβάθμιση....

 

Πόσο καιρό υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το πρόβλημα υπάρχει μόνο στην 4.4.2

 

Σε κάθε περίπτωση το θεωρώ ανεπίτρεπτο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

. Χθες είχα την ατυχία να σπάσει η οθόνη μου στο note 3. Δουλεύει κανονικά και η αφή και η οθόνη απλά το κρύσταλλο έχει ράγισμα. Ρώτησα στην samsung και μου είπαν 195 ευρώ. Το θέμα είναι ότι κάπου διάβασα ότι και να την αλλάξεις σε εξουσιοδοτιμενο και πάλι θα λήξει η εγγύηση. Ισχύει? Γιατί αν είναι έτσι τότε να την αλλάξω μόνος μου γιατί την εμπειρία την έχω δεν είναι κάτι δύσκολο αν είναι να λήξει η εγγύηση έτσι κι αλλιώς.*

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα,είχα την ατυχία να εχω μια συσκευή η οποία μετά απο δυο μέρες χρήσης δεν έσβηνε η οθόνη κατα την κλήση,μονο με επανεκκίνησης.μετα απο 4 επισκέψεις σε γνωστό καταστημα επισκευής στο Χαϊδάρι και μετά απο αλλαγες οθόνης,μπαταρίας,δυο φορές αισθητήρα στην οθόνη,κάμερας καθώς και κονεκτορα σύνδεσης φορτιστή το περιμένω αύριο ξανά επισκευασμένο δεν ξέρω τι αλλά μπορεί να αλλάξει.το θέμα ειναι πως δεν γίνεται αντικατάσταση συσκευής διότι ειναι γαλλικό και μονο η samsung Γαλλίας μπορεί να μου κανει αντικατάσταση όπου εκεί με παρέπεμψε το τμήμα υποστήριξης samsung Hellas.εχω όλα τα χαρτιά απο τις επιςκεψεις αν τα καταθέσω στον συνήγορο του καταναλωτή πιστεύετε θα καταφέρω κάτι;τα συμπεράσματα δικά σας!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είχα την ατυχία να εχω μια συσκευή η οποία μετά απο δυο μέρες χρήσης δεν έσβηνε η οθόνη κατα την κλήση,μονο με επανεκκίνησης.μετα απο 4 επισκέψεις σε γνωστό καταστημα επισκευής στο Χαϊδάρι και μετά απο αλλαγες οθόνης,μπαταρίας,δυο φορές αισθητήρα στην οθόνη,κάμερας καθώς και κονεκτορα σύνδεσης φορτιστή το περιμένω αύριο ξανά επισκευασμένο δεν ξέρω τι αλλά μπορεί να αλλάξει.το θέμα ειναι πως δεν γίνεται αντικατάσταση συσκευής διότι ειναι γαλλικό και μονο η samsung Γαλλίας μπορεί να μου κανει αντικατάσταση όπου εκεί με παρέπεμψε το τμήμα υποστήριξης samsung Hellas.εχω όλα τα χαρτιά απο τις επιςκεψεις αν τα καταθέσω στον συνήγορο του καταναλωτή πιστεύετε θα καταφέρω κάτι;τα συμπεράσματα δικά σας!

 

Γιατί να πας στον συνήγορο του καταναλωτή;

Δεν προσπαθούν να στο επισκευάσουν;

Τι πρέπει να κάνουν δηλαδή οι άνθρωποι για να μείνεις ευχαριστημένος;

Όταν αγόρασες από skroutz για να είναι πιο φθηνό ανέλαβες και ένα ρίσκο μικρό για την αντικατάσταση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πας στον συνήγορο του καταναλωτή;

Δεν προσπαθούν να στο επισκευάσουν;

Τι πρέπει να κάνουν δηλαδή οι άνθρωποι για να μείνεις ευχαριστημένος;

Όταν αγόρασες από skroutz για να είναι πιο φθηνό ανέλαβες και ένα ρίσκο μικρό για την αντικατάσταση της συσκευής.

 

Με αυτήν την λογική τότε να μην μας τα επισκευάζουν εδώ και να τα πηγαίνουνε στην Γαλλία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πανω γιατι λογω παρατετεμανης δουλειας δεν εχω προλαβει να κοιταξω.Εδω και 4 μερες το Note 3 ανταποκρινεται μονο στο πενακι και οχι στο χερι μου.Αν εχει καποιος καμια λυση να προτεινει γιατι μου εχει σπασει τα νευρα. Το κακο ειναι οτι μενω Σαντορινη και για να το δουν θα πρεπει να μεινω χωρις συσκευη τουλαχιστον καμια βδομαδα.
Γονατιζω μονο για να βαλω δυναμη και να σηκωθω...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Service (Ερωτήσεις και Ανταλλακτικά)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...