Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι να πω..βγαζει ματι το κουτι απεξω που γραφει 16gb..χαμπαρι δε πηρανε κι αυτοι; ακομα και αν τους την εκανε ο προμηθευτης..

 

το κουτι (το δικο μου τουλαχιστον) δεν γραφει χωρητικοτητα.

μονο στο πισω μερος του κινητου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως νομιζα οτι το γραφει..εχεις δικιο μολις τσεκαρα το δικο μου τωρα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο ειναι να υπάρχει bug στο site γιατί και σε κινητό φίλου που ήταν Γερμανικό unbranded 32 λέει ενώ είναι 16gb στον check imei

Χαλαρώστε παιδιά

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο ειναι να υπάρχει bug στο site γιατί και σε κινητό φίλου που ήταν Γερμανικό unbranded 32 λέει ενώ είναι 16gb στον check imei

Χαλαρώστε παιδιά

 

ok, λυθηκε το θεμα του ιμει.

γυρναμε στο αρχικο "προβλημα".

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή έγινε τελικά! Το G2 με κέρδισε και η αγορά έγινε από expansys με ενδοκοινοτική συναλλαγή στα 369,91 με δώρο την θήκη Quick window. Αγόρασα και το LG Wireless Charging Pad. Το πακέτο βρίσκετε στο Heathrow και ενδέχεται να το παραλάβω μεθαύριο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το expansys θα έχει πάλι 32άρια και όσα έλεγαν σε κάποιους φίλους εδώ περί απόσυρσης μάλλον λόγια ήταν για να πουλήσουν τα 16άρια. Προφανώς πάλι η LG φταίει για τη διαθεσημότητα και μετά δεν πουλάει λέει.....http://www.expansys.com.gr/lg-g2-32gb-white-253576/

 

Και σκέψου ότι με αυτά που μου είπαν από το expansys στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχα και σε συνδιασμό με το ότι κάποια παιδιά έγραψαν ότι το 32άρι έχει πάρει λιγότερες αναβαθμίσεις από το 16άρι, με έκαναν για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από κάθε άποψη(εγγύηση, αναβαθμίσεις, unbranded) να πάρω το 16άρι στα 599€ από το Πλαίσιο!

Link to comment
Share on other sites

Και σκέψου ότι με αυτά που μου είπαν από το expansys στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχα και σε συνδιασμό με το ότι κάποια παιδιά έγραψαν ότι το 32άρι έχει πάρει λιγότερες αναβαθμίσεις από το 16άρι, με έκαναν για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από κάθε άποψη(εγγύηση, αναβαθμίσεις, unbranded) να πάρω το 16άρι στα 599€ από το Πλαίσιο!

 

για ποιες αναβαθμισεις μιλας?εγγυηση εχουν ολα τα 16αρια και unbraded ειναι και ευρωπαικα ειναι και αναβαθμιση θα παρουν οταν ερθει και 200 ευρω κατω το πηραν,παντα φιλικα!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Παναγία μου έδωσες τόσα χρήματα σε αυτούς τους κλέφτες; Κι εσύ δεν περίμενες λίγο ακόμα; Αφού σχετικά με την εγγύηση είχα γράψει κι εγώ, αλλιώς δε θα έπαιρνα ευρωπαϊκό 32άρι. Μόνο μητρική δεν αναλαμβάνουν εδώ στα 32άρια. Αλλά και στο expansys να το στείλω πάλι θα γυρίσει αρκετά γρήγορα.

 

Ήθελα οποσδήποτε καλό κινητό άμεσα μιας και είχα σκάσει 2 βδομάδες χωρίς καλό smartphone!

 

για ποιες αναβαθμισεις μιλας?εγγυηση εχουν ολα τα 16αρια και unbraded ειναι και ευρωπαικα ειναι και αναβαθμιση θα παρουν οταν ερθει και 200 ευρω κατω το πηραν,παντα φιλικα!

 

Δεν ξέρω για ποιες αναβαθμίσεις είχαν γράψει κάποια άτομα εδώ..ίσως να μην κάνουν τα 32άρια τα update που βγάζει στα δικά μας. Συγκεκριμένα εμένα έκανε δύο update στο firmware μέσω wifi. Οπότε λέω ότι αναβάθμιση βγει θα είναι σίγουρη για τα 16άρια. Επίσης διάβαζα ότι τα φθηνά στο skroutz είναι ή t-mobile ή vodafone, οπότε και κατέληξα στο Πλαίσιο για έχω το κεφάλι μου "ήσυχο".

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα οποσδήποτε καλό κινητό άμεσα μιας και είχα σκάσει 2 βδομάδες χωρίς καλό smartphone!

 

 

 

Δεν ξέρω για ποιες αναβαθμίσεις είχαν γράψει κάποια άτομα εδώ..ίσως να μην κάνουν τα 32άρια τα update που βγάζει στα δικά μας. Συγκεκριμένα εμένα έκανε δύο update στο firmware μέσω wifi. Οπότε λέω ότι αναβάθμιση βγει θα είναι σίγουρη για τα 16άρια. Επίσης διάβαζα ότι τα φθηνά στο skroutz είναι ή t-mobile ή vodafone, οπότε και κατέληξα στο Πλαίσιο για έχω το κεφάλι μου "ήσυχο".

ισχυει οτι τα περισσοτερα απο τα φτηνα 16αρια που εχουν ερθει ηταν branded αλλα το βασικο ηταν να ειναι ευρωπαικα για να εισαι οκ με την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα οποσδήποτε καλό κινητό άμεσα μιας και είχα σκάσει 2 βδομάδες χωρίς καλό smartphone!

 

 

 

Δεν ξέρω για ποιες αναβαθμίσεις είχαν γράψει κάποια άτομα εδώ..ίσως να μην κάνουν τα 32άρια τα update που βγάζει στα δικά μας. Συγκεκριμένα εμένα έκανε δύο update στο firmware μέσω wifi. Οπότε λέω ότι αναβάθμιση βγει θα είναι σίγουρη για τα 16άρια. Επίσης διάβαζα ότι τα φθηνά στο skroutz είναι ή t-mobile ή vodafone, οπότε και κατέληξα στο Πλαίσιο για έχω το κεφάλι μου "ήσυχο".

 

τελος παντον με για σου να το χαρειs!:)

Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι τα περισσοτερα απο τα φτηνα 16αρια που εχουν ερθει ηταν branded αλλα το βασικο ηταν να ειναι ευρωπαικα για να εισαι οκ με την εγγυηση.

 

Το ξέρω αλλά για να "απαλύνω" και λίγο τον πόνο μου για την εν γνώση μου απώλεια των επιπλέον 200€, έβαλα και λίγες άτοκες δόσεις. Επίσης το ήθελα σε λευκό που μάλλον κανείς δεν το είχε από τα καταστήματα με τις χαμηλές τιμές.

 

τελος παντον με για σου να το χαρειs!:)

 

Ευχαριστώ πολύ! αν και ήδη με ξενερώνει το ακουστικό που κάνει σαν να τρίζει κατά την συνομιλία!

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοειτε οτι στο πισω μερος του κινητου υπαρχει το IMEI και η χωριτηκοτητα της εσωτερικης μνημης; Τα γραφει στο κατω μερος απο το πισω καπακι; Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ξενέρωσε το ότι υπάρχει ένα κενό κάτω από το ακουστικό που δεν το είχε το λευκό μου αν και παλαιοτερης κατασκευής

 

Δέν παρατήρησα πρόβλημα με τρίξιμο ακουστικού

.

Υπάρχει κάνα νέο σχετικά με την υπόθεση kamthing?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ξενέρωσε το ότι υπάρχει ένα κενό κάτω από το ακουστικό που δεν το είχε το λευκό μου αν και παλαιοτερης κατασκευής

 

Δέν παρατήρησα πρόβλημα με τρίξιμο ακουστικού

.

Υπάρχει κάνα νέο σχετικά με την υπόθεση kamthing?

μιλαει ο εισαγωγεας με τους εξω.

καλο ειναι οσοι το εχουν παραλαβει απο εκει και εχουν θεμα με το 16αρι (γιατι πολλοι ισως το κρατησουν χωρις παραπανω θορυβο), να επικοινωνησουν με την kamthing και να ρωτησουν τι γινεται.

αλλο να μιλανε με 2-3 ατομα και αλλο με 15.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ξενέρωσε το ότι υπάρχει ένα κενό κάτω από το ακουστικό που δεν το είχε το λευκό μου αν και παλαιοτερης κατασκευής

 

Δέν παρατήρησα πρόβλημα με τρίξιμο ακουστικού

.

Υπάρχει κάνα νέο σχετικά με την υπόθεση kamthing?

 

απ'όσο διάβασα εδω δεν κατάλαβα ότι θα το "κυνηγήσει"κάποιος (κακώς για εμένα)...στο email μου τις τελευταίες 3 μέρες μου έρχονται συνέχεια email απο kamthing όπου το flashaki πουλάει διάφορα κινητά...το τελευταίο ήταν με galaxy sIII!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. αυτόν http://www.mydigitaland.com/mobile/lg/lg-g2-d802-32gb-sim-free-unlocked-white.html τον έχει "πάρει" κανένας, ξέρουμε κάτι....

 

Φαινεται καλο τωρα αν καποιο παιδι που κατεχει καλα Αγγλικα επικοινωνησει με το καταστημα και μαθει λεπτομερειες σχετικα με προελευση συσκευης γιατι αν ειναι απο Ευρωπαικη ενωση και οχι απο Κινα οτι παθει στην LG HELLAS θα το παω και ας μην το φτιαξουνε,αν και διαβασα οτι σαν μαγαζι καλυπτει ενα χρονο εγγυηση οτι παθει το ιδιο το μαγαζι.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες κυνηγιστε το θέμα με τους παπ@ρες που σας πούλησαν άλλο από αυτό που έγινε η συμφωνία.
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον υπεύθυνο μου ειπε οσοι πηραν το κινητο και δεν το ενεργοποιησανε μπορει να γινει επιστροφή χρημάτων.....

Όσοι το ανοίξανε δεν υπάρχει κάποια πληροφορία ακομα....

 

Τη Δευτέρα βγάζει προσφορά τα 16αρια...λευκα....πιο φτηνα....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα τη συσκευη σημερα το πρωι απο mobile14 (μου ειχανε πει τεταρτη θα το εχω αλλα αργησε μια μερα τελικα) ανοιγω το κουτι,

βλεπω πως ειναι αγγλικο unbranded (6GB) το ενεργοποιω αλλα για κακη μου τυχη ειχε χαλασμενη οθονη,δηλαδη καθετες και οριζοντιες γραμμες συν οτι ασπριζε η οθονη σαν να φευγουν τα χρωματα.

Τους πηρα αμεσως τηλεφωνο και τους ανεφερα το προβλημα ,εστειλα στο καπακι πισω τη συσκευη και θα μου στειλουν καινουριο το σαββατο αν ολα πανε καλα αλλιως δευτερα... Γ _ _ Ω την τυχη μου!:mad:

Link to comment
Share on other sites

κριμα, γκαντεμης..αν σου στειλουν αμεσα καινουργιο χωρις πολλα πολλα βλέπω του παντες να αγοραζουν απο mobile14 :lol: αυτοι ειναι λογοι να προτιμήσεις ενα καταστημα εν τελη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα τη συσκευη σημερα το πρωι απο mobile14 (μου ειχανε πει τεταρτη θα το εχω αλλα αργησε μια μερα τελικα) ανοιγω το κουτι,

βλεπω πως ειναι αγγλικο unbranded (6GB) το ενεργοποιω αλλα για κακη μου τυχη ειχε χαλασμενη οθονη,δηλαδη καθετες και οριζοντιες γραμμες συν οτι ασπριζε η οθονη σαν να φευγουν τα χρωματα.

Τους πηρα αμεσως τηλεφωνο και τους ανεφερα το προβλημα ,εστειλα στο καπακι πισω τη συσκευη και θα μου στειλουν καινουριο το σαββατο αν ολα πανε καλα αλλιως δευτερα... Γ _ _ Ω την τυχη μου!:mad:

 

το 16αρι η το 32αρι αγορασες φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...