Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Φωτογραφίες από την κάμερα


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ντάξει, πιστεύω πως ύστερα από αυτό μπορεί να κλειδωθεί το topic. Πραγματικά τέλειες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καιρος να καταλαβει ο κοσμος οτι δεν παιζουν ρολο τα mpixel... Ουτε ακομα και στις dslr οπου το πρωτο και τελευταιο λογο την εχει ο φακος και μετα το σωμα.

Η ουσιαστικοτερη ποιοτητα μιας φωτογραφιας ειναι το ματι του καλλιτεχνη...και ο αισθητηρας που θα σου δωσει αυτο που ζητας.

Ξερω πολλα πολλα κινεζικα με 13 mpixel οπου δεν πιανουν το nexus ουτε για πλακα.

Και ναι οντως και εγω για τα παιδια μου οπου εκει θες φλας και γρηγορη μηχανη ωστε να παγωσεις την κινηση η για σκηνες ιδιαιτερες εχω μια dslr.

Για οτιδηποτε αλλο το nexus με υπερκαλυπτει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

αυτο εξυπακουεται..ο φακος και ο αισθητηρας κανουν ολη τη δουλεια.για κινητο,μια χαρα ειναι και του νεξους
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη.. Η βραδυνές Πόσο χάλια παίζει να είναι? Βγάζω και βγαίνει ένα άσπρο πράμα από το φλας.. Σχεδόν όλες
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει να βγαζω φωτογραφιες και ομολογω μου αρεσει να πειραζω ρυθμισεις πχ exposure,scene,white balance.

απο την αλλη ομως ΔΥΣΤΥΧΩΣ στο nexus μας αυτες οι ρυθμισεις ειναι απιστευτα σπαστικες μια και το μενου ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

 

αν καποιος μπορει να πει μια καλη app που να χρησιμοποιουνται ολα θα ημουν χαρουμενος.

Στο αυτοματο ομως γενικα το κινητο ΔΕΝ ειναι καθολου ασχημο!

 

θα επανελθω με φωτογραφιες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη.. Η βραδυνές Πόσο χάλια παίζει να είναι? Βγάζω και βγαίνει ένα άσπρο πράμα από το φλας.. Σχεδόν όλες

 

Μήπως έχεις βάλει κάποια θήκη και αντανακλά το φλας; γιατί τόσο χάλια δεν είναι.. Και μάλιστα είναι από τα κινητά που σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού έχει αρκετά καλά αποτελέσματα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

οχι,ειναι θεμα της σλιμκατ τελικα,το βρηκαμε

 

IMG_20140120_002603.jpg

IMG_20140125_124710.jpg

IMG_20140125_151648.jpg

 

Άρης είσαι!!!! τέλειες!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

@blade_ τη δεύτερη την τράβηξες μέσα από το παρμπρίζ του αυτοκινήτου; αν ναι, μπράβο που το έχεις τόσο καθαρό. Πολύ ωραίες πάντως.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

blade_ πράγματι πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σου. Αν είσαι και Αρειανός τότε θα μας βγάλεις πολλές ωραίες φωτογραφίες από του χρόνου στα όμορφα χωριά της Ελλάδας μας :)
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι στα περιξ τις Αριδαιας παιδια,οι βορειοι να πατε οπωσδηποτε..

 

αγγελε,απλα αγνοω... :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι στα περιξ τις Αριδαιας παιδια,οι βορειοι να πατε οπωσδηποτε..

 

αγγελε,απλα αγνοω... :)

 

Πλάκα κάνουμε :) Ειλικρινά πάντως η δεύτερη φωτογραφία με το όλο το τοπίο, τα σύννεφα...είναι πολύ όμορφη !!! Μας θυμίζει τα ωραία μέρη της χώρας μας, και μας κάνει εμας που σκεφτόμαστε να μεταναστεύσουμε....να το ξανασκεφτούμε εις διπλούν !!!

Link to comment
Share on other sites

παντα :)

 

περιμενουμε κ αλλες φωτο απο διαφορα μερη..θα κοιταξω να βγαλω καλυτερες,αυτες ηταν αρκετα προχειρες..επισης,στο βιντεο ειδα οτι τα πηγαινει πολυ καλα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μία δική μου,χωρίς hdr με συννεφιά

[ATTACH]40995[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και κάνα dropbox link γιατί έτσι δεν μπορούμε να εκτιμήσουμε την ποιότητα.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Haki

Έχεις δίκιο είναι πολύ καλές οι ημερησιες. Μπράβο στην LG. Πολύ καλύτερες απ αυτές που είδα από το Z1c.

 

Για βραδινές με χαμηλό φως δωματίου μην το ψαχνεις. Κανένα κινητό εκτός Lumia δεν τα πάει καλά. Άντε κάπως καλύτερα το HTC One.

 

Όταν φωτογραφιζεις αντικείμενα οκ. Επιλέγοντας λειτουργία νύχτας η τον αυτόματο εντοπισμό νύχτας στα samsung πετυχαινεις καλά αποτελέσματα.

Αν όμως πας να φωτογραφισεις πρόσωπα, ειδικά αν τύχει και είναι 5-6 ατομα με κακό φωτισμό σε δωμάτιο το αποτέλεσμα θα είναι κακό γιατί όλο και κάποιος θα κάνει ανεπαισθητες κινήσεις και επειδή το κλείστρο μένει περισσότερο χρόνο ανοιχτό θα βγουν κουνημένες.

Είναι το μονο είδος φωτογραφίας που δεν με ικανοποιεί το S4.

Η μόνη λειτουργία που δουλεύει κάπως καλά σ αυτές τις περιπτωσεις είναι το best photo αλλά μετά πρέπει με κάποιο πρόγραμμα να ανεβάζεις το expose για να πάρουν φως.

 

Θς με κάνεις να το αγοράσω:). Ξέρω το κόλπο. Κάθε χρόνο παίρνω το Nexus και μόλις βγαίνει το Galaxy, πασαρω το Nexus στην γυναίκα μου. Φέτος όμως μου έκανε εξήγηση. Αν παρω το N5, θα πρέπει να πουλήσω το N4 και να της δώσω το S4 :)

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

(Πατήστε επάνω στην φωτο για να την δείτε σε πραγματικό μέγεθος)

 

http://img585.imageshack.us/img585/1168/8ugr.jpg - http://img839.imageshack.us/img839/1251/av4z.jpg

Link to comment
Share on other sites

100% βελτιωμένη σε σχέση με αυτή που ειχε το N4.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θηκούλα που πήρα στην αδερφή μου.Δε σταματάει να με εκπλήσσει το nexus.

http://i.imgur.com/iZQtUaW.jpg

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Φωτογραφίες από την κάμερα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...