Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το AliveGR μιλάω. Κάποιος που το βλέπει να ενημερώσει για ρυθμίσεις κλπ. Σε Kodi ειμαι
Ακολουθείς αυτά τα βήματα για εγκατάσταση και είσαι έτοιμος:

https://tutorial-iptv-xbmc.blogspot.gr/2016/06/alivegr-kodi-addon-twilight0-greek-tv.html?m=1

Δεν χρειάζονται άλλες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακολουθείς αυτά τα βήματα για εγκατάσταση και είσαι έτοιμος:

https://tutorial-iptv-xbmc.blogspot.gr/2016/06/alivegr-kodi-addon-twilight0-greek-tv.html?m=1

Δεν χρειάζονται άλλες ρυθμίσεις.

 

Ω σ´ευχαριστω πολύ. Θα το δοκιμάσω αργοετρα και ελπίζω όλα να πάνε καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό εδώ τι είναι;

 

 

 

ΥΓ: Το βρήκα από την "αναζήτηση στο θέμα" που υπάρχει πάνω δεξιά. Δεν χρειάζεται να παιδεύεσετε! :wink:

 

 

 

Νόμιζα ότι όταν έλεγες σε προηγούμενες σελίδες θα έβρισκα κάτι διαφορετικό από αυτό που ήταν 3 ποστ πιο πάνω. :-))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς αυτά τα βήματα για εγκατάσταση και είσαι έτοιμος:

https://tutorial-iptv-xbmc.blogspot.gr/2016/06/alivegr-kodi-addon-twilight0-greek-tv.html?m=1

Δεν χρειάζονται άλλες ρυθμίσεις.

 

Τα έκανα όπως λέει, αλλά μου βγάζει το αρχείο είναι καταστραμενο στο αποθετηρίο. Τι εννοεί;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό. Πότε σου το βγάζει αυτό? Όταν πατάς install για να εγκατασταθεί το alivegr ή όταν πας να το ανοίξεις αφού το έχεις εγκαταστήσει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό. Πότε σου το βγάζει αυτό? Όταν πατάς install για να εγκατασταθεί το alivegr ή όταν πας να το ανοίξεις αφού το έχεις εγκαταστήσει?

 

Αφού το έχω εγκαταστήσει. Νομίζω πως φταίει που το είχα κατεβάσει και παλιά, αλλά μάλλον ήταν αρχή και το απέσυραν για ένα διάστημα. Αυτό το αποθετηριο που είναι; Μάλλον η μετάφραση δεν είναι και ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

To αποθετήριο είναι το greek.repository.twilitgh.zip

Δεν νομίζω να έχει σημασία που το είχες και παλιά. Αν έκανες τώρα σωστά την εγκατάσταση θα έπρεπε να δουλέψει. Δοκίμασε να βάλεις κάποιο άλλο addon από το twilght repository. πχ αντί για βίντεο πρόσθετα πήγαινε μουσικά πρόσθετα και βάλε το Alive Radios. Και δοκίμασε να δεις αν θα παίξει.

Link to comment
Share on other sites

To αποθετήριο είναι το greek.repository.twilitgh.zip

Δεν νομίζω να έχει σημασία που το είχες και παλιά. Αν έκανες τώρα σωστά την εγκατάσταση θα έπρεπε να δουλέψει. Δοκίμασε να βάλεις κάποιο άλλο addon από το twilght repository. πχ αντί για βίντεο πρόσθετα πήγαινε μουσικά πρόσθετα και βάλε το Alive Radios. Και δοκίμασε να δεις αν θα παίξει.

 

Όλα τα αλλά παίζουν κανονικα, μόνο το τη δεν παίζει. Όταν πάω να το ενεργοποιήσω δεν μπορώ, το αναφέρει ως μη συμβατό.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση το alivegr και κατέβασέ το ως zip από εδώ:

https://www.tvaddons.ag/kodi-addons/show/plugin.video.AliveGR/

 

και μετά πήγαινε στο kodi και κάνε install from zip, βρες που το κατέβασες και εγκατέστησέ το έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση το alivegr και κατέβασέ το ως zip από εδώ:

https://www.tvaddons.ag/kodi-addons/show/plugin.video.AliveGR/

 

και μετά πήγαινε στο kodi και κάνε install from zip, βρες που το κατέβασες και εγκατέστησέ το έτσι.

Τα ίδια. Και όταν πάω να ανοίξω το addon του AliveGR μου βγάζει script failed.

Link to comment
Share on other sites

Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Περίμενε να απαντήσει κάποιος που να ξέρει περισσότερα.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως. Κάτι πρέπει να παίζει με το μποξ μου μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως. Κάτι πρέπει να παίζει με το μποξ μου μάλλον...

Τι έκδοση kodi εχεις και ποιο λειτουργικό (ποιο κουτί ; ) ; παίζει να υπάρχει ασυμβατότητα ...

, https://youtu.be/Cj0x7KNVC5g ( Σβήσε το υπάρχον kodi και κάνε ξανα καθαρη εγκατάσταση με την τελευταία έκδοσης του ) Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

αυτό που σου είχα πει πιο πάνω το δοκίμασες; (εμένα έβγαζε λάθος και δεν ξεκίναγε. με δεξί κλικ επάνω στο εικονίδιό του πήγα εκεί που λέει ενημέρωση,έκανε, εγκατέστησε κάποια επιπλέον μόνο του και μετά δούλεψε).
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέβασα την πιο πρόσφατη έκδοση του kodi &το ΑliveGR παίζει κανονικά. Η παλιά έκδοση που είχα ήταν η 14 . Ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια. :):):):):)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, στην 17 beta 3,live streaming από sportdevil αγώνες σας παίζει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Μήπως δεν έχει αναβαθμίσει το add-on του ο δημιουργός; με το castaway υπήρχε θέμα διάβασα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχει αναβαθμίσει το add-on του ο δημιουργός; με το castaway υπήρχε θέμα διάβασα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

 

 

Δεν ξέρω,θα φανεί όταν κυκλοφορήσει η τελική έκδοση Krypton

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πότε την περιμένουμε;

 

Νόμιζα πως θα έπρεπε να έχει βγει ήδη.

 

 

 

Λογικά,στα κοντά.

Έχει 10 μέρες που κυκλοφόρησε η beta 3,και μάλλον άλλη beta δεν θα παιξει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με την εγκατάσταση, βαζω το fusion και οταν παω στον οδηγο εγκατάστασης δεν προχωραει. Παω απο το site του addons.ag κανω εγκατασταση αλλα οταν παω να κανω finalize installation βγαζει problem installation has failed please restart to try again

Τι μπορει να συμβαινει και δεν μπορω να σεταρω το kodi?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανε ενημέρωση το exodus σήμερα και από τότε δε μπορώ να δω 1080. Ενώ δείχνει διαθέσιμη πηγή την μετατρέπει σε HD 720p.

Τι έγινε;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανε ενημέρωση το exodus σήμερα και από τότε δε μπορώ να δω 1080. Ενώ δείχνει διαθέσιμη πηγή την μετατρέπει σε HD 720p.

Τι έγινε;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Specto fork και κανένα θέμα

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...