Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλιστα κ πως το κατεβαζω αυτο το αντονσ??εχω κατεβασει καποια οπως το φουζιον,ares,zeus noobsanderds,cypher,zipares...επισης σε καποια καναλια οταν παω ν αμπω μ γραφει συχνα ελεγξετε το αρχειο καταγραφεις.το οποιο δν ξερω καν τι ειναι αυτο...μπορειτε να με κατατοπισετε???τα addons που εγραψα πριν τα κατεβασα απο to kodicommunity κ γενικα απο κει προσπαθω να καταλαβω κ αν παρω πληροφοριες για το Kodi...ευχαριστω για τις προηγουμενες απαντησεις...

https://youtu.be/CQ3aum_QtPw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

alex σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια...ξερεις μηπως να μ απαντησεις γτ γραφει πολλες φορες ελεγξτε το αρχειο καταγραφης???

είναι σύνηθες φαινόμενο ...μπορει να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες ...είτε το addon δεν λειτουργεί (κάποια από τα ποιο πάνω addon που αναφέρεις δεν λειτουργούν),ειτε υπάρχει ασυμβατότητα της έκδοσης του kodi με το addon ..να μην έχει κάτσει καλά το addon

http://osarena.net/one-or-more-items-failed-play-diorthoste-sfalma-sto-kodi-xbmc

http://osarena.net/content/%CE%B5%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1-addons-%CF%83%CF%84%CE%BF-xbmc-unable-read-po-file-header

γενικά κάνε εγκατάσταση πάντα τις τελευταίες εκδόσεις ..addon,kodi

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι δεν ενημερώνεται το unofficial repo του quasar, όπως και το quasar το ίδιο. Αρχίζει και γίνεται εκνευριστηκό.
Link to comment
Share on other sites

ωραια κ με ποιο τροπο κανεις τις ενημερωσεις???γενικα εσυ μπορεις να μ πεις ποια addons χρησιμοποιεις για αθλητικα κ ποια για ταινιες???παντα μιλαμε για to kodi σε τηλεοραση ετσι,κ οχι σε υπολογιστη...
Link to comment
Share on other sites

Αποφασησα να παιξω με το openelec βαζοντας μονο quasar μιας και με εχει βολέψει απίστευτα. Ενω στο android kodi δεν ειχα κανενα απολυτος θεμα στην εκδοση τοη openelec αρνιωταν να κανει εγκατάσταση. Δοκιμασα κ εβαλα το superrepo αντι του tvaddons και λυθηκαν ολα ως διαμαγειας. Απο οτι φεναιτε τα updates και τα προβλήματα μαλλον έχουν να κανουν αποτα ρεπο κ οχι απο τα ιδια τα προγράμματα. Γιαυτο εγω επαιζα και ο αλλος οχι και στον τριτο παιζουν τα μισα.. Ανακαλυψα μαλιστα οτι το superrepo εχει κ addon με trakt για το quasar. Αύριο θα ασχοληθώ περισσότερο να τα στησω απο την αρχή
Link to comment
Share on other sites

Το Exodus σε μένα παίζει. Το Genesis το έχω σβήσει εδώ και καιρό. Στο Exodus υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν λειτουργούν. Όταν για παράδειγμα πάω να δω ταινίες με χρονολογία, είδος κλπ. Κάποια πεδία λειτουργούν και όταν το κάνουν, βλέπω χωρίς πρόβλημα σε ποιότητα και 1080p. Τουλάχιστον αυτό λέει στην περιγραφή. Δουλεύει το trakt, αλλά μου εμφανίζει όλες τότε σειρές σαν να τις έχω δει, άσχετα αν υπάρχουν επεισόδια που δεν το έχω κάνει. Μικρό το κακό.

Από το Phoenix όμως βλέπω πως βγήκε το Mickey ή κάπως έτσι, που έβλεπα κάποια αθλητικά κανάλια.

Link to comment
Share on other sites

Το Exodus σε μένα παίζει. Το Genesis το έχω σβήσει εδώ και καιρό. Στο Exodus υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν λειτουργούν. Όταν για παράδειγμα πάω να δω ταινίες με χρονολογία, είδος κλπ. Κάποια πεδία λειτουργούν και όταν το κάνουν, βλέπω χωρίς πρόβλημα σε ποιότητα και 1080p. Τουλάχιστον αυτό λέει στην περιγραφή. Δουλεύει το trakt, αλλά μου εμφανίζει όλες τότε σειρές σαν να τις έχω δει, άσχετα αν υπάρχουν επεισόδια που δεν το έχω κάνει. Μικρό το κακό.

Από το Phoenix όμως βλέπω πως βγήκε το Mickey ή κάπως έτσι, που έβλεπα κάποια αθλητικά κανάλια.

Το Woody εννοείς. Μεγάλο πλήγμα όπως και το ότι σταμάτησε ο Rockcrusher.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Genesis βρε παιδιά.

Αφού είπαμε ότι πλέον παίζει το SPECTO πλέον στην θέση του.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το νέο Genesis πώς λέγεται?? Και σε πιο repository είναι?

Για το specto; (είναι clone )

η για exodus; (το έφτιαξε ο λάμδα ...)

https://youtu.be/CQ3aum_QtPw

Link to comment
Share on other sites

Για το specto; (είναι clone )

η για exodus; (το έφτιαξε ο λάμδα ...)

https://youtu.be/CQ3aum_QtPw

 

Ποιο είναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι καλύτερο?

 

βάλε και τα δύο, εγώ αυτό έχω κάνει :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

To exodus σας δουλεύει? Εμένα εδώ και δυο μέρες δεν κάνει τίποτα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 ανεξαρτητα μηχανακια το παρακατω σχολιο μου.....

Στα δικα μου μηχανακια,με android δεν δουλευει καλα το exodus,στο αλλο μηχανακι με windows δουλευει καλυτερα το exodus και βλεπω ταινιες,στα μενου τωρα,στις προσφατες ταινιες ας πουμε με android δεν εχει καμια ταινια μεσα,ενω στα windows εχει κανονικα ταινιες και μαλιστα πολλες σελιδες.

Εαν το εχει κανεις αλλος το ιδιο θεμα σας το αναφερει σχετικα με 2 λειτουργικα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Specto ειναι clonos του genesis?

 

Πια η σημασία του κλονου απο την στιγμή που υπήρχε το κανονικό free

 

Τελικά το genesis το εγκατέλειπσαν?

 

Σορρυ για της ερώτησης δεν το κατέχω

Το άθλημα

Link to comment
Share on other sites

Specto ειναι clonos του genesis?

 

Πια η σημασία του κλονου απο την στιγμή που υπήρχε το κανονικό free

 

Τελικά το genesis το εγκατέλειπσαν?

 

Σορρυ για της ερώτησης δεν το κατέχω

Το άθλημα

Τι θα πει free?

Όλα free είναι.

 

Ο κλώνος δουλεύει γιατί ενημερώνεται τακτικά. Το original δεν ενημερώνεται, οπότε είναι για πέταμα, αφού τα μισά κάτι παραπάνω links δεν δουλεύουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τo sportsdevil όσο το δοκίμασα δεν παίζει κανένα λινκ. Δεν έχω πειράξει καθόλου το kodi (λόγω χρόνου) και το έχω όπως ήρθε στημένο στο tv box από το εργοστάσιο. Έχει σταματήσει γενικά να λειτουργεί το add on αυτό ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...