Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γτ δε χρεισημοποιητε το pulsar οπου streamarei απευθείας απο τορενταδικα και σου δίνει μάλιστα και την επιλογη να διαλέξεις και το αρχείο.. Hd 720p 1080p κτλ.. Ετσι αν θα παίξει κατι εξαρτάται απο το ποσοι seedaroun το οποίο και αυτο φαίνεται οταν διαλέγεις αρχείο

Το δοκίμασα και δεν παίζει τπτ από τις σειρές που Του έδωσα να ψάξει.δε βρίσκει λινκς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχεις βαλει providers να ψαχνει? δε παιζει απο μονο του..

διαβασε και τα 3 παρτ http://howtomediacenter.com/en/the-complete-guide-to-pulsar-on-kodi-part-1-installation/

Link to comment
Share on other sites

Εάν και εκτός θέματος, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και Netflix στο shield, ιδανικά με αλλαγμένο DNS / proxy / VPN για πιο πλούσιο περιεχόμενο.

 

Μπορείς να δώσεις κάποιο link για οδηγίες;

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γτ δε χρεισημοποιητε το pulsar οπου streamarei απευθείας απο τορενταδικα και σου δίνει μάλιστα και την επιλογη να διαλέξεις και το αρχείο.. Hd 720p 1080p κτλ.. Ετσι αν θα παίξει κατι εξαρτάται απο το ποσοι seedaroun το οποίο και αυτο φαίνεται οταν διαλέγεις αρχείο

Και τι διαφορά έχει από το showbox.

Ίδια πράγματα κάνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δε το ξερω το συγκεκριμενο καθολου σημερα το ειδα πρωτη φορα εδω στο forum που αναφερθηκε θα το δοκιμασω και αυτο.

παρολαυτα ειναι προγραμμα εκτος kodi οπου ειναι για το συγκεκριμενο νημα.

 

συνχρoνιζει και με το trakt??

Link to comment
Share on other sites

Και τι διαφορά έχει από το showbox.

Ίδια πράγματα κάνει.

και τα δύο είναι p2p ... αλλά η μεγάλη τους διαφορά ότι δεν σε δεσμεύει με συγκεκριμένο αριθμό "αρχείων" .. έχεις πολλούς torrent tracker (πολλά torrent site)....επόμενος μεγαλύτερη δεξαμενή....

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γτ δε χρεισημοποιητε το pulsar οπου streamarei απευθείας απο τορενταδικα και σου δίνει μάλιστα και την επιλογη να διαλέξεις και το αρχείο.. Hd 720p 1080p κτλ.. Ετσι αν θα παίξει κατι εξαρτάται απο το ποσοι seedaroun το οποίο και αυτο φαίνεται οταν διαλέγεις αρχείο

 

δεν ήξερα την ύπαρξη του! μόλις το πέρασα και έχω μείνει λίγο άφωνος,. το έβαλα να ψάχνει και από το kickass και κυριολεκτικά παίζει τα πάντα...ευχαριστώ για την ενημέρωση snoof :happy::happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ψαξου λίγο με τους providers μη μένεις μονο με το kickass πολλες φορες σε αλλους providers κατεβαίνουν πιο γρήγορα και εχει διαφορετικές ποιότητες , απέρριψε όσους νομίζεις ότι δε σου κάνουν με το καιρο . όσο υπάρχουν τορρεντς και seedears Λογικα θα παιζει.

 

από τον οδηγό εδώ http://howtomediacenter.com/en/the-complete-guide-to-pulsar-on-kodi-part-3-library-integration-using-favourites/ κανε και το 3 βημα να συνχρoνισεις με τρακτ και τα νεα επισοδεια οταν γινονται add Να στα βγαζει φατσα φορα νομίζω ειναι πολυ εξυπηρετικό

 

ενα πραμα δε κανει μονο η εγω δε το έχω βρει Και το θεωρό σημαντικό μείον , download το αρχειο να το δεις μετα.. οπως και το ποσο % εχει κατεβει για στρεαμ όπως κάνει το Kmediatorrent

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγκατεστησα και εγω το pulsar και το σεταρισα ,

θα θελα να ρωτησω αν:

1)εχετε να προτεινετε καποιο γρηγορο provider για το pulsar ?

2) καποιο addon που να εμφανιζει την περηληψη ταινιας στα Ελληνικα που ειναι αποθημευμενη στο σκληρο δισκο,

εγω εχω το ¨univerrsal movie gcraper που ενημερωνει μεν την συλογη μου,αλλα μου εμφανιζει την περηληψη στα αγγλικα ,πηγες ενημερωσης που εχω βαλει ειναι το IMDB χρειαζεται να αλαξω πηγη ενημερωσης στο univerrsal movie gcraper για ελληνικα?η ξερετε καποιο καλυτερο addon για αυτην την δουλεια ?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την εγκατάσταση του pulsar. Τα κάνω όλα με τη σειρά Αλλά όταν κανω restart το KODI Δεν γράφει πουθενά pulsar daemon started όσο και να περιμένω με αποτέλεσμα να μου βγάζει σφάλμα μετα. Πρέπει να εγκαταστήσω Και Κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγκατεστησα και εγω το pulsar και το σεταρισα ,

θα θελα να ρωτησω αν:

1)εχετε να προτεινετε καποιο γρηγορο provider για το pulsar ?

2) καποιο addon που να εμφανιζει την περηληψη ταινιας στα Ελληνικα που ειναι αποθημευμενη στο σκληρο δισκο,

εγω εχω το ¨univerrsal movie gcraper που ενημερωνει μεν την συλογη μου,αλλα μου εμφανιζει την περηληψη στα αγγλικα ,πηγες ενημερωσης που εχω βαλει ειναι το IMDB χρειαζεται να αλαξω πηγη ενημερωσης στο univerrsal movie gcraper για ελληνικα?η ξερετε καποιο καλυτερο addon για αυτην την δουλεια ?

 

οσον αφορα το 2 ερωτημα μου τελικα το καταφερα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την εγκατάσταση του pulsar. Τα κάνω όλα με τη σειρά Αλλά όταν κανω restart το KODI Δεν γράφει πουθενά pulsar daemon started όσο και να περιμένω με αποτέλεσμα να μου βγάζει σφάλμα μετα. Πρέπει να εγκαταστήσω Και Κάτι άλλο;

οχι δε χρειαζεται παιζει αμεσως. ερωτηση τι εκδωση android εχεις ?

to pulsar Παιζει κατω απο την 5.0

 

οσον αφορα το 2 ερωτημα μου τελικα το καταφερα

πες μας και εμας πως το καταφερες! ολο και σε καποιον ισως χρειαστει

για το 1 ερωτημα σου δεν υπαρχει γρηγορος και αργος provider το ποσο γρηγορα στρεαμαρει εχει να κανει με το ποσους seader εχει το οποιο το βλεπεις οταν διαλεγεις το αρχειο. γιαυτο λεω βαλτε πολλους provider και ψαχτητε. μου τυχαινει ο Α τη μια φορα να μην εχει πολλους seader και να χει ο Β και την επομενη να εχει ο C και σε αλλη τενεια παλι ο Α να εχει περισσοτερους seaders απο τους υπολοιπους. για παραδειγμα ηθελα να δω το leftovers και το kickass ειχε πολυ λιγους και το εβλεπα απο καποιον αλλο και οταν ηθελα να δω το arrow το kickass ειχε μακραν τους περισσοτερους ειναι σαν να ψαχνεις σε πολλα torrentadika συχρονος να κανεις συγκριση και να κατεβαζεις απο αυτον που νομιζεις οτι ειναι καλυτερα

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

οχι δε χρειαζεται παιζει αμεσως. ερωτηση τι εκδωση android εχεις ?

to pulsar Παιζει κατω απο την 5.0

 

Τώρα μάλιστα....Το nvidia είναι στην 5....

Link to comment
Share on other sites

για τον ιδιο λόγο εγω εκανα downgrade se kitkat σε εσενα προφανως δε γινεται ,υπομονη 1-2 βδομαδες

πριν λιγες μερες εγινε Upgrade του Pulsar και απο το δημιουργό ειπε οτι στο επόμενο update θα ειναι υποστήριξη της 5

 

Dear all,

 

A few days ago I started modifying Pulsar according to my needs.

I was in doubt about sharing the code once coderz already started modifying pulsar and already released a new version... But here it goes.

 

What I've done so far:

- Fixed Most Voted and Top Rated

- Fixed Subtitles

- Added support to translations (English and Portuguese translations at the moment. Feel free to provide one)

- Added option to enable paging (20 items per page)

- Added option to set buffer size (default 20 MB) - I kinda 'copied' this from scakemyer, so a BIG THANKS to him

- Added status bar, when paused (still needs to be improved) - Again, from scakemyer

- A bunch of other minor things you can check on my github

 

To Do:

- Support Android L

- Add favourites section (Maybe. I'm not sure about this.)

 

Please remind that this project is from steeve. That said, I will maintain this fork until steeve shows signs of life.... I still believe this project has not died Big Grin

Feel free to help:

https://github.com/i96751414/pulsar

 

I will try to release one version next week.

Link to comment
Share on other sites

Το pulsar είναι μόνο για Android; προσπάθησα να το περάσω στο PC και δεν γίνεται εγκατάσταση.

Ανάποδα.... Είναι κυρίως για pc !!

Link to comment
Share on other sites

Τότε κάτι άλλο συμβαίνει. Μόλις δοκίμασα και στο τηλέφωνο και πάλι δεν γίνεται εγκατάσταση. Ακολούθησα τα βήματα στο οδηγό που υπάρχει στο link στο παραπάνω post.

 

Edit: βλέπω πως υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις σε δύο πρόσθετα που έχω, αλλά δεν ενημερώνονται. Μήπως υπάρχει γενικότερα πρόβλημα;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που παρατήρησα και εγώ είναι ότι οταν εγκαταστήσεις κάποιο provided add-on σε μερικά από αυτά χρειάζεται εκεί που λέει διαμόρφωση να επιλέξεις να παίξει στο pulsar γιατί έχουν σαν προεπιλογή άλλον torrent player ,

 

οσο αφορά για τις ρυθμίσεις που έκανα για εμφάνιση ελληνικών σε περίληψη ταινιών θα ανεβάσω sscreenshot όταν πάω σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα, έβαλα και yifi για provider αλλά κάθε φορά που πατάω να ανοίξει, μου λέει πως πρέπει να κάνω επανεκκίνηση στο xbmc (kodi έχω). Όσες φορές και αν κάνω επανεκκίνηση, πάτα το ίδιο μου λέει.

Υπάρχει και ενημέρωση για το pulsar αλλά δεν γίνεται ούτε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

φοβάμαι οτι έχεις κάποιο θέμα γενικότερο..:ninja: άλλα addon σου κάνουν update?

Μόνο το Phoenix έκανε μόνο του update. 1channel, pulsar και SALTS δεν ανανεώνονται

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα δεν παίρνει αναβάθμιση το pulsar, τώρα το δοκίμασα και σε Linux σύστημα, αλλά ουτε και σε αυτό γίνεται η αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι πως έκανα εκκαθάριση στο kodi και μετά το απεγκατέστησα τελείως. Τζάμπα κόπος.

Συνεχίζει να μην θέλει να ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην εχουν αναβαθμισει ακομα τα ρεπο αυτα σε νεα version του pulsar

εγω το Pulsar το εχω μεσω του tvaddons και αναβαθμιστηκε κανονικα

 

manual μπορείτε να το κατεβασετε απο δω https://addons.tvaddons.ag/show/plugin.video.pulsar/

 

γενικα να ξερετε ολα αυτα τα repo επειδη δεν εχουν οτι πιο νομιμο προιον θεωρουντε blacklist απο το kodi

http://kodi.wiki/view/Banned_add-ons

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...