Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εμένα από κινητομανια το κινητό μέσα ήταν αναμμένο και σφραγισμένο χωρίς τα επίσημα αυτοκόλλητα. Δεν έδωσα σημασία γιατί δεν είδα κάποιο ελάττωμα. Προσοχή!

 

kinitomania.com για αυτο το site λες ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kinitomania.com για αυτο το site λες ετσι ?

 

Για δες εδώ. Δε ξέρω πότε κοίταξες αλλά μαύρα 16αρια έχει αρκετά. Απ' οτι βλέπω παίζει πολύ κόκκινο αλλά το πιο φθηνό αυτή τη στιγμή είναι το μαύρο. Στη kinitomania τη στιγμή που γράφω τελείωσαν τα απόθέματα (προς το παρόν).

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ. Δε ξέρω πότε κοίταξες αλλά μαύρα 16αρια έχει αρκετά. Απ' οτι βλέπω παίζει πολύ κόκκινο αλλά το πιο φθηνό αυτή τη στιγμή είναι το μαύρο. Στη kinitomania τη στιγμή που γράφω τελείωσαν τα απόθέματα (προς το παρόν).

 

Ναι αλλα παιζει και το μαγαζι ρολο !!!Δηλαδη τα γνωστα καιζερ και τα σχετικα δεν εχουν τπτ και τα αλλα μαγαζια δεν εχει και τοσο καλε κριτικες!Εχεισ παρει απο κάποιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!Το μαγαζι καιζερστορε ειναι καλο εχει παρει κανεις απο εκει ??<br/>

 

Ναι είναι από τα καλά. Για το smarties έχει κανείς άποψη από το οποίο σκέφτομαι να αγοράσω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι από τα καλά. Για το smarties έχει κανείς άποψη από το οποίο σκέφτομαι να αγοράσω?

 

το kaizerstore μολις τωρα εχει διαθεσιμα !!Εγω το παραγγειλα !!θα δουμε τωρα αυριο...Μαμακαρι να μην εχει θεμα !!Και επισης ειναι σειρα 404

Link to comment
Share on other sites

το kaizerstore μολις τωρα εχει διαθεσιμα !!Εγω το παραγγειλα !!θα δουμε τωρα αυριο...Μαμακαρι να μην εχει θεμα !!Και επισης ειναι σειρα 404

 

Σου είπαν χώρα εισαγωγής?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

το kaizerstore μολις τωρα εχει διαθεσιμα !!Εγω το παραγγειλα !!θα δουμε τωρα αυριο...Μαμακαρι να μην εχει θεμα !!Και επισης ειναι σειρα 404

Έχει μαύρο ή μόνο κόκκινο/άσπρο; Και σε τι τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Στο site δεν βλέπω να έχει μαύρο: http://www.kaizershop.gr/index.php?route=product/search&search=nexus

 

 

http://WWW.KAIZERSTORE.GR ειναι οχι shop

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν με το καλό το παραλάβεις, μην μας ξεχάσεις, και ρώτα σε παράκαλώ χώρα εισαγωγής.
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Thanks. Ξέρεις αν έχει ακουστικά (γαλλική εισαγωγή);

 

Τα γαλλικα νομιζω εχουν αλλα δεν ειμαι και σιγουρος

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως όταν με το καλό το παραλάβεις, μην μας ξεχάσεις, και ρώτα σε παράκαλώ χώρα εισαγωγής.

 

Nαι αυριο λογικα που θα το εχω θα ποσταρω!!Θεωριτικα το μαγαζι εχει παραπολυ καλεσ κριτικες τωρα δεν ξερω θα δειξει αυριο

Link to comment
Share on other sites

Για 50 ευρώ διαφορά (304 με 354) παραπάνω εγώ σίγουρα θα έπαιρνα το 32αρι λευκό.Στο 16αρι είχα 9Gb ελευθερία και τώρα έχω 24Gb.Τώρα κάποιοι θα πούνε για την εγγύηση.

Να μαστέ καλά!!!!!!!!!

upload foto[/img]

Edited by neof1z
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με πήραν σήμερα από galaxystore.gr για ένα μαύρο Nexus 5 που είχα παραγγείλει πριν 1 βδομάδα και μου είπαν 2 πράγματα:

 

1) Εναλλακτικά να πάρω το κόκκινο ή να ακυρώσουν την παραγγελία.

2) Ότι δεν ξέρουν πότε θα ξαναέρθει το μαύρο, αλλά είναι πολύ πιθανό να ανέβει η τιμή του (π.χ. €320) και δεν θα μπορέσουν να μου το πουλήσουν στα €288,50.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας; Θέλουν να ξεστοκάρουν τα κόκκινα; Και είναι όντως πολύ πιθανό να ανέβει η τιμή του μαύρου;

 

Σκέφτομαι αν αξίζει να πάρω το μαύρο από kaizerstore στα €304 ή να περιμένω... αν ανέβει η τιμή του, μάλλον δεν αξίζει η αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με πήραν σήμερα από galaxystore.gr για ένα μαύρο Nexus 5 που είχα παραγγείλει πριν 1 βδομάδα και μου είπαν 2 πράγματα:

 

1) Εναλλακτικά να πάρω το κόκκινο ή να ακυρώσουν την παραγγελία.

2) Ότι δεν ξέρουν πότε θα ξαναέρθει το μαύρο, αλλά είναι πολύ πιθανό να ανέβει η τιμή του (π.χ. €320) και δεν θα μπορέσουν να μου το πουλήσουν στα €288,50.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας; Θέλουν να ξεστοκάρουν τα κόκκινα; Και είναι όντως πολύ πιθανό να ανέβει η τιμή του μαύρου;

 

Σκέφτομαι αν αξίζει να πάρω το μαύρο από kaizerstore στα €304 ή να περιμένω... αν ανέβει η τιμή του, μάλλον δεν αξίζει η αναμονή.

 

Παραγγειλα σημερα απο καιζερστορε στα 304 θα σου πω αυριο (αν ερθει) εντυπωσεις !!!Παντος και το καιζερστορε στα 299 το ειχε και μετα το πηηε 304

Link to comment
Share on other sites

Πώς την παλεύετε με 16gb ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω. Titanium backups δεν έχετε? Nandroid backups δεν έχετε? Φώτο βίντεο που τα χωρατε? Και χρειάζεται και χώρος ελεύθερος να κατεβάσεις μια rom πριν την εγκαταστησεις. Και κανα 2gb περίπου εφαρμογές. Εγώ με αυτά πάω περίπου στα 11 από τα 12 διαθέσιμα GB. Και δεν βάζω μουσική που είναι όλη Spotify.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αύξηση της τιμής εμένα πιο πολύ για μπλόφα μου κάνει για να τους φύγουν τα άλλα χρώματα. Βέβαια παίζει να είναι αυτό και να είναι ότι αφού είδαν να έχει πωλήσεις το μαύρο,σου λέει ανέβασε την τιμή του και για να παρουμε περισσότερα και για να φύγουν τα άλλα 2 χρώματα που μας έχουν μείνει. Όχι τίποτε άλλο,έπεσα και εγώ στην περίοδο που είχε εξαντληθεί το μαύρο και πλέον το βλέπω να φτάνει τα 320 ευρώ για πλάκα.
Link to comment
Share on other sites

Πώς την παλεύετε με 16gb ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω. Titanium backups δεν έχετε? Nandroid backups δεν έχετε? Φώτο βίντεο που τα χωρατε? Και χρειάζεται και χώρος ελεύθερος να κατεβάσεις μια rom πριν την εγκαταστησεις. Και κανα 2gb περίπου εφαρμογές. Εγώ με αυτά πάω περίπου στα 11 από τα 12 διαθέσιμα GB. Και δεν βάζω μουσική που είναι όλη Spotify.

 

Τα πες όλα φίλε μου!!!!!!!:respect:

Και σε 2 χρόνια που θα έχει λήξει και η εγγύηση να δούμε ποιο θα έχει την καλύτερη μεταπώληση.

Όσοι είναι να πάρετε πάρτε το 32αρι (ότι χρώμα θέλετε). Από 16αρι προέρχομαι.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Με USB OTG δεν λύνεται το θέμα του storage; Με το 50άρικο που λέτε παίρνεις adaptor + 128GB USB stick...

 

Άλλο το otg άλλο η εσωτερική μνήμη.

Έχω και 1TB ασύρματο φορητό με μπαταριά και 6 ώρες αυτονομία.

Edited by neof1z
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Πώς την παλεύετε με 16gb ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω.

Με meenova microsd card reader με 32άρα microsd μπρελόκ στα κλειδιά με όλα τις ταίνιες, σειρές μέσα.

Titanium backups δεν έχετε?

Κάθε μέρα παίρνεις titanium backups εσύ και χρειάζεσαι να τα κάνεις και restore συνέχεια; μόνο όποιος αλλάζει συνέχεια rom ίσως χρειάζεται να έχει πάντα χώρο για τα backups.

Nandroid backups δεν έχετε? Φώτο βίντεο που τα χωρατε?

Meenova.

Και χρειάζεται και χώρος ελεύθερος να κατεβάσεις μια rom πριν την εγκαταστησεις.

Κάνεις χώρο για τη ROM, την περνάς μια φορά και τη σβήνεις ή την έχεις στο meenova.

Και κανα 2gb περίπου εφαρμογές. Εγώ με αυτά πάω περίπου στα 11 από τα 12 διαθέσιμα GB.

Εγώ έχω 4.5GB εφαρμογές και έχω πάντα 3GB ελεύθερα. Τραγούδια 1GB, καμιά φωτογραφία, καμιά σειρά ή ταινία, backups δεν κρατάω γιατί είμαι stock και προσέχω τι κάνω. Και δεν έχω meenova! (προς το παρόν). Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εξαρτάται απ' τις ανάγκες του καθενός. Αν βάζεις μέσα τα πάντα όλα έτσι για βρίσκονται μήπως και τα χρειαστείς κάποια στιγμή και χρησιμοποιείς μόνο τα μισά δεν έχει νόημα. Απλά νιώθεις άνετος.

μεταπώληση.

Δεν υπάρχει μεταπώληση στα nexus. Απ' τη στιγμή που η καινούρια συσκευή πέφτει από 400 στα 270-290 σε τόσο μικρό διάστημα, κανείς δε θα σκεφτεί να πάρει μεταχειρισμένο κιόλας το προηγούμενο. Και να το πάρει, ζήτημα να διατίθεται να δώσει 100 ευρώ. Ειδικά μετά από 2 χρόνια που λες, για κανένα λόγο. Εκτός αν βρεθεί κάνας χαζός.

 

EDIT: Και να σε δω αν πάθεις τίποτα με το 32άρι. Θα τρέχει εξωτερικό η συσκευή κατά πάσα πιθανότητα.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...