Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξρει κανενας τι ειναι αυτο το σφαλμα? http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/661/hM6mlD.png

 

Δεν είναι σφάλμα, είναι για να στείλεις αναφορά σφάλματος (bug report) στην google αν εντοπίσεις κάποιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σφάλμα, είναι για να στείλεις αναφορά σφάλματος (bug report) στην google αν εντοπίσεις κάποιο.

 

Δηλαδή να το αγνοησω... Θα το εμφανίζει όποτε πατάω το power button για να σβήσω το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να το αγνοησω... Θα το εμφανίζει όποτε πατάω το power button για να σβήσω το κινητό;

 

Στις επιλογές για προγραμματιστές, απενεργοποίησε το 'Συντόμευση αναφοράς σφαλμάτων'. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Η Mahdi Lollipop είπε ο Mahdi ότι θα είναι πολύ πιο άδεια απ ό,τι η KitKat γιατί θέλει να τη διατηρήσει όσο πιο καθαρή γίνεται μόνο με τα αυτά που θεωρεί ο ίδιος απαραίτητα. Άρα θα σου πρότεινα να βάλεις Mahdi KitKat και να την αφήσεις. Αξιόλογη custom Lollipop θα κάνει καιρό να βγει. Πάντα έτσι γίνεται. Εγώ απλά θα βάλω για μια μέρα τη Stock Lollipop να δω πώς εξελίχθηκε το Android σε σύγκριση με την 4.4.4 και θα κάνω restore την Mahdi μέχρι να βγει η πρώτη stable Euphoria OS.

 

Καλα σιγα μη μεινω με KitKat, εδω ο κοσμος καιγεται. Μπορει να παιξω κι εγω με στοκ Lollipop να δω και τη διαφορα στην πρωτη (stable εννοειται κι εγω) Mahdi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες παιδια! Image της OTA της Lollipop υπαρχει πουθενα να την περασουμε χωρις να τα σβησουμε ολα;Δεν αντεχω αλλη αναμονη με τα παντα στοκ!!!κανω check καθε δυο λεπτα!!!:wacko::confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες παιδια! Image της OTA της Lollipop υπαρχει πουθενα να την περασουμε χωρις να τα σβησουμε ολα;Δεν αντεχω αλλη αναμονη με τα παντα στοκ!!!κανω check καθε δυο λεπτα!!!:wacko::confused:

 

Δες εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393240

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει με zip stock lollipop και cf auto root και ολα δουλευουν οπως πρεπει.

Πριν είχα slim (slimsaber αν θυμαμαι καλα οχι την Official). Δεν βλέπω να είναι πιο αργή κτλ, απλά είναι περισσότερα τα animations και μπορεί να σε μπερδεύουν όσο αφορά τη ταχύτητα. Πάντως είναι smooth πολύ.

 

Κάποια στιγμή θα της βάλω και codeblue να δω, και μετά θα πάω σε slim ή mahdi (δεν την έχω δοκιμάσει την mahdi).

Γενικά αν βάλω custom rom θα την θέλω ξανά όσο πιο "γυμνή" γίνεται. Αυτή ήταν πάντα η φιλοσοφία μου.

Link to comment
Share on other sites

Το xposed και το gravity box είναι συμβατά πλεον με την lolipop; Αν περάσω σε stock rom θα τα χρειαστω και είναι ο λογος που το καθυστερω ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον χρησιμοποιεί toolkit, αναβαθμίστηκε σήμερα το Wug's toolkit και υποστηρίζει την lollipop. Μέχρι χθες υποστήριζε μόνο τα previews
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες παιδια! Image της OTA της Lollipop υπαρχει πουθενα να την περασουμε χωρις να τα σβησουμε ολα;Δεν αντεχω αλλη αναμονη με τα παντα στοκ!!!κανω check καθε δυο λεπτα!!!:wacko::confused:

 

Android 5.0 LRX21O - Stock/Flashable

Link to comment
Share on other sites

Το xposed και το gravity box είναι συμβατά πλεον με την lolipop; Αν περάσω σε stock rom θα τα χρειαστω και είναι ο λογος που το καθυστερω ακόμα...

 

Ακομα όχι φιλέ μού...και πιστεύω θα αργήσει λίγο διότι απο dalvik πρεπει να γίνει art,οποτε θέλει χρόνο!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Οκ σόρι δεν το είχα δει ότι το έβαλες εκεί!

Το θέμα μου τώρα είναι ότι δεν μου περνάει με sideload, δεν βρίσκει την συσκευή! Ενώ την βρίσκει κανονικά σε fastboot, στο Android, δεν την βρίσκει στο sideload, τι μπορεί να έχει γίνει; να τα περάσω από fastboot ένα ένα; system, boot, recovery, κλπ;

Αυτό λέει factory reset, δε θέλω να χάσω δεδομένα γι'αυτό θέλω την OTA! :-)

Link to comment
Share on other sites

Οκ σόρι δεν το είχα δει ότι το έβαλες εκεί!

Το θέμα μου τώρα είναι ότι δεν μου περνάει με sideload, δεν βρίσκει την συσκευή! Ενώ την βρίσκει κανονικά σε fastboot, στο Android, δεν την βρίσκει στο sideload, τι μπορεί να έχει γίνει; να τα περάσω από fastboot ένα ένα; system, boot, recovery, κλπ;

 

 

Δεν βλέπει το adb. Ξαναψαξου με τους drivers.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με mahdi και apex launcher και ανοίγω το Chrome και δεν το ανοίγει σε πλήρες παράθυρο. Όποιον άλλο browser και να ανοίξω ανοίγει κανονικά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπει το adb. Ξαναψαξου με τους drivers.

Αφού όταν έχει φορτώσει το Android το βλέπει κανονικά! Και στο fastboot Επίσης! Καμία σίγουρη πηγή driver??

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πάντως που ενώ έχει βγει εδώ και 5 μήνες έκδοση L δεν τη φλασαρε κανείς και τώρα που βγήκε επίσημη δε μπορείτε να περιμένετε λίγες μέρες ακόμα για ΟΤΑ :p
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με mahdi και apex launcher και ανοίγω το Chrome και δεν το ανοίγει σε πλήρες παράθυρο. Όποιον άλλο browser και να ανοίξω ανοίγει κανονικά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με Mahdi και νόμιζα ότι πάτησα (ρυθμίσεις) τίποτα κατά λάθος

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με Mahdi και νόμιζα ότι πάτησα (ρυθμίσεις) τίποτα κατά λάθος

Και τι κάνουμε; τόσοι πέρασαν με mahdi δεν είναι κανείς να μας βοηθήσει; το περίεργο είναι ότι σήμερα ξεκίνησε να μου το κάνει και δεν παλεύεται.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αφού όταν έχει φορτώσει το Android το βλέπει κανονικά! Και στο fastboot Επίσης! Καμία σίγουρη πηγή driver??

 

Android SDK ή αυτό από τον οδηγό.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με Mahdi και νόμιζα ότι πάτησα (ρυθμίσεις) τίποτα κατά λάθος

Φίλε τελικά φταιει η αναβάθμιση του Chrome που υποστηρίζει λολιποπ.. Εγώ πέρασα από το aptoide την προηγούμενη έκδοση και παίζει μια χαρά. Βέβαια στο store βγάζει update αλλά ας περιμένει.

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνουμε; τόσοι πέρασαν με mahdi δεν είναι κανείς να μας βοηθήσει; το περίεργο είναι ότι σήμερα ξεκίνησε να μου το κάνει και δεν παλεύεται.

 

Μου το έκανε και μένα χθες λίγη ώρα πριν περάσω την lollipop. Οταν μου το εκανε αφηνα ανοιχτο τον chrome ως παραθυρο και επειτα πατουσα recents και απο εκεί το tab του chrome οποτε και μου άνοιγε κανονικά. Πολύ περίεργο πάντως

Link to comment
Share on other sites

Android SDK ή αυτό από τον οδηγό.

 

Βρηκα εναν driver, το βρηκε, εκανα το sideload και μου εβγαλε error in /tmp/update.zip status 7

:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...