Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτες η ρυθμισεις μονο για μπαταρια δεν ειναι :blink: με 1024 read ahead size και bfg,με Uberdemand (πιο επιθετικος απο ondemand) προτεινεις αυτες τις ρυθμισεις για μπαταρια???? :X

 

Kernel Tweaker με Slimkat & μαμα κερνελ μπορω να δουλεψω ?

 

Αν ναι για πες καμια ρυθμιση για καλυτερη μπαταρια φιλε ΧΩΡΙΣ ομως να χαθει το Smoothness & η ταχυτητα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτες η ρυθμισεις μονο για μπαταρια δεν ειναι :blink: με 1024 read ahead size και bfg,με Uberdemand (πιο επιθετικος απο ondemand) προτεινεις αυτες τις ρυθμισεις για μπαταρια???? :X

Όχι. Τα sweep to wake κλπ προτείνω να είναι απενεργοποιημενα για μπαταρία. Τα αλλά είναι performance related με αξιοπρεπέστατη μπαταρία. Με αυτό το setup και Νορμάλ χρηση χωρίς παιχνίδια εγώ βγάζω 4+ ώρες που είναι πολύ ικανοποιητικό για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! υπάρχει τροπος να γινουμε root χωρις να χασω τιποτα ακομα κ την διαμόρφωση του μενου nova να μην χρειαστεί να ξαναστεινω απο την αρχη.. θελω να ρουταρω μέσω wug fresh

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τα sweep to wake κλπ προτείνω να είναι απενεργοποιημενα για μπαταρία. Τα αλλά είναι performance related με αξιοπρεπέστατη μπαταρία. Με αυτό το setup και Νορμάλ χρηση χωρίς παιχνίδια εγώ βγάζω 4+ ώρες που είναι πολύ ικανοποιητικό για εμένα.

 

Σε ευχαριστώ... Και εγώ δεν παίζω παιχνίδια οπότε προχωραω...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα slimkat μέσω multirom... Είπα να δοκιμάσω την συγκεκριμένη μιας και γίνεται πολύ ντόρος. Είδα ότι με elemental η μπαταρία είναι αλλού στο xda. Έχει δοκιμάσει κανείς; προτείνετε άλλον κερνελ;
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια android L είναι πιο σταθερή;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια android L είναι πιο σταθερή;

 

Δεν έχει καμία διαφορά με την πρώτη που βγήκε, για την ακρίβεια 2 μέρες διαφορά έχει το καινούριο build οπότε δεν έχει καμία αλλαγή για τον απλό χρήστη.

 

Τα ίδια bugs παραμένουν και σε αυτήν (όπως το γνωστό με το location που δεν γυρίζει σε battery saving).

Για καθημερινή χρήση δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα μιας και δεν σχεδόν όλες οι εφαρμογές πλέον λειτουργούν σε art κανονικά (με εξαίρεση τον firefox από τα προγράμματα που χρησιμοποιώ)

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να ρίξετε ματιά στην Vanir. Είχα να την δοκιμάσω από το N4. Μου έχει αφήσει μια πολύ καλή πρώτη εντύπωση κι είναι από τις roms, που δεν "φωνάζουν" πολύ στα φόρουμ.

Πιστεύω ότι αδικείται.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα slimkat μέσω multirom... Είπα να δοκιμάσω την συγκεκριμένη μιας και γίνεται πολύ ντόρος. Είδα ότι με elemental η μπαταρία είναι αλλού στο xda. Έχει δοκιμάσει κανείς; προτείνετε άλλον κερνελ;

 

Αν αλλάξω κερνελ πώς ξαναγυρίζω στην στοκ της slimkat?

Link to comment
Share on other sites

Με dirty flash την slimkat

Σε dirty ξαναπερναω gapps?

Σε ευχαριστώ... Ποιον κερνελ χρησιμοπειτε με slimkat? Λέω για elementalx... Αν προτείνετε κάποιον άλλον λέτε ελεύθερα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν χάνεις τίποτα.Εξαρτάτε που στοχεύεις, επιδόσεις η μπαταρία.Μια μέση λύση είναι ο elemental

 

Όχι δεν χάνεις τίποτα;;;;;

Για μπαταρία περισσότερο αλλά να μην υστερεί και σε επιδόσεις στοχευω, αλλά υπόψιν ότι δεν ασχολούμαι με παιχνίδια... Δεν ξέρω με slimkat γιατί ήμουν με στοκ και αλλαζα κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν χάνεις λέμε :p , κράτησε το zip της rom και όταν θελήσεις να γυρίσεις σε stock

μπες recovery και κανε wipe dalvik cache και cache και μετά κανε install το zip

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν χάνεις λέμε :p , κράτησε το zip της rom και όταν θελήσεις να γυρίσεις σε stock

μπες recovery και κανε wipe dalvik cache και cache και μετά κανε install το zip

 

Σε ευχαριστώ Αντρέα... Έχεις δοκιμάσει άλλο κερνελ με slimkat?

Link to comment
Share on other sites

Μονο τον uber έχω δοκιμάσει στην slim αλλά για 4-5 μέρες, δεν είναι τόσο buttery friendly που θέλεις όμως

Δοκίμασε elemental και code blue για αρχή

 

Καινούριοι drivers για όποιον θέλει: http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/general/gpu-drivers-nexus-5-compatible-android-t2629123

Link to comment
Share on other sites

Μονο τον uber έχω δοκιμάσει στην slim αλλά για 4-5 μέρες, δεν είναι τόσο buttery friendly που θέλεις όμως

Δοκίμασε elemental και code blue για αρχή

 

Καινούριοι drivers για όποιον θέλει: http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/general/gpu-drivers-nexus-5-compatible-android-t2629123

 

πως βάζουμε τους drivers φίλε?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις και μετα σαφως κανεις wipe dalvik/cashe!!!! Read OP......

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις και μετα σαφως κανεις wipe dalvik/cashe!!!! Read OP......

 

Προφανώς το έχω διαβάσει και θυμόμουν οτι δεν θέλει.Με έβαλες και το ξανά διάβασα 2 φορές :p και πάλι δεν είδα τίποτα για wipe :lol:

Που ακριβώς το λέει?Περίεργο μου φαίνεται που θέλει wipe τις cache

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου γιατί σου φενεται περίεργο????

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Έχουν νεότερη ημερομηνία, οι προηγούμενοι είχαν 28 Ιουνίου αν θυμάμαι καλά.

 

Τους έβαλα και τσίμπησε +1Κ στο antutu, όχι ότι με νοιάζει, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...