Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλέ μου αν είναι δυνατόν να θιγομαι επειδή προσπαθείς εσύ και τα αλλά παιδιά να μου ανοιξεις τα ματια ...Ίσα ίσα που αισθάνομαι και υποχρεωμένος. Αλλά δεν έχω πολύ χρονο να διαβάσω το φόρα και εκτός αυτου δεν κατέχω και καλά την αγγλική... Αν κουραζω με τις ερωτήσεις τοτε είναι αποδεκτό να σταματήσω κάπου εδώ αλλά θεώρησα οτι στην ουσία είμαστε όλοι κατα μια έννοια tester ειδικα των νέων roms και kernels και γιαυτό μπήκα σαυτη τη διαδικασία. Σήμερα παράδειγμα είδα οτι ο νέος linaro τελικά εχει aroma installer..Χθες όμως που τον φλασαρα μου κολησε και μετα δεν μπορουσα να περάσω ουτε την στον Ρομ...Συγνώμη αν σας έχω γίνει τσιμπουρι αλλά κάθε φορά μου προκύπτει κάτι καινούριο και θεωρώ οτι εσείς είστε η πιο άμεση βοήθεια...

Λαθος καταλαβες φιλέ μου ,τέλος πάντων ας κλεισει το θέμα εδώ....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λαθος καταλαβες φιλέ μου ,τέλος πάντων ας κλεισει το θέμα εδώ....

 

Ίσως αλλά όπως και να χει ενα δίκιο το εχεις..Οποτε απορίες μονο όταν θα έχω εξαντλήσει όλες τις αλλες πηγες πληροφησης...Φιλικά παντα...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει κανεισ κανεναν video downloader αν ειναι και για rooted ακομα καλυτερα.με ενδιαφερει να κατεβαζω βιντεο σε μορφη mp3

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει κανεισ κανεναν video downloader αν ειναι και για rooted ακομα καλυτερα.με ενδιαφερει να κατεβαζω βιντεο σε μορφη mp3

 

Tube mate..Googlareis και κανείς download το apk.Αλλά είναι μονο για βίντεο απο youtube.

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Tube mate..Googlareis και κανείς download το apk.Αλλά είναι μονο για βίντεο απο youtube.

ευχαριστω πολυ καλο

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αλλά όπως και να χει ενα δίκιο το εχεις..Οποτε απορίες μονο όταν θα έχω εξαντλήσει όλες τις αλλες πηγες πληροφησης...Φιλικά παντα...

 

Παιδιά περασα το franco r53 και ανοιξα το cpu-z και μου χει clock speed 300MHz -3,01 GHz?Toσο ειναι η πρεπει να το γυσισω default?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες το βράδυ πριν κοιμηθώ την 4.4.3 που σημαίνει ότι έρχεται ένα mini review αργότερα σήμερα κυρίως σχετικά με μικρόφωνα, κλήσεις, εγγραφή βίντεο και σήμα δικτύου και wifi με το νέο radio.

 

Η αλήθεια είναι πως μου φάνηκε ένα κλικ λιγότερο smooth σε σχέση με την 4.4.2 + elementalx 0.38. Πιθανώς επειδή δεν έβαλα ακόμα κανένα dalvik/bionic patch ενώ πριν είχα του Z2 εκτός αν είναι τελείως placebo. Τώρα εδώ τι βάζουμε; Είδα ότι υπάρχει και νέο patch από το Μ8. Τι είναι; Dalvik και bionic σε ένα; Να προτιμήσω αυτό αντί του Z2;

Παιδιά περασα το franco r53 και ανοιξα το cpu-z και μου χει clock speed 300MHz -3,01 GHz?Toσο ειναι η πρεπει να το γυσισω default?

Έτσι είναι. Σου λέει τη μικρότερη και μεγαλύτερη συχνότητα που μπορεί να χρησιμοποιήσει ο kernel, όχι αυτή που χρησιμοποιεί.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες το βράδυ πριν κοιμηθώ την 4.4.3 που σημαίνει ότι έρχεται ένα mini review αργότερα σήμερα κυρίως σχετικά με μικρόφωνα, κλήσεις, εγγραφή βίντεο και σήμα δικτύου και wifi με το νέο radio.

 

Η αλήθεια είναι πως μου φάνηκε ένα κλικ λιγότερο smooth σε σχέση με την 4.4.2 + elementalx 0.38. Πιθανώς επειδή δεν έβαλα ακόμα κανένα dalvik/bionic patch ενώ πριν είχα του Z2 εκτός αν είναι τελείως placebo. Τώρα εδώ τι βάζουμε; Είδα ότι υπάρχει και νέο patch από το Μ8. Τι είναι; Dalvik και bionic σε ένα; Να προτιμήσω αυτό αντί του Z2;

 

Έτσι είναι. Σου λέει τη μικρότερη και μεγαλύτερη συχνότητα που μπορεί να χρησιμοποιήσει ο kernel, όχι αυτή που χρησιμοποιεί.

Τα M8 patches είναι για 4.4.3 και είναι dalvik & bionic μαζί....είναι πιο βελτιστοποιημενα απο τα Z2 patches.....

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Για οποίον ενδιαφετεται η slim έβγαλε test build 4.4.3,η οποία δουλεύει μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα.... http://www.slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewcategory/979-hammerhead Edited by mindfield

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα patches (bionic-dalvic) του M8. Πως καταλαβαίνω ότι μπήκαν;; :-P. Μόνο κάνοντας benchmark; Επίσης ο elemental πολύ καλός! Smooth και πολύ καλή μπαταρία!
:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την επι προσωπικού συζήτηση υπάρχουν και τα pm.

Οταν (για να γίνω και επίκαιρος) βλέπετε οτι πήγατε να κάνετε humor και ο αλλος παρεξηγήθηκε, στείλτε του ένα pm εξηγώντας τις προθέσεις σας και αφήστε το thread καθαρό. Δυσκολεύετε τα υπόλοιπα μέλη με όλα αυτά τα οφ τοπικ.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Τα M8 patches είναι για 4.4.3 και είναι dalvik & bionic μαζί....είναι πιο βελτιστοποιημενα απο τα Z2 patches.....

 

Κάποιο Λίνκ για μας τους ανιδεους!!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Η purity έβγαλε σήμερα η χθες σταθερή εκδοση..Τι το καλό έχει ο code blue ρε παιδιά και το παινευεται; Επειδή βλέπω πολλους να τον αναφέρουν σε τι υπερέχει;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνετε να πάρουμε backup rom με twrp σε flashaki κατευθείαν? Να αλλάξω το destination path δηλαδή

 

Ναι γίνεται,και είναι και καλυτερο κατα την γνώμη μου,διότι δεν καταναλώνει χώρο και στην μνήμη του κινητού....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται,και είναι και καλυτερο κατα την γνώμη μου,διότι δεν καταναλώνει χώρο και στην μνήμη του κινητού....

 

Μπορουμε με το titanium η nanodronind na kανουμε backup και επισης να παρουμε τα αρχεια σε φλασακι ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται,και είναι και καλυτερο κατα την γνώμη μου,διότι δεν καταναλώνει χώρο και στην μνήμη του κινητού....

 

Πως? :p Μάλλον αρχίζω και τυφλώνομαι ψάχνω πόση ώρα :lol:

Έκατσα έστησα δυο ρομ στο multirom και δεν έχω χώρο να κάνω nandroid backup τη μια...

 

Edit:Τι να πεις ψάχνω τόση ώρα χωρίς να έχω το flashaki στο κινητό χαχαχα

Edited by andreas7
Link to comment
Share on other sites

Πως? :p Μάλλον αρχίζω και τυφλώνομαι ψάχνω πόση ώρα :lol:

Έκατσα έστησα δυο ρομ στο multirom και δεν έχω χώρο να κάνω nandroid backup τη μια...

 

Edit:Τι να πεις ψάχνω τόση ώρα χωρίς να έχω το flashaki στο κινητό χαχαχα

 

Εδω εισαι...https://www.youtube.com/watch?v=dUtn2zzx0oA :)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια (και παλικαρίνες?) έβαλα το patch του htc one m8 και τους gpu drivers v66 συν τον elementalx που είχα από πριν αλλά μου φαίνεται εδώ και 1-2 ώρες που το χρησιμοποιώ ότι δεν είναι τόσο smooth και lag-free όπως με την 4.4.2. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

Επίσης, μέσω TWRP πώς μπορώ να έχω πρόσβαση στα αρχεία από τον υπολογιστή; πατάω mount usb storage, συνδέεται, βγάζει εικονιδιάκι κάτω δεξιά αλλά δε μου βγάζει το MTP ή κάποιον φάκελο για να τα δω. Όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά (adb, fastboot, mtp) οπότε δεν είναι θέμα των driver.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο Λίνκ για μας τους ανιδεους!!

 

Μήπως είναι εδώ

 

 

HTC One (M8) 4.4.3 (?) https://db.tt/UHnHHAZl.

[/url].

Και είναι το htc one m8 binaries.zip?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που φοράει purity έχει να μας προτείνει κανένα καλό κερνελ στην 4.4.3;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που φοράει purity έχει να μας προτείνει κανένα καλό κερνελ στην 4.4.3;

 

Code Blue. Αυτο που λεμε "στανταρακι".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...