Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α εσένα ακόμα χειρότερα.

Παιδιά με franco τι νούμερα έχετε σε μπαταρία?

 

Εγώ έβγαλα 4 ώρες οθόνη σε 2 μέρες. Αρκετά καλά θα έλεγα.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλύτερο kernel θεωρείτε τον chaos για τον elemantalX τι έχετε να πείτε?

 

Chaos έβαλα πριν μισή μπαταρία αλλά φαίνεται απλα τελείως. Έχω balanced προφίλ και η μπαταρία βαίνει πολύ καλώς.

ElementalX είχα πριν περιπου 2 βδομάδες (νομιζω το 21 ηταν τοτε), τον κράτησαν για λιγες μέρες γιατί εντυπωσιάστηκα απο τον Franco και άλλαξα. Όμως νομιζω ηταν οτι καλυτερο για smoothness και χωρίς ίχνος lag. Θα λεγα ο καλύτερος σε αυτό το κομματι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με franco τι νούμερα έχετε σε μπαταρία?

 

Τέτοια. Επίσης, όποιος έχει franco και Franco Kernel Updater, με το τελευταίο update υπάρχει υποστήριξη για αλλαγή χρωμάτων στο Nexus 5. Όποιος θέλει πιο ζωντανά χρώματα ας δοκιμάσει να δοκιμάσει τα Fluids, τα Sammy v2 και το Perfect 2.2. Έχει εύκολο UI και για χειροκίνητη ρύθμιση. Εγώ έχω το perfect τώρα και είναι ό,τι πρέπει πιστεύω. Μου θυμίζει πολύ τις AMOLED οθόνες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Βάλε xposed framework και μετά πέρνα από εκεί την εφαρμογή gravity box το οποίο κάνει παπάδες.. Θα βρεις εκεί μέσα όλες τις λύσεις για το τηλ σου το οποίο θα το κάνει πιο ολοκληρωμένο χωρίς να χρειάζεται να περάσεις άλλη ρομ κτλ.

 

αδερφε αυτο ειναι οντως κανει παπαδες... το εβαλα και κανεις οτι θες στο τηλ το συνιστω σε ολους, ουτε αλλη ρομ ουτε συνεχεια απ την αρχη το στησιμο το τηλ ευχαριστω:):)

Link to comment
Share on other sites

Το smart radio στο gravity box, σας δουλεύει σωστά; βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση, πέρα των 5 δευτερολέπτων που είναι ρυθμισμένο και πολλές φορές δεν συνδέεται καν σε δίκτυο.

Edit: μάλλον επέλεγα λάθος LTE δίκτυο.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έκανα unlock - root - custom recovery - lock

 

Κατέβασε την εφαρμογή bootunlocker απο το play store (είναι δωρεάν). Θέλει απλα ροοτ και μπορεί να κλειδωνει /ξεκλειδωνει το boot loader ΧΩΡΙΣ να κανει factory reset (που θα γίνει αν το κανεις μέσω fastboot).

Επίσης με την εφαρμογή αυτή μπορείς να αλλάξεις το tamper flag.

 

ΥΓ: λειτουργει σε όλα τα Νέξους (4/5/7/10/GN/One)

 

EDIT : Ουψ δεν ρωτησες αυτό ... Ναι γίνεται όμως κι αυτό που θες χωρίς καν να ξεκλειδωσεις τον BL, για να γράψεις recovery θες απλα ροοτ, για το μαμά κατέβασε το flashify (παλι δωρεάν απο play store), φλασάρεις οτι θες χωρίς recovery, έχει και επιλογή για να σου βάλει πίσω το μαμά (το κατεβάζει μονο του στα Νέξους)

Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες έμαθα πως η εν λόγω εφαρμογή σβήνει και το flag. Υπήρχε ενημέρωση την οποία δεν είχα περάσει. Ήξερα μόνο το script του osmOsis. Νάναι καλά ο Gialakias που έρχεται με φόρα από το 4 :)
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δες τι γράφει τώρα που είναι πειραγμενο και βάλε το αντίθετο για να είναι μαμά ;)

Ουτε εγώ είμαι σίγουρος αλλά νομιζω οτι πρεπει να είναι το untamper

 

Edit: ναι έτσι ειναι , tamper στη μετάφραση Google σημαίνει "πειράζετε". Και tampered "αλλοιωθεί"

Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση επειδη εγω προσωπικά δεν ειμαι και πολυ σχετικος με το android και πιστευω οτι ειναι και αλλοι σαν και εμενα, μηπως μπορει να γραψει καποιος μια σελιδα με τις δυνατοτητες να πω, λειτουργιες,εφαρμογες του τηλεφωνου μας?ευχαριστω!!

υγ.οχι τιποτα αλλο μην σας πρήζουμε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενότητα εδώ στο myphone σχετικά με τις απορίες και ερωτήσεις γύρω από το android γενικότερα. Αν και πάλι υπάρχουν πράγματα που δεν καταλαβαίνεις, ρωτάς και κάποιος θα υπάρχει που σε διευκολύνει, είτε στο επίσημο θέμα του n5, είτε στο εν λόγο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί η σελίδα δείχνει έτσι ενώ πρότινος έπαιζε κανονικά; δεν έχω αλλάξει ρομ πάρα κερνελ μόνο..

[ATTACH]40789[/ATTACH]

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Στον franco για καλύτερή διαχείριση μπαταρίας επιλέγουμε performance?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στον franco για καλύτερή διαχείριση μπαταρίας επιλέγουμε performance?

 

Άμα επιλέξεις performance η συσκευή πάει σφαίρα άρα και πολύ μεγαλύτερη η κατανάλωση της μπαταρίας.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί η σελίδα δείχνει έτσι ενώ πρότινος έπαιζε κανονικά; δεν έχω αλλάξει ρομ πάρα κερνελ μόνο..

[ATTACH]40789[/ATTACH]

 

Το πιθανότερο είναι να φταίει η σύνδεση σου και δεν φορτώνει σωστά. Ο κέρνελ δεν έχει καμια σχέση. Μου το χεο κάνει και μένα καποτε αλλά δεν θυμάμαι τι εκανα. Ίσως να φτάνει κι ο browser, αλλά κέρνελ με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να φταίει η σύνδεση σου και δεν φορτώνει σωστά. Ο κέρνελ δεν έχει καμια σχέση. Μου το χεο κάνει και μένα καποτε αλλά δεν θυμάμαι τι εκανα. Ίσως να φτάνει κι ο browser, αλλά κέρνελ με τιποτα

 

Μα είτε είμαι με wifi, 3g, 4g το ίδιο κάνει.. Με τον ίδιο browser έμπαινα και μπαίνω. Δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα. Και gravity έχω περάσει αλλά δεν έχει καμία σχέση.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σε ενενα λειτουργει κανονικά. Δοκιμασες άλλο browser?

 

Δοκίμασα και Firefox Τα ίδια.. Μα πριν λίγες μέρες δούλευε κανονικά.. Δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά ούτε ξέρω τι να κάνω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ειλικρινά δεν ξέρω αλλά ούτε και μου φαίνεται λογικό να φτάνει ο κέρνελ σου σε κάτι τέτοιο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...