Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εμενα ναι ειναι καλυτερος...αλλα για full settings πρεπει να αγορασεις την εφαρμογη,καθως η free εκδοση,εχει αρκετους περιορισμους!

Καλά δεν πειράζει που είμαι επί πληρωμή !!Αλλά κατέβασα το faux αντί για franco λόγω tweker kernel η δεν παιζει ρολο ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά δεν πειράζει που είμαι επί πληρωμή !!Αλλά κατέβασα το faux αντί για franco λόγω tweker kernel η δεν παιζει ρολο ??

 

Και εγώ προτιμώ το TricksterMod.

Σε trickstermod χρησιμοποιούμε την francosound έκδοση λόγω ασυμβατότητας με την fauxsound.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προτιμώ το TricksterMod.

Σε trickstermod χρησιμοποιούμε την francosound έκδοση λόγω ασυμβατότητας με την fauxsound.

 

Αρα θα περασω franco sound για το trickstermod !!Το apk poy μου εδωσες δεν πατιεται το install :D

Link to comment
Share on other sites

Αρα θα περασω franco sound για το trickstermod !!Το apk poy μου εδωσες δεν πατιεται το install :D

 

Τι εννοείς δεν πατιέται το install?

Έχεις ενεργοποιήσει στο Security την επιλογη "Install apps from unknown sources"?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν πατιέται το install?

Έχεις ενεργοποιήσει στο Security την επιλογη "Install apps from unknown sources"?

 

Ναι προφανως αλλα δεν ξερω τι συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανως αλλα δεν ξερω τι συμβαινει

 

Όταν το είχα περάσει για να το δοκιμάσω δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Θα το ξαναδοκιμάσω σε κάποια φάση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχα περάσει για να το δοκιμάσω δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Θα το ξαναδοκιμάσω σε κάποια φάση.

 

Ωραια φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κάποιος περασμένη την carbon να μου λύσει μια απορια.;Έχω περασμένη την 0025 και Μοτ ήρθε πάλι το ίδιο update.Πως έγινε αυτό;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω ακόμη μια φορά τον φίλο gtcsiamp για τον οδηγό του.. Πέρασα τις ρυθμίσεις για performance με Oriented ondemand settings. Το κινητό δείχνει να πηγαίνει τέλεια..

 

Μια ερώτηση μόνο.. Για να είναι και οι 4 πυρήνες ενεργοί συνέχεια, επιλέγουμε το mincpus 4 και το maxcpus 4 όπως το έκανα στην εικόνα;;

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι :)

 

 

EDIT:Εκανα και αναβάθμιση τον kernel Uber sabermod .. Βγήκε έκδοση σήμερα , 17/06 :D

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω ακόμη μια φορά τον φίλο gtcsiamp για τον οδηγό του.. Πέρασα τις ρυθμίσεις για performance με Oriented ondemand settings. Το κινητό δείχνει να πηγαίνει τέλεια..

 

Μια ερώτηση μόνο.. Για να είναι και οι 4 πυρήνες ενεργοί συνέχεια, επιλέγουμε το mincpus 4 και το maxcpus 4 όπως το έκανα στην εικόνα;;

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι :)

 

 

EDIT:Εκανα και αναβάθμιση τον kernel Uber sabermod .. Βγήκε έκδοση σήμερα , 17/06 :D

Ναι ακριβως οπως το εχεις στην εικονα..:up::

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @souliar :D

 

Είχα αναφερθεί παλιότερα σε Lag στο scrolling που είχα μεταξύ οθονών ορισμένες φορές . Πλεόν με αυτές τις ρυθμίσεις , έχει εξαφανιστεί πλήρως! Ίσως οφείλεται στην ταυτόχρονη λειτουργία των 4 πυρήνων !

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @souliar :D

 

Είχα αναφερθεί παλιότερα σε Lag στο scrolling που είχα μεταξύ οθονών ορισμένες φορές . Πλεόν με αυτές τις ρυθμίσεις , έχει εξαφανιστεί πλήρως! Ίσως οφείλεται στην ταυτόχρονη λειτουργία των 4 πυρήνων !

 

Μπα δεν νομιζω να εχει σχεση,εγω δεν εχω 4 πυρηνες συνεχεια online και δεν εχω το παραμικρο lag πουθενα!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το hotspot όταν πατάω να το ενεργοποιήσω λέει error και δεν λειτουργεί... Τι παίζει;σορρυ αν έχει αναφερθεί ξανά δεν βρήκα κάτι...

Είμαι στοκ 4.4.3 xposed GravityBox

Smartphone: Google Nexus 5 16GB black

Stock rom,Stock kernel

Xposed modules:gravity,greenify

Nova Launcher Prime

dalvik and bionic libraries from z2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ για τον οδηγό!

Έχω 2 ερωτήσεις: Πως μπορούμε να ορίσουμε gpu governor με το kernel tweaker? Η τροποποιημένη έκδοση τι διαφορά έχει από αυτή που υπάρχει στο play store ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομιζω να εχει σχεση,εγω δεν εχω 4 πυρηνες συνεχεια online και δεν εχω το παραμικρο lag πουθενα!!!

 

Συμφωνώ και εγώ με αυτό.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστούμε πολύ για τον οδηγό!

Έχω 2 ερωτήσεις: Πως μπορούμε να ορίσουμε gpu governor με το kernel tweaker? Η τροποποιημένη έκδοση τι διαφορά έχει από αυτή που υπάρχει στο play store ?

 

Δεν θυμάμαι αλλά λογικά στο section "GPU parameters".

Η τροποποιημένη εκδοση σου επιτρέπει να ρυθμίσεις τις παραμέτρους του mpdecision και του thermal control.

 

Σε κάθε περιπτωση τα trickstermod & kcontrol είναι καλυτερα την συγκεκριμένη περίοδο αλλά λόγω του οτι το kernel tweaker είναι open source πιστεύω θα αναβαθμιστεί πολύ στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το hotspot όταν πατάω να το ενεργοποιήσω λέει error και δεν λειτουργεί... Τι παίζει;σορρυ αν έχει αναφερθεί ξανά δεν βρήκα κάτι...

Είμαι στοκ 4.4.3 xposed GravityBox

 

Έκανες restore backup; Αν ναι σβήσε αυτά τα αρχεία και κάνε Reboot. Προσοχή θα χάσεις τα wifi Passwords

/data/misc/dhcp

/data/misc/wifi

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με αυτό.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θυμάμαι αλλά λογικά στο section "GPU parameters".

Η τροποποιημένη εκδοση σου επιτρέπει να ρυθμίσεις τις παραμέτρους του mpdecision και του thermal control.

 

Σε κάθε περιπτωση τα trickstermod & kcontrol είναι καλυτερα την συγκεκριμένη περίοδο αλλά λόγω του οτι το kernel tweaker είναι open source πιστεύω θα αναβαθμιστεί πολύ στο μέλλον.

 

Εγβ που το κατεβασα απο το playstore to kernel tweker μου ειπαν οτι δεν το moded και μου στελνει ενα παιδι πιο πανω το moded το περναω και μου λεει οτι ειναι ηδη αναβαθμισμενο!!Μηπως το εχουν ανεβασει αναβαθμισμενο στο playstore?

Link to comment
Share on other sites

Εγβ που το κατεβασα απο το playstore to kernel tweker μου ειπαν οτι δεν το moded και μου στελνει ενα παιδι πιο πανω το moded το περναω και μου λεει οτι ειναι ηδη αναβαθμισμενο!!Μηπως το εχουν ανεβασει αναβαθμισμενο στο playstore?

 

Πλεον είναι αναβαθμισμένο,το είχα αναφέρει και σε προηγούμενα posts.....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό έβαλα την slim πολύ σταθερή και ειδικά το dpi τα σπάει απλώς δύο ερωτήσεις που είναι το κουμπί το οποίο τερματίζει τις πρόσφατες εφαρμογές; Και στην οθόνη κλειδώματος πως αλλάζω την θερμοκρασία σε Κελσίου; τα ψάχνω και τα δύο τόση ώρα αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος τραβάς λίγο την ώρα προς τα κάτω και εμφανίζεται επάνω δεξιά ένα γρανάζι.

 

Το κουμπί που σου βγάζει τα recents, κάνε πως ζουμάρεις επάνω του.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

....όσοι τολμηροί ενδιαφέρονται......:)

''Ο George Hotz έκανε πράξη αυτό που υποσχέθηκε και πλέον ένα καινούργιο εργαλείο επιτρέπει στους χρήστες των android συσκευών να επεμβαίνουν στο root της συσκευής τους με πολύ απλό τρόπο. Για να το κάνουν αυτό απλός πρέπει να επισκεφτούν την ομώνυμη σελίδα εδώ και να πατήσουν επάνω στο γράμμα λάμδα και να κατεβάσουν το αρχείο apk ''

http://www.towelroot.com/

LG G4
Link to comment
Share on other sites

o uber δεν εχει για nexus 7 ?:p

 

O Kener για flo δεν βγάζει και ούτε υπάρχει τόσο καλός kernel για flo.

 

Ανάλογος για flo, δηλαδή που να συνδυαζεί τα θετικά στοιχεία του bricked και του ElementalX είναι ο Glitch.

Βεβαια ο developer λογω προσωπικών προβλημάτων τον έχει αφήσει λίγο, αλλά τον αναβάθμισε για 4.4.3 και είναι φοβερός, δουλεύει άψογα και κάνει OC για πλάκα.

 

Για να μην είμαστε off topic όμως ό,τι θες σχετικά με τον Glitch στείλε μου pm.:)

 

Στα on topic τώρα, θέλω να πω πως είχα αφήσει την LS για κανένα μήνα γιατί πάντα "χωρίζαμε" με άσχημο τρόπο.

Είπα όμως να της δώσω για άλλη μία φορά μία ευκαιρία μιας και είναι η μόνη "φορτωμένη" rom με αξιόλογες για εμένα επιδόσεις.

Mπορώ να πω πως η τελευταία έκδοση απλά πετάει και εχώ σπάσει το ρεκόρ σε απροβλημάτιστη λειτουργία της LS.:lol:

Και δεν μπορώ παρά να θαυμάσω το πως μία Slim-based rom είναι ταχύτερη από την Slim, τουλάχιστον σε εμένα.

Επίσης επιβεβαιώνω την σταθερότητα της σε flo & maco.

Edited by gtctsiamp
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...