Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μας είπες και ποιον πάροχο έχεις και αν δουλεύει.

 

Βασικα μολις το συνδεσα. Για αυτο δεν εγραψα κατι. Τωρα που γραφω ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ του κινητου.

Παροχο εχω wind και προγραμμα το free2go (αν παιζει καποιο ρολο).

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα αυτούσιο όπως το έστειλε ο τύπος. Το μόνο ευχάριστο είναι ότι έβαλε γκολ ο Ολυμπιακός. Σε μένα πάντως, δεν λειτούργησε. Αν το έκανε κάποιος ας μας το πει.

 

1nternet Team

 

Επιλέγουμε Ρυθμίσεις  Περισσότερα (Δίκτυα)  Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας 

Ονόματα Σημείων Πρόσβασης

 

Προσοχή! Το πεδίο Ενεργοποίηση δεδομένων (Ρυθμίσεις  Περισσότερα  Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας  Ενεργοποίηση δεδομένων) θα πρέπει να είναι ενεργό.

 

Ρυθμίσεις Internet

Πατάμε το πλήκτρο menu  Νέο APN και συμπληρώνουμε τα παρακάτω στοιχεία:

 

Όνομα (Name): Vodafone Internet

APN: internet.vodafone.gr

Διακομιστής Μεσολάβησης (Proxy):

Θύρα (Port):

Όνομα Χρήστη (Username): user

Κωδικός Πρόσβασης (Password): pass

Διακομιστής (Server):

MMSC:

Διακομιστής Μεσολάβησης MMS (Proxy MMS):

Θύρα MMS:

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος ελέγχου ταυτότητας (Authentication type): Κανένας

Τύπος APN (APN type): default,supl

Πρωτόκολλο APN (APN protocol): IPv4

 

 

 

Πατάμε το πλήκτρο menu Αποθήκευση (Save)

 

 

Σημείωση: Μετά την αποθήκευση των ρυθμίσεων προτείνεται να απενεργοποιήσετε και στη συνέχεια να ενεργοποιήσετε τη συσκευής σας.

 

 

Εκτός από το username και password όλα τα αλλά είναι ίδια με τις ήδη υπάρχουσες ρυθμίσεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Btw για τους λάτρεις. 5.0 όλα στοκ , 42Κ καλά είναι για στοκ?

 

Μια χαρά είναι. Κι εγώ με custom rom και kernel (βλ. υπογραφή) ακριβώς το ίδιο βγάζω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την υποστήριξη του CU και μου είπαν πως έλεγξαν τον αριθμό μου και είναι εντάξει για tethering. Μου έδωσε όμως κάποιες ρυθμίσεις που θα τεστάρω μετά τον ολυμπιακό :)

 

Σε μένα (vodafone cu) με την 5.0 το tethering δεν δούλευε, πέρασα τη 4.4.4 και τώρα δουλεύει κανονικά, μυστήριο :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι συμβαίνει με την Vodafone και δεν βγαίνει από το μυαλό μου. Αργά χθες βράδυ η τεχνική υποστήριξη στο CU μου είπε να επικοινωνήσω με το service της lg, που νομίζω είναι άκυρο γιατί σε κάποιους με cosmote πχ δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ενα θεμα με την μπαταρια και πιστευω οτι δεν εστρωσε καλα η ΟΤΑ αναβαθμιση σε android 5.0 , μπορειτε να στειλετε καποια λινκ πως να κανω clean install την εκδοση 5.0; το κινητο δεν εχει γινει ρουτ ποτέ και εχει κλειδωμενο bootloader. Με μια απλη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λετε να διορθωθει το θέμα της μπαταρίας ή καλυτερα θα ηταν η καθαρη εγκατασταση οπως ειπα;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι συμβαίνει με την Vodafone και δεν βγαίνει από το μυαλό μου. Αργά χθες βράδυ η τεχνική υποστήριξη στο CU μου είπε να επικοινωνήσω με το service της lg, που νομίζω είναι άκυρο γιατί σε κάποιους με cosmote πχ δουλεύει κανονικά.

 

Σιγουρα εχει σχεση με την vodafone και με την αναβαθμηση σε lolipop. Ελπιζω να βρεθει λυση γιατι καμια φορα χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με το USB tethering / Portable Wi-Fi hotspot, συνδέομαι αλλά δεν έχω internet.

 

- Vodafone

- Android 5.0.1

992
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ενα θεμα με την μπαταρια και πιστευω οτι δεν εστρωσε καλα η ΟΤΑ αναβαθμιση σε android 5.0 , μπορειτε να στειλετε καποια λινκ πως να κανω clean install την εκδοση 5.0; το κινητο δεν εχει γινει ρουτ ποτέ και εχει κλειδωμενο bootloader. Με μια απλη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λετε να διορθωθει το θέμα της μπαταρίας ή καλυτερα θα ηταν η καθαρη εγκατασταση οπως ειπα;

 

Για να περάσεις clean install το fιrmware θα πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει το bootloader σου.

Εδώ το αρχείο που θα χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ενα θεμα με την μπαταρια και πιστευω οτι δεν εστρωσε καλα η ΟΤΑ αναβαθμιση σε android 5.0 , μπορειτε να στειλετε καποια λινκ πως να κανω clean install την εκδοση 5.0; το κινητο δεν εχει γινει ρουτ ποτέ και εχει κλειδωμενο bootloader. Με μια απλη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λετε να διορθωθει το θέμα της μπαταρίας ή καλυτερα θα ηταν η καθαρη εγκατασταση οπως ειπα;

 

Εγώ που έκανα factory reset, @@@ βελτίωση είδα στην μπαταρία....Τσάμπα το ξαναστήσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις clean install το fιrmware θα πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει το bootloader σου.

Εδώ το αρχείο που θα χρειαστείς.

Και πως θα το κάνω; μέσω recovery φλασαρω αυτό το αρχείο;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με το USB tethering / Portable Wi-Fi hotspot, συνδέομαι αλλά δεν έχω internet.

 

- Vodafone

- Android 5.0.1

 

Α ωραία :confused:, ούτε με την 5.0.1 λύνεται το tethering, οπότε θα περιμένουμε τη Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το κάνω; μέσω recovery φλασαρω αυτό το αρχείο;

 

Θα ξεκλειδώσεις πρώτα το bootloader και μετά μέσω recovery θα φλασάρεις το firmware.

Λογικά θα πρέπει να έχει και ένα .BAT αρχείο που στο κάνει μόνο του.

Διάβασε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκλειδώσεις πρώτα το bootloader και μετά μέσω recovery θα φλασάρεις το firmware.

Λογικά θα πρέπει να έχει και ένα .BAT αρχείο που στο κάνει μόνο του.

Διάβασε εδώ.

οκ καταλαβα ευχαριστω θα το κανω κι οτι γινει :P

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία :confused:, ούτε με την 5.0.1 λύνεται το tethering, οπότε θα περιμένουμε τη Vodafone

Η οποία δεν νομίζω πως θα κάνει τίποτα, γιατί ήδη από την τεχνική υποστήριξη πιστεύουν πως είναι πρόβλημα της εκάστοτε συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ενα θεμα με την μπαταρια και πιστευω οτι δεν εστρωσε καλα η ΟΤΑ αναβαθμιση σε android 5.0 , μπορειτε να στειλετε καποια λινκ πως να κανω clean install την εκδοση 5.0; το κινητο δεν εχει γινει ρουτ ποτέ και εχει κλειδωμενο bootloader. Με μια απλη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λετε να διορθωθει το θέμα της μπαταρίας ή καλυτερα θα ηταν η καθαρη εγκατασταση οπως ειπα;

Κάνε επαναφορά μόνο και βλέπεις.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...