Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν browser χρησιμοποιώ τον opera. Toν τελευταίο καιρό ανοίγοντας του μου εμφανίζονται παρόμοιες οθόνες όπως η παρακάτω. Λέτε να έχει ιό το τηλ?

Προσπάθησα με πολλά antivirus αλλά τζίφος. Καμμιά ιδέα; Λέτε να φταίει ο opera;

 

http://i217.photobucket.com/albums/cc176/konv/Screenshot_20151217-193047_zpsbt00aclo.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σαν browser χρησιμοποιώ τον opera. Toν τελευταίο καιρό ανοίγοντας του μου εμφανίζονται παρόμοιες οθόνες όπως η παρακάτω. Λέτε να έχει ιό το τηλ?

Προσπάθησα με πολλά antivirus αλλά τζίφος. Καμμιά ιδέα; Λέτε να φταίει ο opera;

 

http://i217.photobucket.com/albums/cc176/konv/Screenshot_20151217-193047_zpsbt00aclo.png

Κάποιο πρόγραμμα που έχεις εγκαταστήσει το κάνει. Δες αυτό το ποστ https://plus.google.com/+IakovosSianoudis/posts/SGTvCGxvajN

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα με τον proximity sensor στο τέλος μιας κλήσης, φαίνεται να έχει λυθεί στην 6.0.1 μετά από τόσες μέρες χρήσης

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε-ευτυχώς μόνο- το πίσω κάλυμμα του κινητού και σκέφτομαι να το αλλάξω μόνος μου,να μην το στέλνω αντιπροσωπεια και με χρεώσουν ούτε κ γω ξέρω πόσα...Γνωρίζει κανείς απο που μπορώ να αγοράσω ορίτζιναλ κάλυμμα?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε-ευτυχώς μόνο- το πίσω κάλυμμα του κινητού και σκέφτομαι να το αλλάξω μόνος μου,να μην το στέλνω αντιπροσωπεια και με χρεώσουν ούτε κ γω ξέρω πόσα...Γνωρίζει κανείς απο που μπορώ να αγοράσω ορίτζιναλ κάλυμμα?Ευχαριστώ

Ή αντιπροσωπεία το χρεώνει 25 ευρώ...

Γνήσιο σε eBay θα βρεις στα 17-18 ευρώ άρα δεν αξίζει..

Εγώ πήρα στα 10 ένα από Κίνα και το έβαλα και είναι καμπάνα..

Απλά από πίσω αντί για d-821 που ήταν το δικό μου γράφει d-820.

Και δόνηση κτλ όλα παίζουν μια χαρά

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο bug που διαβασα πριν λιγο και επιβεβαιωσα ο ιδιος: Η λειτουργια "until next alarm" που επανεμφανιστηκε στο "Do not disturb" της 6.0.1, απλα....χαθηκε! Μαγικο Χριστουγεννων από την google προφανως...! :p

Για να ειμαι δικαιος, δεν αφορα bug μονο του κινητου μας αλλα της 6.0.1 γενικα, παρολα αυτα μας επηρεαζει οποτε θεωρησα χρησιμο να το αναφερω εδω...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε! Και έλεγα τι διάολο, αφού το ξαναέβαλαν στην 6 αυτό,που στην ευχή πήγε χτες που το έψαχνα :lol:
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Να και η λυση που προτεινεται στο σχετικο αρθρο του androidpolice http://www.androidpolice.com/2015/12/27/the-until-next-alarm-feature-in-do-not-disturb-mode-is-weirdly-disappearing-from-6-0-1-devices/#1

 

"....After a little feedback from our commenters, we've found that 1) the problem is affecting more than just Android 6.0.1, going all the way back to 5.1 in some cases, and 2) it's possible to work around it. If you turn off the automatic date function in the Android settings menu and return the date to something either before December 25th or after January 1st, the Until Next Alarm option returns.

 

That would seem to indicate that this is definitely a bug, and it should return to everyone on New Year's Day. Google will probably patch it in the next incremental release...."

 

Έλεος ρε google, δε σε προλαβαινουμε...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια,πηγα να βαλω ενα theme στο κινητο (cm13,EX kernel) και κρασαρε το ui,μετα πηγα να κανω restore στο recovery και το κινητο δεν κανει boot παραμονο στο recovery τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια,πηγα να βαλω ενα theme στο κινητο (cm13,EX kernel) και κρασαρε το ui,μετα πηγα να κανω restore στο recovery και το κινητο δεν κανει boot παραμονο στο recovery τι μπορω να κανω;

Φλασαρε τη cm13 που έχεις για να αρχή και μετά Wipe cache. Αν πάλι δεν περνάει στο Boot τότε κάνε και Wipe data/factory reset απο τη recovery χάνοντας βέβαια ρυθμίσεις και προγράμματα που πρέπει να ξαναβάλεις μετά.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς όντως επανήλθε το option για το silent Mode και το ξυπνητήρι.
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

If you turn off the automatic date function in the Android settings menu and return the date to something either before December 25th or after January 1st, the Until Next Alarm option returns[/b].

 

That would seem to indicate that this is definitely a bug, and it should return to everyone on New Year's Day. Google will probably patch it in the next incremental release...."

 

Αρχισε τα δωρα ο νεος χρονος λοιπον... :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά,

 

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία στο nexus 5; Απ' ότι βλέπω στο youtube είναι αρκετά εύκολο. Αυτές που τις πουλάνε στο ebay ως genuine είναι όντως γνήσιες;

πχ αυτές:

http://www.ebay.com/itm/New-Genuine-OEM-Google-Nexus-5-D820-D821-2300mAh-Battery-BL-T9-3-8V-8-74Wh-/291472289764?hash=item43dd1a2fe4:g:DicAAOSwpdpVXv15

http://www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-Google-Nexus-5-LG-D820-D821-2300mAh-Battery-BL-T9-3-8V-8-74Wh-New-/261431163466?hash=item3cde82fa4a:g:0hEAAOxyTMdTLdjc

 

Γενικά, έχει να προτίνει κανείς κάποιον πωλητή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά,

 

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία στο nexus 5; Απ' ότι βλέπω στο youtube είναι αρκετά εύκολο. Αυτές που τις πουλάνε στο ebay ως genuine είναι όντως γνήσιες;

πχ αυτές:

http://www.ebay.com/itm/New-Genuine-OEM-Google-Nexus-5-D820-D821-2300mAh-Battery-BL-T9-3-8V-8-74Wh-/291472289764?hash=item43dd1a2fe4:g:DicAAOSwpdpVXv15

http://www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-Google-Nexus-5-LG-D820-D821-2300mAh-Battery-BL-T9-3-8V-8-74Wh-New-/261431163466?hash=item3cde82fa4a:g:0hEAAOxyTMdTLdjc

 

Γενικά, έχει να προτίνει κανείς κάποιον πωλητή;

Μια γνήσια από eBay πάει στα 16-18 ευρώ...και ή αντιπροσωπεία αν είσαι εκτός εγγύησης στην αλλάζει σε 20 λεπτά με 25 ευρώ και είσαι και απόλυτα σίγουρος.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως στελνουμε μηνυμα σε πολλαπλους αποδεκτες με textra; Προσπαθησα να στειλω σε καμια 25αρια ατομα τωρα στις γιορτες και κατι μου ελεγε για MMS.

 

 

Φυσικα χρονια πολλα καλη χρονια και πανω απο ολα υγεια.. Το νεο ετος να φερει οτι δεν εφερε το παλιο.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πρόσφατη εμπειρια για το θέμα της μπαταριας είναι το χθεσινο πείραμα όπου σε κάποια στιγμή γύρισα σε flight mode και ενώ δεν είχα πραγματικη καταναλωση μπαταριας παρα τα απολυτως ελαχιστα όπως μπορείτε να δείτε στο screenshot, το ποσοστό του wifi αυξήθηκε μέχρι 23% και συνεχιζε ...!

Έτσι μηπως (όπως έχω αναρωτηθεί πριν) το προβλημα είναι κυρίως εσφαλμένος στατιστικά υπολογισμός και αναφορά; :confused:

 

ΥΓ: ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ και γρηγορο...bug fixing...! :D

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο location έχει μια επιπλέον επιλογή για scanning πατώντας το μενού, εκεί έχει για το WiFi. Μόλις το απενεργοποίησα σταμάτησε να εμφανίζεται στη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

:) Μακαρι να ηταν τοσο απλό...ειναι μεγαλη ιστορια οχι μονο για μενα, δες και μερικες σελιδες πιο πισω να παρεις μια ιδεα

Μαλιστα, σε μερικους όπως εσενα, το γνωστο αυτο τρικ πιανει κιολας...αλλα οχι σε πολλους αλλους ανα τον πλανητη... :mad:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

:) Μακαρι να ηταν τοσο απλό...ειναι μεγαλη ιστορια οχι μονο για μενα, δες και μερικες σελιδες πιο πισω να παρεις μια ιδεα

Μαλιστα, σε μερικους όπως εσενα, το γνωστο αυτο τρικ πιανει κιολας...αλλα οχι σε πολλους αλλους ανα τον πλανητη... :mad:

Ή αλήθεια είναι ότι δε σταμάτησε αμέσως και δε μπόρεσα να καταλάβω πως σταμάτησε αλλά μετά από λίγες φορές άνοιξε κλείσε, εν τέλει σταμάτησε. Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

:) Μακαρι να ηταν τοσο απλό...ειναι μεγαλη ιστορια οχι μονο για μενα, δες και μερικες σελιδες πιο πισω να παρεις μια ιδεα

Μαλιστα, σε μερικους όπως εσενα, το γνωστο αυτο τρικ πιανει κιολας...αλλα οχι σε πολλους αλλους ανα τον πλανητη... :mad:

 

Εμένα σταμάτησε όταν αλλαξα το WiFi από auto σε 2.5 GHz. Από τότε ποτέ δεν πάει πάνω από 2%. Φυσικά έχω απενεργοποιήσει και τη ρύθμιση για το location.

Link to comment
Share on other sites

Μια γνήσια από eBay πάει στα 16-18 ευρώ...και ή αντιπροσωπεία αν είσαι εκτός εγγύησης στην αλλάζει σε 20 λεπτά με 25 ευρώ και είσαι και απόλυτα σίγουρος.

 

Για δες και εδώ μια χαρά τιμή την βρίσκω https://www.skroutz.gr/s/4666267/LG-BL-T9.html?from=catspan

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ειμαι μεταξη αυτου του κινητου και του LG G4 αυτο το προτιμαω επειδη εχει μεγαλυτερη οθονη ομως υποστιρηζει 4G επισης θα συνεχισει να περνει ολες τις ενημερωσεις λειτουργικου συστηματος της Google Android 6.0 6.1 7.0 7.1 οταν βγουν τον επομενο χρονο ή μηπως οχι ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ειμαι μεταξη αυτου του κινητου και του LG G4 αυτο το προτιμαω επειδη εχει μεγαλυτερη οθονη ομως υποστιρηζει 4G επισης θα συνεχισει να περνει ολες τις ενημερωσεις λειτουργικου συστηματος της Google Android 6.0 6.1 7.0 7.1 οταν βγουν τον επομενο χρονο ή μηπως οχι ;

Προσωπικά θα πήγαιναν σε g4 χωρίς πολλά πολλά...

Από εκεί και πέρα και τα 2 θα σταματήσουν να παίρνουν επίσημες ενημερώσεις αλλά όσο υπάρχει το xda δεν υφίσταται κάποιο θέμα.

Το g4 αντικειμενικά είναι καλύτερο σε όλα και δικαίως βγήκε και το καλύτερο κινητό της χρονιάς.

Βέβαια νομίζω ότι συγκρίνεις λάθος..

Θα έπρεπε να δεις g4 με το τελευταίο nexus και να αποφασισεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα πήγαιναν σε g4 χωρίς πολλά πολλά...

Από εκεί και πέρα και τα 2 θα σταματήσουν να παίρνουν επίσημες ενημερώσεις αλλά όσο υπάρχει το xda δεν υφίσταται κάποιο θέμα.

Το g4 αντικειμενικά είναι καλύτερο σε όλα και δικαίως βγήκε και το καλύτερο κινητό της χρονιάς.

Βέβαια νομίζω ότι συγκρίνεις λάθος..

Θα έπρεπε να δεις g4 με το τελευταίο nexus και να αποφασισεις.

Ξερω το συγκρινω αυτο και οχι το νεοτερο επειδη ειναι 100ευρω στην Κυπρο ποιο ακριβοτερο απο το LG G4 εξω οτι το Nexus 5X by LG ειναι 100ευρω φτηνοτερο απο το LG G4 αλλα αν το πετυχω σε δερματινο μαυρο ή καφε θα το τσιμπισω αλλιως θα παω σε Nexus 5X παρολο που δεν θα λεει κατι επειδη θα ναι καθαρο Android κατι αντοιστοιχω με Motorola Moto G 2ND που ειχα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά φέτος είναι η τελευταία χρονιά με επίσημα update του Nexus 5. Φέτος σταμάτησε το Nexus 4 του χρόνου λογικά θα σταματήσει το Nexus 5. Το xda να είναι καλά για την συνέχεια.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...