Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε το και σε 1080p , δεν αξιζει και ο 801 δεν τραβαει σε 1440p, βαλτο μια καλη ρομ τελειως αδεια απο σοβουρα ή αοσπ ,φτιαξε λιγο τα χρωματα γιατι ειναι ενα μαυρο χαλι και θα εχεις ενα g2 σε θεμα μπαταριας, εμπειρια νεξους στο μεγεθος του g3 με το τρομερο screen to body ratio που εχει και δεν θα καταλαβεις καθολου την μεταβαση. Μερικα πραματα μπορουμε να τα κανουμε οπως θελουμε οσο αναφορα το software. Το hardware ομως δεν μπορουμς να το αλλαξουμε πχ την μπαταρια να βαλουμε μεγαλυτερη για καλυτερη αποδοση ή να αλλαξουμε το πανελ και να βαλουμε 5,5 ιντσες για καποιον που του αρεσουν οι μεγαλες οθονες κτλ κτλ.

 

Καποιοι με νεξους μπορει να αναθεωρησουν μερικα πραγματα μετα απο αυτο το ποστ

 

Αυτα :D

 

Χαχαχα πραγματικα με έφτιαξες απίστευτα :p

Το είχα στο μυαλό μου έτσι κι αλλιώς με το που το πάρω να του αλλάξω ρομ και να το πειράξω γιατί όσο να ναι θα μου κακοφανεί ακόμα και το παραμικρό lag.

Άτιμο Nexus μας έχεις πειράξει τα μυαλά :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαφιορα δεν θα δεις μεταξυ 3 και 2gb ram εκτος αμα εχεις 10 εφαρμογες μαζι ανοιχτες. Εκει που θα δεις ειναι στην ρομ γιατι της lg ειναι χαλι και το UI της ακομα χειροτερο. Αλλα αμα θες ακομα καλυτερη overall αποδοση κανε αυτα που σου ειπα και αν δεν μεινεις ευχαριστημενος με το που ησουνα και που εφτασες ελα και πες μου "μαριε εισαι ενα γιδι" :P

 

 

 

Dlazaros και εσυ g3? Βγηκες απο το δρομο του Θεου. Αμαρτωλοι.... :P

 

 

 

Και εγω βγηκα απο τον ισιο δρομο γιατι εσπασε. Ειμαι με ενα Lumia 535. Απο την κορυφη στα ταρταρα επεσα εδω και ποσο καιρο.... Χαχαχα

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Troll procordia. Με παίρνουν σήμερα το πρωί να μου πουν ότι ξαφνικά βρήκαν ανταλλακτικό και ότι είναι στο χέρι μου να διαλέξω αν θέλω αντικατάσταση ή επισκευή.

Διάλεξα πάλι αντικατάσταση γιατί σκέφτηκα τα 2 χρόνια εγγύηση και την μπαταρία.

Κάτι μου βρωμάει όμως στην όλη υπόθεση.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Troll procordia. Με παίρνουν σήμερα το πρωί να μου πουν ότι ξαφνικά βρήκαν ανταλλακτικό και ότι είναι στο χέρι μου να διαλέξω αν θέλω αντικατάσταση ή επισκευή.

Διάλεξα πάλι αντικατάσταση γιατί σκέφτηκα τα 2 χρόνια εγγύηση και την μπαταρία.

Κάτι μου βρωμάει όμως στην όλη υπόθεση.:wacko:

 

Καλού κακού τσέκαρε το imei.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που δεν θα παρεις το g3. Εγω προσωπικα θα ζητουσα το ανταλλακτικο. Ομαδα που κερδιζει , δεν αλλαζει. Θα ζητουσα και αλλαγη μπαταριας του ετους 2015. Αν δεν ηταν μεσα στην εγγυηση θα εδινα και ενα εικοσαρικο και κλαη μαην η +2 χρονια η εγγυηση. Του χρονου θα βγουν τα τουμπανιαρικα νεξους/oems με σοβαρους επεξεργαστες που δεν ρουφανε την μπαταρια ή ζεστενονται ή throttlαρουν στο 5λεπτο. Γι αυτο και εγω ειμαι με το 535 τοσες εβδομαδες , απο το καλοκαιρι και δεν παιρνω σοβαρο τηλεφωνο.

 

Ο λογος ειναι γιατι δεν ξςρεις τι κινιτο θα παρεις. Πχ μπορει να ειναι κανενα του 2013 και με 2 χρονια αχρεισιμοποιητη μπαταρια να μην εχεις τα αναμενομα αποτελεσματα απο αυτην και να τρεχεις στην LG παλι κτλ κτλ. Μακαρι να ειναι στην πενα ομως!!!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που δεν θα παρεις το g3. Εγω προσωπικα θα ζητουσα το ανταλλακτικο. Ομαδα που κερδιζει , δεν αλλαζει. Θα ζητουσα και αλλαγη μπαταριας του ετους 2015. Αν δεν ηταν μεσα στην εγγυηση θα εδινα και ενα εικοσαρικο και κλαη μαην η +2 χρονια η εγγυηση. Του χρονου θα βγουν τα τουμπανιαρικα νεξους/oems με σοβαρους επεξεργαστες που δεν ρουφανε την μπαταρια ή ζεστενονται ή throttlαρουν στο 5λεπτο. Γι αυτο και εγω ειμαι με το 535 τοσες εβδομαδες , απο το καλοκαιρι και δεν παιρνω σοβαρο τηλεφωνο.

 

Ο λογος ειναι γιατι δεν ξςρεις τι κινιτο θα παρεις. Πχ μπορει να ειναι κανενα του 2013 και με 2 χρονια αχρεισιμοποιητη μπαταρια να μην εχεις τα αναμενομα αποτελεσματα απο αυτην και να τρεχεις στην LG παλι κτλ κτλ. Μακαρι να ειναι στην πενα ομως!!!

 

Τα έβαλα κάτω και σκέφτηκα ότι με συμφέρει να πάρω το G3, διότι για το Nexus αυτή τη στιγμή ήθελα φορτιστή (έχω ξεμείνει με έναν samsung του 2010), ακουστικά και μπαταρία (σύνολο ένα 50αρικο χοντρικά), συν οτι το ακουστικό του κινητού είχε βουλώσει αρκετά και στις κλήσεις με το ζόρι άκουγα.

 

Το κρατάω ένα χρόνο και αν μου αρέσουν τα καινούρια Nexus το δίνω, δεν τρέχει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε συμφερει. Αλλο μισο μηνιατικο αλλο τα ψωνια μιας εβδομαδας αν δεν το πουλησεις. Παρε το πρωτα , δεστο και αν δεν σου κανει δωστο 180-200 ευρω και παρε g3. Αλλα καλυτερα να δωσεις το 50αρικο για μενα και περνεις του χρονου καινουριο κινητο. Σιγα.... Εγω μς το 535 τι θα επρεπε να κανω?!?! :P

 

 

 

Edit παντως το androidpolice ςβγαλε αρθρο (?) για 200-250 ευρω g3 απο eBay. Μπες και δεστο

 

 

 

Edit 2. http://www.androidpolice.com/2015/10/20/deal-alert-new-unlocked-lg-g3-d851-on-sale-for-279-99-via-ebay/

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε συμφερει. Αλλο μισο μηνιατικο αλλο τα ψωνια μιας εβδομαδας αν δεν το πουλησεις. Παρε το πρωτα , δεστο και αν δεν σου κανει δωστο 180-200 ευρω και παρε g3. Αλλα καλυτερα να δωσεις το 50αρικο για μενα και περνεις του χρονου καινουριο κινητο. Σιγα.... Εγω μς το 535 τι θα επρεπε να κανω?!?! :P

 

 

 

Edit παντως το androidpolice ςβγαλε αρθρο (?) για 200-250 ευρω g3 απο eBay. Μπες και δεστο

 

 

 

Edit 2. http://www.androidpolice.com/2015/10/20/deal-alert-new-unlocked-lg-g3-d851-on-sale-for-279-99-via-ebay/

 

Κάπου σε έχασα. Το G3 θα πάρω, περιμένω να μου το φέρουν :p

Link to comment
Share on other sites

Κάπου σε έχασα. Το G3 θα πάρω, περιμένω να μου το φέρουν :p

 

Δεν σου είχαν πει ότι είχα βρει ανταλλακτικό;

 

Πάντως καλύτερα να πάρεις ένα καινούργιο g3 πάρα να περιμένεις πότε και αν θα έπαιρνες το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είχαν πει ότι είχα βρει ανταλλακτικό;

 

Πάντως καλύτερα να πάρεις ένα καινούργιο g3 πάρα να περιμένεις πότε και αν θα έπαιρνες το δικό σου.

 

Ναι και μου είπαν ότι έχω ακόμα την επιλογή να διαλέξω αν θέλω αντικατάσταση με G3 ή επισκευή και διάλεξα αντικατάσταση γιατί μου φάνηκε περίεργο τη μία μέρα να μην έχουν ενημέρωση για το αν υπάρχει ανταλλακτικό και το επόμενο πρωί να βρήκαν ξαφνικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, η ιστορία μου με την procordia έληξε με όχι και τόσο καλό τρόπο και θα ήθελα για άλλη μια φορά τη γνώμη σας.

 

Παίρνω λοιπόν σήμερα το μεσημέρι τηλέφωνο να ρωτήσω αν έχουμε κάποιο νεότερο και γυρνάνε και μου λένε ότι τελικά δεν δικαιούμαι αντικατάσταση κινητού και πρέπει να προχωρήσουμε σε επισκευή (ναι ναι με κοροιδεύουν μέσα στη μούρη μου).

Αφού κάνω φασαρία και μου αρχίζουν τα "έχετε απόλυτο δίκιο μας συγχωρείτε", τους λέω θα είναι τουλάχιστον σήμερα έτοιμη η συσκευή μου;

Και μου απαντάνε ναι σε 20 λεπτά θα είναι έτοιμη.

 

Τρέχω λοιπόν μέσα στη βροχή (κυριολεκτικά) παραλαμβάνω το κινητό, γυρνάω σπίτι και ανοίγω το χαρτί της αναφοράς επισκευής και βλέπω "Ημερομηνία επισκευής 20/10/2015", 3 μέρες δηλαδή πριν κι ενώ μου είχαν πει συγκεκριμένα εκείνη τη μέρα το απόγευμα ότι δεν έχουν ενημέρωση για το ανταλλακτικό.

Δυστυχώς δεν τους πρόλαβα στο τηλέφωνο να τους μιλήσω διότι είχαν κλείσει, οπότε θα τους πάρω τη Δευτέρα.

 

Τι θα μπορούσα να κάνω σε αυτή την περίπτωση? Δεν θέλω να τους αφήσω έτσι γιατί και η κοροιδία έχει τα όρια της.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Off topic: Σήμερα πήγα το κινητό της κοπέλας μου (galaxy s5) στη Smartec για ένα πρόβλημα και μου άλλαξαν πλακέτα μέσα σε 1 ώρα. Τροφή για σκέψη, τίποτα άλλο.

Edited by AlMag1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, η ιστορία μου με την procordia έληξε με όχι και τόσο καλό τρόπο και θα ήθελα για άλλη μια φορά τη γνώμη σας.

 

Παίρνω λοιπόν σήμερα το μεσημέρι τηλέφωνο να ρωτήσω αν έχουμε κάποιο νεότερο και γυρνάνε και μου λένε ότι τελικά δεν δικαιούμαι αντικατάσταση κινητού και πρέπει να προχωρήσουμε σε επισκευή (ναι ναι με κοροιδεύουν μέσα στη μούρη μου).

Αφού κάνω φασαρία και μου αρχίζουν τα "έχετε απόλυτο δίκιο μας συγχωρείτε", τους λέω θα είναι τουλάχιστον σήμερα έτοιμη η συσκευή μου;

Και μου απαντάνε ναι σε 20 λεπτά θα είναι έτοιμη.

 

Τρέχω λοιπόν μέσα στη βροχή (κυριολεκτικά) παραλαμβάνω το κινητό, γυρνάω σπίτι και ανοίγω το χαρτί της αναφοράς επισκευής και βλέπω "Ημερομηνία επισκευής 20/10/2015", 3 μέρες δηλαδή πριν κι ενώ μου είχαν πει συγκεκριμένα εκείνη τη μέρα το απόγευμα ότι δεν έχουν ενημέρωση για το ανταλλακτικό.

Δυστυχώς δεν τους πρόλαβα στο τηλέφωνο να τους μιλήσω διότι είχαν κλείσει, οπότε θα τους πάρω τη Δευτέρα.

 

Τι θα μπορούσα να κάνω σε αυτή την περίπτωση? Δεν θέλω να τους αφήσω έτσι γιατί και η κοροιδία έχει τα όρια της.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Off topic: Σήμερα πήγα το κινητό της κοπέλας μου (galaxy s5) στη Smartec για ένα πρόβλημα και μου άλλαξαν πλακέτα μέσα σε 1 ώρα. Τροφή για σκέψη, τίποτα άλλο.

 

Εμένα όσες φορές χρειάστηκαν,μου συμπεριφέρθηκαν άψογα και δεν πλήρωσαν και τίποτα, ( έχω αλλάξει τρεις φορες ,ακουστικό-μικροφωνο σε ένα L40, και μάλιστα σε όλες το πρόβλημα προκλήθηκε από πτώση!).

Μπαταρία που αλλαξα στο nexus περίμενα 20 λεπτά. Δεν έχω παράπονο.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω προσέξει μετά την αναβάθμιση σε 6 ότι ξεσυνδεεται απτο δίκτυο του wifi όταν μείνει κλειστή η οθόνη για κάποια ώρα! Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? Στις επιλογές το έχω ενεργοποίηση πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω προσέξει μετά την αναβάθμιση σε 6 ότι ξεσυνδεεται απτο δίκτυο του wifi όταν μείνει κλειστή η οθόνη για κάποια ώρα! Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? Στις επιλογές το έχω ενεργοποίηση πάντα..

Σε μένα ναι, όχι πάντα αλλά αρκετές φορές. Ίσως είναι το doze.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Στα advanced settings του wifi υπαρχει η ρυθμιση "keep wifi on during sleep". Αν δεν θελεις να αποσυνδεεται, διαλεξε την επιλογη "always"

Αν το setting ειναι ηδη ετσι, ισως εχει να κανει με το doze feature.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω ακριβώς το ίδιο "πρόβλημα" με το wifi, παρ' όλο που το έχω ρυθμισμένο στο always. Κάθε πρωί όταν ξυπνάω το wifi έχει κλείσει και ανάβει πάλι μόλις ανάψω την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο πρόβλημα είναι αυτό με το dialer, που σβήνει ή οθόνη όταν πλησιάσει το τηλέφωνο στο πρόσωπο και δεν ξανανοίγει.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα στην επαναφορά του λεξικού μου στο πληκτρολόγιο της Google. Έχω δοκιμάσει με helium αλλά και mybackup pro. Ενώ βλέπω τις λέξεις στο backup και η επαναφορά γράφουν οι εφαρμογές ότι ολοκληρώθηκε κανονικά, το λεξικό είναι πάντα άδειο. Το έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Σαχλή ίσως ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος όταν έχω 3g ανοικτό και μπαίνω στο σπίτι (wifi) να κλείνει το 3g αυτόματα, όπως στα iphone?

Link to comment
Share on other sites

Σαχλή ίσως ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος όταν έχω 3g ανοικτό και μπαίνω στο σπίτι (wifi) να κλείνει το 3g αυτόματα, όπως στα iphone?

Αν βαλεις custom rom ναι υπάρχει. Ουσιαστικά ανοίγει WiFi και το 3g το γυρβαει αυτόματα σε 2g

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σαχλή ίσως ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος όταν έχω 3g ανοικτό και μπαίνω στο σπίτι (wifi) να κλείνει το 3g αυτόματα, όπως στα iphone?

Ακριβώς με το ίδιο τρόπο που δουλεύει το iPhone είναι και το Android.

Δεν κλείνουν τα mobile data, απλά άμα συνδεθείς σε WiFi θα τραβάει από εκεί και όταν κλείσεις το WiFi η βρεθείς εκτός εμβέλειας θα τραβάει από το 3g.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Σαχλή ίσως ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος όταν έχω 3g ανοικτό και μπαίνω στο σπίτι (wifi) να κλείνει το 3g αυτόματα, όπως στα iphone?

Γίνεται αυτόματα με το GravityBox.

Προϋποθέτει root και xposed framework. Δεν τρέχει ακόμα σε marshmallow.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...