Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται. Και το Root χάνεται. Θέλει κάποιες τροποποιήσεις το ζιπ για να περάσει έτσι. Υπάρχει οδηγός αλλά δεν αναβαθμισα. Είμαι εκτός PC. Από βδομάδα. Πάντως σε αντιστοιχία ισχύουν τα ίδια.

 

Το φαντάστηκα.οποτε καλύτερα να περάσουμε το image κ Ρουτ ξανά

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το φαντάστηκα.οποτε καλύτερα να περάσουμε το image κ Ρουτ ξανά

Μπορείς να κάνεις από υπολογιστή Flash system, boot image απο την τελευταία factory image και format cache. Μετά reboot και Custom recovery με root.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις από υπολογιστή Flash system, boot image απο την τελευταία factory image και format cache. Μετά reboot και Custom recovery με root.

 

Ναι το ξέρω απλα είπα επειδη ειναι μικρο το update μπας κ γινόταν αναβαθμιση απευθειας κ να τα γλιτωνα ολο το στησιμο απτην αρχη.

Ευχαριστω πάντως.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι την αγορά του αλλά φοβάμαι το θέμα μπαταρία. Κρατάει καθόλου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι την αγορά του αλλά φοβάμαι το θέμα μπαταρία. Κρατάει καθόλου;

Στα πόσα; τώρα το αν κρατάει η μπαταρία είναι σχετικό. Η αλήθεια είναι όμως ότι δεν είναι για πολλά πολλά. Θα σου βγάλει την μέρα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Τη μέρα πειραζοντας το; η απλά να το έχω να κάθετε; :) σε σχέση με iPhone 6;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε για πλάκα μια ημέρα αν το πειράζεις.... Εμένα δεν μου βγάζει ούτε μισή μέρα. Για παράδειγμα είμαι τώρα Τήνο για διακοπές. Ειμαι συνέχεια στο Internet συνδεδεμένος λόγω δουλειάς και ελέγχου email και βλέπω κάποιες σελίδες κάμποσες φορές την ημέρα. Όχι βίντεο όχι παιχνίδια. Μισή μέρα με το ζόρι, έχω και έξτρα Power bank.

 

Αν θες μπαταρία δες άλλο.

Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Τη μέρα πειραζοντας το; η απλά να το έχω να κάθετε; :) σε σχέση με iPhone 6;

Προσωπικά αλλάζοντας μπαταρία και με custom Rom kernel με πολύ πείραγμα ή μπαταρία βγάζει άνετα τη μέρα..όπως μου έκανε άλλωστε πάντα μέχρι πριν τα φτυσει η μπαταρία.

Βέβαια δεν παίζω παιχνίδια.. Είμαι συνεχώς όμως online και σπάνια ανοιγω υπολογιστή.. 3-4 ώρες sot δεν τις λες λίγες για να βγαλεις τη μέρα σου.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!

Σήμερα το πρωί που ξύπνησα το Nexus μου είχε ανεβάσει θερμοκρασία και είχε καταναλώσει αρκετή μπαταρία (standby) σε σχέση με άλλες βραδιές...

Το απενεργοποίησα και μετά από 5 λεπτά το άνοιξα πάλι και παρατήρησα ότι μερικές εφαρμογές είχαν παραμείνει ανοιχτές στο παρασκήνιο ακόμα και μετά την επανεκίνηση...!!!!

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό??? Δεν θα έπρεπε να τερματίζουν όλες οι εφαρμογές κατά τον τερματισμό του τηλεφώνου??? :worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!

Σήμερα το πρωί που ξύπνησα το Nexus μου είχε ανεβάσει θερμοκρασία και είχε καταναλώσει αρκετή μπαταρία (standby) σε σχέση με άλλες βραδιές...

Το απενεργοποίησα και μετά από 5 λεπτά το άνοιξα πάλι και παρατήρησα ότι μερικές εφαρμογές είχαν παραμείνει ανοιχτές στο παρασκήνιο ακόμα και μετά την επανεκίνηση...!!!!

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό??? Δεν θα έπρεπε να τερματίζουν όλες οι εφαρμογές κατά τον τερματισμό του τηλεφώνου??? :worry::worry::worry:

 

Οxι είναι φυσιολογικό γιατί έτσι είναι φτιαγμένη να δουλεύει η lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!

Σήμερα το πρωί που ξύπνησα το Nexus μου είχε ανεβάσει θερμοκρασία και είχε καταναλώσει αρκετή μπαταρία (standby) σε σχέση με άλλες βραδιές...

Το απενεργοποίησα και μετά από 5 λεπτά το άνοιξα πάλι και παρατήρησα ότι μερικές εφαρμογές είχαν παραμείνει ανοιχτές στο παρασκήνιο ακόμα και μετά την επανεκίνηση...!!!!

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό??? Δεν θα έπρεπε να τερματίζουν όλες οι εφαρμογές κατά τον τερματισμό του τηλεφώνου??? :worry::worry::worry:

Μήπως εννοείς αυτές που είναι στα recents; γιατί αυτά δεν φεύγουν ποτέ άμα δεν τα τραβήξεις δεξια/αριστερά. Δεν σημαίνει ότι τρέχουν όλα στο παρασκηνιο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Οxι είναι φυσιολογικό γιατί έτσι είναι φτιαγμένη να δουλεύει η lollipop.

Μήπως εννοείς αυτές που είναι στα recents; γιατί αυτά δεν φεύγουν ποτέ άμα δεν τα τραβήξεις δεξια/αριστερά. Δεν σημαίνει ότι τρέχουν όλα στο παρασκηνιο.

Thanks για τις απαντήσεις!!! Τόσο καιρό νόμιζα ότι οι recent εφαρμογές είναι αυτές που έτρεχαν στο παρασκήνιο... :P :D :D

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εναν 1 χρονο υπέροχης συμβιωσης με το nexus 5 ειπα να δοκιμασω και το gs4 i9506. Λογο της μπαταριας του περισσότερο.(2600mh).. αν και μεταξυ μας δεν ειδα τρομερη διαφορα...! Παντως το scrolarisma και την ακαριαια αντίδραση του nexus 5 δεν την βρησκεις σε πολλα κινητα... ουτε καν στο iphone 5s που ειχα.. σκεφτητε το καλα πριν το αλλαξετε ;) Ευχαριστώ ολα τα παιδια για την βοηθεια τους όποτε την χρειάστηκα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εναν 1 χρονο υπέροχης συμβιωσης με το nexus 5 ειπα να δοκιμασω και το gs4 i9506. Λογο της μπαταριας του περισσότερο.(2600mh).. αν και μεταξυ μας δεν ειδα τρομερη διαφορα...! Παντως το scrolarisma και την ακαριαια αντίδραση του nexus 5 δεν την βρησκεις σε πολλα κινητα... ουτε καν στο iphone 5s που ειχα.. σκεφτητε το καλα πριν το αλλαξετε ;) Ευχαριστώ ολα τα παιδια για την βοηθεια τους όποτε την χρειάστηκα!!!

 

 

Έχω μείνει με το nexus γιατί φοβάμαι ότι όπου και να πάω θα χάσω αυτή τη τρομερή εμπειρία χρήσης που σου προσφέρει. Και φυσικά δεν εννοώ να πάω σε συσκευές των 500-800 ευρώ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εναν 1 χρονο υπέροχης συμβιωσης με το nexus 5 ειπα να δοκιμασω και το gs4 i9506. Λογο της μπαταριας του περισσότερο.(2600mh).. αν και μεταξυ μας δεν ειδα τρομερη διαφορα...! Παντως το scrolarisma και την ακαριαια αντίδραση του nexus 5 δεν την βρησκεις σε πολλα κινητα... ουτε καν στο iphone 5s που ειχα.. σκεφτητε το καλα πριν το αλλαξετε ;) Ευχαριστώ ολα τα παιδια για την βοηθεια τους όποτε την χρειάστηκα!!!

περα οτι θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου να προσθεσω οτι το σκρολαρισμα και την ακαριαια αντιδραση δεν την βρισκεις ουτε σε iphone 6...ουτε σε κανενα...και ολα αυτα που σου λεω τεκμηριωμενο γιατι τυχανει να εχω και τα δυο...και χωρις πειραγμα το νεξους αλλα stock...σκεψου να τοπειραξω και λιγο:lol::p:p:lol:

μονο το επομενο περιμενω για να το αλλαξω...εκανα την βλακεια και αλλαξα τρια νεξους μεσα στο χρονο(htc one m8,iphone 6 )οποτε ΜΟΝΟ με νεξους ξανα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το nexus 2015 περιμένω και αν ειναι μεσα στα πλεσια μεγεθους που με βολευουν θα φαει πουλημα το gs4 και ας το πηρα καινουριο πριν 3 μερες... :p
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το nexus 2015 περιμένω και αν ειναι μεσα στα πλεσια μεγεθους που με βολευουν θα φαει πουλημα το gs4 και ας το πηρα καινουριο πριν 3 μερες... :p

 

Κι εγώ το ίδιο, αρκεί να παίζει στα 300ευρώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω.. και ελπιζω να κανω λαθος.. αν λαβεις υποψιν σ την τωρα κατασταση που οι τιμες στα κινητα ειναι αυξημενες..καπου στα 350-400
Link to comment
Share on other sites

Σαν το παλιο νεξους δεν θα ξανα-υπαρξει, παρτε το χαμπαρι για να προχωρησετε την ζωη σας :p :p λολ

Παντως τα καινουρια νεξους πολυ μαπα . Προσωπικα ,αν δεν παρω κινητο με custom πυρηνες οπως το 5αρι ή κινητο με sd820 τοτε θα παω για moto x play και με τεραστια μπαταρια. To φετινο nexus με arm και 2700 μπαταρια θα πληρωσεις 300-350 για ξαναζεσταμενο φαγητο.

Φετος δεν ειναι για αγορα κινητου. Εβγαλαν ξαναζεσταμενους επεξεργαστες οποτε και τα κινητα θα ειναι πανω κατω τα ιδια. Μικρο βημα απο το 2014 . Περιμενετε του χρονου για κοστουμ πυρηνες οπως ηταν ο krait 800 , 801 , 805 . Μη δινετε λεφτα , περιμενετε για custom πυρηνες (kryo) απο '16.

Η google προσπαθει να τα αρπαξει λογο ονοματος, επειδη εκανε παταγο το παλιο 5αρι. Σιγουρα θα ειναι τρομερο κινητο αλλα θα ειναι στα ιδια επιπεδα με το 2 χρονων 5αρι. Anyway , θα δειξει σε 3 βδομαδες.

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Σαν το παλιο νεξους δεν θα ξανα-υπαρξει, παρτε το χαμπαρι για να προχωρησετε την ζωη σας :p :p λολ

Παντως τα καινουρια νεξους πολυ μαπα . Προσωπικα ,αν δεν παρω κινητο με custom πυρηνες οπως το 5αρι ή κινητο με sd820 τοτε θα παω για moto x play και με τεραστια μπαταρια. To φετινο nexus με arm και 2700 μπαταρια θα πληρωσεις 300-350 για ξαναζεσταμενο φαγητο.

Φετος δεν ειναι για αγορα κινητου. Εβγαλαν ξαναζεσταμενους επεξεργαστες οποτε και τα κινητα θα ειναι πανω κατω τα ιδια. Μικρο βημα απο το 2014 . Περιμενετε του χρονου για κοστουμ πυρηνες οπως ηταν ο krait 800 , 801 , 805 . Μη δινετε λεφτα , περιμενετε για custom πυρηνες (kryo) απο '16.

Η google προσπαθει να τα αρπαξει λογο ονοματος, επειδη εκανε παταγο το παλιο 5αρι. Σιγουρα θα ειναι τρομερο κινητο αλλα θα ειναι στα ιδια επιπεδα με το 2 χρονων 5αρι. Anyway , θα δειξει σε 3 βδομαδες.

Την κραταω αυτην την αποψη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με βλεπω να σπαω ρεκορ κατοχης κινητου. Τον Νοεμβριο κλεινω 2 χρονια με το N5 και δεν βλεπω να το αλλαζω παρα μονο αν τα φτυσει.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με βλεπω να σπαω ρεκορ κατοχης κινητου. Τον Νοεμβριο κλεινω 2 χρονια με το N5 και δεν βλεπω να το αλλαζω παρα μονο αν τα φτυσει.

Στα ίδια είμαστε και νομίζω και αρκετοί άλλοι...δεν μπορώ να το αποχωρηστω θεωρώντας ότι τέτοια υποστήριξη και εμπειρία χρήσης δύσκολα θα βρω. Αναμένουμε τα νέα nexus αλλά δεν υπάρχει και χρήμα χαχαχαχ

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με βλεπω να σπαω ρεκορ κατοχης κινητου. Τον Νοεμβριο κλεινω 2 χρονια με το N5 και δεν βλεπω να το αλλαζω παρα μονο αν τα φτυσει.

 

Στα ίδια είμαστε και νομίζω και αρκετοί άλλοι...δεν μπορώ να το αποχωρηστω θεωρώντας ότι τέτοια υποστήριξη και εμπειρία χρήσης δύσκολα θα βρω. Αναμένουμε τα νέα nexus αλλά δεν υπάρχει και χρήμα χαχαχαχ

 

Μια απο τα ίδια,σε 2-3 μήνες συμπληρώνω κ γω 2 χρόνια.Ήδη με βασανίζει το εξής ερώτημα:μετά το Ν5,τι??Ας ελπίσουμε τα καινούργια νεξους να είναι το ίδιο καλά με το 5...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τους τρεις προηγούμενους. Μόνο όταν σταματήσει να δίνει αναβαθμίσεις θα αρχίσω να κοιτάω για επόμενο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...